Autor Wątek:  MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)  (Przeczytany 144844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #210 dnia: 20 Maja 2007, 15:24:40 »
Cytat: "maciek_1988"
Poczekajcie do slynnego juz 29.02.XXr. zeby posmigac na nowym symku ;-)


Chyba się nigdy tego roku nie doczekamy :-)
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #211 dnia: 20 Maja 2007, 19:12:30 »
najlepiej by było zakończyc ten temat zresztą jakby coś było wiadomo jak z pracą nad SPT to na pewno byśmy dostali jakieś info.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #212 dnia: 20 Maja 2007, 19:34:59 »
Najlepszym rozwiazaniem (wg mnie) bylo by wydac jakas paczke ktora mozna by bylo zainstalowac i niech kazdy sobie grzebie w niej u siebie jak chce. Ludzie by sie zainteresowali tym bardziej i coniektorzy rozgryzali bardziej. Oswajano by sie z nowym symkiem i przyspieszylo jego rozwoj.

Teraz stary symek nie ma przed niektorymi tajemnic. Uczyli sie go dosc dlugo caly czas sie uczac. Moze by tak niech sie ucza nowego to wtedy zostawia starego??
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline t0mcioo

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Homepage
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #213 dnia: 20 Maja 2007, 19:39:00 »
z jednego postu anglojezycznego wynika ze nad ver.2 pracuje jedynie 2-ch devów a cale opoznienie wyniekelo przez klótnie pomiedzy "przyjaciółmi"

Ref: http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3368
~/
"...sometimes the sound of goodbye is louder than any drum beat..."
Literówki wynikaja zwykle z braku kofeiny. Braki 'ogonków' - z niechcenia robienia sobie odcisków na kciuku.

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #214 dnia: 21 Maja 2007, 07:21:11 »
Cytat: "t0mcioo"
z jednego postu anglojezycznego wynika ze nad ver.2 pracuje jedynie 2-ch devów a cale opoznienie wyniekelo przez klótnie pomiedzy "przyjaciółmi"

Ref: http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3368


Czyli tymi co tworzą MaSzynę. Można to też przeczytać tu: http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=912

W chwili obecnej nad tym pracuje tylko McZapkie, i Marcin EU Woźniak.
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #215 dnia: 21 Maja 2007, 07:53:11 »
Wątek dawno został wyeksploatowany. Piszecie pierdoły i głupoty a posty nie mają nic wspólnego z prawdą i są zwykłym plotkarstwem.

A tak rodzą się mity:
Cytuj
Owszem pobierałem już nieraz z cvs-a maszynę ale nijak nie mogłem tego poskładać żeby się uruchomiło. Za każdym razem był jakiś błąd.

A fakty są takie:
Nie jest prosto uruchomić aplikację którą nie znamy. Trzeba poczytać instrukcję, która jest na serwerze.

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #216 dnia: 21 Maja 2007, 08:17:56 »
Cytat: "janek32"
Czyli tymi co tworzą MaSzynę. Można to też przeczytać tu: http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=912

W chwili obecnej nad tym pracuje tylko McZapkie, i Marcin EU Woźniak.


McZapkie i Marcin_EU już nie pracują nad MaSzyną niestety :(
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #217 dnia: 21 Maja 2007, 08:29:27 »
Cytat: "Tomcio"
Najlepszym rozwiazaniem (wg mnie) bylo by wydac jakas paczke ktora mozna by bylo zainstalowac i niech kazdy sobie grzebie w niej u siebie jak chce. Ludzie by sie zainteresowali tym bardziej i coniektorzy rozgryzali bardziej. Oswajano by sie z nowym symkiem i przyspieszylo jego rozwoj.


No to jest udostępniona jakaś bardzo wczesna wersja, z której zrzuty są w Galerii 2004. Nie ma dobrej fizyki. Jest to taka wczesna Alpha. Udostępnił ją Marcin EU Woźniak. Można pobrać z tąd: http://www.gdynia.mm.pl/~serwer/eu07/nebula/nebula.exe

Krókta instrukcja tu: http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=497

Poprawiony przez mnie plik ze scenerią testową, aby zwrotnica sie przestawiała i był widok z pierwszej kabiny lokomotywy tu: http://www.kurczak.one.pl/~janek/Kolej/Maszyna/init.tcl

Należy nim nadpisać plik init.tcl z w katalogu scenery.

Nie należy się przejmować S1, które są dalej.
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #218 dnia: 21 Maja 2007, 09:42:02 »
Tak - kiedyś to było udostępnione, ale to już daaawno :)

Swoją drogą - już tutaj jest sporo zastosowanych ciekawostek, jak chociażby ładny efekt  świateł na sygnalizatorze, "wnętrze" wagonów, czy nieco odmienny pulpit EU07.
Zabawnie wygląda przód siódemki z 'gadżetami' :)

Z MaSzyną od 2003!

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #219 dnia: 21 Maja 2007, 09:51:48 »
@Janek32, skończ z pisaniem bzdur! Projektu NEBULA dawno już nie ma i nikt przy nim nie pracuje. Ten wątek jest o SPT. To właściwie też nie ma wielkiego znaczenia, ale trzmajmy się faktów.
Wyjdzie że jestem złośliwy - może zmień nick na Janek23 - lepiej rozpracujesz co jest na forum.

