Autor Wątek:  Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)  (Przeczytany 268576 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #330 dnia: 19 Grudnia 2010, 13:22:17 »
Wersja 1.0.97.8015

Zmiany poza edytorem:
  • Poprawiony eksport SCN do RSF na zakładce Debugger. Lepiej eksportują się słupy i drzewa.
  • Testowo uruchomiona tekstowa edycja wpisów na zakładce Struktura
  • Na formie podglądu terenu wyświetlają się również ciągi trójkątów triangle_strip.
  • Na zakładce Składy dodana została informacja o parametrach składu, takich jak łączna długość, masa oraz maksymalna prędkość. Informacje te są pobierane z plików CHK pojazdów.
  • Na zakładce Ustawienia dodana została możliwość wyboru domyślnego rozszerzenia tekstur (BMP, TGA, DDS). Aby zmiana zadziałała, w pliku eu07.ini musi być umieszczony wpis defaultext.

Zmiany związane z edytorem RSF:
  • Na karcie Własności dodana została możliwość kopiowania prędkości AI do sąsiednich odcinków. Kopiowanie zatrzyma się na odcinku, który posiada już taką prędkość, jaka ma być mu nadana. Dzięki temu można szybko zmienić prędkość szlakową na określonej długości szlaku.
  • W pliku RSF możliwe jest nadawanie długich nazw obiektom (do 75 znaków). Dotychczas było ograniczenie do 19 znaków, albo mniej w niektórych przypadkach. Dla nazwy przekraczającej dotychczas możliwą długość, dodawany jest kolejny rekord. Długa nazwa może być też wspólna dla kilku obiektów (np. nazwa ulicy), ale da się to uzyskać jedynie przez import danych z UMP albo eksportowanie scenerii do RSF.
  • Dodany został obiekt parametrów drutu, który jest wspólny dla wszystkich przęseł i określa parametry ich eksportowania. Domyślne obniżenie drutu na środku jest określone w parametrach drutu, ale w każdym przęśle można wpisać ręcznie inną wartość.
  • Dla krzywych przejściowych możliwe jest użycie skróconych ramp przechyłkowych. Do wyboru jest jeden z trzech typów (na razie tylko kolejowe).
  • Dla zwrotnic istnieje możliwość indywidualnego wyboru napędu. Przy eksporcie do SCN napęd generowany jest jako oddzielne include, niezależne od modelu podsypki. Informacja o napędzie zapisana jest jako wzorzec, podobnie jak słupki hektometrowe. Dzięki temu możliwe jest przekazanie dodatkowych parametrów stałych, takich jak model T3D, tekstura, czy liczby określające względną pozycję napędu.
  • Dla ciągu odcinków prostych (ułożonych na wspólnej linii) możliwe jest wykonanie operacji, która wyrówna ich długości. Może to być przydatne dla zmniejszenia ilości odcinków po podziale długiego odcinka na pół (np. powstaje 8 odcinków krótszych, a wystarczyło by 5).
  • Edytowana sceneria jest zapisywana co 5 minut do pliku $.RSF. Może on być użyty do odzyskania efektów pracy w przypadku zawieszenia się edytora, wyłączenia zasilania w trakcie pracy albo odzyskania poprzedniego stanu w przypadku przypadkowych uszkodzeń scenerii.
  • Na karcie Własności można wybrać obiekt z listy przez dwukrotne kliknięcie. Karta zostanie zamknięta, a obiekt wyświetlony w oknie edytora.
  • Przy ustawianiu niwelet, Id z poprzecznego zablokowanego w XY jest automatycznie kopiowany do odcinka niwelety. Jednocześnie odcinki niwelet zachowują się podobnie jak tory, tzn. można je łączyć poleceniem Napraw wybrany obiekt. Do niwelety ustawianej odcinkami można dodać parametry łuku, dzięki czemu słupki ustawiają się odpowiednio do krzywych przejściowych.
  • Na karcie Własności, dla przekrojów poprzecznych możliwe jest wybranie tekstury, jaką ma być pokryty dany fragment podtorza.
  • Przekroje poprzeczne, które nie mają ustawionego słupka, można umieścić skośnie do niwelety (kąt wpisuje się ręcznie). Dzięki temu można np. lepiej zakończyć nasyp przed mostem. Aby nie były generowane trójkąty pod mostem, należy w poprzecznym o mniejszym kilometrażu ustawić, że jest on końcowym.
  • Dla odcinków typu tor, droga, rzeka została wprowadzona druga szerokość. Dotychczasowa określa szerokość w punkcie 1, druga w punkcie 2. Dzięki temu jest możliwe tworzenie przejść trapezowych. EU07.EXE zostało odpowiednio zmodyfikowane, aby móc prawidłowo wyświetlić takie odcinki (ponieważ w SCN jest tylko jedna szerokość, odcinki muszą być odpowiednio połączone, aby odcinek był trapezowy - do punktu 2 odcinka musi być przyłączony punkt 1 kolejnego).
  • Dla torów wąskich 785mm dodany został szablon zwrotnicy 11000mm. Jest on dostępny po odpowiednim ustawieniu szerokości toru.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #331 dnia: 14 Marca 2011, 20:58:28 »
Ra zaktualizował mi się do wersji powyższej i przy próbie otwarcia podglądu jakiejkolwiek trasy po zakończeniu etapu łączenia torów wywala mi "Access violation at adress 00480A15 in module 'Rainsted.exe'. Read of adress 00000000." Komunikat odpala się trzy razy, po czym pokazuje okienko jak na screenie nr 2. Co ciekawe po ponownym uruchomieniu programu wybieram tą samą scenerię, w strukturze wczytuję include'y i wtedy już podgląd trasy generuje się normalnie. Kolejne scenerie wczytują się już później bez kombinowania tj. po wciśnięciu Podglądu terenu.

