Autor Wątek:  Problem z MS XP  (Przeczytany 6499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSB

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z MS XP
« dnia: 25 Września 2010, 13:11:26 »
Witam,

Po jakimśtam czasie z symulatorem elektrycznym zdecydowalem się przesiąść na lokomotywy spalinowe. Uruchomiłem na trasie Bałtyk SP42 i było wszystko ok. Na trasie nie pamiętam już jakiej (krzyżowa?) uruchomiłem M62 Orlenu. Wszystko ok, fajnie fajnie, czekam na zielone, dostaje i tu zaczał się problem. Po przerzuceniu nawrotnika do przodu komp się zawiesil, no jeszcze ujdzie. Po odwieszeniu się wszystkie tekstury zostały zastąpione szarymi polami o różnych zepsutych szarych. Chwile poźniej pojawil się BSOD. I obecnie nie mogę uruchomić poprawnie komputera. Jak uruchomię to więszkość ikon jest na szaro, tło pulpitu staje się szare, na pasku dolnym wszystkie ikony są szare, otwieram menu start pojawia się szary prostokąt. I zawsze pojawia się BSOD. Nie musiałem wyłączać komputera normalnie w ciągu dwóch ostatnich dni. Proszę o pomoc.

Komputer:
Athlon 64 3000+
Ram 512
Dysk Maxtor 160 + maxtor 40 (EU07 jest na tym mniejszym)
Jakiśtam GEForce (5200?) 256MB

MS XP SP3
EU07 PC2009.1

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Września 2010, 13:13:57 »
Przypuszczam że:
a) mogły się zepsuć sterowniki od karty graficznej;
b) zepsuła się karta graficzna.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline JSB

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Września 2010, 19:51:04 »
Tak to wygląda, dopiero udało mi się.

Nie mogę usunąć SiSAGP Driver (ma aż 4,8GB!)
Zmiana sterownika nVidia pomogła tylko na 5min. Dopóki był jakiś domyślny sterownik, było ok. A po naprawieniu problemu ze sterownikiem znów się popsuło!

Zmoderowano. Na przyszłość używaj załączników i staraj się pisać posty z użyciem polskich znaków [w całej wiadomości, a nie w wybranych wyrazach] lub bez nich [w całej wiadomości, a nie w wybranych wyrazach].
ZiomalCl

« Ostatnia zmiana: 25 Września 2010, 20:03:31 wysłana przez ZiomalCl »

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Września 2010, 20:06:05 »
Sprawdź temperaturę karty graficznej np. Everestem.

Offline JSB

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Września 2010, 20:30:12 »
GPU 53 °C.Reszta poniżej 45°C.I co mam z tym zrobić?

Zmoderowano. Pisz poziomo!
Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 25 Września 2010, 21:25:19 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Września 2010, 20:33:27 »
Spróbuj usunąć sterowniki jakimś programem np. Driver Cleaner.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Września 2010, 20:45:40 »
Zrób formata, chociaż nie wiem czy to coś da, ale spróbować nie zaszkodzi.

Nie wiem czy wiesz, ale formatowanie dysku należy do czynności, które wykonuje się w ostateczności. To nie jest lek na wszystko.
ZiomalCl
« Ostatnia zmiana: 25 Września 2010, 21:53:13 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Września 2010, 21:48:30 »
O ja pierdziele! Ale macie porady po zbóju.

Do autora wątku. Jeśli wywala CI BSOD-a napisz jaki to kod błedu/błędów Po kodzie dojdziemy co systemowi się niedobrego dzieje.
Chodzi mi o kod w postaci:0x00000050: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA i na samym dole czasem występuje nazwa pliku wywołująca błąd/BSOD-a

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Września 2010, 22:03:00 »
@JSB, może nałapałeś jakiegoś syfu na komputer. Odpal HijackThis, przejedź Pandą online albo innym antyvirem...

Krzysiek626
« Ostatnia zmiana: 25 Września 2010, 22:16:04 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline JSB

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Września 2010, 22:53:49 »
Jeden błąd spisałem, jednego nazwę chyba zapamiętałem:
0x0000000A (0xABA7BEA3 0x00000002 0x00000000 0x80512C66)Drugi (nie jestem pewien) IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL... nie pamiętam
Początkowo nie miałem szans na zobaczenie bo xp robił minidump momentalnie. Musiałem przestawić na zrzut całej pamięci.

