Autor Wątek:  Nagłe zerowe velocity w torze  (Przeczytany 6313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Nagłe zerowe velocity w torze
« dnia: 15 Lutego 2016, 09:36:10 »
Robiąc misję napotkałem się na dość dziwny problem, mianowicie jeśli AI znajdzie się po środku Sitno_zwr04, to w skanerze torów ta zwrotnica dostaje zerową prędkość. A potem wiadomo, AI staje. Sitno_Tm5 jest "ozdobą" dla usera, sygnały dla AI podają podziemne tarcze *.1, *.2 i *.3.

http://eu07.pl/userfiles/23139/bugs-skp-sitno.7z
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Nagłe zerowe velocity w torze
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lutego 2016, 09:45:16 »
Velocity się przypisuje, zmień na 40 i tyle.
Po za tym powinieneś dać screena ze skanarem w tle, gdzie i czego to zero dotyczy. Na scenerii zwrotka ma Vmax przypisane, wszystkie tory też, prócz ilk odcinków po 60 i jeden 70. To zero musi być z jakiegoś semka.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2016, 10:08:31 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Odp: Nagłe zerowe velocity w torze
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lutego 2016, 10:24:30 »
Wpisałem 40, jednak bez skutku. Nie możliwe aby to było przez sygnalizator - żaden event wtedy się nie wykonuje.
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Nagłe zerowe velocity w torze
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lutego 2016, 10:31:30 »
Nie rozpruwasz zwrotki? Ta wykolejnica nie ma nic do tego?
Mój kanał youtube

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Odp: Nagłe zerowe velocity w torze
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lutego 2016, 10:39:31 »
Nie jest rozpruwana, jakoś tam skład musiał wjechać. Co do wykolejnicy to nie jestem pewien, daje Sitno_Wk1_ms2 dla otwarcia i Sitno_Wk1_z dla zamknięcia.
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Nagłe zerowe velocity w torze
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lutego 2016, 11:46:01 »
Dla eaosów, i powrotu do składu, po podaniu na SR5_sr2 nie mamy tego błędu. Patrz załącznik. Natomiast nie udało mi się wrócić po postawieniu następnych trzech, bo główny skład stoczył się w dół i zablokował skład z cysternami. Nie lubię scenerii z manewrami, zwykle są źle opisane, manewrowanie rumunem też jest do bani. Generalnie po oblocie, odpiął bym 11 wagonów, wyjechał na szlak. Następnie wepchał bym 4 eaosy na pierwszą bocznicę, później 3 wagony kryte na drugą bocznicę a pozostałe eaosy podpiął bym do reszty składy i w drogę. Mniej pierniczenia się z eventami. Może później spróbuje raz jeszcze. Jeśli chodzi o zerową prędkość, to przyczyną może być brak eventu (wpisu do niego) przestawiającego ten rozjazd w kierunku na wprost. Tyle że za pierwszym razem jest dobrze, jak na screenie, a do drugiego powrotu mi nie udało się dotrwać.

  Dodano: 15 Lutego 2016, 12:43:27

Przebrnąłem całe. Po wepchnięciu zakrytych wagonów na tarczy dostałem możliwość manewru po ostatnie eaosy. Po wsatwieniu ich na ostatnie żeberko dostałem wyjazd na tarczy. Skany z torów w załączniku, nie mam zerowej V na podanym rozjeździe.
Po ukończeniu wszystkiego, refleksja: Po oblocie i podaniu sr2 na tarczy, wyjeżdżam na szlak. Po czym wpycham ostatnie eaosy na ostatnie żeberko, następnie wpycham kryte wagony na środkowe żeberko i na koniec 4 eaosy na pierwsze żeberko. Trochę bez sensu ten scenariusz. Densu nie ma, ponieważ tarcza przed stacją nie zapewnia widoczności sygnału podanego ( zasłaniają ją wagony). Powinny być zatem podane komendy radiowe (tarcza podana), lub tarczę należy przenieść pod semafor wjazdowy. W tedy odcinek chroniony schowa rozrządzany skład, a maszynista zawsze ma na widoku tarczę manewrową.
Koniec testu.
« Ostatnia zmiana: 15 Lutego 2016, 12:48:45 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Odp: Nagłe zerowe velocity w torze
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lutego 2016, 11:21:37 »
Po paru godzinach poszukiwań znalazłem winowajcę, Sitno_Tm5_sem_info przypisany do toru powodował te anomalie. Teraz jest dobrze.

