Autor Wątek:  Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)  (Przeczytany 268561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #180 dnia: 23 Września 2008, 00:00:31 »
Wersja alfa 1.0.67

Dodany jest edytor scenerii. Mapy można wyświetlać w dodatkowych rozdzielczościach dziesiętnych, od 125px/km do 64000px/km, dotychczas były tylko binarne od 2px/km do 4096px/km. Dla rozdzielczości 125px/km do 1000px/km oraz dla 2px/m do 16px/m są ortofotomapy (zdjęcia lotnicze) w rozdzielczościach odpowiednio 500px/km i 4px/m. Mapy te można pobierać automatycznie z serwisu geoportal.gov.pl, wedle potrzeby. Okolicę można wybierać z listy, domyślnie ustawiają się cztery (więcej można dopisać w MASZYNA.INI). Współrzędne kursora myszy wyświetlają się i można je odczytać (współrzędne względne na scenerii). Po wczytaniu pliku SRTM również współrzędną pionową.

Możliwe jest zaznaczenie ciągu torów prostych jako grupy do przesuwu. Możliwe jest przestawianie punktów toru. Po wykonaniu operacji łączenia torów, przesuwają się również sąsiednie. Można zamienić tor prosty w łuk i odwrotnie. Zwrotnice można przesuwać i obracać, a także zmieniać prawa/lewa. Aktualnie działają tylko zwrotnice 27138mm R=190m 1:9. Wczytane tory można przemieścić w pionie na poziom wyznaczony przez SRTM (nie przesuwa semaforów itp.).

Znane błędy i niedociągnięcia:
 -w rozdzielczości 1000px/km tory są wyświetlane na tle mapy nieprawidłowo,
 -zapis dotyczy tylko wczytanego głównego pliku, wykonuje się go przyciskiem Napraw nulltrack w połączonych, jedynie do pliku TEST.INC,
 -konwersja z formatu UMP nie zwraca uwagi na typ ścieżki i nadaje wszystkim teksturę peronu,
 -obsługiwany jest tylko jeden typ zwrotnicy,
 -nie można wstawiać ani usuwać torów,
 -redukowanie torów prostych (zamiana dwóch w jeden dłuższy) może produkować błędne wpisy podczas zapisywania,
 -przy braku pliku SRTM nie pojawia się żaden komunikat,
 -niektóre przyciski i kontrolki są poniekąd chaotycznie rozmieszczone.

Błędy te będą poprawiane w kolejnych wersjach, ale raczej nieprędko. Wypuszczam tą wersję w takim stanie, ponieważ przez jakiś nie będę się zajmował ulepszaniem tego programu.


Wersja alfa 1.0.68

W tej wersji zostało poprawionych kilka błędów. Po pierwsze, przeliczanie punktów kontrolnych już na pewno nie robi pętelek. Po drugie, mapki były wczytywane do pamięci aż do jej zapchania i w efekcie system się wieszał - obecnie w pamięci utrzymywane jest 45 mapek, a te najdalej położone od aktualnej są wyrzucane. Po trzecie, można zdefiniować punkt obrotu grupy, zaznaczając tor, wybierając punkt z listy i przyciskając przycisk M:=P (zapamiętanie punktu).
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #181 dnia: 30 Września 2008, 15:11:26 »
Póki co o wykorzystaniu pięknych map z geoportalu możemy zapomnieć:
Cytuj
System Geoportal.gov.pl jest obecnie przebudowywany.
Zapraszamy do korzystania z systemu po 1 listopada.
Administratorzy

W sumie byłem bliski ogarnięcia LHSu ale wypadki z ostatnich godzin póki co zablokowały tę inicjatywę.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #182 dnia: 30 Września 2008, 16:25:01 »
Kurcze, a korciło mnie napisać jakiś czas temu, żeby się pospieszyć z pobieraniem, bo może być różnie. Powinienem słuchać intuicji, bo jak widać przebłyski mam...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #183 dnia: 01 Października 2008, 12:09:51 »
@Ra wybacz ale czas publicznie pochwalić się ostatnimi dokonaniami. Obecnie stworzenie układu torowiska(mówię tu o szlaku), przy założeniu, iż posiadamy mapę UMP (którą możemy sami zrobić) zajmuje 20minut. Dlaczego nie zrobi za nas układu torowego stacji? - Odpowiedź jest prosta - nikt nie był na manewrach z GPSem.
 
