Autor Wątek:  Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie  (Przeczytany 14813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Października 2007, 17:52:12 »
Ja wypowiem się jak ja to wszystko postrzegam.

Otóż mojego punktu widzenia @Mariusz1970 chciał wykupić modele od Barta, które istnieją a nie są upublicznione. W ten oto sposób chciał upublicznić te modele.  Moim zdaniem nie ma w tym nic niestosownego, że złożono ofertę o wymiarze pieniężnym (nikt nikogo do niczego nie zmusza, oferta to oferta). Została dana propozycja odsprzedania modeli za pewną kwotę i myślę, że jak na jedną osobę (oferującą środki za modele) jest to dość sporo.
Wszystko teraz zależy od autora modeli, czy się zgodzi czy nie -oferta została jasno i wyraziście przedstawiona.

@ABu odniosę się teraz do Twojej wypowiedzi

Cytuj
To jest trochę tak, jakbyście po wspaniałej nocy zaproponowali swojej dziewczynie czy żonie... pieniądze za jeszcze trochę. Z pewnością zostalibyście spoliczkowani.

Można to trochę inaczej przedstawić niżeli zrobiłeś to Ty.
Otóż:

Mamy dziewczynę/żonę i faceta. Kobieta eksponuje swoje walory chwali się nimi i odsłania je raz na jakiś czas bez możliwości (dłuższego lub pełnego ;) ) dotknięcia ;). Facet prosi, błaga, ślinka mu cieknie ale kobieta wszystko (lub sporą część) zakrywa i nic z tego nie ma. W końcu mężczyzna zniecierpliwiony takimi unikami i takim pokazywaniem - chowaniem stawia ofertę.
Dam Ci  $ a Ty mi dasz.... :). W tym przypadku nie był to krok, ze strony mężczyzny mocno niewłaściwy, bo kobitka sama sprowokowała go do takiego zachowania.
Tak jest i w tym przypadku @Mariusz1970 postąpił tak, bo coś go do tego "sprowokowało" .

Jednak uważam, że sam autor modeli o, których tu mowa powinien jasno i stanowczo się zdeklarować, bo gdybać to sobie możemy, a nie ma nic gorszego niż rozmowa w jedną stronę bez odzewu.

Pozdrawiam (wszystkich - po jednej stronie toru i po drugiej ;) )
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline przepioramarcin

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Października 2007, 17:56:07 »
Za dużo emocji.
Poczekajmy na rozwój wypadków, czyli decyzję "Barta".
Pozdrawiam. Marcin.
"Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie... ."
Mateusza 7:12

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Października 2007, 18:10:12 »
Nie mylisz się kolego, ale nie będe rozwijał dalej tematu powód prosty jak napisałeś z "przecieków".
Ale to mnie nie bardzo interesuje kto co gdzie i jak.Z wielkim spokojem ;) Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2007, 18:12:09 wysłana przez grzegorz kk »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Wojcio1991

  • Wiadomości: 136
  • Pozdrowienia z E20!!!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Października 2007, 18:44:34 »
Ludzie! Moim skromnym zdaniem jak tak wszyscy będą tylko narzekali i myśleli pesymistycznie to nigdy niczego nie osiągniemy! Co chwila ktoś dorzuca tekst w stylu: "to niemożliwe", "modele Barta i tak nie wyjdą" albo "dajcie ten wątek na bocznice, bo i tak kiedyś go wyrzucą". Sam nie mam lepszych pomysłów na ubłaganie Barta i podziwiam Mariusza za taką odważną decyzję z tymi pieniędzmi. Ktoś chce zrobic coś dobrego kosztem swojego majątku a każdy...może użyje innego sformułowania...niektórzy tylko potrafią tylko głupio komentować. Przynajmniej warto pomyśleć pozytywnie: "a może się uda", "a może Mariusz coś ugra swoją postawą". Od myślenia jeszcze nikt nie umarł. I nie chce żeby ktoś pisał komentarze na temat mojego posta w stylu: "jak nie masz pomysłów to sie nie odzywaj". Staje po prostu po stronie Mariusza i nie chce niekogo obrazić kto jest przeciwny takim poglądą.

Zapraszam na stronę łowickich miłośników kolei
http://www.kolejowy-lowicz.eu/

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Października 2007, 19:56:32 »
Ja w ogóle nie rozumiem co robi tu ta dyskusja... która jak zwykle nie będzie prowadziła do niczego więcej jak nabicia postów.

Mariusz... może trzeba było się zwrócić osobiście do Barta a nie robić z tego sprawy publicznej. Ja wiem że sposób w jaki to zrobiłeś ma swoje zalety, ale temat jak widzisz jest wyjątkowo drażliwy dla wielu userów.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Października 2007, 20:06:59 »
No to i ja się wypowiem. A co.