Jeśli chodzi o SPT - nie miałem żadnych problemów z pobraniem wszystkich plików do Maszyny2. Wszystkie pliki układają się w odpowiednich katalogach więc nie rozumiem zdania:
Cytuj
Owszem pobierałem już nieraz z cvs-a maszynę ale nijak nie mogłem tego poskładać żeby się uruchomiło. Za każdym razem był jakiś błąd.

ale coś takiego:

Cytuj
Najlepszym rozwiazaniem (wg mnie) bylo by wydac jakas paczke ktora mozna by bylo zainstalowac i niech kazdy sobie grzebie w niej u siebie jak chce. Ludzie by sie zainteresowali tym bardziej i coniektorzy rozgryzali bardziej. Oswajano by sie z nowym symkiem i przyspieszylo jego rozwoj.

z czymś takim się nie zgadzam.  
Nikt przy zdrowych zmysłach nie wyda takiej paczki.
Niewiele osób potrafi grzebać przy SPT.
Oswoić łatwiej jest komara lub osę.
Ilość zadawanych pytań zatrzyma pracę nad SPT lub pozostanie bez odpowiedzi.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #220 dnia: 21 Maja 2007, 13:17:41 »
Cytat: "Krzysiek626"

Jeśli chodzi o SPT - nie miałem żadnych problemów z pobraniem wszystkich plików do Maszyny2. Wszystkie pliki układają się w odpowiednich katalogach więc nie rozumiem zdania:
Cytuj
Owszem pobierałem już nieraz z cvs-a maszynę ale nijak nie mogłem tego poskładać żeby się uruchomiło. Za każdym razem był jakiś błąd.


osobiście ściągnąłem wtedy całe svn (troszkę tego było). Ale nie udało mi się już nieczego skompilować. Nie to, że jestem głupi czy cuś. Po paru dniach walk poddałem się na pliku nagłówkowych, którego za chiny nie umiałem znaleźć na necie, a który wiem, że można sobie stworzyć samemu na linuksie, którego nie posiadam na kompie. Szkoda, że większość plików nagłówkowych nie znalazła się w svn. I prawdopodobnie o to chodziło, z tymi błędami.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline stonka 43

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #221 dnia: 21 Maja 2007, 13:46:38 »
Stary symek jeździ i rozwija się, więc po co Wam już teraz nowy, pełen pewnie błędów, z jedną trasą o długości 1km z jedną lokomotywą?

Uważam, że wątek o SPT jest już legendą taką jak o potworze z "Lohness".

Pewnie wątek będzie odgrzewany jeszcze nie raz... ale cóż, pisanie, że jak twórcy coś zrobią to opublikują nie skutkują... a szkoda :(

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #222 dnia: 21 Maja 2007, 15:18:57 »
Cytat: "Krzysiek626"

...
Niewiele osób potrafi grzebać przy SPT.
Oswoić łatwiej jest komara lub osę.

Nie no jako ze jestes orzel we wszystkim (widzac po wypowiedziach) odrazu po sciagnieciu maszyny (tej starej) tworzyles do niej i ja calkowicie rozumiales?? Nie odrazu Rzym zbudowano. Tak i nie odrazu zaczniesz rozumiec wszystko w SPT. Jestem pewien ze nawet @ShaXbee ciagle sie uczy. Zrozum to ze jest wielu ludzi ktorzy zagladaja na forum i majac pod nosem paczke (Bez latania, szukania itp) moglo by pomoc. Bywaja tu ludzie ktorzy programuja, tworza profesjonalna grafike itp. Moze poswiecili by kilka godz miesiecznie by pomoc. Trzeba tylko zachecic, zainteresowac. Moze to by nie byli wcale MK a ludzie chcacy sie wykazac w jakiejs dziedzinie, pocwiczyc programowanie itp.
 
Cytat: "Krzysiek626"
Ilość zadawanych pytań zatrzyma pracę nad SPT lub pozostanie bez odpowiedzi.
Zatrzymac zatrzymane??. A ze zostanie bez odpowiedzi. No coz, trudno. Wiele postow moglbys pozostawic bez odpowiedzi, a jednak odpisujesz.
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #223 dnia: 21 Maja 2007, 15:56:04 »
@Tomcio, nie jest ze mnie taki orzeł jak to napisałeś. (potraktowałem to jako niezasłużony komplement)
Jeszcze raz (ostatni) powtórzę, jak ktoś chce to Maszyna2 jest dostępna dla każdego kto chce pomóc. Propagować, zachęcać i prosić o pomoc? To też przerabialiśmy. Po zachwytach nad screenami pozostaje potem długa cisza.
Nie widzę dziś jakiegoś nawału chętnych do pomocy, choć już kilka dni mija, jak trolujemy na ten temat (mam nadzieje że nie do wyczerpania cierpliwości któregoś moderatora).
Dla mnie to koniec trolowania w tym wątku.
EOT.

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #224 dnia: 21 Maja 2007, 16:37:17 »
Właśnie, skoro ten SPT w ogóle nie powstaje to poco robić do niego modele itp. Jak go nie będzie to wyexportujmy wszystkie modele z SPT do poczciwej MaSzyny. A co do spalinowych loków to założe się, jakby sie komuś chciało to napewno by tak przekombinował exe, że spalinówki by działały...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #225 dnia: 21 Maja 2007, 18:45:11 »
I po co to wszystko?

Aby tylko wymyślać nowe teorie spiskowe na temat SPT i Machiny 2????

Więc zamykam ten wątek i QNIEC.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #226 dnia: 23 Maja 2007, 10:48:29 »
Przy następnej porcji informacji o projekcie wątek zostanie pocięty.