Autor Wątek:  Modele Zieleni  (Przeczytany 4166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pol102

  • Gość
Modele Zieleni
« dnia: 03 Lipca 2007, 00:17:30 »
Tak jak w temacie, a mianowicie poszukuję nowych modeli obiektów zielonych np. przy torowych krzajdów niszczących żaluzje w SU45 (na potrzeby symka nie muszą być aż tak brutalnie realistyczne, zresztą Ci którzy jechali z Leszna do Wolsztyna wiedzą co mam na myśli), nie wzgardziłbym też nowszymi i ciut bardziej realistycznymi drzewami (ale bez nadmiaru trójkątów :D).

I jeszcze jedno. Podczas dzisiejszych prac w 3D Studio Max 8 coś pokićkałem, a właściwie chyba zepsułem gdyż mimo tego że "plane" teksturuje nie widzę tego w widoku perespective ani w żadnym innym natomiast w Renderze widać że coś jest o teksturowane. Można na to coś poradzić?

Offline eu07_304

  • Wiadomości: 496
  • Rattus norvegicus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Modele Zieleni
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipca 2007, 08:43:25 »
Cytat: "pol102"
I jeszcze jedno. Podczas dzisiejszych prac w 3D Studio Max 8 coś pokićkałem, a właściwie chyba zepsułem gdyż mimo tego że "plane" teksturuje nie widzę tego w widoku perespective ani w żadnym innym natomiast w Renderze widać że coś jest o teksturowane. Można na to coś poradzić?

Tak jak włączysz material editora to kliknij na którymś z interesujących Cię materiali i zaznacz taki sześcianik biało-niebieski.

D|-8---6-5-
A|-8---4-3-
E|-6---4-3-

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Modele Zieleni
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipca 2007, 09:07:21 »
Cytat: "pol102"
I jeszcze jedno. Podczas dzisiejszych prac w 3D Studio Max 8 coś pokićkałem, a właściwie chyba zepsułem gdyż mimo tego że "plane" teksturuje nie widzę tego w widoku perespective ani w żadnym innym natomiast w Renderze widać że coś jest o teksturowane. Można na to coś poradzić?


Podczas nakładania tekstury nie przeciągaj jej wprost z kuli, ale z przycisku ze ścieżką pliku tekstury.


Offline eu07_304

  • Wiadomości: 496
  • Rattus norvegicus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Modele Zieleni
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipca 2007, 09:13:17 »
Ja jakoś przeciągam z "kuli" na obiekt i jest wszystko w porządku...

D|-8---6-5-
A|-8---4-3-
E|-6---4-3-

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Modele Zieleni
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipca 2007, 09:18:37 »
Cytat: "EU7_304"
Ja jakoś przeciągam z "kuli" na obiekt i jest wszystko w porządku...


U mnie (3dsmax 7) przeciąganie z kuli lub ze ścieżki ma znaczenie (w tym pierwszym przypadku obiekt staje się po prostu szary).

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Modele Zieleni
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipca 2007, 09:28:09 »
Cytat: "EU7_304"
Ja jakoś przeciągam z "kuli" na obiekt i jest wszystko w porządku...


Tez tak robie jak przedmowca musze sie przyznac. Moze kolega zapomnial o UWV map po nalozeniu textury bez tego render nie pokaze nalozonej textury oraz wyswietli komunikat bledu. A moze kolega ma wylaczona opcje w okienku Perspective zeby wyswietlalo textury, moze ma tylko wires itd. Kliknij w lewy gorny rog okienka perspective i ustaw sobie view na zadany.

pol102

  • Gość
Modele Zieleni
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lipca 2007, 15:56:19 »
A czy posiada ktoś modele (t3d) krzaków? Akvin i Profeta pewnie je kojarzą z trasy którą jechali do Wolsztyna. Taki krzaki są mi niezbędnie potrzebne.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Modele Zieleni
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lipca 2007, 17:08:01 »
Ale po co Ci modele .t3d krzaków.Przecież każdy krzak czy drzewo w maszynie to ten sam model dwóch skrzyżowanych płaszczyzn. A jego kształt zależy tylko i wyłącznie od tekstury jaką wykorzystujesz i rozmiarów jakie mu nadasz.Jak masz aparat i umiesz robić tekstury półprzezroczyste to sam możesz sobie zrobić tyle krzaków ile chcesz, i jakie tylko kształty sobie wybierzesz.A może ja do końca nie rozumiem i słowo "krzak" to jakieś hasło jest ??
Łukasz Jachimek

pol102

  • Gość
Modele Zieleni
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lipca 2007, 23:06:50 »
2 km krzaków to będzie tak z 40 obiektów typu Plane. Z tymi przezroczystymi teksturami to jest kłopot bo posiałem gdzieś mojego Paint shop pro a Corel gryzie gdzieś kurz na półce. Zresztą Łukasz przypomnij sobie odcinek z Włoszakowic do Boszkowa, no same krzaki :/

Hasło krzaki znaczy "Beznadziejnie niopanowana zieleń mająca tendencję do zdzierania resztek farby z wagonów PKP PR i niszcząca żaluzje w SU45 i SU46 :]

pol102

  • Gość
Modele Zieleni
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lipca 2007, 01:01:10 »
Zabiją mnie za to ale jak nowy wątek to nowy post. Panowie trasopisarze jak wstawiacie wskaźniki? jako signal czy jakoś inaczej?
Jak to jest z includowaniem drzew czy musze nadawać im niepowtarzalne nazwy czy mogą zostać dmoyślne? W4n wstawia się zaraz za peronem czy jeszcze na nim?

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Modele Zieleni
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Lipca 2007, 14:30:30 »
Ja wskaźniki bez zdarzeń wstawiam jako "pasywne .inc" ,np: w11.Wskaźniki które maja zdefiniowane zdarzenia wstawiam jako "aktywne .inc" .Wtedy jest pewność ,że ich nazwa sie nie powtórzy."Signal .inc" służy tylko do stawiania semaforów!

Nazwa drzew to ich tekstura wiec jak cokolwiek zmienisz  w tej nazwie to będziesz miał białe drzewo! Z tym jest kicha bo nie pozwala to na swobodne klonowanie grupy drzew:( Po takim klonowaniu zawsze bowiem następuje zmiana nazwy tekstury(dokładniej jet dodawane 01,02,03... do tej nazwy)Ale zawsze możesz sobie przerobić te drzewa tak aby teksturę definiował parametr P6 ( P1 będzie mógł mieć wówczas dowolną nazwę) i umieścić je w swoim folderze.Na wszystko jest sposób :)

Z W4 to spotkałem się  w różnych odległościach od końca peronów.Najczęściej jednak jest tuż za peronem.

P.S.
Najprawdopodobniej w przyszłą Niedziele uda mi sie w końcu wpaść na tą Twoją linia z aparatem :)Jak pogoda sie nie spaprze.

Zamykam.
Akvin
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2007, 22:51:17 wysłana przez Akvin »
Łukasz Jachimek