Autor Wątek:  20 km/h do Zawiercia ???  (Przeczytany 2802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ammpp

  • Gość
20 km/h do Zawiercia ???
« dnia: 15 Października 2007, 14:50:17 »
W "Aktualnościach" 10.10.2007 pokazano reportaż o pociągach osobowych jadących z Katowic do Zawiercia trasą, gdzie prędkość szlakowa wynosi 20 km/h.
A przecież ta trasa jest na Śląsku jedną z lepszych pod względem prędkości. Przecież jeździ po niej codziennie kilkaset pociągów, w tym również IC, a przedłużeniem tej trasy zaraz za Zawierciem jest CMK. Sam wiele razy tamtędy jechałem i nie zauważyłem żadnego przymulania pociągu. Wręcz przeciwnie, prędkość za kazdym razem wynosi "na oko" 70-100 km/h.

O czym więc reporterzy gadali ???  Może istnieje jakaś druga, alternatywna trasa do Zawiercia, gdzie rzeczywiście prędkość wynosi 20 km/h ???

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: 20 km/h do Zawiercia ???
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Października 2007, 17:31:35 »
To prawda, ale nie do końca:P W normalnym ruchu ograniczenie 20km/h jest w okolicach Wiesiółki, dalej na śląsk jest szybciej. Od Dąbrowy Górniczej prędkośc spada bodajże do 40km/h. Dodatkowo na szlaku prowadzone są jakieś roboty. Nie wiem jak to jest dokładnie, ale tyle słyszałem, wszystko co napisałem jest "na oko" Chciałbym też przypomnieć że CMK'a kończy się w Zawierciu a szybka jazda kończy się za Łazami!
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 20 km/h do Zawiercia ???
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Października 2007, 18:54:22 »
Na "oko" to przyjacielu chłop w szpitalu umarł... Tak więc jak masz pisać takie formuły i nie wiesz jak to jest dokładnie, to lepiej nie pisz wcale. Bo szybsza jazda nie kończy się za Łazami, tylko przed Dąbrową Górniczą, a od Dąbrowy nie spada do 40 km/h.
Pozdrawiam.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: 20 km/h do Zawiercia ???
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Października 2007, 19:54:02 »
U nas w Zawierciu mówi się że w tu w szpitalu można na katar umrzeć:P Czyli sądzisz że za Łazami dalej pruje się 120km/h????? Nie sądze
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 20 km/h do Zawiercia ???
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopada 2007, 01:49:49 »
O ile wiem to na odcinku Katowice-Sosnowiec-Bedzin sa wymieniane szyny na bezstykowe i przebudowywane mosty i ograniczenie wynosi 40-50km/h w zalerznosci od miejsca. ostatnio jechalem osobowym z Sosnowca do Katowic to da sie odczuc ze jedzie wolniej bo zwykle jedzie 11minut a teraz 15.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: 20 km/h do Zawiercia ???
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopada 2007, 14:11:33 »
Na dzień dzisiejszy w okolicach Zawiercia jest krótko mówiąc burdel :) Połowa wahadeł Gliwice - Częstochowa kończy tutaj bieg (swoją drogą nie widziałem jeszcze nigdy tyle kibli na bocznicy wieczorem :] ) Pociągi na Dąbrowe Górniczą puszczane są torami okrężnymi na których jest Vmax=20 km/h ;] A z powodu wymiany trakcji elektrycznej na CMK nawet IC mają 45min opóźnienia...
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)