Win 2000 Professional SP4 Kompilacja 2195, NVidia GeForce4 MX 440, sterowniki 53.03

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #332 dnia: 14 Marca 2011, 21:27:42 »
Zaktualizuj o dwie kolejne i wtedy zobacz.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #333 dnia: 14 Marca 2011, 21:39:00 »
Nie wiem, jak go zmusić do zaktualizowania się o te dwie kolejne, ale zapomniałem dopisać, że na 1.0.98.8018 jest identycznie.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #334 dnia: 14 Marca 2011, 21:44:05 »
Ustaw wyższy tryb pracy.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #335 dnia: 14 Marca 2011, 22:27:03 »
Tryb pracy jest dobry, skoro są widoczne te zakładki. Na zakładce Ustawienia przyciśnij Połączenie, a następnie Sprawdź, czy jest nowsza wersja. Potem jeszcze raz, jak się ponownie uruchomi.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #336 dnia: 14 Marca 2011, 22:43:07 »
Ok, teraz mam 1.0.98.8161 i nadal ten błąd występuje, tylko zmienił się adres:
"Access violation at adress 00480EA9 in module 'Rainsted.exe'. Read of adress 00000000." Metoda obejścia przez wczytywanie includów najpierw, a potem klikanie w podgląd też działa.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #337 dnia: 15 Marca 2011, 00:10:11 »
Wygląda na to, że błąd się pojawiał tylko w trybie maksymalny - dla trasopisarzy. Zrobiłem ten tryb tak, żeby wykonywał pewne czynności automatycznie, kiedy poprawiałem tory PMPPW wczytywane z pliku SCN. Po zrobieniu edytora RSF przestałem korzystać z tego trybu i coś się tam popsuło… Poprawka jest udostępniona do pobrania.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 982
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 232
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #338 dnia: 15 Marca 2011, 15:49:37 »
Jakoś z przyzwyczajenia zawsze z tego trybu korzystałem. W każdym razie teraz działa elegancko, dzięki. ;)

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #339 dnia: 12 Kwietnia 2011, 04:32:51 »
Wersja 1.0.98.8274

Ponieważ została wydana paczka całościowa z tą wersją Rainsted, postanowiłem ją udostępnić jako oficjalną. W paczce aktualizacyjnej (pobieranej automatycznie przez Rainsted) znajduje się biblioteka DataFile.BPL, która zawiera funkcje przetwarzania danych. W aktualnej wersji obsługuje prawidłowo wykładniczy zapis liczb (z literą e). Niewielki zakres zmian przez ostatnie cztery miesiące jest związany ze skoncentrowaniem prac na EU07.EXE, a także koniecznością przemyślenia dalszych struktur pliku RSF, jak zapis trójkątów terenu, definiowalne szablony rozjazdów (np. łukowe), czy konstrukcji skrzyżowań dróg.

