Autor Wątek:  Archiwum SFX  (Przeczytany 6723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bogumil.S

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Archiwum SFX
« dnia: 17 Sierpnia 2007, 18:31:10 »
Czy nie można by było pakować paczek, scenerii, modeli, taboru, textur do archiwum SFX?
1.Gdy dodajemy do  archiwum np.folder zaznaczamy "Utwórz archiwum SFX"  
2.Tryb aktualizacji "Dodaj i zamień pliki"
3.Przechodzimy do zakładki "Zaawansowane" i wybieramy "Opcje SFX" i tu  mamy duużo opcji pozwalających zrobić instalator: aktualizacji, taboru, scenerii, textur
4.Oszczędzi to pisania co gdzie wypakować, co usunąć itp., początkujący "MaSzyniści" nie będą mieli problemów, bo trzeba będzie kliknąć na archiwum dać kilka razy Dalej/OK i już.
5.Stworzenie czegoś takiego  zajmie nie więcej jak 5 min (chyba że robimy b.duże archiwum) :) , a wynikiem będzie plik *.exe

Ten mój instal MaSzyny zrobiłem właśnie takim sposobem.
Mam nadzieję że ktoś mnie zrozumiał.

Dziękuję

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Archiwum SFX
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpnia 2007, 18:34:44 »
Jestem przeciw. Mimo wszystko wolę sam świadomie sobie porozmieszczać pliki niż zaufać automatowi. Lepsze wrogiem dobrego.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Bogumil.S

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Archiwum SFX
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpnia 2007, 18:56:20 »
Też masz rację.
Ale napisałem tamten post z uwagi na początkujących.
Poza tym to nie jest do końca automat przecież ten kto tworzy archiwum wybiera co gdzie ma wypakować "automat".
Czy nie zmęczył byś się wypakowaniem np. 2 scenerii i 3 modeli taboru (ozywiście ty musisz wybrać co gdzie i tak dalej.....) a nuż coś nie tam wypakujesz i musisz czyścić, a potem od nowa.... .
Wystarczy że autor wszystko dobrze zrobi i cała reszta też dobrze będzie miała. Czasami trzeba zaufać.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Archiwum SFX
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpnia 2007, 18:58:36 »
Hm... ja zazwyczaj jak widzę samorozpakowującego RAR'a, zawsze zmieniam rozszerzenie na zwykłe .rar. Dlaczego? W obawie, że ktoś mógł wystawić (nie wiedząc o tym) plik - a właściwie już 'program' - zarażony jakimś wirusem. I co wtedy?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Archiwum SFX
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpnia 2007, 19:25:16 »
No cóż, też nie popieram pomysłu. Z powodów powyższych, również  nie wierzę że wszyscy będą chcieli tak tworzyć swoje dodatki i będą robić to dobrze. Często jest tak że z pobranej paczki instalujemy tylko część plików. Pliki rar otwieram  odpowiednim programem i przeciągam tam gdzie sobie życzę. Mam pełną kontrolę nad plikami.
Jedyny moment gdzie widzę możliwość stosownia instalatora, to paczka całościowa do pierwszej instalacji  symulatora. Zdaje się że to jest zrobione, należy jeszcze tą paczkę przetestować.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Archiwum SFX
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpnia 2007, 19:27:23 »
Cytat: "Bogumil.S"
Też masz rację. Ale napisałem tamten post z uwagi na początkujących.

Początkujący najlepiej zrobią jak się nauczą kilku naprawdę podstawowych rzeczy dotyczących obsługi symulatora.
Cytuj
Czy nie zmęczył byś się wypakowaniem np. 2 scenerii i 3 modeli taboru (ozywiście ty musisz wybrać co gdzie i tak dalej.....) a nuż coś nie tam wypakujesz i musisz czyścić, a potem od nowa.... .

Gorzej gdy w ferworze "klikania" nadpiszę sobie jakieś ważne pliki.
Cytuj
Wystarczy że autor wszystko dobrze zrobi i cała reszta też dobrze będzie miała. Czasami trzeba zaufać.

Ano właśnie... autor. Jednak w razie czego wolę mieć pretensje do siebie.

Pomysł w założeniach nie jest zły. Gdyby każdy "startował" z tej samej podstawy a paczki były uprzednio dobrze przetestowane to można by się zastanawiać.
Co do formatu .exe to jako użytkownik alternatywnego systemu mam uprzedzenia ;)
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Bogumil.S

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Archiwum SFX
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpnia 2007, 19:54:24 »
No dobra, każdy z nas ma trochę racji. Kto będzie chciał to będzie robił SFX, a kto nie to nie.
Wyrażajcie dalej swoje opinie.

P.S. krzysiek 626 tak ten mój instal wisi już na 3 serwerach, ale zapomniałem Ci o tym na GG powiedzieć.

Pozdrawiam

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Archiwum SFX
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sierpnia 2007, 20:05:09 »
Cytat: "Bogumil.S"
ciach....
P.S. krzysiek 626 tak ten mój instal wisi już na 3 serwerach, ale zapomniałem Ci o tym na GG powiedzieć.

Pozdrawiam

Mam już go na swoim dysku, tylko czasu trzeba na żeby pojeździć.  Myślę że na koniec przyszłego tgodnia miał jakieś pojęcie co i jak.

Offline Bogumil.S

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Archiwum SFX
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sierpnia 2007, 20:10:33 »
To jak już zakończysz testy dał byś do swojego podpisu jeden z linków do mojego instala.

Sorry za lekkie zboczenie z tematu

Pozdrawiam