Autor Wątek:  Co zostanie dla nas?  (Przeczytany 14037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Co zostanie dla nas?
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Listopada 2007, 21:20:13 »
To nie brak uprzejmości, zmieniły się przepisy i za " margines" mozna zarobic 300-500zł ( dokładnie nie wiem i az taki ciekawy nie jestem), oraz nie zawsze mozna marginesem jechać ( rowerzyści, piesi, zakręt itp).
szerokosci przyczepnosci :)
Apropo mój ojciec jest kierowcą w TKtelkom(telekom. kolejowa) i zarobił kiedyś 4 stówki za właśnie "margines", jakiś kolo z osobówki uprzejmie poprosił to zjechał a za nim nieoznakowany mondeo...
Baju, powodzonka, Wszystkiego dobrego.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2007, 21:29:01 wysłana przez Mihau_PCC »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Co zostanie dla nas?
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Listopada 2007, 21:33:59 »
Kolego! Tomiexpres już z przyzwyczajenia ;-) z tym kolego:P,ale do rzeczy.Też masz troche racji ale możesz rozszerzyc troche  temat bo nie wiem jakim sposobem za ustąpienie "marginesiku" można zarwac mandacik? i taką kwote??(jest to praktykowane od lat i będzie! nie zawsze ale wystarczy wyjechac na trase żeby się przekonac).A co powiesz jak telepiesz się 70 za takim zdezelowanym starem;) pół trasy robisz się gąbką która wchłaniasz to co ci z rury udostępni star.;-). Do czego zmierzam omijają kontrole mobile te duże krokodylków jak się da nie mówie o nowych ciężarówkach ogromnych firm co prawda już powoli zmniejsza się % tych starych ciężarówek ale nadal jest to kropla w morzu.
Bajo!.:) 73!
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Co zostanie dla nas?
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Listopada 2007, 21:59:23 »
A co powiesz jak telepiesz się 70 za takim zdezelowanym starem;) pół trasy robisz się gąbką która wchłaniasz to co ci z rury udostępni star.;-).
Toż to piękny zapach...
Ale na poważnie, coraz rzadziej spotykamy na naszych polskich drogach(jeżeli to drogą można nazwać) takie zdezelowane ciężarówki jak Star, Jelcz, Kamaz czy Liaz które, jeszcze niedawno królowały na polskich drogach. Kilkanaście lat temu jak kierowca dostał od szefa np. Mercedesa 1935 to koledzy po fachu poprostu nie mogli sie na ten pojazd napatrzeć...
A teraz.. Na naszych drogach bardzo często można spotkać coraz to nowsze ciężarówki mające nieraz po 680 KM i 3000Nm momentu obrotowego coraz częściej dorównujące przyspieszeniem samochodom osobowym.
Kiedyś zawód kierowcy był jedyny w swoim rodzaju, kierowca ciężarówki był królem szos, wzorcem godnym naśladowania i przede wszystkim wybrał ten zawód z zamiłowania do ciężarówek ale czasy niestety się zmieniły i pęd za pieniądzem jest coraz większy.
Obecnie nie jest trudno zrobić prawko tzw. Trójkę, czyli C+E, a zapotrzebowanie na kierowców jest bardzo duże przez co młodzi ludzie wybierają zawód kierowcy bo myślą że to łatwy pieniądz.
Jeżeli chcemy wybrać zawód kierowcy to musimy "kochać" ciężarówki żeby być dobrym szoferem...
Baju, powodzonka, Wszystkiego dobrego.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Tomiexpress

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • kilka fotek kolejowych w tym jt42c66
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co zostanie dla nas?
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Listopada 2007, 12:57:58 »
nie wiem jakim sposobem za ustąpienie "marginesiku" można zarwac mandacik? i taką kwote??(jest to praktykowane od lat i będzie! nie zawsze ale wystarczy wyjechac na trase żeby się przekonac).
Powtórze jeszcze raz. zmieniły sie przepisy ruchu drogowego i znalazł się tam miedzy innymi zmianami pararaf za margines, teraz popytałem na radiu i wiem dokładnie 400zł i 6 pktów karnych, tak jak pisał kol.Mihau_PCC. Margines nie jest pasem ruchu! Nie wolno koniec i kropka. Wzięło się z tego iż za dużo było wypadków zwiazanych z najechaniem na pieszych/rowerzystów/inne uszkodzone pojazdy.
Pozdrawiam Tomiexpress