Co do modeli Bartowych... Zrobił je chłop. Zrobił. Zrobił je dokładnie. Zrobił. Miał zamiar wypuścić je do SPT -> niech wypuszcza. Sami zresztą starzy wyjadacze forum wiecie, że @Bart od początku pisał, że wypuści je dopiero, gdy będzie SPT. Jest na dzień dzisiejszy nowa maszyna? Nie. Więc skoro jej nie ma ów modeli także.

Co do dalszego głównego wątku. Gdyby chciał je sprzedawać napisałby, że ma do zaoferowania w/w modele za tyle i tyle. Ale nie wystawił ich i tyle! Więc nie rozumiem Mariusza... Ok. Frustrujące może być to, że ich nie ma. Że nie są do sprzedaży czy udostępnionych. Ale powracając do założeń @Bartowych -> będzie SPT -> będą modele.

Zresztą więcej. Napisał posta o swojej stronie i projekcie, w którym będzie przedstawiał modele i sukcesywnie je udostępniał? Więc są. Może nie wszystkie, ale powoli się ukazują. Czemu nie pojawiły się wszystkie? Nie mnie oceniać. Może nie che, aby były, może pracuje nad jeszcze lepszym ich udoskonaleniem? To już sam autor modeli musi się wypowiedzieć.

To tyle ode mnie.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Października 2007, 20:17:49 »
Moim zdaniem dalsza dyskusja bez odzewu Barta jest bezcelowa. Dlaczego? Bo ilu userów, tyle odpowiedzi. Mariusza za tą decyzję można chwalić i ganić jednocześnie. Chwalebne jest to, że jak juz koledzy wcześniej wspomnieli chciał poświęcić swoje prywatne pieniądze (moim zdaniem niemałe) dla społeczności symkowej. Szanuję go. Z drugiej jednak strony koncepcja ta przeczy idei naszego symulatora. Owszem, krótkoterminowo mogła go "pchnąć" naprzód - każdy miałby ładny model siódemki, ale na dłuższą metę może go "wyhamować" do zera i wygasić jego potencjał. Bo ktoś zrobi nowy, wypasiony model, powiedzmy kabina ST44. Ale powie "oddam, ale jak dacie mi XXX PLN". Z drugiej strony modelarze przeciwni komercjalizacji symulatora powiedzą "a po co mam budować, skoro siedzę nad tym tyle godzin co inni, a oni czerpią z tego profity? To bez sensu." Nie wiem czy w dzisiejszym świecie możliwe jest całkowite odejście od komercji, ale póki można, apeluję - nie wprowadzajmy jej do symulatora. Bo zaczną się kłótnie, bezcelowe dyskusje i nic więcej.

Poczekajmy zatem albo na odzew Barta, albo dajmy mu spokój, bo jesli wielokrotnie proszony nie chciał wydać swoich modeli, to i teraz nie wyda. Uszanujmy to, ewentualnie zacznijmy sami coś majstrować.

Prosze, niech nikt nie bierze tego do siebie jako złośliwość w stosunku do jego osoby. Szanuję Mariusza za chęć poświęcenia. Ale nie tędy droga, nie idźmy w stronę komercjalizacji.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich współrozmówców,
Dawid Michalski.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Października 2007, 20:30:21 »
Rotfl, rotfl i jeszcze raz rotfl.
Jezeli juz maja wchodzic pieniadze w gre to powinnni dedydować o tym przede wszystkim twórcy!!! (czyt. McZapkie, Marcin_EU, etc.) Za chwile sie zacznie - mam super realsityczna trase, oddam za 50 zl - zawsze znajdzie sie naiwna osoba ktora zaplaci a potem dostanie fige z makiem zamiast trasy...
Taka dyskusja nie ma sensu. Poza tym to ma byc jakas pokazowka czy cos? Jezeli Mariusz by na serio chcial odkupic modele od barta to napisałby na PW/gg. Do tego one przeciez sluza.
Jezeli sie powtarzam to sory - ale nie mialem juz ochoty czytac drugiej strony tego bezsensownego tematu.


Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Października 2007, 20:33:05 »
SPT i modele Barta, czekaj tatka latka, zresztą Bart różne miał zdania kiedy je wyda i gdzie je wyda.
Ja Barta szanuję i szanować będę niezależnie od decyzji (czy go rozumiem, czy nie, to inna sprawa)

Innego sposobu nie znalazłem, to była ostateczność, a jeszcze raz dodam,
do wszystkich mądrali, którzy mnie krytykują, majcie jakieś inne pomysły, czy tylko ujadać potraficie?
To powyższe nie dotyczy Akvina, ale powody swoje miałem, aby w ten sposób zrobić.

