Autor Wątek:  Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności  (Przeczytany 12272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fankol

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« dnia: 29 Maja 2008, 19:42:57 »
Warszawskie szkoły kształcące w zawodach kolejowych.


Zespół Szkół nr 7 im. inż. S. Wysockiego w Warszawie (dawna "Kolejówka") zaprasza na rok szkolny 2008/09... -szkoła publiczna

Szkoła została założona w 1873 i obecnie prowadzi nabór na specjalności:

- technik elektryk - tu poznasz tzw. "inteligentne instalacje", zdobędziesz uprawnienia SEP-owskie i jak zechcesz weźmiesz udział w specjalistycznych warsztatach elektrotechnicznych organizowanych w Berlinie. Klasa pod opieką Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

- technik elektroenergetyk transportu szynowego - tu poznasz tajniki obsługi nowoczesnych lokomotyw, pojazdów metra czy tyrystorowych tramwajów. Klasa pod patronatem Kolei Mazowieckich.

- technik transportu kolejowego - tu zdobędziesz fascynujący zawód specjalisty dynamicznie rozwijającego się transportu kolejowego z możliwością zatrudnienia na wielu ciekawych stanowiskach pracy. Klasa objęta jest patronatem PKP INTERCITY.

- technik automatyk sterowania ruchem kolejowym - tu poznasz nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjnych i komputerowych systemów sterowania ruchem kolejowym. Klasę wspierają Polskie Linie Kolejowe.

- technik spedytor - tu poznasz strukturę i charakter pracy firm transportowo-spedycyjnych, systemy i strategie logistyczne oraz najnowsze środki transportu lądowego, lotniczego i wodnego. Klasa objęta jest opieką firm spedycyjnych.

Szkoła współpracuje z firmami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Koleje Mazowieckie Spółka z o.o., PKP Intercity Spółka z o.o.

W 2007 roku Dyrekcja i Stowarzyszenie działające przy Technikum nawiązały współpracę z serwisem WWW.TRANSPORTSZYNOWY.P
L

Zespół Szkół nr 7
im. inż. S. Wysockiego w Warszawie
(dawna "Kolejówka")

02 - 353 Warszawa,
ul. Szczęśliwicka 5
6

Szczegółowe informacje na temat szkoły i specjalności można uzyskać:
+48 22 / 822 32 52
oraz na stronie:
www.swysocki.edu.pl[/b][/color]


Warszawskie Centrum Edukacyjne
MATEL SERVICE
00-801 Warszawa
ul. Chmielna 98

vis a vis "Złotych Tarasów 
tel: (22) 620 67 50
(22) 654 98 95[/color]

fax: (22) 620 50 19

www.wce.pl
e-mail: matel.service@wce.pl

Technik Automatyk Sterowania Ruchem Kolejowym
Technik Dróg i Mostów Kolejowych
Technik Elektroenergetyk Transportu Szynowego
Technik Transportu Kolejowego
Technik Spedytor
Technik Logistyk


Szkoła dzienna załatwia zakwaterowanie w bursie.
Nabór jest jeszcze prowadzony i są jeszcze miejsca.
Praktyki są prowadzone w zakładach Kolei Mazowieckich oraz PKP IC ( lokomotywownia W-wa Olszynka Grochowska), PKP PLK i PKP Energetyka.
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2008, 14:43:42 wysłana przez Akvin »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maja 2008, 13:50:09 »
Z tej listy możesz spokojnie usunąć automatykę srk. Od dyrektora szkoły wiem, że klasa nie powstanie.

Posty zmoderowano.
Akvin


EDIT: @Frankol: Technikum nr. 7
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2008, 17:17:14 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Fankol

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maja 2008, 17:08:22 »
Której Szkoły? bo w WCE nabór się dopiero zaczął.

Usunąłem zbędą część postu. Skończcie już z tym pieniactwem.
Akvin
« Ostatnia zmiana: 30 Maja 2008, 17:15:06 wysłana przez Akvin »

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwca 2008, 19:09:40 »
Czy ktos wie czy jest mozliwosc po liceum zostania maszynista w PKP Cargo? niestety nie zalapalem sie na technikum kolejowe a mieszkam w Poznaniu i obecnie chodze do 2 klasy technikum elektronicznego ale elektronika mnie zabardzo nie interesuje wiec sie przeniose do liceum bo nie ma zadnego technikum ktore ksztalci w zawodzie ktory mnie interesuje.
Czy PKP Cargo prowadzi jakies kursy na maszyniste? Przeciez na cala polske dwie szkoly ksztalcace w zawodzie maszynisty itp to zamalo...
Mam jakies szanse zeby zostac maszynista? W Poznaniu nie ma zadnej szkoly ktora ksztalci w kierunku transportu kolejowego.