Zmiany poza edytorem:
  • Na górnej belce okna podglądu terenu pojawia się nazwa pliku zawierającego wybrany tor oraz numer linii, w której zaczyna się jego wpis. Ma to ułatwić wyszukiwanie torów przy edycji istniejących scenerii i pisaniu scenariuszy.
  • Również w oknie podglądu terenu dodane zostało wyszukiwanie trójkątów, które zbyt mocno wystają poza kwadrat kilometrowy, w którym znajdują się ich środki. Są one wyświetlane na czerwono. Pozwala to zorientować się na ile teren scenerii jest dostosowany do optymalizacji wyświetlania wprowadzonej w EXE Symulatora. Trójkąty takie są automatycznie dzielone na mniejsze przez Symulator, jednak może to nie przebiegać prawidłowo, co będzie się objawiało znikaniem pewnych fragmentów scenerii zależnie od kąta patrzenia i pozycji kamery.
  • Rainsted już nie próbuje pobrać pliku textuall.txt przy pierwszym uruchomieniu (nadal można wywołać to ręcznie). Plik ten jest potrzebny do utworzenia brakujących plików TEXTURES.TXT, określających przypisanie plików tekstur do modeli taboru. Wyłączenie pobierania związane jest z tym, że w paczce całościowej jest komplet plików opisujących tekstury.

Zmiany związane z edytorem RSF:
  • Konwersja SCN do RSF uwzględnia wpisy origin. Wcześniej przesunięte fragmenty scenerii nie były prawidłowo eksportowane.
  • Podczas edycji zwrotnic można do każdej przypisać osobno plik napędu, który następnie będzie wyeksportowany do SCN. Dotychczas zawsze eksportował się domyślny plik napędu. Plik napędu zawiera informacje o modelu napędu oraz eventy sterujące. Zamiast nazwy pliku INC możliwe jest podanie wpisu jako wzorca, podobnie jak w przypadku słupków hektometrowych. W takim przypadku można w kolejnych parametrach dla INC umieścić wartości stałe, jak np. nazwa tekstury, nazwa modelu T3D, czy jego położenie względem punktu wstawienia zwrotnicy.
  • Naprawione zostało wyświetlanie kodów komórek. Kody już nie przeskakują, a także wyświetlane są na tle o zróżnicowanym kolorze, zależnym od kodu komórki. Ponadto w kolejnej wersji wyświetlanie kodów komórek będzie przeniesione do okna podglądu terenu (SCN), a do scenerii w paczce całościowej zostały wstępnie dopisane współrzędne pod kątem połączenia ich w jedną całość.
  • Po zaznaczeniu sygnalizatora/znaku rysowane są linie do powiązanych z nim torów. Linie białe oznaczają odczyt, a czerwone zamykanie sygnalizatora (S1/Ms1). Wcześniej była rysowana jedynie linia od zaznaczonego toru.
  • Możliwy jest eksport torów w formacie ATS NG (nowa wersja symulatora tramwajów, jeszcze nie dostępna publicznie). Program ten w obecnym stanie pozwala na szybki podgląd edytowanej scenerii w trzech wymiarach, a także uproszczoną symulację ruchu pojazdów kolejowych.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #340 dnia: 20 Kwietnia 2011, 21:57:19 »
Mam pytanie do @Ra. Chodzi mi o kliknięcie w rozkaz "O" lub "S" (Rainsted w wersji 1.0.99.9301). U mnie po kliknięciu w starterze wyskakuje okno z odpalającym się wine i internet explorerem ?!?!?!?! chcącym wczytać plik *jpg z rozkazem. Pliki z opisami trasy (.html) odpalają się w FF bez najmniejszego problemu.

Czy jest jakichś "string" w postaci %default_viewer_jpg% zarówno dla systemów Windowsowych oraz ubuntowych aby móc odpalić w defaultowej przeglądarce te obrazki oraz zaimplementować to w starterze?
W załączniku screen z odpalenia rozkazu "S" misji Bałtyk. (oczywiście paczka DDS z przekopiowanym folderem inne).

