Autor Wątek:  Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?  (Przeczytany 11551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szczurek

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« dnia: 06 Stycznia 2004, 17:03:02 »
Witam.

Jak w temacie. Jako, że nie używam szklarni, a starego dobrego Linuxa, zastanawiam się, czy Szanowni Twórcy biorą pod uwagę dostosowanie EU07 do potrzeb tych, co są w mniejszośc? Wiem, że na upartego można użyć Wine, ale czemu nie zrobić czegoś w stylu FlightGear, który w sumie może być alternatywą dla Flight Simulatora. Może Symulator EU07 mógłby być taką alternatywą dla userów nie mogących odpalić m$ts? Ja osobiście chętnie bym poprowadził pociąg, czy benka 747 nie wydając na to 600 czy 800 pln na niedopracowany sys, a od kiedy Linux w pełni obsługuje karty typu GeForce itp. możliwe jest odpalenie na nich całkiem nieźle wyglądających gier, np TuxRacer czy FooBillard, i grafika w tych grach w niczym nie ustępuje wingrozie (a w przypadq bilarda nawet ją przewyższa moim skromnym zdaniem).

Przepraszam, że przynudzam, ale może warto by było dostrzec tych biednych umęczonych userów innych oesów, i dać im choć troszkę radości :) A najlepszy moment na myślenie nad tym jest chyba teraz, kiedy wszystko jest jeszcze ,,w drodze'', i jest spora możliwość ,,pokombinowania''. Co Wy na to...?

Pozdrawiam ser-decznie, i wielki szacunek za Waszą pracę.

Szczurek
Optymista wie, że życie stoi do niego otworem.
Pesymista wie dokładnie którym...

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Stycznia 2004, 17:08:34 »
Mi się wydaje to raczej niemożliwe bo (jeżeli się myle nie ktoś mnie poprawi) silnik graficzny nebula chodzi tylko i wyłącznie pod Wingrozą. Trzeba by było chyba tworzyć całą grę od podstaw ale ja nie mam w tym doświadczenia wiec daje możliwosć wypowiedzenia się twórcom :-P
Pozdrawiam, Nicolass

Marcin_EU

  • Gość
Re: Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Stycznia 2004, 18:03:01 »
Cytat: "szczurek"

Przepraszam, że przynudzam, ale może warto by było dostrzec tych biednych umęczonych userów innych oesów, i dać im choć troszkę radości :)

Jakby ci biedni userzy uzywali windy to by umeczeni nie byli :)

Nebule teoretycznie da sie skompilowac pod linuchem ale bez dzwieku bo jedyny SoundServer jest dostepny pod DirectX8. Jakby komus sie chcialo to moze napisac jakis kompatybilny z innymi systemami. Nie bede sie bawil w kompilowanie pod linuchem bo to za duzo kombinowania ale jak juz bedzie jakas grywalna wersja a ktos chcialby sie tym zajac to zrodla moge udostepnic.

Offline szczurek

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Stycznia 2004, 20:47:43 »
Cytat: "Marcin_EU"

Jakby ci biedni userzy uzywali windy to by umeczeni nie byli :)


Albo wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę wszystkie ,,windowsowe'' kwiatki ;) A poza tym, samo życie, po prostu nie stać mnie na windę :), a poza tym jaki sens wydawać qpę kasy na system, który i tak byłby prawie nieużywany...

Cytat: "Marcin_EU"

Nie bede sie bawil w kompilowanie pod linuchem </ciach>


Ja się na tym końpletnie nie znam, więc tutaj niewiele pomogę :( Cóż, fatalnie, pozostaje tylko Wine albo WineX... :'(

Pozdrowienia
Szczurek
Optymista wie, że życie stoi do niego otworem.
Pesymista wie dokładnie którym...

Marcin_EU

  • Gość
Re: Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Stycznia 2004, 22:41:21 »
Cytat: "szczurek"

Albo wręcz przeciwnie, biorąc pod uwagę wszystkie ,,windowsowe'' kwiatki ;)

Na szczescie kwiatki sa niezauwazalne a przynajmniej mozna w komfortowych warunkach pisac tego symka :)

Cytat: "szczurek"

A poza tym, samo życie, po prostu nie stać mnie na windę :), a poza tym jaki sens wydawać qpę kasy na system, który i tak byłby prawie nieużywany...

