Autor Wątek:  Inc dla sterowania AI na przystankach.  (Przeczytany 6356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Inc dla sterowania AI na przystankach.
« dnia: 01 Grudnia 2007, 07:13:29 »
Tak sobie pomyślałem, że warto.
Ponieważ często zachodzi potrzeba sterownia AI na przystankach, gdzie nie ma semafora, a chcemy uzyskać efekt zatrzymania się AI na przystanku, a następnie ruszenia, zmodyfikowałem inc od semafora, tak aby sterowało się jak z semaforem np. AI ma zatrzymać się na przystanku na kilkanście sekund i następnie ma ruszyć. Obiekt jest niewidoczny (żadnych tekstur czy poly), nie posiada współrzędnych. To są jedynie eventy, które ułatwiają sterownie AI na przystankach.
Oto zawartość:
// sterowanie AI na przystankach bez semaforow, a steruje sie tak samo jak z semaforem
//(p1)- nazwa, (p2)-opoznienie dla eventu zatrzym_rusz


// PODSTAWOWE ZDARZENIA:

//odczyt z pamieci (zdarzenie przypisane do toru przy ktorym stoi semafor):
event (p1)_sem_info getvalues 1.0 (p1)_sem_mem endevent

//stany :

event (p1)_s1 multiple 0 none (p1)_sem_info_stop endevent

event (p1)_s2 multiple 0 none (p1)_sem_info_vmax (p1)_sem_distinfo_vmax endevent

event (p1)_s3 multiple 0 none (p1)_sem_info_vmax (p1)_sem_distinfo_v100 endevent

event (p1)_s4 multiple 0 none (p1)_sem_info_vmax (p1)_sem_distinfo_v40  endevent

event (p1)_s5 multiple 0 none (p1)_sem_info_vmax (p1)_sem_distinfo_stop endevent

event (p1)_s10 multiple 0 none (p1)_sem_info_v40 (p1)_sem_distinfo_vmax endevent

event (p1)_s11 multiple 0 none (p1)_sem_info_v40 (p1)_sem_distinfo_v100 endevent

event (p1)_s12 multiple 0 none (p1)_sem_info_v40 (p1)_sem_distinfo_v40 endevent

event (p1)_s13 multiple 0 none (p1)_sem_info_v40 (p1)_sem_distinfo_stop endevent

event (p1)_ms2 multiple 0 none (p1)_sem_info_shunt2 endevent

event (p1)_sz1 multiple 0 none (p1)_sem_info_v20 endevent
event (p1)_zatrzym_rusz multiple (p2) none (p1)_s2 endevent

//powyzsze zdarzenia skladaja sie z:


//memcell do pamietania predkosci:
node -1 0 (p1)_sem_mem memcell * * * SetVelocity 0.0 0.0 none endmemcell

//zdarzenia wpisujace w memcell predkosci przy tym (info) i przy nastepnym (distinfo) semaforze:
event (p1)_sem_info_stop updatevalues 10.0 (p1)_sem_mem SetVelocity 0.0 0.0 endevent
event (p1)_sem_distinfo_stop updatevalues 1.0 (p1)_sem_mem SetVelocity * 0.0 endevent
event (p1)_sem_info_vmax updatevalues 1.0 (p1)_sem_mem SetVelocity -1 * endevent
event (p1)_sem_distinfo_vmax updatevalues 0.0 (p1)_sem_mem SetVelocity * -1 endevent
event (p1)_sem_distinfo_v100 updatevalues 1.0 (p1)_sem_mem SetVelocity * 100 endevent
event (p1)_sem_info_v40 updatevalues 1.0 (p1)_sem_mem SetVelocity 40 * endevent
event (p1)_sem_distinfo_v40 updatevalues 0.0 (p1)_sem_mem SetVelocity * 40 endevent
event (p1)_sem_info_v20 updatevalues 1.0 (p1)_sem_mem SetVelocity 20 0 endevent
// dziala tylko na pojazdy w trybie manewrowym:
event (p1)_sem_info_shunt2 updatevalues 1.0 (p1)_sem_mem ShuntVelocity 40 0 endevent
Zawartość należy zapisać jako plik AISEM.inc i umieścić w katalogu scenery.
wpis include do scn:
include;aisem.inc;[name];[x];end

name- nazwa obiektu
x-opóźnienie w sekundach patrz pkt. 3a

Sterowanie AI tak samo jak w przypadku semafora, czyli dopuszczalne są sygnały:
s1,s2,s3,s4,s5,s10,s11,s12,s13,ms2,sz1,zatrzym_rusz - nowość

