Autor Wątek:  Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe  (Przeczytany 6427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« dnia: 16 Sierpnia 2007, 19:45:15 »
Witam! Od pewnego czasu kolekcjonuję wszelkie rozkłady jazdy (oficjalne i służbowe), dodatki do nich i filmy przedstawiające trasę widzianą z przedniego okna lokomotywy. Co sądzicie o tym, aby założyć specjalny temat/dział w którym użytkownicy mogliby się darmowo wymieniać takimi rozkładami (skany), dodatkami (skany) i filmami (w tym ostatnim wypadku tylko wyłącznie jeśli są ich Autorami) oraz je komentować. Wszelkie takie pliki można by umieszczać na sewerach i podawać do nich linki. Czekam na komentarze. Sam mógłbym przedstawić ocenę zebranych przeze mnie filmów i udostępnić kilkanaście plików z rozkładami. W ten sposób można by wypełnić lukę, ponieważ nie ma w sieci stron z taką tematyką.
Piotpal

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpnia 2007, 20:20:50 »
Może jest powód że nie ma takich stron?
Wydaje się że trudno jest nakręcić legalny film z kabiny maecha. Jak nie mamy pozwolenia na pobyt w kabinie i nakręcenia legalnie filmu to nic z tego nie będzie.
Mecha można wkopać w kłopoty i tyle.

Offline rusek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpnia 2007, 20:40:55 »
piotpal-myślę że to pomysł godny pochwały, oby został wcielony w życie, trzymam kciuki!
Marek Margasiński <Marek 1991, ET221166>

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sierpnia 2007, 20:50:42 »
No wiadomo, że z kabiny elektrowozu jest to bardzo trudne, ale chyba inaczej przedstawia się sprawa z EZT? A nie sądzicie, że niektórzy mechanicy nagrywają filmy sami?
Piotpal

Offline rusek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpnia 2007, 20:56:56 »
Wątpie że mechanicy nakręcają takie filmy, obsługa kamery i lokomotywy w tym samym momencie? Nie wydaje mi się to bezpieczne! A jak chcesz wejść na lokomotywe to się po prostu zapytaj mechanika czy Ci pozwoli, chyba nie ma nic prostrzego?
Marek Margasiński <Marek 1991, ET221166>

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpnia 2007, 21:07:52 »
Cytuj
Wątpie że mechanicy nakręcają takie filmy, obsługa kamery i lokomotywy w tym samym momencie? Nie wydaje mi się to bezpieczne! A jak chcesz wejść na lokomotywe to się po prostu zapytaj mechanika czy Ci pozwoli, chyba nie ma nic prostrzego?

No przecież nikt nie będzie trzymał nieruchomo kamery przez godzinę. Jest coś takiego jak statyw.
Chciałbym się dostać na lokomotywę, ale sądzę, że już samo narażanie mechanika na mój pobyt wystarczy. Stojący statyw chyba wzbudzałby za dużo podejrzeń, a nie chciałbym nikogo wkopać. A sądzicie, że napisanie podania do jakiejś jednostki kolejowej mogłoby być rozpatrzone pozytywnie? Czy trzeba skończyć jakieś przeszkolenie/kurs, aby dostać się na lokomotywę? (nie chodzi mi tutaj o zostanie mechanikiem, ale zdobycie pozwolenia na pobyt w loku).
Piotpal

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpnia 2007, 21:12:56 »
Było o tym już na forum.
Istnieje coś takiego jak zezwolenie na jazdę w lokomotywie, gdy np piszemy prace magisterską o kolei itp.

Ale to trzeba przez kapryśną biurokrację przebrnąć na mocy silnych argumentów.
Z MaSzyną od 2003!

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sierpnia 2007, 22:09:19 »
A co sądzicie o rozszerzeniu akcji "słupek kilometrażowy" na całą Polskę? Jeżeli niektórzy nie wiedzą o co chodzi, to proszę kliknąć w ten link:
http://km.lhs.pl/
Istnieje wiele galerii kolejowych, ale nie znalazłem na żadnej, aby zdokumentowano w ten sposób jakąś inną linię. A sądzę, że taki projekt mógłby być całkiem ciekawy. Można by sobie obejrzeć niektóre szlaki, tym bardziej te zamknięte. Problemy byłyby tylko z miejscem na te zdjęcia, ale są przecież darmowe serwery, gdzie można umieszczać paczki. Poza tym takie zdjęcia można by wykorzystać przy budowie scenerii dla Maszyny.
Piotpal

Offline piast36

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sierpnia 2007, 22:15:21 »
Piotr ja powiem tak , jest za dużo linii normalnotorowych  na PKP..ponad 800 poprawcie mnie jeśli się mylę Mechanicy , żeby takie słupki opisywać . Potrzebny byłby specjalny dodatek do każdej linii w Polsce , który określałby każdy słupek , to podejżewam byłoby grubsze od sieciowego rozkładu jazdy pociągów

Offline Butchy_83

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Sierpnia 2007, 08:59:55 »
Cytat: "piotpal"
Czekam na komentarze. Sam mógłbym przedstawić ocenę zebranych przeze mnie filmów i udostępnić kilkanaście plików z rozkładami. W ten sposób można by wypełnić lukę, ponieważ nie ma w sieci stron z taką tematyką.