Sa przeciez wersje testowe. Kiedys np. dawali w vobisie 120-dniowe win2k, dziala bardzo dobrze. A stawia sie go bardzo szybko i bezproblemowo, to nie linuch ze na instalacje i konfiguracje trzeba w dobrym ukladzie kilka dni poswiecac :)

Cytat: "szczurek"

Ja się na tym końpletnie nie znam, więc tutaj niewiele pomogę :( Cóż, fatalnie, pozostaje tylko Wine albo WineX... :'(

Tak z ciekawosci - one dobrze emuluja directxa? Pod winde bedzie wersja z grafika tylko pod dx8 bo wersja z opengl dziala kiepsko.

Offline t0mcioo

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Homepage
  • Otrzymane polubienia: 0
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Stycznia 2004, 16:00:37 »
WineX jest przystosowany da DX 8 ( albo najnowsza wersja juz nawet do 9) lecz jest emulatorkiem platnym (jednorazowa oplata na cale zycie czy jakos tak ;p) co do wine to trzeba miec mosny sprzet (glownie procek)
Cytuj

Sa przeciez wersje testowe.

obecnie mozna dostac 6 miesiaczna wersje win 2k3 za free - dziala dobrze tylko trzeba juz troche posiedziec przy konfiguracji... ewetualniep ozyczyc od sasiada win 98se i popykac sobie ;-)

to ostatnie rozwiazanie ja obecnie preferuje - pracujen a Debianie a pod wingroze mam przeznaczone 10 GB na gry
~/
"...sometimes the sound of goodbye is louder than any drum beat..."
Literówki wynikaja zwykle z braku kofeiny. Braki 'ogonków' - z niechcenia robienia sobie odcisków na kciuku.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Re: Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Stycznia 2004, 03:09:02 »
Cytat: "Marcin_EU"
Sa przeciez wersje testowe. Kiedys np. dawali w vobisie 120-dniowe win2k, dziala bardzo dobrze. A stawia sie go bardzo szybko i bezproblemowo, to nie linuch ze na instalacje i konfiguracje trzeba w dobrym ukladzie kilka dni poswiecac :)


zsp:/home/iwan# last|grep "Dec 27"
ftp      ftpd8963     vlak.bm.pw.edu.p Sat Dec 27 19:51 - 19:52  (00:01)
ftp      ftpd7626     vlak.bm.pw.edu.p Sat Dec 27 18:40 - 18:45  (00:05)
ftp      ftpd7390     vlak.bm.pw.edu.p Sat Dec 27 18:29 - 18:38  (00:09)
iwan     pts/1        vlak.bm.pw.edu.p Sat Dec 27 18:21 - 20:16  (01:55)
nowy     pts/2        nowy.bm.pw.edu.p Sat Dec 27 16:51 - 19:48  (02:56)
iwan     pts/1        vlak.bm.pw.edu.p Sat Dec 27 16:39 - 18:19  (01:39)
reboot   system boot  2.4.18-bf2.4     Sat Dec 27 15:51          (11:17)
wtmp begins Sat Dec 27 15:51:23 2003

Jak widać - cała instalacja SERWERA zajęła 4:30
Sam system jest gotowy do użycia po 30 minutach - resztę czasu zajęło skonfigurowanie usług takich jak DNS'y, Samba, FTP, HTTP, konfiguracja VHostów dla kilku domen...

Jeżeli chodzi o wersje testowe - mnie nie bawi przeinstalowywanie systemu po 4 miesiacach - poprzedni system chodził na ZSP 2,5 roku - nadal działa i stałby jeszcze trochę gdyby nie to, że bardziej pasuje mi debian...
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline OlO_EU

  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
    • Outsourcing IT
  • Otrzymane polubienia: 3
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Stycznia 2004, 12:09:44 »
hehehe :) ale ja niewiem jak  mozna pracowac na 3 miesiecznym systemie, to juz nie ma prawa dzialac :)

OlO_EU

Offline t0mcioo

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Homepage
  • Otrzymane polubienia: 0
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Stycznia 2004, 17:42:59 »
kłóciłbym się ;-) oj kłóciłbym się ;-)
 debian 9 m-cy (nowy hdd)
  winda 3 m-ce (zejscie z xp->98)
zadne zn ich nie mialo zawiechy ani wykolejenia ;-)
~/
"...sometimes the sound of goodbye is louder than any drum beat..."
Literówki wynikaja zwykle z braku kofeiny. Braki 'ogonków' - z niechcenia robienia sobie odcisków na kciuku.