   Jak wiecie (albo nie) tworzenie map działa w oparciu o punkty zapisywane co jakiś czas przez odbiornik GPS. Powodowało to, że łuk składał się z 3 lub czterech punktów co prowadziło nieuchronnie do tego, iż łuk był 3 przesuniętymi prostymi. Jednakże obecnie wystarczy 'Zamiana Prosta<->Łuk' - otrzymujemy doskonale policzony łuk. Bywało też tak, że po eksporcie niektóre proste miały 9km i nie były renderowane, dzisiaj w nocy owe przeoczenie zostało naprawione.
 
    Wielu mogłoby zapytać "po co więc ściągać jeszcze mapy z geoportalu skoro z map UMP samo się wszystko generuje". Odpowiedź na to pytanie jest trudniejsza. Najbardziej prozaiczny powód to możliwość zorientowania się gdzie jesteśmy, innym może być naciąganie układu torowego tak by realnie odwzorowywał rzeczywistość i ostatni powód, a raczej melodia przyszłości - do wstawiania nowych torów, dróg i rzek, może kiedyś inców.
 
    Ci, którzy na bieżąco ściągają update'y mogą zauważyć wyeliminowanie bugu związanego z nie wybraniem scenerii i kliknięcie w jedną z zakładek(u mnie było to na Strukturze, Plikach wg typu, a u autora na Podglądzie trasy).
  Jeśli uda wprowadzić się dopasowywanie wysokości elementów scenerii do danych SRTM będziemy mieć bardzo konkretne narzędzie do tworzenia długich realnych tras - od tego już tylko krok do wprowadzenia 'komórek', a w dalszej kolejności Multi.

Mam nadzieję, że nie pominąłem nic ważniejszego. W najbliższych dniach postaram się napisać 'how to'
P.S. Dobrze, że jestem chory bo praca do 2 w nocy wykańcza ;)
Pozdrawiam
Ja :D

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #184 dnia: 02 Października 2008, 15:29:27 »
Kurcze, a korciło mnie napisać jakiś czas temu, żeby się pospieszyć z pobieraniem, bo może być różnie. Powinienem słuchać intuicji, bo jak widać przebłyski mam...

Powiem tylko sakramentalne - "A nie mówiłem!" :) Była nawet dyskusja z Tobą o mirrorach.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #185 dnia: 07 Października 2008, 13:26:54 »
Wersja alfa 1.0.69

Zebrało mi się już na wydanie nowej wersji, głównie ze względu na drobne, ale ważne poprawki:
  • Jeśli trainset ma wpisany rozkład, a nie ma takiego pliku, to nie jest on zamieniany na none, tylko na rozklad, o ile istnieje plik rozklad.txt. Dzięki temu składy nie będą startowały w trybie manewrowym. Miałem przez to problem ze scenerią Drawinowo - EP09 ze składem jechała jako manewrowa i po dojechaniu do przejazdu za stacją zaczynała jechać do tyłu.
  • Na zakładce paczki dodana możliwość katalogowania archiwów 7-Zip.
  • Dodane zabezpieczenia, gdy nie jest wybrana sceneria. Poprzednio można było wejść na niektóre zakładki bez wybrania scenerii, przez co program wyświetlał błędy.