Cytuj
Natomiast nie udało mi się wrócić po postawieniu następnych trzech, bo główny skład stoczył się w dół i zablokował skład z cysternami.
Możliwe, że zostawiłeś je odhamowane.

Cytuj
odpiął bym 11 wagonów, wyjechał na szlak.
Nie wiem czy jest to możliwe w wykonaniu ai.

Cytuj
Powinny być zatem podane komendy radiowe (tarcza podana)
Jak zakończę scenariusz, to i tym się zajmę. Obecnie tarcza podawana jest po maksymalnie 10 sek. od zajęcia toru przed nią.

Cytuj
Koniec testu.
Chyba pomyliłeś działy.
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Nagłe zerowe velocity w torze
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lutego 2016, 11:24:21 »
A to wolno tak sobie wyciągać wagony na szlak?
Mój kanał youtube

Offline Kacper9

  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Nagłe zerowe velocity w torze
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lutego 2016, 12:11:01 »
Do W5 teoretycznie tak, ale dalej już na 99.9% trzeba pytać drugi posterunek o zgodę.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Nagłe zerowe velocity w torze
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lutego 2016, 12:37:43 »
Przed zabraniem głosu warto zobaczyć jaki tam jest teren. Otóż można wywlec wagony na szlak ponieważ semafor wjazdowy na tę mini stację jest dużo dalej niż tarcza. Do samego semafora zmieści się ten dziwnie poukładany skład. Na domiar, tak czy inaczej w tym scenariuszu na szlak wyjeżdżamy. Tarcza jest tuż za rozjazdem, tam nawet jeden wagon to problem zmieścić. W5 nie widziałem. To, że wagony uciekły to przyczynę znam i nie trzeba mi tłumaczyć. Jeśli jest możliwe wykonanie tych manewrów jako AI, to z 11 wagonami też to jest możliwe. Jedynie co, będzie problem z przepuszczeniem smrodka i beczek. To prawda że tarcze podawane są na króciutko i za szybko, ale to Twój scenariusz, robisz jak chcesz. Do takich manewrów powinien być tam jeszcze jeden tor, gdzie cały skład można wciągnąć bez kolizyjnie do toru szlakowego. Jak widać po screenach rozjazd nigdy nie zaświecił mi V=0, ale parę razy wysypał inne rzeczy. Jaki jest sens tego scenariusza, skoro jest pisany dla AI? Wprawka, czy ktoś to ma oglądać? Koniec Testu, to nie pomyłka, zająłeś mi czas (tak, sam chciałem) i nawet nie podziękowałeś. Z różnych innych względów skończyłem interesować się Twoją twórczością.

Offline danniel

  • Wiadomości: 309
  • Degustator w Lokalnym Centrum Lepienia Pierogów
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 94
Odp: Nagłe zerowe velocity w torze
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lutego 2016, 09:44:01 »
Może inaczej zacznę, ta misja to taki wstęp, przymiarka do różnych manewrów dla AI. Po prostu chciałem podołać wyzywaniu zrobienia testowego scenariusza, nabrać doświadczenia. Fakt, może i nie ma to zbytnio sensu, ale zawsze ktoś mógłby pojeździć, a jak nie, to nie. Oczywiście nikogo nie zmuszam, żeby się męczył tam w rumunie. Jednocześnie dziękuję, że chociaż jedna osoba pochyliła się nad tym i dogłębnie zbadała sprawę.
Cytuj
Jeśli jest możliwe wykonanie tych manewrów jako AI, to z 11 wagonami też to jest możliwe.
Chodzi mi o to, czy w trybie manewrowym ai pominie w jakiś sposób W5. Jeśli tak, to można od razu brać te 11 wagonów.
Cytuj
To prawda że tarcze podawane są na króciutko i za szybko
Czyli, że opóźnienie czasowe w tych przypadkach nie wypaliło. Mogę zrobić inaczej.
Cytuj
Do takich manewrów powinien być tam jeszcze jeden tor, gdzie cały skład można wciągnąć bez kolizyjnie do toru szlakowego.
Ech, bezmyślnie wzorowałem się na posterunku, gdzie na szlaku między posterunkami jeździ tylko jedna lokomotywa ze składem... Tam to nie ma takiego problemu.

Jeśli kogoś zainteresuje to "coś", to mogę dokończyć tego "wypierdka". Jeżeli nie, to biorę się za prawdziwą misję.





« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2016, 09:49:26 wysłana przez danniel »
Pierogi lepić! A nie, na szołtbuksach siedzić.