Hijack wyrzuca takiego loga ale nie wiem co z tym zrobić. Laik jestem i mam już dość ms.
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 22:54:53, on 2010-09-25
Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16915)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\SYSTEM32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cmdagent.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\sched.exe
C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avguard.exe
C:\WINDOWS\System32\FTRTSVC.exe
C:\Program Files\Canon\IJPLM\IJPLMSVC.EXE
C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Canon\CAL\CALMAIN.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE
C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
C:\Program Files\Common Files\Teleca Shared\Generic.exe
C:\Program Files\Sony Ericsson\Mobile2\Mobile Phone Monitor\epmworker.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] C:\Program Files\NVIDIA Corporation\nView\nwiz.exe /installquiet
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [RegistryBooster] "C:\Program Files\Uniblue\RegistryBooster\launcher.exe" delay 20000
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{18A5A17D-B386-4495-B57A-F078464F83BA}: NameServer = 194.204.159.1 194.204.152.34
O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{18A5A17D-B386-4495-B57A-F078464F83BA}: NameServer = 194.204.159.1 194.204.152.34
O23 - Service: Avira AntiVir Scheduler (AntiVirSchedulerService) - Avira GmbH - C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\sched.exe
O23 - Service: Avira AntiVir Guard (AntiVirService) - Avira GmbH - C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avguard.exe
O23 - Service: Canon Camera Access Library 8 (CCALib8) - Canon Inc. - C:\Program Files\Canon\CAL\CALMAIN.exe
O23 - Service: COMODO Internet Security Helper Service (cmdAgent) - COMODO - C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cmdagent.exe
O23 - Service: France Telecom Routing Table Service (FTRTSVC) - France Telecom - C:\WINDOWS\System32\FTRTSVC.exe
O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
O23 - Service: Inkjet Printer/Scanner Extended Survey Program (IJPLMSVC) - Unknown owner - C:\Program Files\Canon\IJPLM\IJPLMSVC.EXE
O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: SiSoftware Deployment Agent Service (SandraAgentSrv) - SiSoftware - C:\Program Files\SiSoftware\SiSoftware Sandra Lite 2010.SP2\RpcAgentSrv.exe

--
End of file - 3191 bytes
« Ostatnia zmiana: 25 Września 2010, 22:59:12 wysłana przez JSB »

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Września 2010, 23:47:18 »
Wejdź na stronkę www.hijackthis.de i wklej loga w okienko. Zaznacz "Show the visitors ratings". Wypluje Ci info które elementy mogą być potencjalnie niebezpieczne (przynajmniej kiedyś to tak działało, może teraz robale umieją się przed hijackiem chować). Ale nic nadzwyczajnego w nim nie widzę więc chyba nie tędy droga.
Puść może jakiegoś antywirusa, najlepiej podczas bootowania (nie wiem czy avira ma coś takiego, wiem że avast ma). Nie zmieniałeś nic z kompem? Bo takie akcje raczej nie dzieją się od jednego naciśnięcia klawisza, może instalowałeś coś wcześniej?

Offline JSB

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Września 2010, 00:03:21 »
Autentycznie. Stało się to od nawrotnika w M62.
Inaczej bym tu tego nie zgłaszał.
Oświadczam że w trybie VGA 256 kolorów komp działa. (uzyskanym przez F8)Wszelkie próby zwiększenia kolorów prowadzą albo do bsoda albo do 16 kolorów 320x240.
Udało mi się także uruchomić Monitor domyślny na ()
Zaskutkowało to prawie pełną sprawnością tylko żadnego directxa/opengl

Średnio widzę avasta do comodo i aviry ale instaluje.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Września 2010, 00:25:14 »
Ok. To już wszytko prawie wiadomo. :)

Jakie sterowniki instalowałeś do Twojej grafy? (mowa o numerze)?

Proponuję:
a) ściągnąć i zainstalować DRIVER CLEANERA
b) w tym programie odinstalować resztki /pozostałości po sterowniku graficznym (zaznaczając do usunięcia nvidia) zarówno w normalnym jak i awaryjnym trybie
c) po usunięciu sterownika zmusić system do zainstalowania standardowej grafy VGA (system będzie się burzyć, ale i tak zainstaluj)
d) ściągnij ze strony nvidii sterowniki o numerze 53.03 i je zainstaluj. Następnie reset kompa i odpal system instalując/przeinstalowując Directx-a.

Potem odpal kompa jeszcze raz, ustaw rozdziałkę jaką chcesz i komp MUSI Ci śmigać!

PS. Jak masz jeszcze ten minidump -> prześlij mi go na maila: mutopompka(at)gmail.com

Offline JSB

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Września 2010, 21:28:27 »
Chciałem szczególnie podziękować Mutopompka i wszystkim innym którzy pomogli (pomijam poradę kolegi chyzy17 bo mam za dużo na tym kompie oryginalnego oprogramowania).
Niestety nie skorzystałem z ostatniej porady bo w trybie awaryjnym nie ma neta. Zrobiłem prawie wg Twoich rad, Mutopompka.
Odpaliłem DC, niby usunęło ale nie pomagało. Więc ręcznie usunąłem pliki wskazane przez DC. Potem uruchomiłem Driver Swepper 2.5. On wykazał jeszcze wpisy w rejestrze które też ręcznie musiałem usunąć. Następnie miałem kontroler VGA bo nie miał już żadnej możliwości wiedzieć że to było GF6200. Zainstalowałem (niestety?) najnowsze sterowniki 258.96 bo innych nie miałem ściągniętych. Muszę jeszcze przeinstalować DirectXa ale już śmiga. Minidumpów mam 8, zaraz wyślę. Choć nie wiem czy to jest jeszcze celowe.
Mam przeinstalować na 53.03?
« Ostatnia zmiana: 27 Września 2010, 21:52:46 wysłana przez JSB »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z MS XP
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Września 2010, 01:44:43 »
Jeśli wydajność wg Ciebie jest zadowalająca i wszystko będzie śmigać to zostaw.