Ponadto pozostałe zmiany dotyczą edytora i są istotne dla trasopisarzy:
  • Dla zaznaczonego odcinka wyświetlany jest jego kąt. Można zablokować ten kąt (można również wpisać wartość ręcznie), a następnie nadać ten kąt innemu odcinkowi prostemu (musi być połączony z łukiem albo mieć jeden koniec wolny), przyciskiem Napraw wybrany tor. Nie działa to jeszcze idealnie, ale przy odrobinie wprawy pozwala poustawiać tory równolegle na stacjach.
  • W zakresie obsługi Geoportalu (obecnie wyłączony), tworzone są automatycznie podkatalogi na mapy. Mapę dla wybranego obszaru można pobrać naciskając klawisz [g].
  • Edytowany plik zapisuje się z kolejnym numerem w sprytny sposób. Po nazwie dodawany jest znak podkreślenia, a następnie kolejny numer, jaki jeszcze nie został użyty. Przy wczytywaniu pliku ten numer jest uwzględniany.
  • Możliwa jest konwersja plików UMP z rozpoznaniem typu odcinka i z oddzielnymi parametrami dla każdego typu (tekstury, szerokość). Plik do konwersji nie został dołączony, bo nie jest on dopracowany. Plik UMP przeliczany jest w kontekście wybranego punktu zerowego dla scenerii.
  • Możliwy jest podział odcinka na dwa równe (zarówno prostego, jak i łuku). Operację tą można również wykonać rekurencyjnie, aż wszystkie odcinki będą krótsze niż wskazana odległość.
  • Na formie Teren dodane paski przewijania, pokazujące w którym rejonie scenerii się znajdujemy.
  • Testowo uruchomione wczytywanie plików z profilami torów. Profile będą pozwalały ustalić nachylenia dla grup torów, a także ustawić różne parametry (np. velocity). Na razie to zaznacza tylko grupę. Plik z profilami nie jest dołączony.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #186 dnia: 20 Października 2008, 20:59:11 »
Wersja alfa 1.0.70

Trochę poprawek:
  • Na zakładce Wczytanie przesunięty przycisk poprawiania pojazdów - zastąpił nieużyteczny w przypadku braków w pojazdach przycisk uruchomienia symulatora.
  • Na zakładce Struktura w przypadku błędów zaznaczana jest pozycja na drzewie wpisów, o ile jest ono włączone. Przy wczytywaniu include liczone są parametry - w przypadku zbyt małej ilości parametrów wyświetli się błąd we wpisie z użytym nadmiarowym parametrem.
  • W trybie dla trasopisarzy, po wybraniu podglądu scenerii na zakładce Debugger, automatycznie wczytywane są wszystkie include bez parametrów i wykonywane jest łączenie torów z parametrem 15.
  • W wewnętrznej strukturze obiektów każdy obiekt ma teraz wskaźnik na obiekt nadrzędny, co umożliwia odszukanie origin dla danego obiektu oraz pokazanie wpisu na drzewie wpisów.
  • Pozostałe zmiany na formie Teren: poprawiona obsługa myszy, naprawione paski przewijania, tory krótsze niż aktualna wielkość piksela wyświetlane są jako piksel (wyświetlanie niskich rozdzielczości powinno działać nieco szybciej), uwzględnianie origin przy wyświetlaniu, możliwość zapisu torów giętkich do plików z profilami tras.
  • W zakresie obsługi komórek w PUWG 1992, jest możliwość wyświetlenia przydziału danego kwadratu do komórki (trzyliterowego identyfikatora komórki). Identyfikatory są odczytywane z pliku rainsted\pl.def (plik jest do pobrania osobno).