Przykład:
Mamy w scn 5 przystanków i chcemy, aby AI zatrzymywał się na tych przystankach, następnie ruszał.
1)W scn includujemy:
include;aisem.inc;przystanek1;60;end
include;aisem.inc;przystanek2;90;end
include;aisem.inc;przystanek3;30;end
include;aisem.inc;przystanek4;40;end
include;aisem.inc;przystanek5;0;end

2)Przed każdym przystankiem dajemy eventy przypisane do toru:
event1 przystanek1_sem_info
event1 przystanek2_sem_info
event1 przystanek3_sem_info
event1 przystanek4_sem_info
event1 przystanek5_sem_info
W zależności od kierunku wjazdu pociągu zamiast event1 dajemy event2

Teraz alternatywy:
3)
a)Przed torem, gdzie wpisaliśmy event sem_info - dajemy eventy:
event1 przystanek1_zatrzym_rusz
event1 przystanek2_zatrzym_rusz
event1 przystanek3_zatrzym_rusz
event1 przystanek4_zatrzym_rusz
event1 przystanek5_zatrzym_rusz
W zależności od kierunku wjazdu pociągu zamiast event1 dajemy event2
Efekt: od momentu wjechania na tor, po ilości sekund jaką wpisaliśmy, AI automatycznie ruszy i będzie to oznaczało sygnał s2.

b)Przed torem, gdzie wpisaliśmy event sem_info - dajemy evnty, wyzwalane z opóźnieniem lub inne jakieś zależności np. mijanki i dajemy eventy:
przystanek1_s2
przystanek2_s2
przystanek3_s2
przystanek4_s2
przystanek5_s2

Uwaga: Domyślnie jest s1 dla AI na tym incu.

Mam nadzieję, iż to będzie pomocne dla trasopisarzy.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2007, 07:32:24 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudnia 2007, 07:38:53 »
Dużo się napisałeś i na pewno się przyda. Tylko mam pytaniee dotyczące np. pośpiechów. Czy AI też się będzie zatrzymywał na wszystkich przystankach?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Grudnia 2007, 07:41:38 »
I tak i nie:)
Wszystko zależy od eventów. Chcąc, aby coś się nie zatrzymywało na przystanku, wcześniej wprowadzamy event s2 i się nie zatrzymie.
To tak jakbyś mnie zapytał, czy przed semoforem jest różnica dla zatrzymania się pociągu: osobowego, pośpiesznego, ekspresu czy towarowego.
To jest poprostu niewidoczny semafor.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2007, 07:50:10 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Grudnia 2007, 12:53:48 »
Bardzo ciekawe rozwiązanie. A czy w4n.inc funkcjonuje źle? (W4 to taki biały krzyż na czarnym tle.) On używa funkcji sterowania AI PassengerStopPoint:... i powinno to być synchronizowane z rozkładem, żeby odjeżdżał o ustalonych godzinach (wiem, i tak nie ma zegarów na stacjach). Jakoś się jeszcze nie dokopałem do dokumentacji w tym zakresie.

Na liście Komendy dla AI komenda PassengerStopPoint: figuruje jako niepogrubiona, czyli chyba nie jest zaimplementowana. W kodzie EU07.EXE też nie ma takiego łańcucha. Czyli faktycznie, mamy W4, który nigdy nie działał. To może by to, co Mariusz proponujesz, włączyć w istniejące include W4n.inc? Tam jest definiowany event (p1)_stopinfo do wpisania w torze.