Zależało mi na ..... właśnie na czym, jak sądzicie?
Pewno na tym, aby forum zamieniło się w bruk.

Jeśli nie Bart, to konurencja.

PS
Do Mateu, cwaniaczku, masz je, to się ciesz albo najlepiej te modele wyrzuć, wtedy będziesz miał równy start z innymi userami.
Ja naprawdę chciałem kupić, może to źle, może dobrze, ale nie MYLI SIĘ TEN KTO NIC NIE ROBI.
I ten ROTFL, uważaj żebyś się ze smiechu nie udławił. Nie chce być przyczyną czyjejś śmierci.
W sumie mogłem mieć to dupie jak np. Ty i żyć sobie spokojnie i cieszyć się co się ma a HDD.

Ja jestem ciągle naiwny, że mnie się uda, a przynajmniej skłonie do przemyśleń.
Ogólnie dyskusja fajna, bo dyskutujemy sobie tak w ciemno, a nie wiemy co Bart na to.
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2007, 20:48:04 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Października 2007, 20:53:55 »
Teraz sobie tak pomyślałem (może impulsywnie),
W sumie to ja się z tego wycofuje.
Myślałem, że coś zdziałam, ale nic, tylko jakieś głupie komentarze niektóre.
Po co mi problemy i kasę wydawać, jak inni tego nie szanują lub mają generalnie centralnie to w dupie za przeproszeniem.
Ok, zaczynam mieć coraz bardziej dosyć (tak ogólnie).
Przepraszam za zamieszanie, które zrobiłem.
Myślałem, że działamy w jednej drużynie - pomyliłem się.

Bart, zjedli mnie, wycofuję się z tej propozycji.
Wiem, Bart, czytasz i masz polewkę, ale cóż, mówi się trudno i żyje się dalej.
WYGRAŁEŚ - gratuluję.

Sorry.
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2007, 20:59:38 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Października 2007, 20:57:11 »
Bart sie z tego smial :)
Taki ze mnie cwaniaczek jak polowa osob ktora sie tu wypowiada.
Naprawde, jezeli bys chcial zalatwic te modele dla spoleczenstwa to wystarczylo zagadac do Barta co i jak, napisalby Ci pewnie dlaczego ich nie ma. No ale zawsze latwiej powiedziec, ze sie ma gest, dac kase i sie nie martwic. To takie polskie ;]
Za pieniadze to sobie mozecie do msts czy trs dodatki kupic - takie jest moje zdanie. Swoja droga tak czy siak nie uzywam tych siodemek - jak juz mam ochote pojezdzic to jezdze sobie bykami z 201Epacku bo sa one ladniej wykonane i przyjemniejsze dla oka :)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Października 2007, 20:58:37 »
Swoja droga byla kiedys [2,3 lata?] juz dyskusja - zrzuta na komputer dla Barta (jakies kubeczki, dlugopisy, kuszulki symkowe) zeby mogl dokonczyc modele. I ztcp tam nie bylo dyskusji, sprawa zostala postawiona jasno - na symku sie nie bedzie zarabialo w zaden sposob.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Października 2007, 21:05:19 »
A niech się śmieje, wszak śmiech to zdrowie i na zdrowie.
Tylko to mu pozostało.
Smiejcie się wszyscy, tylko czy jest powód do śmiechu?
Coś jest śmiesznego?
I nie pieprz mi tu Mateu co ja chciałem zrobić bądź nie, bo przecież Ty wiesz lepiej, a to zdanie o polskości kompletnie bezsensu i nie na temat.

Raczej tragicznego, to powinien być śmiech przez łzy, do czego doprowadzona została społeczność symkowa.

Jeśli Was śmieszy, to, że za pieniądze chciałem upublicznić altruistycznie modele, to gratuluję poczucia humoru (chyba, że cena za niska/ za wyskoka).

Według mnie, reszta jakoś powinna dopingować, czy dopomóc mi w tym, ale skoro są już rozłamy w tej kwestii, to tylko na + dla uporu Barta, ale takie jest życie.
Przyjmuje do siebie z pokorą następne życiowe doświadczenie (nie ma co się bawić w dobrego wujka Sama) i nie warto (ujadaczy jest za dużo na forum).