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #341 dnia: 20 Kwietnia 2011, 22:27:58 »
Wszystko, co robię, to wywołanie windowsowej funcji ShellExecute z parametem "open" i nazwą pliku (aktualnie poprzedzoną "file:///", bo inaczej FireFox pisał, że nie zna protokołu "c" albo "d"). Pewnie jakiś taki string jest w rejestrze Windows, który opisuje jaki program powinien zareagować na "open". Jak widać jest to zupełnie nieudany mechanizm.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #342 dnia: 20 Kwietnia 2011, 22:35:01 »
Pomysł z otwieraniem jest jak najbardziej dobry, jednak ja, jako user ubuntu kliknięciem w rozkaz "O" lub "S" nic nie zyskam :)
Pozostanie mi "ręczne" kopanie się w katalogu "inne". Oczywiście to nie problem dla mnie, ale łatwiej by było :)

A może po prostu zastosować format html do rozkazów? Wtedy poleci "normalnie", gdyż jak pisałem starter bez problemu otwiera mi opisy misji (pliki html) ale już rozkazów "jotpegowych" już ubuntu nie chce.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #343 dnia: 20 Kwietnia 2011, 22:43:56 »
No jest to jakiejś obejście problemu. Oprócz JPG są jeszcze pliki XLS i TXT, być może też PDF. Moim zdaniem sensowniej by było zrobić podgląd potrzebnych informacji z poziomu symulacji, szczególnie rozkazów i rozkładów i planów manewrowych. Ale to nie prędko będzie.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #344 dnia: 27 Lipca 2011, 12:48:36 »
Od którejś tam wersji do 1.0.99.8528 zapisywanie pliku tymczasowego jest domyślnie odznaczone.
Przy próbie aktualizacji do 1.0.99.8538 pobiera się nowa wersja, ale po uruchomieniu startera nadal jest 1.0.99.8528.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #345 dnia: 27 Lipca 2011, 13:04:27 »
Przydałoby się jakieś powiadomienie, kiedy Rainsted skończy sprawdzać posiadany tabor.

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #346 dnia: 27 Lipca 2011, 13:05:52 »
Przy próbie aktualizacji do 1.0.99.8538 pobiera się nowa wersja, ale po uruchomieniu startera nadal jest 1.0.99.8528.
Były zgłaszane błędy w 8538, dlatego nadal pozostaje 8528.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #347 dnia: 24 Grudnia 2011, 01:14:51 »
Wersja 1.0.99.8994

Przez ostatni rok zmieniałem głównie EU07.EXE, poprawiając odwieczne błędy i dodając brakujące funkcjonalności, przez co w zakresie rozwoju Rainsted niewiele zrobiłem.

Najważniejsza zmiana w starterze to guziki do otwierania plików powiązanych ze scenerią (PDF, XLS, HTML). Poza tym zostało poprawionych parę drobiazgów. Został też nieco uporządkowany edytor RSF (górne menu, dopracowane przeliczanie niwelet, dokładniejsze szablony rozjazdów). Uruchomiony jest też serwer ruchu w postaci pozwalającej na bardziej zaawansowane testy.

Szczegółowy opis zmian w tej wersji jest pod adresem:
http://rainsted.com/pl/Wersja/1.0.99

Najprawdopodobniej ta wersja znajdzie się w najbliższej paczce całościowej. Mam zamiar poświęcać teraz więcej czasu na edytor — zrobić wreszcie edycję przekroju poprzecznego (generowanie nasypów/przekopów), definiowalne szablony rozjazdów, przęsła naprężające dla sieci oraz tworzenie skrzyżowań dróg i edycję trójkątów terenu.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #348 dnia: 29 Grudnia 2011, 01:10:09 »
Ja mam taką małą propozycję. Mamy możliwość korzystania z ortofotomap i to jest fajne, ale są dostępne również mapy topograficzne. Prawdę mówiąc ich jakość nie powala, ale można by z nich korzystać do tworzenia rzeźby terenu. Widziałbym to tak:
*pobieramy interesujący nas fragment mapy topo (żeby było łatwiej, to przydałoby się, żeby była to osobna warstwa widoku)
*ustawiamy odczytaną z mapy wysokość danej poziomicy
*ręcznie malujemy linię, która jest kopią poziomicy

Może jest to durne, ale pozwoliłoby działać w zakresie wyglądu rzeźby terenu. Problemem byłoby nauczyć program generowania siatki pomiędzy poziomicami.

