Autor Wątek:  MaSzyna vs Laptop/Notebook  (Przeczytany 12387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
MaSzyna vs Laptop/Notebook
« dnia: 05 Sierpnia 2007, 10:47:43 »
Witam.
Chciałem się dziś z wami podzielić iformacjami na temat jak poruszać się w maszynie na laptopie nie posiadając klawiatury numerycznej. Otóż jest to łatwe choć niektórym może być trudno ale cóż. Otóż w nowych wersjach laptopów i notebooków klawaitura numeryczna jest wbydowana ale żeby ją uruchomić trzeba wcisnąć klawisz "num lok". W tedy będzie możliwość sterowania hamulcami lokomotywy. Standardowo klawisze numeryczne znajdują się na klawiszach "7, 8, 9, 0, U, I, O, P, J, K, L, ; oraz M, >, i ?." Na tych klawiszach powinny znaleźdź się oznaczenia takie jak na klawiaturze numerycznej. Istnieje też możliwość podpięcia normalnej klawiatury do laptopa/notebooka. Wczoraj ściągnąłem MaSzyne z downloadu na stronie startowej maszyny i pobrałem ją na laptopa. Odpaliłem "Manewrowo" i jadąc SM03 podpinałem się pod kolejne wagony.
Teraz wasza kolej aby pojeździć w MaSzynie na laptopie
Pozdrawiam wszystkich
ST44-003

McM

  • Gość
MaSzyna vs Laptop/Notebook
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpnia 2007, 15:11:26 »
heh a Q zrobił specjalnie exe żeby nie trzeba było cudować

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
MaSzyna vs Laptop/Notebook
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpnia 2007, 18:37:08 »
Cytat: "McM"
heh a Q zrobił specjalnie exe żeby nie trzeba było cudować

O, czyżby Pol102.....? Właściwie to jestem pewien.
Wracając do sedna, to nie wiem czy wygodne jest użytkowanie klawiszy:
U, I, O, P, J, K, L, ; oraz M, >
jako dwu funkcyjne. Te klawisze w symku są przyporządkowane określonym funkcjom. Wygodnym i tanim rozwiązaniem jest klawiatura od zwykłego PCeta.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
MaSzyna vs Laptop/Notebook
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sierpnia 2007, 10:46:02 »
Ja gram tylko na laptopie włączam klawiaturę numeryczną i jazda :) gra się całkiem przyjemnie. Tak jak autor tematu napisał, wystarczy włączyć na stałe klawiature numeryczną, ew zawsze istnieją klawisze Fn. Jedyne co to przy zbijaniu czuwaka wciskam FN+spacja. Bo na moim asusiku spacja służy do zmian trybu pracy. (power 4 gear) Nie wiem jak na zwykłym kompie się gra bo grałem chwilkę i przyzwyczaiłem się do laptopika. Tak więc nie jest źle :)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline m11

  • Wiadomości: 21
  • Kochany wozik
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna vs Laptop/Notebook
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpnia 2007, 18:21:51 »
ja tam generalnie uzywam peceta, aczkolwiek czasem pecet zajmuje tatuś, wiec jestem skazany na laptopa. dla mnie osobiście niewygodne jest to że wspomniane juz klawisze P, O, I, a w kiblu także < , . > / są zablokowane w trybie numlock i trzeba za każdym razem przełączać :(

Offline t0mcioo

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Homepage
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna vs Laptop/Notebook
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpnia 2007, 00:13:14 »
dziwnym trafem znikl moj post tu (albo pisalem gdzies indziej na prawie identyczny temat)?

wkazdym badz razie wiekszosc lapow maja przycisk "Fn" i najwygodniejsze (imho) wykorzystanie jego to miec NumLock wlaczony na stale, a Fn uzywac przy checi uzycia klawiszy U, I, O, P, J, K, L itd.

Dodano po 3 minutach:

 a tak - trafily na bocznice na zyczenie autora tematu

Zamykam.
Akvin
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2007, 23:05:16 wysłana przez Akvin »
~/
"...sometimes the sound of goodbye is louder than any drum beat..."
Literówki wynikaja zwykle z braku kofeiny. Braki 'ogonków' - z niechcenia robienia sobie odcisków na kciuku.