Wersja alfa 1.0.71

Kolejna seria poprawek:
  • W trybie prostym na zakładce Ustawienia nie pokazują się opcje pogody (które i tak nie działają najlepiej). Po wybraniu indywidualnych ustawień dla EXE na Windows 2000 nie pojawia się już błąd NTDLL.DLL.
  • Na zakładce Paczki, przy braku danych użytkownika, można dodawać katalogi i robić spisy paczek, również zmieniać daty na paczkach. Zakładka była cała zablokowana, teraz zablokowane jest jedynie wysyłanie.
  • Na zakładce Składy poprawiona została podwójna wysokość obrazków mini składu. Poprawione jest też dodawanie i usuwanie pojazdów oraz
  • Na zakładce Struktura poprawione jest pokazywanie błędów na strukturze.
  • Na zakładce Wczytanie wyświetla się lista godzin startowych, jeśli zostały utworzone pliki uruchamiania o różnych godzinach. (Powinny być widoczne dla Linii 546.) Wybranie godziny z listy nie generuje żadnej akcji.
  • Przy wczytywaniu scenerii pomijane są komentarze wewnątrz event multiple - niektóre scenerie się błędnie wczytywały. Poprawione jest zliczanie include w pliku SCN (nie były zliczane te w origin). Poprawiona jest też rekurencja wczytywania include (jeśli sceneria zaczynała się od include, to kolejne wpisy nie były wczytywane).
  • W trybie dla trasopisarzy, przy otwieraniu podglądu terenu wykonuje się automatyczne wiązanie semaforów. Przy zapisie scenerii wiązanie jest zapisywane do pliku SEMAFORY.TXT w katalogu dodatkowym scenerii.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2009, 01:07:55 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #187 dnia: 11 Listopada 2008, 18:14:05 »
Witam. Zauważyłem taką przypadłość w starterze, że gdy klikne w element w oknie brakujące elementy, wyskakuje mi błąd widoczny na obrazku poniżej. Jeszcze miałbym pytanie, czy da się uruchomić możliwość ręcznego ustawiania parametrów atmo i light?
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #188 dnia: 11 Listopada 2008, 18:19:19 »
[MASZYNA]
checktime=39763
usermode=4
exemask=*.EXE
debugmode=0
fullscreen=0
startinfo=0
setsky=2sunset2
[DYNAMIC]

[SKY]
day4_poburzy=sky skj_day4_poburzy.t3d endsky
night3=sky skj_night3.t3d endsky
night_=sky skj_night_.t3d endsky
sunset2=sky skj_sunset2.t3d endsky

Chyba o to właśnie chodzi. Plik MASZYNA.INI

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #189 dnia: 11 Listopada 2008, 18:27:26 »
Nie. Chodzi mi o to, żeby można było zmieniać parametry w tej części:
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #190 dnia: 11 Listopada 2008, 19:26:17 »
OK, ten błąd z RichEdit poprawiłem w wersji 1.0.72.3106.

Co do pogody, to jest z tym pewne zamieszanie. Przede wszystkim, ustawienia atmo i light powinny być połączone logicznie w jedną całość z teksturą nieba, a w tej chwili jest to oddzielnie. Do rozwiązania też jest kwestia, czy edytujemy te wybrane z menu (ComboBox) z zapisem, czy wybieramy z menu, czy jakoś inaczej. Nie mam na razie sensownej koncepcji, jak by to miało działać.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #191 dnia: 11 Listopada 2008, 22:01:02 »
Jeśli chodzi o połączenie pogody z teksturą nieba, to jestem jak najbardziej za. Byłoby to przydatne, np. przy ustawionym losowaniu nieba i pogody. Być może dałoby się to połączyć ze sobą poprzez danie takiej samej nazwy w opisie tekstury nieba i pogody w pliku Maszyna.ini?
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #192 dnia: 11 Listopada 2008, 22:32:03 »
Również popieram ten pomysł połączenia atmo z light. Jednak co do regulacji proponowałbym zamiast ComboBoxa - suwaki. Dzięki nim mielibyśmy pełny zakres kombinacji od A do Z. :]

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #193 dnia: 11 Listopada 2008, 23:36:27 »
Z tego, co zdążyłem się przez ostatnie miesiące zorientować, to do określonej tekstury nieba pasują tylko pewne szczególne ustawienia pogody. I raczej lepiej jest wybierać ze zbioru przetestowanych wartości, niż sobie dowolnie ustawiać. Raczej nie chcę robić narzędzia do dobierania tych parametrów, to już sobie ambitni szybciej sami w notatniku zrobią.