Na koniec:
JA MAM TO W ... i ten cały MaSzynowy kram i też zaczynam się z tego śmiać.
Po co mi było to w ogóle, mogłem przecież siedzieć cicho i żyć sobie spokojnie, a nie użreać się bezsensu z ujadaczami, którym się nigdy nie dogodzi.
Róbcie sobie co chcecie i jak chcecie, mnie to gila.
Naiwny byłem, że każdemu zależy na prestiżu MaSzyny i paczki całościowej.
Może doczekamy się kiedyś konkurencyjnych modeli Barta.
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2007, 00:24:51 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Października 2007, 21:28:53 »
Mogę się założyć że ci którzy najgłośniej się śmieją z Mariusza to ci którzy mają kabinę Barta z przecieku:/ Ja np nie mam tej kabiny i jest mi żal, że przez kilku debili którzy mają coś czego mieć nie powinni (legalnie), niszczą to co chcieli wywalczyć Inni dla tych uczciwszych userów Maszyny. Zresztą Mariusz przyjrzyj się że najgłośniej ujada 10 - 15 osób, reszta (kilkaset osób?) czekała gdzieś cicho w nadzieji że Ci się uda... no ale trudno... Dziękuje że się chociaż postarałeś coś w tym kierunku zrobić.
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Października 2007, 21:32:45 »
Może się narażę innemu moderatorowi, ale czynię to w moim odczuciu "pro publico bono". Zamykam dyskusję. Błagam, nie otwieraj wątku ponownie ;].
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Października 2007, 21:38:32 »
Hehe, Profeta, nie ma sprawy :)
Poprawiłeś mi humor, tym zdaniem :)
Cytuj
Błagam, nie otwieraj wątku ponownie ;].

Obraziłem się ponownie :)
Niektórzy z ulgą to przyjmą, ale w tej chwili, to nie na moje nerwy, użerać się, kłócić, idźcie w pi....u z taką robotą.
Przejdzie mi, to wrócę do swojej pracy na forum ponownie.
Bay.
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2007, 00:31:33 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Października 2007, 20:16:14 »
To może coś odpowiem.
 Nie zaglądam tu od jakiegoś czasu fakt. Pomaga mi w tym to nowe forum w którym nie działa filtrowanie nowych postów, a nie chce mi się zgadywać co już czytałem a czego jeszcze nie. Ale wracając do tematu modeli...
Epek ma rację. Obiecywałem te czy inne modele. Siedziałem dopracowywałem je (jak na owe czasy - zwróćcie uwagę że wszystkie nowe modele mają moje wynalazki i elementy np. hasler, szyby, wycieraczki, półokrągłe amperomierze itp - byłem prekursorem). Zamaniło mi się że nie chce ich tak po prostu wydać w Downloadzie. Chyba miałem prawo zrobić swoją stronę na której wszyscy mogliby pobierać te modele. Zrobiłem takową z kol. Nicolassem i co? zostaliśmy , że jak w ogóle śmiemy robić takie stronki inne niż www.eu07.pl. Ok, nie ma strony, nie ma modeli. Potem zaczęła powstawać Nebula i SPT. Szybko zaczęło sie okazywać że stary symek bardzo przeszkadza nowemu projektowi, który nie miałbyć gorszy. Miał zawierać wszystko co stary i 1000 innych więcej możliwości. Ale cóż ludzie tacy jak Epek i ferajna zakrzyczeli nowy projekt. Żądali gotowej funkcjonalnej/grywalnej wersji bo inaczej nawet łaskawie nie zerkną - no bo młodą poczwarką nikt nie będzie sobie 4 liter zawracał. Przecież tyleż można było wyciągnąć jeszcze ze starego symka. Oczywiście nie odciągali nikogo od pracy nad SPT, ale tym co mogliby nad nim popracować pokazywali jakie to jeszcze horyzonty są przed starą MaSzyną.
Ja widziałem już co innego. Po chwili zabaw z SPT nie chciało mi się patrzyć na te połacia trawy, pikselizowane drzewa i płaskie jak cholera wie co scenerie z kanciastymi górami które mamy na porządku dziennym w starej MaSzynie. Na forum czuć było konserwatyzmem na kilometr. Stary symek i już. Marcin_EU się wsciekł, sam robić nie będzie. Mi do końca również nie wierzył, że jestem po jego stronie i rzucił projekt w którym zdążyłem się już zakochać. Teraz nie ma kto pracować nad nowym.
I teraz ja to widzę tak. Dlaczego mam oddać TYSIĄCE godzin mojej pracy tym którzy spowodowali, że nienawidzę czegoś co kiedyś kochałem? Dla kogo? Zobaczcie, kiedyś to był wielki super fajny projekt, a teraz widzę tylko bandę ślepych fanatyków (oczywiście jest grupa osób których w to nie wliczam Shax, Oli, ABu i jeszcze kilkunastu innych i nowych którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi) żrących się wzajemnie na tym forum - killerzy projektu...

Mam jeszcze pytanie do Mariusza1970. Nie śmieje się, nie oceniam... ale powiedz, czemu nie napisałeś tego na PW lub GG? Liczyłeś ,że mniej więcej tak się stanie i wyjdzie jaki to ja niedobry i tylko chwalić sie chciałem? ;)

Sprzedać modele? nie sprzedać... nie wiem czy to byłoby w porządku.

