Autor Wątek:  Kurs na pomocnika maszynisty.  (Przeczytany 36378 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lutego 2012, 16:33:04 »
Cytuj
Wrzucałem, ale widzę prawie nikt nie korzysta.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,19932.msg236047.html#msg236047
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 16:34:13 wysłana przez szczawik »

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Lutego 2012, 19:02:31 »
Czyli jak np. mam wadę wzroku -3 to już mogę zapomnieć o zostaniu mechanikiem i szukać najprawdopodobniej innej szkoły ponadgimnazjalnej ?

Niekoniecznie, ale bez korekcji wady wzroku się nie obędzie. Nie wszyscy lekarze medycyny kolejowej potrafią ocenić, czy przy oczach było "grzebane". Jednak taki zabieg to dość pokaźny koszt - w Bydgoszczy na jedno oko cena wynosi około 2.000 zł.

Trzeba mieć operacją laserową? Czy można mieć okulary - z korekcją mam widzenie 1.0 To jest dziwne... Na kierowcę zawodowego mogę (mam niedużą wadę), w woju kategoria A i zero problemów na służbie... Studia, które skończyły też są rygorystyczne...
Tak pytam z ciekawości ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Lutego 2012, 19:08:41 »
Odbiegając od operacji. Czy post z ustawami jest niewidzialny? Przecież jest o dopuszczalnej korekcji. @Mytnik nawet tam cytował.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2012, 16:12:23 wysłana przez szczawik »

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Lutego 2012, 19:27:59 »
Odbiegajac od operacji. Czy post z ustawami jest niewidzialny? Przeciez jest o dop. korekcji. @Mytnik nawet tam cytowal.

Zgadza się, i wyczytujemy, że dla nowo przyjmowanych ostrość wzroku bez korekcji 0,8 / 0,8 ,a zatem wada wzroku z okularami 0,25 dyskwalifikuje kandydata.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Lutego 2012, 19:29:42 »
Odbiegajac od operacji. Czy post z ustawami jest niewidzialny? Przeciez jest o dop. korekcji. @Mytnik nawet tam cytowal.

Zgadza się, i wyczytujemy, że dla nowo przyjmowanych ostrość wzroku bez korekcji 0,8 / 0,8 ,a zatem wada wzroku z okularami 0,25 dyskwalifikuje kandydata.

Uhm... Przy -1 ma się 0,9 .... To nie tak, że 0,25 odejmujesz od 1 ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Online byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Lutego 2012, 20:07:43 »
Więc na dzień dzisiejszy, zawód maszynisty lub pomocnika to dla mnie sen. Wada -0,93, ale rośnie. Gdybym nie rósł, taka wada by została, ale rosnę i tak jak mi okulistka powiedziała
Cytuj
Ty rośniesz i twoja wada za razem. Musiałbyś nie rosnąc, aby taka wada została.
Trochę to dla mnie smutek, ale nazbiera się parę tysiaków i pójdę na operacje, czy laser. Wada jest na dwa oka, więc w Bydgoszczy 4 tyś. złotych.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Lutego 2012, 20:12:07 »
@byczek, ale chłopcze ty masz dopiero 12 lat o ile dobrze pamiętam, więc skąd wiesz jak będzie za jakiś czas? Może akurat będzie dobrze. Grunt to starać się szukać pozytywów każdego dnia, nawet tam gdzie nam się wydaje, że jest beznadzieja.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Lutego 2012, 20:14:18 »
Uhm... Przy -1 ma się 0,9 .... To nie tak, że 0,25 odejmujesz od 1 ;)

W takim razie walnąłem niezłą głupotę ;)  Myślałem, że to logiczne co piszę, a tu masz....

Offline szczawik

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 438
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Lutego 2012, 20:17:35 »
Jeśli wada prawdopodobnie nie powstała od korzystania z komputera itp., to być może jest to wada przejściowa, zanikająca po przejściu dojrzewania.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2012, 16:14:15 wysłana przez szczawik »

Online byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Lutego 2012, 21:26:41 »
Wade mam od 8 lat. Wada zaczęła się od -0,4 aż do teraz. Wada moja rośnie i będzie rosła. Okulary tylko spowalniają jej rozwój, więc @sawi z tąd wiem. Może potwierdzić to moja okulistka.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Lutego 2012, 21:34:23 »
E tam to zależy jakie okulary. Słyszałeś o okularach ayurwedyjskich ? Jak nie to poczytaj http://www.skuteczne-leczenie.abc24.pl/default.asp?kat=76154&pro=640893 moim zdaniem to Twoja szansa. Sam się nad nimi zastanawiam.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Lutego 2012, 22:17:38 »
To okulary typu kamera obscura, czyli okulary otworkowe. Przynoszą poprawę widzenia, ale na trwałe efekty nie ma co liczyć.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Lutego 2012, 22:27:24 »
Wade mam od 8 lat. Wada zaczęła się od -0,4 aż do teraz. Wada moja rośnie i będzie rosła. Okulary tylko spowalniają jej rozwój, więc @sawi z tąd wiem. Może potwierdzić to moja okulistka.

Wada Ci się ustabilizuje +/- w 22-23 roku życia.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Online byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Kurs na pomocnika maszynisty.
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Lutego 2012, 14:48:13 »
Mam okulary z cylindrami. Nie wiem, czy na takie rodzice się zgodzą. Kupiłem swoje miesiąc temu. Mogę tyle powiedzieć, że one powolutku zatrzymują wadę. W ciągu 2 lat (od bodajże kwietnia 2010) mam cylindry w okularach. Na początku okulistka kazała mi nosić plastry na lewym oku, aby prawe coś tam, coś tam :). Nie zauważyła, że lewe też jest chore. Dopiero w prywatnym gabinecie zobaczyła, że lewe ma już wadę -0,2, a teraz -0,3. W ciągu 2 lat cylindry powstrzymywały rozwój, ale nic nie jest trwałe. Przez krótki czas nie nosiłem okularów, bo się złamały. Te co teraz mam są z Vision-expres, i dałem za nie 200 zł, a soczewki po 200 zł, z anty refleksami, co powodują, że jak siedzę przed ekranem, oczy nie muszą się zbytnio psuć. Za jakieś 2 lata kolejna kontrola.