Wpisy są obecnie zapisane następująco:
[METEO.TXT]
pogodny dzień=atmo 0.60 0.70 0.85 300 1700 0.60 0.70 0.85 endatmo light -500 500 200 0.43 0.45 0.49 0.95 0.94 0.90 0.55 0.52 0.50 endlight
noc=atmo 0.0 0.0 0.0 200 1000 0.0 0.0 0.0 endatmo light -100 100 50 0.1 0.1 0.1 0.1 0.1 0.1 0.5 0.3 0.3 endlight

[SKY]
letnie z chmurami=sky skj_day1.t3d endsky
bezchmurne=sky skj_day2.t3d endsky

a trzeba by z tego zrobić jedną sekcję, np jeden przykładowy wpis:[POGODA]
pogodny dzień=sky skj_day2.t3d endsky atmo 0.60 0.70 0.85 300 1700 0.60 0.70 0.85 endatmo light -500 500 200 0.43 0.45 0.49 0.95 0.94 0.90 0.55 0.52 0.50 endlight

I w ogóle by się przydało jakąś bazę fajnych zestawów do pobrania z serwera zrobić...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #194 dnia: 12 Listopada 2008, 00:22:34 »
To ja chciałbym przypomnieć, że w paczce z teksturami nieba, które kiedyś wydałem, były konkretne wpisy atmo i light do każdej tekstury. Myślę, że to na początek by wystarczyło.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #195 dnia: 22 Listopada 2008, 00:15:15 »
Wersja 1.0.71 nadal wywala błąd ntdll.dll. Vista SP1 64bit.
Błąd pojawił się podczas uruchamiania symulatora przy przechodzeniu do okna podsumowania opcji (po kliknięciu ok przechodzi dalej). Po przejściu do okna opcje nie da się ponownie uruchomić symulatora.

EDIT:
Dodatkowo po poprawkach taboru (nie mam wagonu 443V-2) i zamianie w popraw tabor wywalił symulator. Końcówka logu:
Cannot load dynamic object 443v-2 from
pkp\zaes\401ra Error=0@1
Cannot load dynamic object 443v-2 from
pkp\zaes\401ra Error=0@1
Czyli jak sądzę exe coś źle podstawiło. Może nie rozumiem zasady działania programu albo cuś.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2008, 00:21:19 wysłana przez gfirlejczyk »
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #196 dnia: 22 Listopada 2008, 10:11:47 »
Wersja alfa 1.0.72

Do pobrania jest nowa wersja ze zmienionymi ustawieniami pogody i podglądem mini tekstury nieba.

W pliku MASZYNA.INI jest zmieniona składnia. Sekcja [SKY] zawiera obecnie nazwę opisową dla T3D nieba - wpisać można ją tylko ręcznie. Natomiast wpisy w sekcji [METEO.TXT] powinny zawierać wpis nieba (kolejność nieistotna, nie może być tylko znaku nowej linii). Takie przykładowe:
[SKY]
skj_day2.t3d=bezchmurne
skj_day3mgly.t3d=dzien mglisty

[METEO.TXT]
pogodny dzień=atmo 0.60 0.70 0.85 300 1700 0.60 0.70 0.85 endatmo light -500 500 200 0.43 0.45 0.49 0.95 0.94 0.90 0.55 0.52 0.50 endlight sky skj_day2.t3d endsky
deszczowy dzień=atmo 0.4 0.4 0.43 100 300 0.4 0.4 0.43 endatmo light -100 100 50 0.35 0.35 0.35 0.35 0.35 0.35 1.0 0.45 0.45 endlight sky skj_day3mgly.t3d endsky


Panel ustawienia pogody nie jest dostępny w trybie prostym, a wygląda mniej więcej tak:


Obrazek mini nieba jest generowany przy pierwszym wybraniu, z tekstury wpisanej do pliku T3D nieba i zapisywany w katalogu textures\mini (tam gdzie mini taboru). W przypadku zmian w plikach T3D trzeba te pliki mini pokasować.

Dla uproszczenia konfigurowania nieba, zamieściłem na serwerze listę konfiguracji pogody do ściągnięcia guzikiem Pobierz. Po ściągnięciu całej listy, program sprawdza, czy użytkownik posiada odpowiednie pliki T3D nieba i tylko te wpisy dodaje. Jeśli istnieje już ustawienie o jakiejś nazwie, jest ono pozostawione bez zmian. Ściągnięty plik zapisuje się w download\pogoda.txt - tam można sobie obejrzeć, co się nie dopisało. Gdyby któreś z tych ustawień były do poprawienia, to proszę mi pisać - zmienię plik na serwerze. Plik z serwera nie jest pobierany, jeśli znaleziony na dysku nie jest starszy niż 7 dni.