Ponieważ się odezwałem... otwieram wątek.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Października 2007, 20:54:44 »
na symku sie nie bedzie zarabialo w zaden sposob.
Witam.
 Mój znajomy kiedyś zgromadził wszystkie dodatki i prubował je sprzedać na allegro ale mu sie nie udało;).

 A co do tych osób które tak krytykują kawał dobrej (mało powiedziane dobrej) roboty:
Uwierzcie że stworzenie trasy do MaSzyny lub jakiegos modelu czy kabiny wymaga bardzo dużego poświęcenia więc szanujmy tych którzy wogóle coś zaczeli robic i tworzyć bo wy sami tego nie potraficie (zwracam się do osób które krytykują) jestem na tym Forum (jestem na nim codzień ale posty ograniczam do minimum aby nie było bałaganu i pisze wtedy kiedy mam cos do powiedzenia) zauważam często takie sytuacje jak np.: Pewnego dnia wyszła do pobrania jakaś trasa i pierwsze jakie posty widziałem to: "A to ten krzak jest za nisko a tamten chodnik powinien leżec minimetr dalej, a tam jest za równo, las i drzewa śą za krzywe" To teraz dodam coś od siebie: Cieszcie się krytycy że wogóla ta jakaś trasa wyszła i ktoś miał ochote ją robić a to że jakis tam las jest nie równy to nie ma dużego znaczenia ponieważ nie jesteście w realu i nie musi byc wszystko z dokładnością zrobione ważne aby dało się w to grać i czuć się jak w realu. A co do modeli Kolegi Barta to powiem tyle że wśród całej ekipy która panuje nad tym Forum są tacy moderatorzy którzy też robią wycieki - wiem o tym ponieważ mam kolege 10 lat starszego obecnie jest na studiach w Lublinie który gra w MTS i wystarczyło mu się skontaktować z moderatorem i powiedziec mu na Forum że mnie tu nie ma wyciek odrazu nastąpił, wśród obsługi tego Forum jest jeszcze jeden user który spowodował wyciek kabiny ET21 która jest obecnie możliwa do pobrania.

P.S Jeśli się powtórzyłem lub złamałem regulamin bardzo mocno Przepraszam ale w ten sposób chciałem wypowiedzieć to co mam do powiedzenia na ten temat.

Pozdrawiam, Daniel
^^PR Rzeszów^^

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Października 2007, 21:20:17 »
I teraz ja to widzę tak. Dlaczego mam oddać TYSIĄCE godzin mojej pracy tym którzy spowodowali, że nienawidzę czegoś co kiedyś kochałem?

Słusznie... nie oddawaj. Epoki też nie pozwolili Ci wydać... musiała wyciec jak 07.
« Ostatnia zmiana: 17 Października 2007, 21:23:58 wysłana przez Akvin »
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Października 2007, 21:21:17 »
Cytuj
nie ma znaczenia ponieważ nie jesteście w realu i nie musi byc wszystko z dokładnością zrobione ważne aby dało się w to grać i czuć się jak w realu.
Weź to jeszcze raz przeczytaj i zastanów się. Po kiego wała siedzą ludzie po kilka miechów grzebiąc w swoich dziełach? Odpowiadam: PO TO, aby spełnić (starać się spełnić) założenia symka, czyli ZBLIŻENIE DO REALU!!!

Cytuj
A co do modeli Kolegi Barta to powiem tyle że wśród całej ekipy która panuje nad tym Forum są tacy moderatorzy którzy też robią wycieki - wiem o tym ponieważ mam kolege 10 lat starszego obecnie jest na studiach w Lublinie który gra w MTS i wystarczyło mu się skontaktować z moderatorem i powiedziec mu na Forum że mnie tu nie ma wyciek odrazu nastąpił, wśród obsługi tego Forum jest jeszcze jeden user który spowodował wyciek kabiny ET21 która jest obecnie możliwa do pobrania.
Rozumiem, że oskarżasz któregoś z Nas moderatorów/admimów o wyciek. Więc jeśli masz na to dowody -> proszę o PW lub napisanie publicznie tutaj, kto i komu/gdzie cokolwiek dał "na lewo". Do tego proszę o podanie nicków userów o których piszesz...

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Października 2007, 23:59:54 »
Panowie...
To co tutaj czytam jest żenujące[...]
Myślę, że takim wątkiem obrażacie Panowie wszystkich tych, którzy niejednokrotnie kosztem wielu wyrzeczeń zrobili coś dla symulatora. Teraz widzę, że to, co dla nas było pasją i często sensem życia Wy próbujecie kupić. I tu nie chodzi o kwotę. To jest trochę tak, jakbyście po wspaniałej nocy zaproponowali swojej dziewczynie czy żonie... pieniądze za jeszcze trochę. Z pewnością zostalibyście spoliczkowani.