Offline szczurek

  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Stycznia 2004, 16:30:52 »
Cytat: "OlO_EU"
hehehe :) ale ja niewiem jak  mozna pracowac na 3 miesiecznym systemie, to juz nie ma prawa dzialac :)


To właśnie jest winda :D A poważnie: na SuSE 7.2 bez wysypki ponad półtora roku (gdyby nie wymiana kompa, byłoby dłużej), potem na SuSE 8.2 jakieś 7-8 m-cy, teraz Aurox (niestety, póki nie dorobię się SuSE 9) stoi od ok. 2 tyg. i jak na razie jeden raz reinstall z powodu głupiego błędu w fdisk (usunąłem partycję podstawową, i zamiast "q" wcisnęło mi się "w"... :D ). A do tego 0 problemów z niespodziewajkami typu msblast... Jednym słowem można ;)

OK, zrobił sie straszliwy OT, więc znikam, zanim ktoś mnie opierdzieli :)

Pozdrawiam.
Szczurek.
Optymista wie, że życie stoi do niego otworem.
Pesymista wie dokładnie którym...

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Stycznia 2004, 09:12:03 »
Bry,

Cytat: "OlO_EU"
hehehe :) ale ja niewiem jak  mozna pracowac na 3 miesiecznym systemie, to juz nie ma prawa dzialac :)

OlO_EU


NormaNet pracuje na jednym i tym samym systemie od listopada 2001r.
A pracowalby pewnie od 2000, ale w listopadzie '01 zlodziejstwo wynioslo serwer z serwerowni. Od tamtego czasu serwerownia jest moje mieszkanie :-)
Pozdrawiam,
Winger

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Stycznia 2004, 05:58:04 »
Cytat: "Winger"
NormaNet pracuje na jednym i tym samym systemie od listopada 2001r.
A pracowalby pewnie od 2000, ale w listopadzie '01 zlodziejstwo wynioslo serwer z serwerowni. Od tamtego czasu serwerownia jest moje mieszkanie :-)


U mnie czuł byś się jak w domu ;-)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Piotrd

  • Gość
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Lutego 2004, 09:52:51 »
Szkoda :-( , podoba mi się ten symulator ale robić partycję z winshitem pod jeden program to lekka przesada..

Offline t0mcioo

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Homepage
  • Otrzymane polubienia: 0
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Lutego 2004, 17:12:19 »
sa swiry ktore tak robia (czyt. ja ) ;]
~/
"...sometimes the sound of goodbye is louder than any drum beat..."
Literówki wynikaja zwykle z braku kofeiny. Braki 'ogonków' - z niechcenia robienia sobie odcisków na kciuku.

zenek

  • Gość
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lutego 2004, 14:13:42 »
I więcej świrów tak robiło.
Ale już nie chcą dłużej.
Problem, nie dotyczy zapewne wielu ludzi, niemniej spośrod moich znajomych coraz więcej osób używa linuksa. Nie jest prawdą, że instalacja to koszmar. Nie mając wielkiego pojęcia o linuksie - z książką i czasopismem w ręku, bez problemu zainstalowałem system w normalnym czasie (a robiłem to po raz pierwszy).  Ten system coraz bardziej robi się dostępny (w sensie łatwości użytkowania) dla zwykłych ludzi.

Z powyższych listów jasno to nie wynika, ale  jak rozumiem, droga dla ewentualnej wersji linuksowej nie jest zamknięta, byle komuś chciało się z tym problemem zmierzyć?

Marcin_EU

  • Gość
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lutego 2004, 14:21:51 »
Cytat: "zenek"

Z powyższych listów jasno to nie wynika, ale  jak rozumiem, droga dla ewentualnej wersji linuksowej nie jest zamknięta, byle komuś chciało się z tym problemem zmierzyć?

Zgadza sie.

Offline Vykeer

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lutego 2004, 18:02:45 »
Cytat: "Nicolass"
Mi się wydaje to raczej niemożliwe bo (jeżeli się myle nie ktoś mnie poprawi) silnik graficzny nebula chodzi tylko i wyłącznie pod Wingrozą. Trzeba by było chyba tworzyć całą grę od podstaw ale ja nie mam w tym doświadczenia wiec daje możliwosć wypowiedzenia się twórcom :-P

