Autor Wątek:  Kulturalni mechowie  (Przeczytany 42361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Kulturalni mechowie
« dnia: 04 Listopada 2007, 09:35:36 »
Niedawno kolega z forum podesłał mi ciekawe linki z pozdrowieniani od mechów:
http://gmfk.pl/cpg144/displayimage.php?album=96&pos=5
http://pl.youtube.com/watch?v=wUzDL8qViMY

Czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim?
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

PEKAPE

  • Gość
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopada 2007, 10:22:43 »
Witam

No ten w siódemce to zapewne jakaś "świnia",a ten w ST43 to chyba jakiś wieśniak nie znający przepisów.

Ps.Z takim czymś się jeszcze nie spotkałem.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopada 2007, 12:11:24 wysłana przez PEKAPE »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopada 2007, 10:49:32 »
Nie bój żaby...2 tygodnie temu jak fociliśmy z kolegą, to pomocnik jak nas zauważył (około 500 m) zaczął bawić się syreną, światłami migał, a jak nas mijał, żeby popisać się przed mechem wychylil swój dziób do szyby i pokazał środkowy palec ... burak jakich mało, 20 lat i myśli, że poszpanuje.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline tomeqp

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopada 2007, 11:49:11 »
Na ten w ST44 to chyba jakiś wieśniak nie znający przepisów.
To prawda, ale poprawię, że ten lok to ST43, czyli Rumun :) Moim zdaniem można by było o tym powiedzieć przełożonemu, ale czytałem że takie uwagi są z reguły ignorowane. Ja osobiście jeszcze się z czymś takim nie spotkałem.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopada 2007, 11:54:36 wysłana przez tomeqp »
Pozdrawiam

Offline Butchy_83

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopada 2007, 12:00:07 »
Czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim?
Mi się zdarzyło. Ale nie był to mechanik tylko jakiś dzięcioł jadący na tyle manewrujących węglarek przy jednej z łódzkich EC. Kręciłem film na bocznicy i mech ze Smrodka usmiechnał się do mnie jak przejeżdżał, natomiast dzięcioł jak mnie zobaczył to kazał mi spier... stąd i że nie wolno kamerować. No więc grzecznie zapytałem o wskazanie mi przepisu, tudzież znaku zakazującego focenie, tak żeby każdy ciemny obywatel tego kraju wiedział, że nie można focić itp;) Oczywiście w końcu przyznał mi rację;) Tak więc buraków można wszędzie spotkać. Osobiście nie spotkałem się ani razu z mechem-burakiem, wręcz przeciwnie bym powiedział.
Pozdrawiam i oby jak najmniej takich sytuacji
'Ruszyła MaSzyna po szynach..'


Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopada 2007, 15:15:35 »
Ja natomiast spotkałem b. sympatycznego mecha w kibelku do Skawiny z którym sobie mogłem pogadać. Na pytanie, "Czy można z mechem sie przejechać w kabinie" odpowiedział "Oczywiście, siadaj". I tak sobie pogadaliśmy aż dojechaliśmy do Skawiny. Ale mi przenigdy nie przytrafiło się spotkać mecha-buraka. No, może jeden który dał mi RP1 jak robiłem zdjęcie tatrom, przestraszył mnie, i fotka nie wyszła :)
Pozdrawiam

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopada 2007, 15:19:02 »
Bez przesady z tym Rp1, ono często jest także pozdrowieniem!
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopada 2007, 15:30:15 »
Mnie się jeszcze nie zdarzyło spotkać chamowatego mecha. Zawsze czy to PKP czy prywaciarz albo się uśmiechną pomachają a niekiedy dadzą kilka Rp1 :). Raz tylko na Kaliskim mech chciał chyba pozdrowić jak robiłem fotkę i jak dał długie Rp1 do mi się gorąco zrobiło :). A później jak przejeżdżał lokiem to chyba dał w odluźniacz bo huk był niesamowity, a na koniec pomachał z uśmiechem na twarzy :).

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopada 2007, 15:56:54 »
ST43 - czy ten miech nie jedzie za szybko ? dojezdzajac do skladu nalezy zwolnic do 5 , zatrzymac sie i dopiero dojezdzac

Offline Luke

  • Wiadomości: 35
  • Lukaszz07
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopada 2007, 17:44:37 »
U mnie w Pile nie jest źle...
Kilkakrotnie udało mi się przejechać nawet lokomotywą na sławetnych w Pile manewrach do pewnych pociągów ;)
MKaczy coś o tym wie...
To samo przy foceniu - wiele wyrozumiałości ze strony pracowników PKP.
Chyba tylko 2 razy spotkałem się z czymś niemiłym (niestety cięższego kalibru - wulgarne wyzwiska), lecz przy najbliższej okazji opowiadając to sympatycznym mechanikom, słyszało się z ich strony cytuję "debil" w kierunku swoich niereformowalnych kolegów.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 04 Listopada 2007, 17:46:47 wysłana przez Luke »

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopada 2007, 19:33:36 »
nie spotkałem się z niemiłymi mechanikami a na buraków też  zawsze sposób się znajdzie;-).
Pozdrawiam.

