Autor Wątek:  Kilka wąskotorowych wagonów i jedna wąskotorowa lokomotywa  (Przeczytany 2798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BiałaSowa

  • Gość
Kilka wąskotorowych wagonów i jedna wąskotorowa lokomotywa
« dnia: 17 Sierpnia 2007, 14:31:28 »
Witam. Na wakacjach byłem u dziadków w Hajnówce i zrobiłem "kilka" zdjęć. Mam też kilka pomysłów do realizacji ale potrzebuję jakiegoś turtorialu jak robić tabor, trasy itp...Ale wracajmy do tematu. Byłem na stacji kolejek wąskotorowych w Hajnówce i zrobiłem zdjęcie kilku wagonom i jednej lokomotywie V10C (produkcji niemieckiej). Wystawię te zdjęcia tutaj i od razu mówię że bardzo chętnie pomogę wykonać coś z taboru...tylko jak mówiłem wcześniej - nie umiem tego zrobić, a więc liczę na Waszą pomoc.

A więc tak:
Lokomotywa V10C

Tył
 
Przód

Bok

Tabliczka na lokomotywie

Kabina


Wagony
Wnętrze jednego z wagonów

Krzesło

Inne zdjęcia wagonów

No i jeszcze bonusik - Parowozik (mój dziadek przed byciem kolejarzem w Pkp jeździł na nim, wioząc drzewo do Topiła; dziadek obecnie na zasłużonej emeryturze...ten parowóz także :) )


To na razie tyle...tak jak mówiłem - przydałby mi się jakiś turtorial jak zrobić model, w czym, jak umieścić na nim tekstury itp. Jak będę umiał to bardzo chętnie Wam pomogę :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Kilka wąskotorowych wagonów i jedna wąskotorowa lokomoty
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpnia 2007, 16:27:21 »
A tak z ciekawości. Na tym zdjęciu...
Cytuj



...w komorze silnika to szczekawka jest czy co? (górny prawy róg)
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Kilka wąskotorowych wagonów i jedna wąskotorowa lokomotywa
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpnia 2007, 17:03:59 »
To jest raczej wentylator. Po co w loku szczekawka? szczekaczka? sory za kaczkę:)

BiałaSowa

  • Gość
Kilka wąskotorowych wagonów i jedna wąskotorowa lokomotywa
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpnia 2007, 21:52:50 »
Aha, i bardzo bym prosił o poinformowanie mnie że ktoś się za to zabrał.

Mywasher

  • Gość
Kilka wąskotorowych wagonów i jedna wąskotorowa lokomotywa
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpnia 2007, 22:35:36 »
Powiem tak: jeśli dostarczysz wymiary kabiny, pudla, przedziałów tudzież odległości między poszczególnymi elementami oraz charakterystykę silników(tu nie mam pewności) to można zacząć działać... No chyba że z tych fot tex sie nie da zrobić ale co do tego wypowiadać się nie będę bo nie mam pojęcia o robieniu tekstur

BiałaSowa

  • Gość
Kilka wąskotorowych wagonów i jedna wąskotorowa lokomotywa
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpnia 2007, 23:03:07 »
Hmm...raczej nie mogę :( ale tylko dlatego że mieszkam w Zambrowie a nie w Hajnówce a tam jeżdżę tylko na wakacje. A z tego się nie da zrobić?

P.S.
Ten lok także nie jeździ (chyba tam jeżdżą jeszcze ale nie ta akurat a tamte są schowane w lokomotywowniach) no i kabina jest nieco porozwalana...ale zawsze można z tego co jest "odnowić" ją (co do grafiki czyli zdjęcia i robienie tekstur to mogę pomóc bo znam się na tym). Po drugie te dwa wagony na razie można zrobić bez środka. A to mam nadzieję powinno starczyć :) jak będe w Hajnówce znów to będą nowe fotki :) Na razie pozdrawiam :)
Marcin