Nieprawda :) Nebula jest silnikiem wieloplatformowym (Win, Linux, Irix, Mac, Xbox) - poczytajcie dokument 'nebula_eng.pdf' na stronie oficjalnej.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lutego 2004, 19:26:30 »
Jesli chodzi o obecna wersje, to mialem okazje przetestowac jej dzialanie pod linuxem za pomoca winex (winex3). Jest to wersja wine emulujaca directx, wiec symulator dziala z dzwiekiem.
Chodzi bezproblemowo, jedyny feler to dwukrotnie mniejsza ilosc FPS niz pod windowsem.
Aczkolwiek moze to da sie poprawic - nie wiem, bo jeszcze nie probowalem grzebac glebiej w konfiguracji.
Pozdrawiam,
Winger

Offline OlO_EU

  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
    • Outsourcing IT
  • Otrzymane polubienia: 3
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lutego 2004, 19:41:04 »
dodaj do tego ze winex3.3 kosztuje 5$ (program darmowy ale dostep do sciagniecia kosztuje te 5 dolcow)
kocham takie free programy :)

Gloom

  • Gość
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Maja 2004, 12:19:41 »
Dzis udalo mi sie wreszcie :)

Na Linuxie odpalilem eu07 w wersji 220204 bodaj (numerki moglem pomylic, ale 0204), wine 20040505. problemow w zasadzie nie ma, samo odpalanie i zachowanie w miare mile i przyjemne (poza lekkim klatkowaniem). Problem zasadniczy - nie dziala numeryczna, nie bylem w stanie ruszyc... Czy daloby sie podrzucic .ini z podwieszonymi gdzies indziej klawiszami "numerycznymi"?  Ewentualnie cos, co pozwalaloby na edycje. Aha, i jeszcze jedno - start.exe niestety wisi pod Linuxem/wine, trzeba startowac przez wine eu07.exe a to blokuje switche (-s/-v wine traktuje jako "swoje" i trzeba albo obejsc wrzucajac calosc jako parametr - musze popatrzec jak to zrobic - albo wymyslic inne przekazywanie dla wersji Linux :)

Tyle biezacego raportu po pierwszym udanym uruchomieniu :)

Pozdrawiam, Adam

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Maja 2004, 15:27:03 »
w eu07.ini mozesz recznie wklepac nazwe trasy i skladu.
Reaktywacja ?

Offline Leopard

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • http://www.leopard.czuby.net
  • Otrzymane polubienia: 0
Miały się jakieś prekompilowane binarki pojawić...
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Czerwca 2004, 00:42:29 »
Witam,

Mówili mi, że mogą się pojawić prekompilowane binarki pod Linuxa. Kiedyś tutaj napisałem, że jest na stronie http://www.libsdl.org świetna biblioteka, dzięki której można pisać w pełni przenośne gry. Jeden z autorów powiedział mi na zlocie w Chabówce, że dźwięk
JESZCZE był pisany pod DirectX, co mi zasugerowało tym samym, że czas na zmianę biblioteki. Gdyby grafika była pod Nebulę, a dźwięk pod SDL, byłaby to wspaniała gra. Rozważyłem zapisać się na jakiś kurs, aby doskonalić umiejętności programowania. Na razie korzystam z gotowych programów, na których próbuję modele do CarWorld (http://carworld.sf.net).  Gdyby MaSzyna była na licencji GPL, obstawiam swojego Horneta, że nie powstałoby wiele niezgodnych wersji, lecz nadałoby to dynamiki rozwojowi gry.

Wyrażam gest solidarności ze wszystkimi desperados, ktorzy chcieliby mieć grę bez konieczności zakupu produktów billa gejtsa.

Poza tym wszystkim, to w ogóle współczuję tym, którzy mają karty graficzne ATI Radeon.  Ewidentnie te tekstury są przeoptymalizowane pod cholernie przereklamowane marki: Intela i nVidię. Spróbowałem uruchomić program na zestawie: Celeron 2.8 GHz i Radeon 9200 - 11 fps na stacji węzłowej jakoś wydusiłem.  Na moim R9100 mam 3 FPS.[/url]

Marcin_EU

  • Gość
Re: Miały się jakieś prekompilowane binarki pojawić...
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Czerwca 2004, 10:51:33 »
Cytat: "Leopard"

Mówili mi, że mogą się pojawić prekompilowane binarki pod Linuxa. Kiedyś tutaj napisałem, że jest na stronie http://www.libsdl.org świetna biblioteka, dzięki której można pisać w pełni przenośne gry. Jeden z autorów powiedział mi na zlocie w Chabówce, że dźwięk
JESZCZE był pisany pod DirectX, co mi zasugerowało tym samym, że czas na zmianę biblioteki. Gdyby grafika była pod Nebulę, a dźwięk pod SDL, byłaby to wspaniała gra.