Sa jedynie studia transportu szynowego na politechnice poznańskiej. Ale to bardziej jest nastawione na zarzadzanie chociaz podobno eksploatacja taboru tez tam jest. Ale bez sensu jest robienie studiow inżynierskich zeby zostac maszynista.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2008, 19:24:52 wysłana przez mati319 »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwca 2008, 19:38:41 »
To jak już jesteś w technikum to się nie przenoś. Większe możliwości załapania się na mecha będziesz miał po technikum. Zresztą niedługo powinni potrzebować elektroników na szopach a stamtąd to już nie taka długa droga na maszynistę :) (pod warunkiem spełnienia wymagań psychofizycznych i zdrowotnych).
ps Jak zostaniesz w elektroniku to możesz sobie załatwić praktyki w lokomotywowni :), a co za tym idzie możesz wyrobić sobie znajomości :). Ja tak zrobiłem i powiedzieli mi, że przy zatrudnianiu będę miał pierwszeństwo ze względu na to, że odbywałem tam praktyki :]. A kadra z ZT w Łodzi się wykrusza... :), czyli jakieś 2 lata (jak mówili) i najprawdopodobniej będę robił w PKP CARGO :D.

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwca 2008, 20:17:28 »
Plus do tego trzeba zdać egzamin zawodowy w technikum który nie jest taki prosty.Jak na dzień dzisiejszy trzeba miec 75% z egzaminu pisemnego,wiecej niż na maturze.
...

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwca 2008, 20:34:37 »
No wlasnie i ja wiem ze nie zdam tego egzaminu na elektronika. Przeciez maszynista nie zajmuje sie naprawa taboru.
Mnie naprawde ta elektronika wogole nie interesuje to nie ma nic wspolnego z praca maszynisty. Jesli PKP nie organizuje zadnych kursow na maszyniste to moze prywaciarze organizuja? Ciekawi mnie jak sobie poradzi PKP z brakiem nowej kadry. Jesli beda zatrudniac tylko elektronikow i absolwentow kolejowki w warszawie to zaduzo osob nie znajda. W mojej szkole nie ma ani jednej osoby ktora sie interesuje koleja.

Znajomosci to ja mam ale na Olszynce w Warszawie bo tam dwaj moi wujkowie sa maszynistami.
a na franowie w Poznaniu to mam znajomego co jest na warsztacie ale on na maszyniste sie chyba nie wybiera.

Jestem tak zdesperowany ze wpadlem na pomysl zeby postarac sie przeniesc do technikum kolejowego w warszawie i zamieszkac u babci tylko nie wiem ile oni maja przedmiotow zawodowych w 1 klasie bo moze udalo by sie cos wykombinowac zeby od 2 klasy tam chodzic. Jesli maja jeden przedmiot to moze jakis egzamin albo cos by sie dalo zalatwic.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2008, 20:39:12 wysłana przez mati319 »

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwca 2008, 20:46:31 »
Jak zabraknie im ludzi to będą przyjmować każdego z ulicy nawet po zawodówce - niestety dyrektorzy są krótkowzroczni jak Ci z MPK - jak większość kierowców wyjechała lub poszła na emeryture to mieli wielki problem, bo dosłownie nie miał kto jeździć. Teraz jest już chyba lepiej, ale i tak brakuje im ludzi.
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Czerwca 2008, 20:58:56 »
I tu jest pewien niuans. Nie chodzi tylko o absolwentów t. elektronicznego i kolejówki ale także t. mechanicznych, elektrycznych, mechatronicznych a nawet energetycznych. Także będą mieli w kim przebierać (tzn. będą przebierać w w kadrze technicznej). U mnie przed praktykami też nie było chętnych do pracy na PKP. Do CARGO poszliśmy w 7 osób. Co ciekawe z tej grupy 3 zadeklarowało chęć pracy na PKP. Kto wie czy moja szkoła nie podpisze umowy dotyczącej odbywania praktyk przez uczniów. I wtedy PKP będzie sobie szkoliło kadrę z elektroników i mechatroników.
I jeszcze tak ap ropo tak jak mówił główny mistrz w ZT, kiedyś przyjmowali nawet fryzjerów, piłkarzy, kucharzy itd. na stanowisko maszynisty. Ale ci ludzie nie potrafili nawet posłużyć się suwmiarką... .Mistrz opowiedział o przypadku gdy doszkalał kogoś z tej grupki i poszli na lokomotywę (chyba to była SM42) do uszkodzonej sprężarki. Okazało się że uszkodzony był wpust na kielich trzymający zawór tłoczący, i mistrz powiedział, że sprężarka puszcza. Na to przyszły mech "a co puszcza?"... . Po krótkim wyjaśnieniu doszło do kolejnego dialogu. Na stwierdzenie, że jest przerwa/luz 1mm między wpustem a zaworem "kursant" niejako stwierdził "tylko?" ... .