Oprócz zmian w konfiguracji pogody, zmniejszone zostało zapotrzebowanie na dane z pliku DYNAMIC.DAT. Obecnie jedynie dla trybu prostego i zwykłego pobierana jest z niego informacja o kabinie i wnętrzu.

Ponadto dodałem wczytywanie ortofotomap w rozdzielczości 128px/km. Pojawiał się problem z Geoportalem - przy ściąganiu obrazków o rozmiarze 1000×1000, albo 1024×1024 (tak było dla rozdzielczości 500px/km i 128px/km), bardzo często miały biały pasek na dole. W związku z tym zdecydowałem się zmniejszyć rozmiar map o połowę - na 500×500 dla rozdzielczości 500px/km oraz na 512×512 dla rozdzielczości 128px/km. Jest to najprostsze rozwiązanie, a mniejsze mapy się szybciej wyświetlają. Mapy dla tych rozdzielczości trzeba pobrać ponownie, ponieważ dotychczasowe nie są wyświetlane poprawnie. Kolejna wersja będzie albo rozdzielać te zbyt duże na mniejsze, albo tylko je usuwać. Aby mapę pobrać ponownie, trzeba przycisnąć duże [G] - jeśli nie zadziała, trzeba zmienić zakładkę, żeby nie było widać guzika pobierania z Geoportalu.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline eu07_304

  • Wiadomości: 496
  • Rattus norvegicus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #197 dnia: 22 Listopada 2008, 16:00:06 »
Dodatkowo po poprawkach taboru (nie mam wagonu 443V-2) i zamianie w popraw tabor wywalił symulator. Końcówka logu:
Cannot load dynamic object 443v-2 from
pkp\zaes\401ra Error=0@1
Cannot load dynamic object 443v-2 from
pkp\zaes\401ra Error=0@1
Czyli jak sądzę exe coś źle podstawiło. Może nie rozumiem zasady działania programu albo cuś.
Plik 401Ra.chk ma błąd. powinno być:Author chk=Kakish t3d=Kakish tex=Kakish
Param. Category=train M=23000 Vmax=100
Load: MaxLoad=49 LoadQ=tonns LoadAccepted=Fuel LoadSpeed=0.1 UnLoadSpeed=0.1
Dimensions: L=12.24 H=3.87 W=3.04 Cx=0.1
Wheels: D=0.92 Tw=1.435 AIM=300 Axle=2'2' Ad=1.9 Bd=6.8 Rmin=30 BearingType=Roll
Brake: BrakeType=Oerlikon NBpA=4 MBF=42.6 MaxBP=0.41 BCN=1 BCR=0.29 BCD=0.35 BCM=5.0   
BuffCoupl. CType=Screw kB=9000 DmaxB=0.12 FmaxB=350 kC=4500 DmaxC=0.15 FmaxC=780 beta=0.52
Cntrl. BrakeSystem=Pneumatic LocalBrake=ManualBrake BrakeDelays=GP

D|-8---6-5-
A|-8---4-3-
E|-6---4-3-

Offline SM31-113

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #198 dnia: 26 Listopada 2008, 08:47:38 »
Zauważyłem jeden błąd startera. Chodzi o to że program zawiesza się i nie wczytuje składów do powadzenia gdy próbuje ponownie wybrać scenerie po przejechanej misji. 
« Ostatnia zmiana: 26 Listopada 2008, 08:49:14 wysłana przez SM31 »

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #199 dnia: 26 Listopada 2008, 09:55:22 »
Myślałem, że tylko ja tak mam (próbowałem na różne sposoby).


Edit: Po instalacji dzisiejszej wersji, wszystko działa.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopada 2008, 22:13:45 wysłana przez REWIZOR »
Pozdrawiam

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #200 dnia: 26 Listopada 2008, 10:49:46 »
Ja z kolei zauważyłem błąd, polegający na zawieszaniu się startera, gdy w opcjach zmienimy tryb (np. z uproszczonego na ekstremalny, lub odwrotnie), a potem wrócimy do wybierania składów.