Ja też Was wirtualnie policzkuję.
Pozostaję z niesmakiem
ABu

Przepraszam że po imieniu ale Adam nie możesz nas besztać za to że chcemy tego co niektórzy mają już 3 lata, Ty masz jakieś tam SPT a my mamy starego symka. Pewnie powiesz że powinienem milczeć bo nie zrobiłem nic do SPT ale nik nie dał mi się szansy wykazać. Takie podejście mnie przeraża powiedz jeśli symulator w tej wersji z tym co jest już wydane jest żoną to nie można mówić że trochę więcej to stuff Barta. Wiadomo kto ma i kto nie ma. Żadna z tego tajemnica, więc jedni muszą zapłacić żeby dostać trochę więcej a inni już to mają za free.
Jaaa wiem, wiem że Wy koderzy SPT powiecie że to co jest to zuuuuo bo brzydkie ale MY mamy sentyment i jesteśmy niczym niewierny Tomasz z Biblii

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Października 2007, 23:59:55 »
No Bart przynajmniej się określiłeś. Ale od początku: wydaje mi się że część z obecnie działających modelarzy(włączając mnie) czuje że mimo tego iż symek żyje ma pewne irytujące ograniczenia (np. ujemne IQ AI, trzeba wycinać co się da w modelach etc) ale zobacz sam ilu ludzi zniechęciło się do całego projektu widząc eu07 McZapkiego i twoje (z wycieków). Ja się strasznie wq... denerwuje jak ktoś mi pokazuje skriny wyczesanej 07 której ja nigdy mieć nie będę. Nie znam dokładnej historii NKT (to też Ty wymyśliłeś).
Cytuj
laczego mam oddać TYSIĄCE godzin mojej pracy tym którzy spowodowali, że nienawidzę czegoś co kiedyś kochałem? Dla kogo? Zobaczcie, kiedyś to był wielki super fajny projekt, a teraz widzę tylko bandę ślepych fanatyków (oczywiście jest grupa osób których w to nie wliczam Shax, Oli, ABu i jeszcze kilkunastu innych i nowych którzy jeszcze nie wiedzą o co chodzi) żrących się wzajemnie na tym forum - killerzy projektu...
Tym stwierdzeniem obrażasz mnie i wielu użytkowników którzy dołączyli do naszej społeczności po wydarzeniach związanych z NKT ale zdecydowanie bardziej uderzasz w pokolenie młodych modelarzy, świeżego narybku. Jak coś modeluje to wisi mi co się z tym dalej stanie (bohunIC potwierdzi), ale Bart powiedz w czym komercyjny "symulator" jest lepszy od starego symka? Tym że oni na to zasłużyli a my nie? Myślisz że 3k userów to same pazery myślące że Bart to kawał .... bo nie chce modeli dać?! Ja podziwiam Cię jako modelarza, ale co z TEGO skoro po sieci krąży milion wersji szykan typu "Bart ma a niektórym dał żeby innym smaka robili". Może czas najwyższy wykazać się większą dobrocią, szczerością i katolicką postawą? Ja musze się sam pocić nad tym co robie w maxie, bo nie ma już zdecydowanego autorytetu który by pomagał i tłumaczył.
Druga strona medalu? - zobacz modele EPka i powiedz czy są tak złe że nie nadają się do owianego tajemnicą SPT ? nie wiem co o Tobie myśleć.

ale zawsze z szacunkiem

Offline BNdQu

  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Października 2007, 01:58:27 »
Cytat: MKdudu
Pewnego dnia wyszła do pobrania jakaś trasa i pierwsze jakie posty widziałem to: "A to ten krzak jest za nisko a tamten chodnik powinien leżec minimetr dalej, a tam jest za równo, las i drzewa śą za krzywe" To teraz dodam coś od siebie: Cieszcie się krytycy że wogóla ta jakaś trasa wyszła i ktoś miał ochote ją robić a to że jakis tam las jest nie równy to nie ma dużego znaczenia ponieważ nie jesteście w realu i nie musi byc wszystko z dokładnością zrobione ważne aby dało się w to grać i czuć się jak w realu.
Tak cieszcie się, że wogule coś jest. A nie uważasz, że forum jest też między innymi po to aby wyrażać swoje uwagi i krytykę. W domu każdy może sobie robić scenerie, trasy, tekstury itp. Jak już coś udostępnia publicznie powinien to robić w miarę profesjonalnie i być gotowy na krytykę
Tu już nie chodzi o to że jakiś krzak jest krzywy. Chociaż w jednej trasie krzak jest zbyt blisko i nie zbyt to ładnie wygląda. Ale bywa też, że słup trakcyjny jest na środku torów.
Sceneria Zwrotnicowo uruchamiamy trasę z EN57. Przechodzimy się wirtualnie wzdłuż składu. W pewnych miejscach jest wrażenie aby były dwa przedsionki złączone, kabiny sterujące nie tam gdzie powinny być. Dochodzimy do końca składu w miejscu gdzie powinna być kabina sterująca jest dziura. Przez którą widać następny człon. Przechodzimy do następnego członu (błąd w programie) i to samo się powtarza. Dochodzimy do końca składu w miejscu gdzie ma być kabina sterująca jest dziura. Ale skład można uruchomić, ciekawie wygląda jazda bez kabiny sterującej.
Nie dopracowane zderzenia z elementami ruchomymi i stałymi.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Października 2007, 04:38:22 »
NKT to tak zwany NEBULA KILLER TEAM były juz zresztą bo już dawno padł jak koń po westernie! Wynikaja z tego pojedynku wzajemne zarzuty i kazdy wypomina drugiemu co zrobił czego nie zrobił, bez sensu moim zdanie STOIMY W MIEJSCU przez takie coś ale to chyba natura Polaka. Moje zdanie na temat modeli Barta jest proste Jego modele jego sprawa, Mi nie sa potrzebne na obecnym etapie, pozatym fakt jest taki że stary symek jest pod wzgledem grafy do banii porównując SPT ale ludzie z forum maja jeszcze tyle pomyslow i tyle mocy ze ciagle coś udoskonalają! Uwazam to za dobre. Kazda rzecz dla rozwoju jest dobra a tym samym szkolimy sie i zdobywamy doswiadczenie. Mało osob jest wsrod nas które zna sie na kodowaniu czy zaawansowanych sprawach odnośnie fizyki, wiec BART powiedz co oni mają robić? Robić zdjęcia na textury albo modele, których nie predko zobacza w scenerii odpalonej przez SPT! Porownam to do lokaty dlugo terminowej! Zamrazamy pomysly i niewiadomo kiedy je zobaczymy w akcji. Poza tym shitowo wyglada dobry model na tle pixelozy! Ale niemam wyjscia wiec dalej brniemy spadkiem fps do przodu i robimy wszystko dla starego symka! Kiedyś pisałeś ze zrobcie, pomozcie do SPT, OK pytam sie a efekty prac zobaczyć mozna tylko na screenach? Czy to jest okej? Ja jak sobie cos robie w maxie to nie wyobrazam sobie ze zrobie i juz. Musze odpalic w scn obejrzec sprawdzic wszystko, poprawic jak trzeba, reasumujac operacja z zywym pacjentem. a pacjent jest w kostnicy [nikomu nieche sie juz robic nic do SPT]. Moze potrzebna jest jeszcze jedna debata na temat SPT i co kto moze zrobic, i jak pomoc. Sorki ze zeszlem z tematu ale jakos tak sie nasuneło! Mariusz1970 wes se za tą kase pojedz na wakacje nad morze! Odpoczniesz i spojrzysz na to z innej perspektywy.

POZDRO

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Października 2007, 11:50:28 »
@BNdQu i MKdudu, wasze posty kompletnie nie na temat.
Cytuj
Sceneria Zwrotnicowo uruchamiamy trasę z EN57. Przechodzimy się wirtualnie wzdłuż składu. W pewnych miejscach jest wrażenie aby były dwa przedsionki złączone, kabiny sterujące nie tam gdzie powinny być. Dochodzimy do końca składu w miejscu gdzie powinna być kabina sterująca jest dziura. Przez którą widać następny człon. Przechodzimy do następnego członu (błąd w programie) i to samo się powtarza. Dochodzimy do końca składu w miejscu gdzie ma być kabina sterująca jest dziura. Ale skład można uruchomić, ciekawie wygląda jazda bez kabiny sterującej.
Nie dopracowane zderzenia z elementami ruchomymi i stałymi.
Po raz kolejny narzekasz i wytykasz błędy które są dawno poprawione. Napisałem kiedyś Tobie że jak coś jest nie tak, to należy szukać na forum, później pytać. Tu nie miejsce na takie wytykania.
 To o czym piszesz nie jest błędem, tylko pozostałością po czasach kiedy w kiblu nie było możliwości zmiany czoła. Nawiasem pisząc, w Zwrotnicowie nie ma misji z kiblem ze zmianą czoła. Nie ma w żadnej scenerii takiej misji gdzie EN57 zmienia czoło.

Post @MKdudu zszedł na taki poziom że nawet trudno określić....
Nie dość że nie na temat, to jeszcze z sugestiami nie popartymi dowodami. Całość tak napisana że trudno zrozumieć o co chodzi.

