Autor Wątek:  Górka do sprawdzenia.  (Przeczytany 2780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Górka do sprawdzenia.
« dnia: 09 Września 2007, 19:34:41 »
http://www.sendspace.pl/file/FVhaSJvI/

Witam.
Pod adresem u góry wątku znajduje sie testowa wersja dwóch grup torów Olechowa.
Mam prośbę do forumowiczów o zgranie jej do siebie i sprawdzenie jak u was się zachowuje skład na górce i odprzęgi na grupie kierunkowej.
Krótki scenariusz:
1.Scenerie Olechów.scn odpalamy za pomocą STV (stonka jest na końcu składu) .
2.Po odpaleniu wciskamy shift+1 i wpychamy skład na górkę .
3.W momencie gdy skład zbliży się do górki zmniejszamy prędkość wtaczania do nie większej niż  5km/h!!! oraz odpinamy poszczególne odprzęgi(wyznacznikiem odprzegów jet zmiana rodzaju wagonów lub ładunku na wagonach)
4.Wskakujemy z powrotem do kabiny i pilnujemy prędkości!!!
5.Po zepchnieciu ostatniego wagonu zatrzymujemy stonkę na górce i lecimy obserwować odprzęgi.
Na co zwracać uwagę(co mnie interesuje) ?
-Czy odprzegi odbijają się od siebie w miare naturalnie ,czy nie powstaje efekt diametralnego zwiększenia sie prędkości odprzęgów w wyniku dojechania do innego odprzęgu,czy odprzęg złozony z samych sgs nie wyjedzie poza tor, itd ,itp .
Dodam ,że u mnie jest wszystko cacy .Zalecany program to ten 664kB lub 699kB .
Z góry dziękuję Wam za testy .Czekam na rezultaty.

Łukasz Jachimek

Offline DiDok

  • Wiadomości: 114
  • Precz z dynamic.dat! Niech żyje STV!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Górka do sprawdzenia.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Września 2007, 20:18:13 »
Tak na pierwszy raz to wszystko jest OK, żadnych nulli, tylko jak na oko pierwszy odsprzęg (Eaos bodajże) za mocno przypalantował w wagony na torze i tamte sobie odjechały, na szczęście zatrzymując się po parunastu metrach. Być może to moja wina, ale strasznie ciężko utrzymać prędkość stonką (za słaba na taki skład, Tamara albo trumna byłyby lepsze), w pewnym momencie wybiło mi nadmiarowy i stoczyłem się w dół, bo zamiast nadzorować loka, obserwowałem wagony =]. Tak ogólnie pierwsze wrażenie jest świetne, przydadzą się wirtualne manewry w MaSzynie (szkoda tylko, że eventy trochę psują zabawę). Życzę owocnej pracy nad bocznicą. BTW, to jest TEN Olechów, tzn. ten łódzki??

http://www.dzyszla.aplus.pl/download-35.html
^ Tu znajdziesz bardzo loader do MaSzyny ^

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Górka do sprawdzenia.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Września 2007, 20:46:50 »
Więc generalnie górka działa, jak górka:D Fakt eventy są do zrobienia, bo staczające się z górki wagony prują pierwszy za górką rozjazd. U mnie odsprzęgi poleciały na tor na którym nic nie było. Pierwszy wagon zatrzymał się w połowie toru, kolejne ładnie do niego dojechały.

SM42 za słaba nie jest, tylko trza jej pilnować. Taka już robota mecha, siedzi na loku, a nie oglada sobie jak wagoniki sie toczą:D Jak się niepilnuje to bije nadmiarowe (mnie też:D)
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Górka do sprawdzenia.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Września 2007, 20:55:39 »
A tak troszkę offtopowo.
Czy ktoś może mi powiedzieć jak uruchomić maszynę przez STV? Krok po kroku, bo siłuję się z tym i nijak nie mogę tego zrobić.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Górka do sprawdzenia.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Września 2007, 21:08:17 »
A tak troszkę offtopowo.
Czy ktoś może mi powiedzieć jak uruchomić maszynę przez STV? Krok po kroku, bo siłuję się z tym i nijak nie mogę tego zrobić.
Ściągnij sobie program STV, zainstaluj na kompie.
W katalogu głównym EU07/scenery  pliki scn znajdziesz z charakterystycznymi ikonami. Kliknij dwa razy na olechow_test. Otworzy się okno STV. dalej jest już prosto
wskazujesz loka ze składem, wybierasz eu.07.exe i klikasz start.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Odp: Górka do sprawdzenia.
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Września 2007, 21:23:04 »
Dobra widze, ze wiekszych problemow nie ma .Mysle ,ze watek mozna usunac.Zrobilbym to sam ,ale nie mam uprawnien. Dziwne :)

Wedle życzenia.
Akvin
« Ostatnia zmiana: 09 Września 2007, 21:25:56 wysłana przez Akvin »
Łukasz Jachimek