Dzisiaj spróbuję przeliczyć odpowiednio dane z GPS i się okaże czy można wyciągnąc dane do ustalenia profilu pionowego torowiska ;)
Ślady już mam ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2012, 16:56:04 wysłana przez pol102 »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #349 dnia: 02 Stycznia 2012, 17:26:48 »
Nie wiem, czy nie będziesz musiał uśrednić sobie tych danych. W przypadku mojego urządzenia rozrzut jest rzędu kilku - kilkunastu metrów. Mimo to dobrze uśredniony profil widać na wykresie wysokości od drogi.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #350 dnia: 02 Stycznia 2012, 18:37:11 »
Tak czysto teoretycznie są punkty przecinające się z drogami. Mam nadzieję, że jakaś poziomica trafi właśnie w takie miejsce i będę mógł sobie to aproksymować. GPS ma dość duży rozrzut dla pomiaru wysokości, niemniej jest to opcja która pozwoli ułożyć trochę szlaku ;)

Można śmiało przyjąć, że 2 identyczne co do współrzędnych horyzontalnych ślady, po aproksymacji i wpasowaniu w punkty jawne itd, pozwalają na całkiem zadowalający profil pionowy.
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2012, 01:29:42 wysłana przez pol102 »

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #351 dnia: 18 Lutego 2012, 09:29:37 »
Znalazłem fajnego bug-a :) Po wyborze nieba, przejściu na pierwszą zakładkę, a następnie przejściu z powrotem niepoprawnie wyświetla informację o wybranym niebie. Tzn zawsze wyświetla informację o pierwszym, pomimo że zaznaczone w oknie wyboru jest to właściwe. Testowałem na najnowszej wersji dostępnej z aktualizacji.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline vB

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #352 dnia: 14 Czerwca 2012, 15:20:29 »
Jako że to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich serdecznie.

Proszę o uwzględnienie w kolejnej aktualizacji "rainsted.exe" możliwości dodania w zakładce "ustawienia" w sekcji "rozdzielczość ekranu" rozdziałek dla snobów/grafików ;) (jestem tym pierwszym), czyli 2560x1600. Każdorazowa zmiana skutkuje zmniejszeniem rozdzielczości i koniecznością ręcznej interwencji w "eu07.ini". Wiem, że to duperela a nie błąd, ale miło byłoby, gdyby rozdzielczość pod większe monitory znalazła się na liście :)

Pozdrawiam -
vB

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #353 dnia: 14 Czerwca 2012, 16:03:50 »
A nie łatwiej by było dać "tryb pełnoekranowy"?

Offline vB

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #354 dnia: 14 Czerwca 2012, 16:31:37 »
Tak też mam zaznaczone, ale wtedy ścina mi do 1920x1200 - różnica jest widoczna. Status monitora również pokazuje taką rozdzielczość.

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #355 dnia: 14 Czerwca 2012, 16:34:44 »
Jako że 30" pomału wymiera, a na jego miejsce forsuje się 27" w formacie 16:9, proponuję dodać również 2560x1440 :)
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #356 dnia: 14 Czerwca 2012, 17:16:33 »
Jako że 30" pomału wymiera, a na jego miejsce forsuje się 27" w formacie 16:9, proponuję dodać również 2560x1440 :)
Albo konfigurowalną ręcznie listę w jakimś ini ;).

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #357 dnia: 15 Czerwca 2012, 11:52:04 »
Od 2 lat powtarzam ze jest w WinAPI funkcja do listowania dostepnych na danym komputerze rodzielczosci - nawet wrzucalem gdzies przyklad...

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #358 dnia: 15 Czerwca 2012, 11:54:04 »
Nawet parę lat temu już to zrobiłem, tylko że jakieś dalsze problemy z tym były i wywaliłem.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Instalator+Starter+Edytor (Rainsted)
« Odpowiedź #359 dnia: 15 Czerwca 2012, 12:01:19 »
Moglbys przygotowac testowa wersje z ta funkcjonalnoscia zebysmy mogli ja potestowac?