Co do modeli @Barta, dawno temu pisałem że to jego sprawa co z nimi zrobi. Wielokrotne próby przekonania do upublicznienia nie dały i nie dadzą rezultatu, więc wątek nie ma sensu.
Co do intencji @Mariusza1970, wypowiedziałem się w tym wątku, w żadnej mierze nie oceniając słuszności i sposobu dotarcia do celu. Jeśli chciał pozyskać modele dla ogółu (nie mam powodu myśleć inaczej) i wybrał taki sposób, to też jest jego sprawa.

Mam mnóstwo pytań w sprawie NKT, SPT i  Marcina, bo chodzi mi o to zdanie...
Cytuj
Marcin_EU się wsciekł, sam robić nie będzie. Mi do końca również nie wierzył, że jestem po jego stronie i rzucił projekt w którym zdążyłem się już zakochać. Teraz nie ma kto pracować nad nowym.
Nie ma? cóż ja miałbym robić? Z czym Marcin nie mógł sobie poradzić?
Mnie się też znudziło czytanie że ktoś kiedyś nie chciał to teraz nie ma. Nikt nigdy nie napisał że kolega X był w stanie zrobić coś do symulatora i odmówił. Wygląda to tak że 3, może 4 kolegów się nie dogadało, a teraz co kawałek cierpi cały projekt. Za przeproszeniem guzik mnie obchodzi wasze niedogadanie. W symulatorze mogę pomóc robieniem zdjęć. Tyle umiem i tyle mogę dla Was zrobić.

« Ostatnia zmiana: 18 Października 2007, 11:54:21 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Października 2007, 14:01:12 »
Witajcie.
Może jest to ot ale cóż.
Jestem userem maszyny chyba od 2005 roku. Na początku jeździłem na wersji przed UNOFF. Było to dla mnie coś niesamowitego. Jazda w roli maszynisty. Od tamtej pory pokochałem symka. Gdy zarejestrowałem się na forum śledziłem to co się dzieje w tym symkowym świecie. Z niecierpliwością czekałem na nowe dodatki. Po co? A no po to aby móc jeździć lepszymi modelami. Gdy zobaczyłem modele barta to poprostu się wzruszyłem. A gdy zobaczyłem skreny z kabiny to poprostu doleciałem. Czekałem i czekałem aż @Bart ją udostępni wraz z nowymi modelami. Ale gdy zobaczyłem że na jutubie są filmiki z tej kabiny od użytkowników którzy na dzień dzisiejszy mieć jej nie powinni się wkurzyłem troche.
http://pl.youtube.com/watch?v=Z1TVtEw42KQ
Bo niby dlaczego inni mają a inni nie. Zacząłem się nawet zastanawiać czy przypadkiem admini dla siebie jej nie zrobili.
Myliłem się.
Dla tego postanowiłem sobie zrobić taką kabine i ją udostępnić. Tak żeby było.

@Bart. Powiedz mi tylko, czy ze względu na przecieki wśród betatesterów postanowiłeś nie udostępniać modeli?

Jak coś, to panowie admini wiecie co robić z moim postem.
Bocznica lub ban.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Października 2007, 14:21:01 »
Wiecie co? A ja to bym was wszystkich przez kolano i pasem. Według lat, bez wyjątku.
Odpuście sobie i innym, @Mariusza poniosło, mnie też czasami ponosi, Was wszystkich też czasami ponosi. Wypłakaliście się a teraz wracać do piaskownicy.
SPT Team - niech ktoś z łaski swojej zrobi pożądek ze źródłami (jakoś normalnie ponazywa foldery tam, gdzie można je pobrać) i je pożądnie obkomentuje, to choćby sam ale zacznę ją gryźć. 100 lat mi to zajmie, ale będzie, może kogoś w końcu ruszy i się przyłączy.
Jak ktoś chce jeszcze męczyć się z dokodowywaniem MaSzyny to proszę bardzo, nie bronię bo i tak już tam wiele więcej nie wpakujecie, sami się przekonacie.
Wycieki - były, są i będą, tego nikt nie zmieni, koniec z tematem, do jasnej cholery, bo i tak nic nie namłodzicie. Moderzy/Admini robią co mogą ale bogami nie są, innych serverów i forów nie obstawią a policją nie są, żeby śledzić kto jak i gdzie.

No, poniosło mnie, ostre słowa poleciały, a teraz idę do pracy. Jak wróce to wam jeszcze nabluzgam, o ile cały temat nie poleci na bocznicę lub permanentnie na żyletki.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Października 2007, 15:54:23 »
Jak wróce to wam jeszcze nabluzgam, o ile cały temat nie poleci na bocznicę lub permanentnie na żyletki.
Tylko do tego sie nadaje :)

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Legendo Barcie - propozycja dla Ciebie
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Października 2007, 16:09:04 »
no to idąc w duchu postępu -> temat na żyletki... :)