Autor Wątek:  Trochę pieprzu i papryczki?...  (Przeczytany 4336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sciubok

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trochę pieprzu i papryczki?...
« dnia: 23 Grudnia 2003, 21:34:22 »
hej. Skoro to symulator a akurat trwają prace nad nowym enginem to może wrzucić do świata symulatora trochę "kupy"? :) jakieś burze, awarie, katastrofy itp? pomyślcie jakby było fajnie gdyby nam te auta które wyjeżdżają na drogę nie przesiąkały przez loka. Albo jakby deszcz zacinał tak siarczyście żeby nie było widać semaforów prawie. Jakby tak od czasu do czasu przez drogę pies przebiegł. A jakby tak jechaćw gęstszym lesie. NO bo jak sięjedzie pociągiem to nie tylko przez szczere pola. W lesie mniej widaći jest fajny klimat. A na starym enginie jak jużbył las to oddalony o kilkaset metrów. Nienawidzę szczerych pól... !!!!

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Trochę pieprzu i papryczki?...
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudnia 2003, 22:18:07 »
Koleś, weź się spróbuj zagłębić trochę w budowę tego sumulatora i rusz wyobraźnią. W gruncie rzeczy ten symulator to niezbyt skomplikowana konstrukcja, a co za tym idzie - niewiele "bajerów" można w nią włożyć.

Myślisz, że to tak łatwo zrobić niby banalną dla Ciebie rzecz jak deszczyk, piesek czy lasek? Otóż łatwe to jak na razie nie jest. Żeby był deszczyk, to trzeba komputerowi powiedzieć, że deszczyk składa się z kropelek (trzeba je wcześniej zdefiniować), trzeba mu powiedzieć z ilu kropelek, jak one mają spadać, że nie mają przesiąkać do kabiny, że mają powodować kałuże, że ma być po nich ślisko na torach i tak dalej... Powiedzieć to łatwo, a zrobić już trudniej...
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

MarcinSi

  • Gość
Trochę pieprzu i papryczki?...
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudnia 2003, 23:02:59 »
Eee! ,ja tam zdecydowanie wolę rozbudowę symka w kierunku urealnienia samych loków ,tam jest jeszcze wiele do zrobienia, poza tym jest spore lobby osób chcących prowadzić w symku np. EN57 szy SU45/46.
Więc te burze... ,może niech sobie narazie poczekają.

Marcin_EU

  • Gość
Trochę pieprzu i papryczki?...
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudnia 2003, 23:11:20 »
Deszczu raczej nie bedzie bo jest dosyc skomplikowany a ograniczona widocznosc mozna spokojnie zasymulowac gesta mgla wiec duzo do symka by nie wniosl. Te auta wjezdzajace to jest bug do usuniecia, jesli juz cos ma stac na torach to powinna byc zawsze mozliwosc unikniecia wypadku (odpowiednio wczesne trabienie i hamowanie dzieki czemu delikwent zdazy zjechac z torow). Takie nieuniknione wypadki wg mnie nie maja sensu bo tylko by denerwowala koniecznosc zaczynania przejazdzki od poczatku. A co do pieska - jakis program do 3d i do roboty, nikt nie broni zrobic :)

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Trochę pieprzu i papryczki?...
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Grudnia 2003, 00:07:28 »
Cytat: "Marcin_EU"
A co do pieska - jakis program do 3d i do roboty, nikt nie broni zrobic :)

Nie wiem czy zauwazyliscie, ale w ostatnim update jest juz koń :)

Offline Wojtek M

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trochę pieprzu i papryczki?...
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Grudnia 2003, 07:10:03 »
Nie wiem czy zauwazyliscie, ale w ostatnim update jest juz koń


O kurcze nie zauważyłem go... nie jechałem szybko.
A tak poważnie to w którym miejscu?
Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa