Autor Wątek:  Witam po roku.....  (Przeczytany 4337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomek

  • Gość
Witam po roku.....
« dnia: 20 Czerwca 2007, 02:01:33 »
Witam ponownie....

Prawie rok temu zniknolem z tej storyny jak kamnien do wody.  

Pozdrowienie dla wszystkich znajomych ktorzy mnie jeszcze pamietaja.....

Tomek

P.S.

Ciekowaska: Symulator jezdzi na moim nowym komputerze, mam iMAC i nowa wersje parallels 3.0.  Wszystko chodzi dosc spokojnie...

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Witam po roku.....
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwca 2007, 09:39:11 »
Witaj Tomek! Jeszcze Cię pamiętam :)

Odpalasz MaSzynę przez BootCamp?

Tomek

  • Gość
Witam po roku.....
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwca 2007, 13:20:24 »
Witaj,

Nie Bootcamp.  Parallels Desktop 3.0.  To taki emulator ktory pozwala zainstalowanie dowolnego OS, w moim wypadku win xp.  Odpalasz wtedy win xp w swoim okienku nie wychodzac z mac'a.  Maszyna chodzi dosc dobrze co mnie bardzo zdziwiol.  Problem rozpoczyna sie jak jest bardzo duzo detali.....

T.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Witam po roku.....
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwca 2007, 15:16:05 »
No wiadomo... emulacja zawsze pociaga za soba spadek w wydjanosci :)

Offline Ryszard-san

  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Witam po roku.....
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwca 2007, 19:54:29 »
Witaj Tomku. Mam pytanko jakiego iMac masz (procek, pamiec). Bo ja tez przesiadlem sie na maka (mialem dosc windy) i wlasnie zastanawiam sie jak odpalic maszyne?

Tomek

  • Gość
Witam po roku.....
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Czerwca 2007, 03:14:19 »
Witam,

Mam iMac 2.16 GHz, Intel Core 2 Duo z 2Gb pamieci i 128Mb Video.  Jak maszyne odpalam:  Uzywam Parallels 3.0 Desktop for Mac.  Strona producenta to www.parallels.com.  Maja tam demo ktore o ile dobrze pamiam blokuje sie po 15 dniach.  Z gory mowie ze Maszyna (symulator) chodzi, ale jak duzo detali ma sie wczytac to troche jest problemow, wolno wtedy idzie.

A tak poza tym tez mnie windows zirytowaly i dlatego przesiadlem sie na Mac.  

Mozna tez Bootcamp zainstalowac i ponoc o wiele lepiej windows chodzi niz pod parallels (szybciej).  Problem z tym jest taki ze ma sie w zasadzie windows i OSx na raz.  Z parallels to jak windows w butelce, zawsze po przycinsieciu jednego guzika to badziewie (windows) kasuje sie....  wrescie totalna kontrola nad tym dziwolongiem z MS.

Pozdrawiam,

T.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Witam po roku.....
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Czerwca 2007, 16:25:12 »
Witaj Tomek.
Miło że starzy znajomi MaSzyniści wracają.

Tomek

  • Gość
Witam po roku.....
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwca 2007, 02:09:35 »
Fajnie ze ktos pamieta. A co do MaSzynisty to musze powiedziec ze wypadlem troche z rytmu, klopoty z hamowaniem mam.....

P.S. widze ze troche zastojow jest na tej stronie.  Duzo S1......

Tomek

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Witam po roku.....
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwca 2007, 07:14:58 »
No bo chyba na bootcampie chodzi normalnie XP, prawda? W sensie że procesor masz z instrukcjami odpowiednimi, wszystko kompatybilne.
Mój kolega z kolei inne dziwolągi robi, tzn. odpala sobie na PC MacOS, z tego co kojarzę, teraz ściąga sobie Leoparda nowego.

A ja osobiście na linuxie siedzę, tylko problem z tym że 3dsa nie ma i trzeba mieć tak czy siak Windę, poza tym Photoshop emulowany się gubi przy większych projektach.
Instalacja MacOSa na PC mogłaby dać ciekawe efekty, szybki Photoshop to by była poezja, no i te przeźrocza tam, praca nad kawałkiem obrazka z pulpitem w tle i podglądem tego wszystkiego mnie urzeka... *-*
Tylko z tego co się orientuję, 3DSMaxa 9 na Maca nie ma, toteż coraz większy basswood się robi... A 3 systemy na kompie to już przesada... :D
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."