Nebula ma napisany soundserver tylko pod dxa, kto ambitny moze napisac takie cos pod sdl albo openal. Nebula jest potrzebna glownie do skryptow. Zastanawiam sie czy czasem nie warto by wywalic z niej silnika graficznego a wrzucic na to miejsce OpenSceneGraph ktoremu dorobili nawet takie cuda jak dogrywanie danych w osobnym watku oraz jest plugin do dzwieku pod openal.

Cytat: "Leopard"

Rozważyłem zapisać się na jakiś kurs, aby doskonalić umiejętności programowania. Na razie korzystam z gotowych programów, na których próbuję modele do CarWorld (http://carworld.sf.net).  Gdyby MaSzyna była na licencji GPL, obstawiam swojego Horneta, że nie powstałoby wiele niezgodnych wersji, lecz nadałoby to dynamiki rozwojowi gry.

Zrodla starego symka powinno sie gleboko schowac w najciemniejszych czelusciach /dev/null. Aby to dzialalo dobrze trzebaby wymienic silnik graficzny i dzwiekowy, formaty opisu modeli i scenerii oraz fizyke czyli wlasciwie napisac wszystko od poczadku. Usilnie z Mackiem staramy sie to robic pomimo tego ze wielu najchetniej zagoniloby nas z powrotem do beznadziejnej roboty przy starym symku. Nebula jest dostepna dla kazdego kto chcialby sie z tym pobawic, wystarczy poprosic o zrodla (CVSa nie ma komu postawic). Inna sprawa ze ta nebula jest aktualnie nic nie warta co sie zmieni dopiero jak bedzie w fizyce jakis prosty silnik coby chociaz jakas marna sm03 szlo zrobic.

Cytat: "Leopard"

Poza tym wszystkim, to w ogóle współczuję tym, którzy mają karty graficzne ATI Radeon.  Ewidentnie te tekstury są przeoptymalizowane pod cholernie przereklamowane marki: Intela i nVidię. Spróbowałem uruchomić program na zestawie: Celeron 2.8 GHz i Radeon 9200 - 11 fps na stacji węzłowej jakoś wydusiłem.  Na moim R9100 mam 3 FPS.[/url]

Chyba napisze do nvidii grozbe ze jak nie zaplaca godziwej sumki to zrobimy cos aby na ati zaczelo dobrze dzialac ;)
A tak na serio to stary symek uzywa takich GL_RGBA2, GL_R3_G3_B2 albo takich GL_RGBA, GL_RGB formatow tekstur, niewiem jak to jest teraz ustawione. Kto ma ati i uda mu sie zdbyc jakies w miare aktualne zrodla starego symka (ja ich nie mam) to moze pokombinowac z innymi formatami.

Offline Leopard

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • http://www.leopard.czuby.net
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozjaśniło mi się w głowie
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Czerwca 2004, 23:01:32 »
Dziękuję za rozjaśnienie sprawy :-) Widziałem pierwsze podejścia do stworzenia modeli w Nebuli. Zastanawiam się czy SDL ma jakiś serwer dźwięku. Jak znajdę czas, to przestudiuję też i ja jej dokumentację. Dobrze, że droga do przenośności kodu jest otwarta. Na koniec ciekawostka: Zachodnia Europa wycofuje się z Windows.

Gloom

  • Gość
Do twórców: bierzecie pod uwagę coś oprócz windy?
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Czerwca 2004, 09:34:32 »
Cytat: "Winger"
winex (winex3). Jest to wersja wine emulujaca directx, wiec symulator dziala z dzwiekiem.


A co to za problem?

[gloom@mail gloom]$ ls /usr/local/lib/wine/d3*
/usr/local/lib/wine/d3d8.dll.so  /usr/local/lib/wine/d3dim.dll.so
/usr/local/lib/wine/d3d9.dll.so  /usr/local/lib/wine/d3dx8.dll.so
[gloom@mail gloom]$ wine -v
Wine 20040505
[gloom@mail gloom]$

Cytuj

Chodzi bezproblemowo, jedyny feler to dwukrotnie mniejsza ilosc FPS niz pod windowsem.
Aczkolwiek moze to da sie poprawic - nie wiem, bo jeszcze nie probowalem grzebac glebiej w konfiguracji.


Hmm, musze sprawdzic ktoregos dnia z debugiem. U mnie sie cielo, ale mam nedzna karte - w koncu to serwer pocztowy a nie stacja graficzna ;)

Pozdrawiam, Adam