Moim postem chciałem tylko ostrzec, że PKP już nie chce się bawić w takie przyuczanie bo to kosztuje i zajmuje sporo czasu. Natomiast ludzie po technikum albo zdobyli tę wiedzę samemu albo szkoła ich tego nauczyła a na dodatek mają papier potwierdzający umiejętności. Dzięki temu PKP oszczędza sporo kasy. Ja w CARGO nie spotkałem nikogo po liceum, cała kadra to technikum i zasadnicze.
Jak kiedyś powiedział jeden z nauczycieli zawodu "Prędzej przyjmą technika z dyplomem, który mało potrafi niż osobę po liceum bez tego dyplomu pomimo, że potrafi więcej" (jakoś tak to szło :D ).

btw. Skoro zdecydowałeś się na naukę w technikum to musiałeś się liczyć z dyplomowym. Jeśli tylko uczciwie się uczyłeś to zdasz (zdałbyś) go na pewno bo są one banalne (pisałem próbny z mechatroniki i widziałem z elektroniki). A po technikum masz o wiele większe możliwości :).

Pozdrawiam :).
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Czerwca 2008, 21:07:55 »
Ja ledwo zipie z tych zawodowych nic nie rozumiem. W mojej szkole byl probny z elektroniki to 2 osoby zdaly i to fuksem, wiec w takim razie bede musial isc do LO a pozniej na politechnike na studia transportu szynowego. Albo wykombinowac z przeniesieniem do kolejowki w warszawie. Najwyzej bede musial zamieszkac u babci.

Mi naprawde nie wchodzi to co jest w tej szkole o tej elektronice. Ledwo na dopa wychodze z tych zawodowych Wiec w takim razie sobie maszynista nie zostane.
Zawsze moge zostac konduktorem w IC bo ciotka tam pracuje i by mnie mogla tam wkrecic ale to juz by byla ostatecznosc bo wole byc maszynista.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2008, 21:22:06 wysłana przez mati319 »

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Czerwca 2008, 21:29:48 »
Ja ledwo zipie z tych zawodowych nic nie rozumiem. W mojej szkole byl probny z elektroniki to 2 osoby zdaly i to fuksem, wiec w takim razie bede musial isc do LO a pozniej na politechnike na studia transportu szynowego. Albo wykombinowac z przeniesieniem do kolejowki w warszawie. Najwyzej bede musial zamieszkac u babci.

Mi naprawde nie wchodzi to co jest w tej szkole o tej elektronice. Ledwo na dopa wychodze z tych zawodowych Wiec w takim razie sobie maszynista nie zostane.
Zawsze moge zostac konduktorem w IC bo ciotka tam pracuje i by mnie mogla tam wkrecic ale to juz by byla ostatecznosc bo wole byc maszynista.

To weź się zacznij uczyć.Ja wiem że w technikum nie jest łatwo.Jesteś w 2 klasie to jeszcze nie jest tak źle w 3 zaczynij się uczyć już pożądnie i napewno będzie ci lepiej szło.
...

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Czerwca 2008, 22:05:15 »
heh znajomy co jest na warsztacie w szopie na franowie w Poznaniu mowi ze na maszynistow biora teraz kazdego. Czy ktos wie czy prywaciarze sie bawia w kursy na maszynistow?

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Czerwca 2008, 22:19:27 »
Biorą bo jest takie duże zapotrzebowanie. Maszyniści odchodzą na emerytury i niema ich kto zastępować. Wszędzie potrzebują maszynistów, np w Olsztynie brakuje 15, w Iławie ok 20, w Poznaniu ponad 30. Samo mówi za siebie...
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Czerwca 2008, 22:26:04 »
Plus do tego trzeba zdać egzamin zawodowy w technikum który nie jest taki prosty.Jak na dzień dzisiejszy trzeba miec 75% z egzaminu pisemnego,wiecej niż na maturze.

Aby zaliczyć egzamin zawodowy trzeba mieć 50% z pisemnegi i 75% z praktycznego :) Tak czy owak większość oblewa na praktycznym...
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Czerwca 2008, 23:24:35 »
Plus do tego trzeba zdać egzamin zawodowy w technikum który nie jest taki prosty.Jak na dzień dzisiejszy trzeba miec 75% z egzaminu pisemnego,wiecej niż na maturze.