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #201 dnia: 26 Listopada 2008, 14:35:18 »
U mnie zaś nie działa wybieranie tekstury nieba. Lecą dziwne błedy (Read of address) przy kliknięciu na Uruchom Symulator i starter lubi się wtedy zawiesić.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #202 dnia: 26 Listopada 2008, 15:25:19 »
Proszę podawać numer wersji.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Marcin1992

  • Wiadomości: 327
  • Nokia Modder
    • Zobacz profil
    • Modyfikacje telefonów Nokia - www.NokiaHacking.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #203 dnia: 26 Listopada 2008, 15:33:40 »
Zaktualizowałem program do wersji 1.0.73.3290 i wszystko działa.

Offline SM31-113

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #204 dnia: 26 Listopada 2008, 15:56:10 »
Proszę podawać numer wersji.
Jeśli chodzi o wczytywanie składów to błąd pojawia się odkąd pamiętam ( w każdej wersji).

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #205 dnia: 26 Listopada 2008, 15:58:49 »
Jeśli chodzi o wczytywanie składów to błąd pojawia się odkąd pamiętam ( w każdej wersji).
Pobierz ostatnią (1.0.73.3290) i sprawdź jeszcze raz. U mnie wszystko (to co wymieniono wcześniej) działa.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #206 dnia: 26 Listopada 2008, 18:06:35 »
Bo błąd ze zmianą trybów zgłosiłem już dawno temu, Jarek elegancko to naprawił. Jako posiadacz najnowszej wersji przychylam się do słów Mechatronika, wszystko działa.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #207 dnia: 26 Listopada 2008, 18:14:01 »
Kolega pewnie myśli, że jak odpala starter i mu się pojawi okienko 'czy sprawdzić, czy jest dostępna nowsza wersja' i kliknie na pobierz, to pobierze najnowszą wersje. Nie, nie pobiera najnowszej. Pobiera nowszą od posiadanej, ale żeby mieć rzeczywiście najnowszą, trzeba przechodzić do okienka połączenia z serwerem i sprawdzać, czy jest nowsza wersja, pobierać tą nowszą... Proces powtarzać, aż w końcu pokaże się napis, że masz najnowszą.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #208 dnia: 26 Listopada 2008, 18:57:44 »
Różnie to bywa. Czasem są jakieś dodatkowe pliki wrzucone do paczki i wtedy trzeba przejść przez tą paczkę do najnowszej, żeby te pliki na dysku zostały.

Aktualnie jest tak, że dla wersji starszych od 1.0.67, pobierana jest wersja 1.0.67 z kompletem plików i biblioteką vcljpg40.bpl. Po tej wersji jest pobierana ostatnio wydana - 1.0.72 i na tym jest koniec.

Chyba, że ktoś ma ustawiony tryb dla betatesterów lub wyższy, to wtedy po wersji 1.0.72 pobierze jedną z wersji testowych. Zdarzały się już takie całkiem zrypane, więc ogólnie nie polecam pobierania w tych trybach, jeśli ktoś nie potrafi sobie poradzić. Wersje testowe pobierają się z katalogu betatest, a wersje wydane z katalogu test - można to zauważyć pobierając nową wersję ręcznie. W przypadku zmian w edytorze scenerii, wersje testowe są dostępne od trybu dla trasopisarzy. W tej chwili jest dostępna do pobrania wersja 1.0.73.3290, ale to się może zmieniać co parę minut, bo wysyłam nową wersję testową jak tylko poprawię jakiś istotny drobiazg. Na warsztacie mam teraz instalator i skrypty instalacyjne do paczek. Wersja 1.0.73 będzie wydana dopiero, gdy zrobię jakieś minimum w zakresie instalowania paczek, albo uznam, że zajmie mi to jeszcze zbyt dużo czasu, a zostały poprawione jakieś krytyczne błędy i lepiej to udostępnić od zaraz.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #209 dnia: 26 Listopada 2008, 19:57:37 »
Ra za czesto wypuszczasz nowe wersje wrecz z kosmetycznymi poprawkami. Czy nie lepiej poczekac i wypuscic paczke z wieksza iloscia poprawek ?