Autor Wątek:  FLIRT w Gliwicach.........  (Przeczytany 4924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simson

  • Wiadomości: 54
  • Czy M.A.T.O. sens?
    • Zobacz profil
    • http://www.piastgliwice.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
FLIRT w Gliwicach.........
« dnia: 30 Sierpnia 2007, 16:10:21 »
Witam w dniu dzisiejszym na stacji Gliwice zawitał FLIRT nowoczesny pociąg PKP PR. Ich producentem jest szwajcarska firma Stadler Bussang AG. Był to pociąg  typu TILO - pojazd doskonale znany na rynkach szwajcarskich i włoskich. Składy są produkowane dla woj. śląskiego i swoje regularne kursy zaczną już w przyszłym roku. Będą obsługiwać trasę Bielsko Biała-Częstochowa oraz Tychy-Katowice-Sosnowiec. Pociąg wyposażony jest w klimatyzację, podjazdy dla niepełnosprawnych, wyciszenie oraz monitoring. Ich prędkość maksymalna to 160km/h, jednak na razie będą jeździć tylko 120km/h ze względu na gruntowną modernizację torowisk.

Ogólnie sam pociąg robi duże wrażenie, bardzo mi przypomina kolej niemiecką, jest elegancki, cichy, wygodne fotele.... Jednym słowem ma wszystko co jest niezbędne do szybkiej i wygodnej podróży.

Tutaj można zobaczyć kilka zdjęć, które udało mi się wykonać podczas wizyty tego pociągu: http://picasaweb.google.pl/mateuszfra/FLIRT
MASZERUJ ALBO GIŃ

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
FLIRT w Gliwicach.........
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpnia 2007, 16:20:32 »
Robi wrażenie faktycznie opływowe kształty Vmax (160km/h :D: ) :D a toalety nie powstydziłby by się porównując do Intercity:) i oczywiście z Intercity wygrywa spokojnie ;).Środek wszystko dobrze spasowane wyświetlacze elektroniczne to wiadome w podstawie musi byc :). Ogólnie bardzo bardzo ładnie się prezentuje. Czoło po prostu imponuje na ostatnim zdjęciu jak widac pierwsi zainteresowani już się znaleźli ;);).

PS: Dobrze widze że na zewnątrz kamery są także??. Jeśli tak to gratulacje;)
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
FLIRT w Gliwicach.........
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpnia 2007, 18:59:48 »
Hej. Dzisiaj też byłem obejrzeć FLIRT w Katowicach. Oczywiście mam zdjęcia i filmy. Flirt wjechał na peron IV około 10.15 i wyjechał 11.00. Pojechał do Gliwic i wrócił o 12.15 i peron został udostępniony zwiedzającym. Kiedy FLIRT pojechał do Gliwic nie traciłem czasu i odwiedziłem zakład taboru w Katowicach skąd mam także zdjęcia. Paczka z filmami i zdjęciami:
http://rapidshare.com/files/52286616/Katowice.rar.html
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1240
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 27
FLIRT w Gliwicach.........
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpnia 2007, 19:51:57 »
Fajny naawet ten flirt :) Cieszę się, że zobacze go na śląsku.

O.T. Szociu, link w twoim podpisie nie działa :)

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
FLIRT w Gliwicach.........
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpnia 2007, 20:43:08 »
Rzeczywiście. Ale chyba nie ten do googli :)
Pozdrawiam.
Piotrek