Przy okazji mam pytanie. Skąd AI wie, że zmienił się sygnał na semaforze? Rozumiem, że jak wjeżdża na tor, to wywołuje *_sem_info, który to przekazuje informację o ustawionej prędkości. Ale jak już stanie, to jak sprawdza, czy sygnał się zmienił?

Czyżby stojące AI wykonywało co jakiś czas *_sem_info na okolicznych torach (tym z przodu i tym z tyłu?
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2007, 13:20:39 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

hunter

  • Gość
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Grudnia 2007, 19:25:00 »
Mariusz, trochę namotałeś ;-)
Po pierwsze, w (p1)_zatrzym_rusz powinno jeszcze być (p1)_sem_info .
Po drugie, powinny eventy być przypisane tak:

event0 (tor z peronem) - (p1)_zatrzym_rusz
event1 (tor oddalony od peronu) - (p1)_sem_info (w zależności od rodzaju pociągu)
event2 (tor oddalony od peronu) - (p1)_sem_info (w zależności od rodzaju pociągu)

Po trzecie, sporo eventów w tym plików jest niepotrzebne. IMO powinny być tylko (p1)_sem_info, (p1)_s1, (p1)_s2, (p1)_zatrzym_rusz, (p1)_sem_mem, (p1)_sem_info_stop, (p1)_sem_distinfo_stop, (p1)_sem_info_vmax i (p1)_sem_distinfo_vmax .

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2007, 19:27:30 wysłana przez hunter »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudnia 2007, 20:37:58 »
hunter
1)Nic nie namotałem. Przeczytaj dokładnie jeszcze raz zasadę działania. To tak jakbyś kwestionował zasadę działania semafora 5 komorowego (stamtąd ściągałem eventy). Nawet nie chce wnikać, coś tam nagryzdolił.
2)Przed wystawieniem na forum sprawdzałałem jak działa i działa pięknie
3)Że niby za dużo eventów, bzdura - od przybytku głowa nie boli, a masz możliwość uzyskiwania rożnych prędkości niekoniecznie Vmax, np bo może zaistnieć sytuacja, iż po ruszeniu ma jechać 40 km/h, gdzie szlakowa jest np. 100 km/h.
4)W eventach dołożyłem tylko event automatycznego ruszenia i parametr do niego.
5)
Cytuj
event0 (tor z peronem) - (p1)_zatrzym_rusz
event1 (tor oddalony od peronu) - (p1)_sem_info (w zależności od rodzaju pociągu)
event2 (tor oddalony od peronu) - (p1)_sem_info (w zależności od rodzaju pociągu)

Nie wiem o co Ci chodzi?
Aby pociąg zatrzymał się przy peronie, to pociąg zatrzymuje się na wyskości eventu sem_info i tak opisałem to i aby wyzwolić automatyczne ruszenie, przed tym eventem musi się wyzwolić event automatycznego ruszenia.
6)Weź może zrób coś lepszego ode mnie, będę bił brawo, bo cel się liczy. Jak zrobisz, zanim wystawisz na forum, sprawdź jak działa.
7)Można spróbować dodać event sem_info1 i polączyć eventy sem_info z zatrzym_rusz i wtedy zamiast 2 eventów przypisanych do toru, byłby jeden. Nie wiem natomiast, jak się to zachowywałoby. Jak komuś się chce moze połączyć i zobaczyć.
8)uwaga ogólna: Czytaj uważnie co napisałem.

Ra:
1)Sam nie wiem, znaczy się nie wiem co dokładnie robi PassengerStopPoint.
Jak Ci się chce, to zrób jakąś hybrydę z tego aisem.inc i z w4n.inc, może warto kombinować, bo coś fajniejszego powstanie.
Jedno mnie jednak zastanawia w RFC-commands.htm nie jest to pogrubione, ale niekoniecznie niepogrubione nie jest zaimplementowane :)
Widać, iż ten event stopinfo jest w Quarku w paru miejscach np. Bruchniewo. Nie pamietam, gdzie jest to Bruchniewo i nie pamietam, co się tam dzieje z AI jak również w innych miejscach.
2)sem info - Sam nie wiem jak dokładnie to działa, ale wyobrażam to sobie, iż jest jakaś pętla, gdzie wszystkie sem_info są przeglądane i na bieżąco aktualizowane dane do AI.
Z punktu widzenia danego AI stojącego przed semaforem, to cyklicznie co jakiś czas dane są aktualizowane. Oczywiście dokładnej zasady nie znam, bo nie znam EU07.exe, jedynie mogę przypuszczać.


« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2007, 21:17:17 wysłana przez Mariusz1970 »

hunter

  • Gość
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudnia 2007, 21:29:55 »
Wiedziałem że tak będzie ;)
1)Nic nie namotałem. Przeczytaj dokładnie jeszcze raz zasadę działania. To tak jakbyś kwestionował zasadę działania semafora 5 komorowego (stamtąd ściągałem eventy). Nawet nie chce wnikać, coś tam nagryzdolił.
|
B
A
A[---]
A[   ]
A[   ]
A[ P ]
A[ E ]
A[ R ]
A[ O ]
A[ N ]
A[   ]
A[   ]
A[---]
A
B
|
A - (p1)_zatrzym_rusz
B - (p1)_sem_info

3)Że niby za dużo eventów, bzdura - od przybytku głowa nie boli, a masz możliwość uzyskiwania rożnych prędkości niekoniecznie Vmax, np bo może zaistnieć sytuacja, iż po ruszeniu ma jechać 40 km/h, gdzie szlakowa jest np. 100 km/h.
Od czego się ustawia torowi velocity?

4)W eventach dołożyłem tylko event automatycznego ruszenia i parametr do niego.
Pociąg Ci nigdy nie ruszy, bo jak się zatrzyma to już nie odczyta sygnału z semafora, gdyż (p1)_zatrzym_rusz ustawiamy w event0 a tam nie ustawiłeś (p1)_sem_info .

5)
Cytuj
event0 (tor z peronem) - (p1)_zatrzym_rusz
event1 (tor oddalony od peronu) - (p1)_sem_info (w zależności od rodzaju pociągu)
event2 (tor oddalony od peronu) - (p1)_sem_info (w zależności od rodzaju pociągu)

Nie wiem o co Ci chodzi?
Aby pociąg zatrzymał się przy peronie, to pociąg zatrzymuje się na wyskości eventu sem_info i tak opisałem to i aby wyzwolić automatyczne ruszenie, przed tym eventem musi się wyzwolić event automatycznego ruszenia.
3)
a)Przed torem, gdzie wpisaliśmy event sem_info - dajemy eventy:
event1 przystanek1_zatrzym_rusz
event1 przystanek2_zatrzym_rusz
event1 przystanek3_zatrzym_rusz
event1 przystanek4_zatrzym_rusz
event1 przystanek5_zatrzym_rusz
To jak zatrzymany pociąg odczyta (p1)_zatrzym_rusz gdy ten jest ustawiony wg. Ciebie w event1?:

6)Weź może zrób coś lepszego ode mnie, będę bił brawo, bo cel się liczy. Jak zrobisz, zanim wystawisz na forum, sprawdź jak działa.
Nie rozumiem. Odrobina krytyki nie zaszkodzi. ;)

7)Można spróbować dodać event sem_info1 i polączyć eventy sem_info z zatrzym_rusz i wtedy zamiast 2 eventów przypisanych do toru, byłby jeden. Nie wiem natomiast, jak się to zachowywałoby. Jak komuś się chce moze połączyć i zobaczyć.
Zachowywałoby się tak samo. Ponadto nie byłoby jaj w 3ds maksie, ponieważ gdy w nim przypiszemy dwa np. event0 do toru, do eksportuje tylko jedno.