EDIT: BY Paweł1987: Każdy może miec gorszy dzień ale trzeba sie wyżywac aż tak?, MK też człowiek;) i człowiek człowieka zrozumie;-).
PS:A może żona go bije;>.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopada 2007, 21:01:44 wysłana przez grzegorz kk »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Online Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Listopada 2007, 19:54:21 »
Ja nie spotkałem jeszcze niekulturalnego mecha(buraka). Zazwyczaj jak sie zapytam czy mogę podróż odbyć w kabinie zazwyczaj sie zgadzają. czasami też mechowie mówią że bardzo chętnie mógł byś jechać ale niestety kierownik pociągu nie pozwala. I tak faktycznie jest. A co mu do tego??
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline kolejarz LHS

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Listopada 2007, 20:18:47 »
Witam. Ja się raz spotkałem z takim burakiem, kiedy robiłem fotke kibelka to jakiś gościu który siedział obok mecha wyszedł i mi groził że jak nie odejde to mi zabierze aparat a kierpoć powiedział mu ze nie ma zakazu fotografowania.

Pozdrawiam
Zóo i vystempeq' są w każdym z nas; nie pozwól by kierowały Tobą!
pozdro !1

guest1206

  • Gość
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Listopada 2007, 20:55:34 »
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/tournee.php?p=2872
Ja raz miałem spotkanie z "kulturalnym" kolejarzem: stojąc na peronie II stacji Częstochowa Osobowa w oczekiwaniu na kibel do Gliwic poszedłem na przednią część peronu pooglądać stojące nieopodal jednostki i przejeżdżające pociągi. Gdy nadjechał ET22 ze składem platform, mechanik byka zaczął wygrażać mi pięścią (zapewne powiedział mi też coś "miłego", ale go nie usłyszałem). Buraka zignorowałem. Zastanawiam się tylko o co mu chodziło? Nie miałem aparatu, a na węglokrada raczej nie wyglądam ;) Może po prostu facet cierpi na nadmiar stresów i potrzebował się wyżyć :-(

PEKAPE

  • Gość
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Listopada 2007, 21:21:13 »
Ja nie spotkałem jeszcze niekulturalnego mecha(buraka). Zazwyczaj jak sie zapytam czy mogę podróż odbyć w kabinie zazwyczaj sie zgadzają. czasami też mechowie mówią że bardzo chętnie mógł byś jechać ale niestety kierownik pociągu nie pozwala. I tak faktycznie jest. A co mu do tego??

Jeśli chodzi o tego kierownika pociągu że nie pozwala to mech ma rację,a dlaczego?,dlatego że na wykazie pracy maszynistów jest tylko wpisany mechanik i nikt po za nim,jeżeli trafisz na kierownika (buraka) który poprosi Cię o bilet,a Ty go nie będziesz miał wtedy będziesz miał problem,bo to kierownik jest odpowiedzialny za cały skład włącznie z maszynistą,on ma władze w danym pociągu w którym aktualnie jest w pracy,może Ci walnąć kare lub też wysadzić,takie informację mam od znajomego mi mecha,a po drugie skoro tak mówi mech że kierownik nie pozwala to chyba się trochę boi o swoją dalszą przyszłość na kolei,bo z tego co mi wiadomo to jest taki przepis który mówi o tym że zabrania się osobom postronnym przebywania w lokomotywie stąd taka nie chęć mecha do wzięcia Cię na maszynę,znam to uczucie bo nie raz usłyszałem podobny tekst że nie wolno,że jest zakaz,że nie mam biletu,że ktoś może jechać w pociągu jakiś dyrektor i co wtedy,a więc jedni chętnie biorą drudzy nie mają odwagi przyznać się że mogą robotę stracić więc wciskają kit miłośnikom kolei próbującym dostać się do kabiny.

