Autor Wątek:  Pociąg pospieszny "Rozewie" relacji Jelenia Góra-Wrocław-Gdynia Gł+niespodzianka  (Przeczytany 4873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilu

  • Wiadomości: 343
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Witam! Chciałbym napisać o pewnej sytuacji, która pierwszy raz zdażyła się w moim życiu. Jakiś czas temu jechałem pociągiem pospiesznym "Rozewie" do Gdyni głownej, na perony podstawił się on bodajże z EP07-1001 PR, i z megafonów usłyszałem, że pierwsze trzy wagony są zarezerwowane dla kibiców Lechi Gdańsk. Perony całe wypełnione policjantami z tarczami i psami, była godzina 23:45 pociąg ruszył i z wagonów zaczęli oni śpiewać "Legia to stara k***" itp, więc pomyślałem no to będę miał fajną podróz przez 10 h. Ale nawiązuję do czegoś innego. Na każdej większej stacjii takiej jak Leszno, Rawicz, Poznań Tczew i co tam jeszcze po drodze jest, podczas wjazdu pociągu w perony ustawiała się masa policjantów z tarczami i psami, byli oni odpowiedzialni za osłanianie tych pierwszych trzech wagonów.

Dodam jeszcze, że pociąg miał ogolnie ok.1 h opoznienie, z powodu wybryków pseudokibiców i nieoczekiwanemu postojowi w Lesznie z powodu przyjazdu karetki na dworzec, aby zabrała jednego z kibiców.

Cel tego pytania jest taki, kto płaci za to każde razowe nocne obstawianie składu przez policję i jak odbywa się rezerwacja wagonów przez kibiców? Czy nie mogliby oni jechać każdy indywidualnie? Chociaż wiem jakie wtedy mogłyby być tego skutki...

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pociąg pospieszny "Rozewie" relacji Jelenia Góra-Wrocław-Gdynia Gł+niespodz
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopada 2007, 21:10:54 »
Klub kibica zazwyczaj rezerwuje pociąg, wagon lub kilka...
A kto płaci za obstawianie...podatnicy na 100%.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pociąg pospieszny "Rozewie" relacji Jelenia Góra-Wrocław-Gdynia Gł+niespodz
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopada 2007, 21:23:01 »
Klub kibica zazwyczaj rezerwuje pociąg, wagon lub kilka...
A kto płaci za obstawianie...podatnicy na 100%.


Oj nie zgadzam się z twoją wypowiedzią nie płacą podatnicy tylko,Klub.
...

Offline Wilu

  • Wiadomości: 343
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pociąg pospieszny "Rozewie" relacji Jelenia Góra-Wrocław-Gdynia Gł+niespodz
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopada 2007, 21:26:25 »
Klub kibica zazwyczaj rezerwuje pociąg, wagon lub kilka...
A kto płaci za obstawianie...podatnicy na 100%.


Oj nie zgadzam się z twoją wypowiedzią nie płacą podatnicy tylko,Klub.

Hmm ja również słyszałem, że to my podatnicy za to płacimy.Klub rezerwuje przedział OK bo to w ich interesie leży to żeby kibice mieli gdzie dupę posadzić. A to co oni będą wyrabiać w tym pociągu, klubu już nie interesuje a o bezpieczeństwo na peronach ktoś musi dbać no i oczywiscie za to zapłacić. ZAPAMIĘTAJCIE w POLSCE nic nie ma za darmo...

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Pociąg pospieszny "Rozewie" relacji Jelenia Góra-Wrocław-Gdynia Gł+niespodz
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopada 2007, 22:17:51 »
Za asyste Policji płacimy zawsze My podatnicy.
Pozdrawiam

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Do obowiązków policji należy do niedopuszczenia naruszenia ładu i porządku publicznego, a że takie zagrożenie jest policja musi się stawić. Ponieważ to są kibole muszą się oczywiście uzbroić w tarczę, pałki, psy no i czasami mają też broń na gumową amunicję. Moga jechać pociągiem z kibolami ale znając PKP pewnie wystawiła by im rachunek za przejazd X policjantów dlatego jest SOK a że oni się boją kiboli to już nie wina policjiantów. Za akcję policji płacą podatnicy ale są wyjątki np fałszywe alarmy bombowe gdzie za akcje policji płaci żartowniś.
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pociąg pospieszny "Rozewie" relacji Jelenia Góra-Wrocław-Gdynia Gł+niespodz
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Listopada 2007, 04:35:59 »
Z tym obstawianiem dworców, to spotkałem się kiedyś i u mnie - w Pabianicach - co ciekawe, był to pociąg osobowy Sieradz-Łódź, obsługiwany EN57.
Niezłe wrażenie wywiera widok takiej ilości służb specjalnych na peronach :)
Z MaSzyną od 2003!

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pociąg pospieszny "Rozewie" relacji Jelenia Góra-Wrocław-Gdynia Gł+niespodz
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Listopada 2007, 07:33:16 »
Macie racje jeżeli chodzi o policje to placą podatnicy.Za wszystkie szkody jakie zostały wyrządzone w pociągu to płaci klub,poniważ jeżeli klub zarezerwował trzy wagony dla kibiców to oczywiste jest że za znisszczenia które zostały w tych 3 wagonach płaci klub.
...