Pozdrawiam.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Grudnia 2007, 21:41:19 »
Cytuj
To jak zatrzymany pociąg odczyta (p1)_zatrzym_rusz gdy ten jest ustawiony wg. Ciebie w event1?:
Tak
1)Pociag jedzie, wjeżdża na tor, gdzie jest event zatrzym_rusz, który wyzwolony jest z opóźnieniem
2)Pociąg jedzie dalej, na następnym torze ma event sem_info i tam s1
3)Pociąg zatrzymuje się
4)Po skończonym opóźnieniu, pociąg dostaje np. s2
5)Pociąg rusza

Tutaj uwaga, w zależności od kierunku wjazdu pociągu daje się event1 lub event2, bo niebardzo zrozumiałem pytanie.
Może Ci chodzi dlaczego nie Event0, gdyż event0 staram się unikać, bo przekonałem się, iż się niezawsze wyzwala i nie wiem dlaczego, a z event1 i event2 nie zauważyłem takiego problemu.

Cytuj
Zachowywałoby się tak samo. Ponadto nie byłoby jaj w 3ds maksie, ponieważ gdy w nim przypiszemy dwa np. event0 do toru, do eksportuje tylko jedno.

Takiej opcji nie było w tym co zrobiłem, patrz punkty powyższe. Rzeczywiście można by spróbować to uprościć, ale mnie się już nie chce.

Jeszcze raz powtarzam hunter, nie kwestionuj działania semfora 5 komorowego.
Zrobiłem sobie to w Quarku i b. dobrze działa. Kwestia jest tylko, czy ktoś rozumie zasadę działania tego inca i czy dobrze wstawi to do scna.
Jeśli Ci przeszkadzają inne sygnały typu S13, to je k.... wytnij, lub udaj że ich tam nie ma. Inni mogą to wykorzystać, tak samo jak sterownie zwykłym semaforem.

Krytyka owszem, ale niech będzie sensowna, bo ja jak na razie sensowności krytyki nie widzę, tym bardziej, że szukasz dziury w całym, nie sprawdzając nawet jak to działa w praktyce.

W ogóle nie filozuj, wtaw sobie tego inca to scn (tylko dobrze go wstaw), zobacz czy działa, jak działa, później będziemy gadać dalej, póki co EOT na razie.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2007, 21:59:42 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Grudnia 2007, 06:29:07 »
Co do dyskusji powyżej, dodam tylko tyle, że eventy można wykorzystać na dwa sposoby:
1)Ten, który pisałem wyżej: do 2 torów przypisujemy po jednym evencie - pierwszy w kolejności nadjeżdżania pociągu event1(2) zatrzym_rusz, drugi na następnym torze event1(2) sem_info
2)Nowy, który teraz wypróbowałem - do jednego toru przypisujemy 2 eventy- pierwszy  event1(2) -sem_info, drugi event0 zatrzym_rusz
Oby dwa sprawdzałem i działają.

Drugi sposób jest prostrzy, bo potrzeba tylko jednego toru, pomimo mojego braku zaufania do event0 zadziałało. Miałem sytuacje, gdy event0 mi niezawsze działał i wolę unikać event0, ale tutaj działa.

Natomiast również wypróbowałem twój sposób:
Po drugie, powinny eventy być przypisane tak:
event0 (tor z peronem) - (p1)_zatrzym_rusz
event1 (tor oddalony od peronu) - (p1)_sem_info (w zależności od rodzaju pociągu)
event2 (tor oddalony od peronu) - (p1)_sem_info (w zależności od rodzaju pociągu)

Nie zadziałało, bo nie miało prawa, gdyż pociąg jedzie, wjeżdza na peron, ale event0 się nie wyzwoli, gdyż pociąg jedzie dalej (nie zatrzymie się- a zatrzymanie się pociągu jest warunkiem wyzwolenia event0), bo sem_info jest dalej na dalszym torze. Natrafia pociąg na dalszym torze na sem_info, jest sygnał s1 (jako domyślny), zatrzymuje się i będzie tak stał w nieskończoność.
Może i zadziałałoby przy odpowiednio krótkich torach i długim składzie, ale chyba wtedy powinno być nie event0, tylko eventall0 i metoda niepewna (już nie chciało mi się sprawdzać).