Pozdrawiam

Online Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Listopada 2007, 21:39:22 »
A najbardziej kulturalni mechanicy są z sekcji Olsztyn(czyli Iława,Olsztyn,Susz i okolice). Tydzień temu w piątek wjechała na stację w Iławie EN57-2066+2067.
Obfociłem ją z każdej strony i nagle mech otwożył okno mówiąc:
"Fajna maszyna co? Może chce pan sfocić kabinkę bo zrobił pan zdjęcia z każdej strony to i kabina będzie do kolekcji."
Rozmawiałem z nim aż do odjazdu pociągu. Oby więcej takich mechów:)).
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Listopada 2007, 21:44:46 »
ponieważ żem z Olsztyna powiem krótko;-) Święta prawda;-). Z Olsztyna mechanicy są wporządku wyrozumiali no dobra koniec tego wychwalania;), z tydzień temu także przyszedłem na EN57-2066 szedł mechanik właśnie na zmiane chwile porozmawialiśmy o parametrach nowych jednostek  co się zmieniło a co nie;-),pytanko i oczywiście z przyjemnością wpuścił mnie do kabiny.(podczas próby hamulca;-) (gdzie można spojrzec na avatar) efekt rozmowy;-);-),no i pytanko kto robił mi fotke;-).
Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopada 2007, 21:49:52 wysłana przez grzegorz kk »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Listopada 2007, 21:48:28 »
Hehe...jak jakiś mech burak jedzie, drze się przez okno, lub jakiś anielski głoś się odzywa z budynku obok torów (czyt. nastawnia) mówi się kultularnie "spier...".
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

PEKAPE

  • Gość
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Listopada 2007, 21:50:45 »
To i u nas są w porządku,wprawdzie nie wszyscy ale jest kilkunastu naprawdę świetnych gości którzy bez problemu biorą na maszynę jak jest chwile czasu to pokazują i mówią wszystko od a do z na temat budowy i zasady działania loka.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Listopada 2007, 21:54:21 »
Polecam ludzi z Łaz...kultura 100 % ... ostatnio mech z Łaz wziął nas na ET41-072 podczas postoju na stacji Imielin. Może siedzieliśmy godzinę i nawijaliśmy o kolei ... ale jak jedzie jaki burak i wydrze się przez okno to aż żal.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Wilu

  • Wiadomości: 343
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Listopada 2007, 22:07:17 »
"Gościu k****, ja se nie zyce żebyś mi zdjęcie robił... Wyjazd stąd!!!"

LooL tą EP07-422 jakoś przemilczałem, ale z tego rumuna to już nie moge... Nie wiem co napisać... :/
Wsiur jakiś czy co.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Listopada 2007, 22:11:59 »
"Gościu k****, ja se nie zyce żebyś mi zdjęcie robił... Wyjazd stąd!!!"

LooL tą EP07-422 jakoś przemilczałem, ale z tego rumuna to już nie moge... Nie wiem co napisać... :/
Wsiur jakiś czy co.

Jakiś gościu mocny w gębie ... lepiej zęby pilnował tego rumuna, bo by jeszcze dupnął w te eamosy i by miał większą stratę...
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Listopada 2007, 22:17:39 »
Witam;)
 Pewnego dnia stoje sobie na stacji i czekam na Pośpiecha żeby zobaczyć czy jakiś znajomy jedzie mechanik a tu pociag wjeżdża, ja patrzę w kabinę a tam sobie dwóch siedzi:). Podbiegam pod maszyne i mówie dzieńdobry, i nie wiem czy to był kontroler czy instruktor i mówi do mnie: "On: słyszałem że przeszkadzacie maszynistom. Ja: A skąd że:), On: No wymień kogo znasz Ja: chciałby Pan wiedziec:D, te trzy kilometry przeciez moge sie przejechac nie ? to jest kur** rzutem kamienia nie? On: jeszcze raz taki numer jak dzis to pożałujecie." I poszedłem w sino dal a miałem iśc po kierownika żeby wysadził tego dziada i go sprawdził czy ma bilecik:P. Jest u mnie jeszcze takich paru do tyłu ale to garstka osób :).

Pozdrawiam, Daniel.
^^PR Rzeszów^^

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Listopada 2007, 00:15:33 »
MKdudu ja ciężko kumaty jestem, weź mi to jakoś jaśniej opowiedz.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Listopada 2007, 01:18:06 »
Fakt łamigłówka :) Mnie jakoś nikt nie pogonił, hmmm nie wiedzieć czemu ? :D
Pozdrawiam

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Listopada 2007, 10:38:09 »
Może dlatego że masz nick życiowy

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Listopada 2007, 11:24:18 »
Nie ma co sie przejmowac takimi ludzmi jak "kulturalni" mechanicy.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Listopada 2007, 11:27:15 »
Nie ma co sie przejmowac takimi ludzmi jak "kulturalni" mechanicy.

W sumie racja ciężkimi przypadkami nie ma co sobie głowy zawracać :) . Gorzej tylko jak taki w przypływie złości weźmie ciśnie w MK kamieniem lub z piąchami doleci... wtedy przydają się dobre buty i znajomość terenu :).

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

PEKAPE

  • Gość
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Listopada 2007, 11:53:45 »
Nie ma co sie przejmowac takimi ludzmi jak "kulturalni" mechanicy.

Dokładnie tak,olać ich i nie zwracać uwagi na ich wysoki stopień braku kultury.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Kulturalni mechowie
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Listopada 2007, 12:30:13 »
Wszedzie sa ludzie i ludziska... na PKP tez. Tak bylo, jest i niestety pewnie dlugo jeszcze bedzie.