guest1206

  • Gość
FLIRT w Gliwicach.........
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpnia 2007, 21:32:41 »
Ja też byłem na prezentacji tego "cuda", a właściwie to próbowałem być. Jak dla mnie była to kompletna dezinformacja i dezorganizacja. No ale po kolei.
Na forum "Rynku Kolejowego" przeczytałem, że pokaz FLIRTa odbędzie się w godzinach 10:00 - 12:00, więc na katowicki dworzec przybyłem gdzieś po 11. Na owym dworcu i w okolicach nie zauważyłem żadnej informacji, że dziś będzie można zobaczyć ten pociąg. Były wprawdzie przyklejone jakieś "drogowskazy" z napisem Stadler peron IV tor 10 (coś w tym stylu, nie przyglądałem się dokładnie), ale taka informacja nic nie mówi dla przeciętnego pasażera. Jako, że nie jestem przeciętnym pasażerem ;) udaje się na peron IV. Niestety, przy prowadzących nań schodach zostaje zatrzymany przez funkcjonariuszy SOKu, którzy informują mnie, że peron jest nieczynny (oczywiście zatrzymany w sensie zastopowany, a nie zakuty w kajdanki i odwieziony na komendę:-)). Nie mając innego wyjścia, udaję się na sąsiedni peron. Okazuje się, że zamknięty peron IV jest pusty (FLIRT pojechał już do Gliwic), za to stoi tam kilka elegancko ubranych osób i stoliki z różnorakim poczęstunkiem. Po kilku chwilach oczekiwania przyjeżdża osobówka ze Zwardonia i łaskawie peron zostaje otwarty dla podróżnych. Gdzieś po godzinie 12:00 pada zapowiedź, że "pociąg Stadler Trilo z Gliwic wjedzie na tor 10 przy peronie 4". Po chwili wreszcie zjawia się długo oczekiwany skład, z którego wysiada grupka notabli niosących ze sobą torebki z prezentami od Stadlera. Niestety ochrona nikogo nie wpuszcza do środka (jeden focista ubłagał ochroniarza, który pozwolił mu stanąć tuż przy drzwiach i zrobić zdjęcie). Za parę minut pociąg odjechał na bocznicę i KONIEC pokazu.
Ogólnie rzecz biorąc jestem zawiedziony i rozczarowany. Prezentacja pociągu, który chyba ma wodzić zwykłych ludzi została przeprowadzona tylko dla grupki "VIPów", którzy zazwyczaj pociągami nie jeżdżą, natomiast zwykły śmiertelnik nie mógł się do składu zbliżyć, nie mówiąc o wejściu do środka.
Byłem przedtem na dwóch prezentacjach nowoczesnego taboru. Na pokazie piętrowego EZT progukcji ČKD Vagonka można było bezproblemowo pooglądać skład, porobić zdjęcia i porozmawiać z przedstawicielem producenta.
Na prezentacji szynobusu SA132 można było pooglądać pojazd i za darmo się nim przejechać (w moim przypadku na trasie Katowice - Zawiercie), a przedstawiciele PESY rozdawali gadżety firmowe.
Zatem do szwajcarskiej firmy oczekiwałem profesjonalnego podejścia do pasażera a tu niestety wielka lipa :-(

Offline Simson

  • Wiadomości: 54
  • Czy M.A.T.O. sens?
    • Zobacz profil
    • http://www.piastgliwice.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
FLIRT w Gliwicach.........
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sierpnia 2007, 21:45:51 »
W zasadzie masz rację, żadnego info.... Ja osobiście dowiedziałem się we wtorek podczas focenia na PKP w Gliwicach od dyżurnej ruchu, że w czwartek (czyli dziś) ma być o 11.00 ten FLIRT... Więc o 11.00 przybyłem na dworzec gdzie również poszukiwałem informacji o tym pociągu, ale nic nie znalazłem, więc udałem się na peron drugi, gdzie szczęśliwym trafem około godz. 11.30 wjechał właśnie ten pociąg.... W sumie to generalnie podpowiedzią była duża liczba gapiów oraz tzw. Vip'ów, SOKów, Policji i pracowników PKP. Do tego pociągu było bardzo ciężko się dostać, jednak udało mi się tam wślizgnąć i zrobić kilka zdjęć, posiadam również filmy.
MASZERUJ ALBO GIŃ

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
FLIRT w Gliwicach.........
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sierpnia 2007, 14:14:48 »
Dziś "Flirt" był we Wrocławiu. Co druga zapowiedź pociągu na Dworcu Głównym odnosiła się właśnie do tego pociągu specjalnego, umieszczony był nawet na tablicy odjazdów, a przy wejściu na peron stały grupy policjantów i SOKistów, które czuwały nad tym, żeby czasem nikt nie wszedł i nie zobaczył tego cuda techniki :-) Przyspieszenie naprawdę niezłe, jedzie się cicho, zero dźwięków z zewnątrz. Nie wiadomo dlaczego, przed każdym przejazdem zwalniał do 20km/h...

Tu foto z Obornik Śląskich: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/duze/04/29177.jpg

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
FLIRT w Gliwicach.........
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpnia 2007, 14:31:18 »
Cytat: "piotrek"
Nie wiadomo dlaczego, przed każdym przejazdem zwalniał do 20km/h...


Bo jakby go jakis kult porysowal to byłaby lipa. Gdy był u nas TGV do wszystkie przejazdy od Krakowa do Warszawy byly obstawiane przez SOKistów i Policjantów.
Jak będę duży zostanę maszynistą!