Wnioski:
1)Ja namotałem i działa, Ty nie namotaleś i nie działa.
2)Duże znaczenie ma jak kto wykorzysta tego inca (może wykorzystać tak jak ja wykorzystałem i wtedy działa, albo jak Ty i wtedy nie będzie działało)

Jeśli kiedykolwiek będziesz miał ochotę wykorzystać tego inca, to od Ciebie będzie zależało jak go wykorzystasz. Oczekiwany efekt końcowy: ma działać.

Odnośnie tych twoim zdniem niepotrzebnych sygnałów S, przecież możesz te okropne eSy wyciąć jak Ci się tak mocno nie podobają i plik inc zapisać pod inną nazwą a eventy zachwać takie jakie chcesz  mieć. Podałem gotowca, ale ktoś może kierować się tylko ideą, a szczegóły sobie dobierze.

Inny temat:
Próbowałem połączyć event sem_info z zatrzym_rusz w celu, aby nie trzeba było przypisywać do 2 torów tych eventów (jeden do jednego, drugi do drugiego), tylko jednen event, który miał działać w ten sposób: przypisuje event, działa jak sem_info i jednocześnie po jakimś czasie opoźnienia zmienia się z s1 na s2, aby pociąg mógł ruszyć. Próbowałem na dwa sposoby:
1)
kawałek inc:
event (p1)_sem_info1 multiple 0 none (p1)_sem_info (p1)_zatrzym_rusz endevent
event (p1)_sem_info getvalues 1.0 (p1)_sem_mem endevent

do toru przypisałem event sem_info1

2)
kawałek inc:
event (p1)_sem_info multiple 0 none (p1)_sem_info1 (p1)_zatrzym_rusz endevent
event (p1)_sem_info1 getvalues 1.0 (p1)_sem_mem endevent

do toru przypisałem event sem_info

Efekty w obu przypadkach były takie, iż AI się nie zatrzymywało, tylko pruło jak głupie, tak jakby było s2 albo jakby w ogóle funkcjonalności eventu sem_info nie było. W każdym bądź razie te sposóby nie działają.

Teraz hunter zadanie dla Ciebie, bo masz głowę nie od parady:
Napisać takiego inca, który za pomocą jednego eventu przypisanego do toru spowoduje zatrzymanie się pociągu, następnie od momentu zatrzymania odlicza dokładnie, a to dokładnie ilość sekund podanym w parametrze i następnie pociąg ma jechać dalej (będę sprawdzał stoperem).

Tylko przed napisaniem na forum, sprawdź czy to działa, bo nie chce testować tylko teorii, chcę testować coś, co było już sprawdzone i działa.
Mam nadzieję, iż sprostasz temu zadaniu, bo dla Ciebie to pewno pryszcz.

PS
Testowałem na exe 664.

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Grudnia 2007, 13:36:46 »
Cytuj
I tak i nie:)
Wszystko zależy od eventów. Chcąc, aby coś się nie zatrzymywało na przystanku, wcześniej wprowadzamy event s2 i się nie zatrzymie.
To tak jakbyś mnie zapytał, czy przed semoforem jest różnica dla zatrzymania się pociągu: osobowego, pośpiesznego, ekspresu czy towarowego.
To jest poprostu niewidoczny semafor.

Hmm... Ale na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie ominąć tego problemu, no bo jak postąpić gdy po torze jedzie osobowy, a za chwilę jedzie posp. Przecież posp też odczyta event o zatrzymaniu się... No chyba że źle rozumuję...

Pozdrawiam.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Grudnia 2007, 13:40:21 »
Znaczy się, jeśli ma jechać pośpiech, to wcześniej gdzieś podajemy s2 i skład wjeżdża na sem_info, odczytuje, że jest s2 i jedzie dalej.

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Grudnia 2007, 14:08:54 »
No ok, to rozumiem.

Ale za 15 min. pojedzie osobowy. Tak więc już skoro gdzieś wcześniej jest podane s2, to osob też wpadnie odczyta sem_info i pojedzie dalej. Mnie oto chodzi... Czy dobrze rozumuję??

Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Inc dla sterowania AI na przystankach.
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Grudnia 2007, 14:16:48 »
No to wtedy podaję gdzieś wcześniej dla tej osobówki s1.