Witam,
w swojej skromnej kolekcji posiadam kilka filmów że tak powiem pełnometrażowych ,tzn z całej przejechanej trasy. O ile pamiętam są to przejazdy ET22 z bruttem gdzieś na Śląsku. Problem w tym, że filmy są na DVD i sporo zajmują, dlatego wystawienie na serwer byłoby czymś trudnym do wykonania dla mnie.
Ale sam pomysł uważam za bardzo fajny i oby coś z tego wyszło.
Pozdrawiam
'Ruszyła MaSzyna po szynach..'


Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Sierpnia 2007, 11:16:02 »
Hmm, pogadam z wójkami (Mechanicy z Cargo), jak wyglądała by sprawa zamelinowania kamerki w kabinie. Generalnie z Mechanikiem bez jakichś specjalnych papierów może jechać kierownik i/lub rewident. No i pomocnik, oczywiście, jeśli istnieje takowa potrzeba. Aha, jeśli jedzie chroniony przez wartę transport wojskowy, to jeden żołnierz ze składu warty przebywa w kabinie razem z Mechanikiem i utrzymuje łączność z dowódcą transportu, oficerem dyżurnym i dowódcą warty. W mordę, zrobiłem na lokach na poligon całą trasę i nie miałem przy sobie komórki z kamerką, a kilometrów ponad tysiąc...:/
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline rusek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Sierpnia 2007, 21:42:33 »
Witam.Jak checie wejść na loka proponuje zaopatrzyć się w:
-pomaranczową kamizelkę(z daleka wyglądemy jak pracownicy kolei)
-herbatę(przyda się)+szklanka
-aparat lub kamera
-dobrze by było mieć jakiś dokument potwierdzający to że jesteśmy MK(ja mam legitymację KLUBU SYMPATYKÓW KOLEI we Wrocławiu)

Myślę że to wam pomoże w dostaniu się na loka ! uważajcie żeby nikt nie zobaczył jak wchodzicie na loka !
Marek Margasiński <Marek 1991, ET221166>

Offline Grzywa

  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sierpnia 2007, 23:14:48 »
Kamizelka owszem, ale trzeba ja kupic (no tam pare zlotych mozna wydac) ale jesli chodzi o legitke KMK to w razie gdy nie ma danym miescie takiego klubu milosnikow (JAK NA PRZYKLAD W LODZI wrrrrrr) to mozna powolac sie na fikcyjny lub nieoficjalny klub jak to bylo napisane na jednej stronce a legitke mozna sobie samemu zrobic (co nie jest uczciwe ale calkiem skuteczne)
Ostatnio z moja dziewczyna wbilismy sie na SM42, bez kamizelki i legitki tylko trzeba bylo poczekac az policja odjedzie i tyle :P he he Łódź Kaliska Rulez czyli zero SOK-istow :P

Wiecej info na temat "wbicia sie na maszyne" jest na http://www.kolej.pl/faq/jazda-lokiem.html

Pozdrawiam :)

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Rozkłady jazdy, dodatki i filmy kolejowe
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpnia 2007, 19:24:51 »
Kiedyś gdy zaczynałem dopiero "zdobywanie kabin loków" stanąłem z kolegą obok ET22 i chodząc dookoła niej i focąc co się da, kombinowaliśmy jak się dostać do środka. W pewnym momencie kolega rzekł: "słyszałem że trzeba zastukać w pudło i poprosić i to wystarczy". Zastukał, a gdy mechanik wychylił się z okna, kolega się przedstawił, oznajmił że jest MK i spytał czy możemy wejść na maszynę. Mechanik odparł: "Jasne. Wejdźcie". Kiedy weszliśmy mechanik powiedział: "Widziałem ze chodzicie koło maszyny i zastanawiałem się czemu nie wchodzicie do środka". Innym razem fociliśmy jadącego ET41. Gdy mechanik nas zobaczył zatrzymał się i zaczął straszyć sokistami.
Morał z tej bajki jest taki że jeśli mechanik jest przychylny to wystarczy poprosić o wejście. Jeśli nie jest przychylny to żadne zezwolenie wam nie pomoże.