Aby zaliczyć egzamin zawodowy trzeba mieć 50% z pisemnegi i 75% z praktycznego :) Tak czy owak większość oblewa na praktycznym...

dokladnie wiekszosc. Jak juz wczesniej wspomnialem 2 osoby na cala szkole zdaly probny egzamin! Z moim zamilowaniem do elektroniki nie mam szans tego zdac. A mozliwe ze za rok albo dwa bede mial kibewl z jakiegos zawodowego jak ja juz teraz ledwo sobie z ta elektronika daje rade.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Czerwca 2008, 07:47:10 »
No ja mam dzisiaj próbny pisemny a jutro praktyczny zobaczymy jak mi pójdzie:D Ciekawe jak wygląda egzamin praktyczny w profilu dla maszynstów.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Czerwca 2008, 11:47:54 »
No ja mam dzisiaj próbny pisemny a jutro praktyczny zobaczymy jak mi pójdzie:D Ciekawe jak wygląda egzamin praktyczny w profilu dla maszynstów.

No a ja mam za ponad tydzien wlasciwy egzamin zawodowy... :/
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Czerwca 2008, 12:48:33 »
Cytat: EU07-483
No a ja mam za ponad tydzien wlasciwy egzamin zawodowy... :/

No to kolego połamania pióra!!!
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Czerwca 2008, 14:58:41 »
Mati319, pesymiści nigdy nie zdzadzą.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Czerwca 2008, 18:49:10 »
Patrykos jesli mnie nie interesuje elektronika to nie ma najmniejszego sensu sie dalej w tej szkole meczyc. Niestety zle postapilem ze posluchalem sie innych co mi doradzali ta szkole w pierwszej klasie bylo ok bo mialem tylko elektrotechnike z zawodowych i materialoznastwo elektryczne i jakies praktyki ale piersza klasa to bylo o elektryce i to bylo fajne. W tym roku sie zaczela juz elektronika i jest masakra. Mysle ze w elektrycznym by bylo fajnie bo tam maja o silnikach, sieciach energetycznych instalacjach itd. I nawet bardziej by mi sie to przydalo w pracy w Cargo niz ta elektronika. Ale jesli mam sie przeniesc do elektrycznej klasy to bede musial od 2 klasy i co w sumie mam 5 lat do technikum chodzic? znajomi juz beda na drugim roku studiow a ja dopiero mature bede zdawal. Niestety spieprzylem sprawe z wyborem szkoly i teraz jest zapozno mozna tylko do LO isc a pretensje moge miec tylko do siebie ze posluchalem sie innych. Teraz to moge tylko myslec jak z tej trudnej sytuacji wybrnac a naprawde nie wiem co zrobic.
Jak pojde do LO to przeciez bede mial swiadectwa ukonczenia 2 klas w technikum wiec juz troszke lepsza sytuacje powinienem miec niz ktos po LO. Niestety elektronika mnie nie interesuje i dlatego rezygnuje, a kolej to kocham nawet sam dla siebie sobie w domku czytam ksiazki ktore dawniej mieli w technikach kolejowych ("Wagony i hamulce kolejowe" a niedlugo zaczne sie uczuc z czystej ciekawosci o siodemkach - tez jakas stara ksiazka) wiec takim glabem nie jestem zeby miala miejsce ze mna taka sytuacja na warsztacie jak byla opisana pare postow powyzej. Pozatym zeby umiec takie problemy rozwiazac mysle ze trzeba sie wykazac odrobina logicznego myslenia.
Stycznosc z koleja to mam od kad pamietam bo polowa rodziny pracuje w PKP no i moj ojciec pracowal kiedys i czesto mnie do pracy zabieral. Wiec jakies tam pojecie o tym wszystkim mam, na nastawnie to ja chodzilem i sterowalem ruchem kolejowym jak mialem z 9 lat hehe no i przepisy znam :D przynajmniej E1 i R1 na bierzaco jestem bo wujkowie sa maszynistami

Jak by mnie nie chcieli to coz pozostanie mi zostanie konduktorem w IC i studia transportu szynowego i moze kiedys jakims naczelnikiem moglbym zostac
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2008, 18:51:42 wysłana przez mati319 »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Czerwca 2008, 19:42:46 »
Cytuj
Jak pojde do LO to przeciez bede mial swiadectwa ukonczenia 2 klas w technikum wiec juz troszke lepsza sytuacje powinienem miec niz ktos po LO.
Nikogo to nie będzie obchodzić.
Cytuj
na nastawnie to ja chodzilem i sterowalem ruchem kolejowym jak mialem z 9 lat
Z tym to się nawet nie wychylaj bo jeszcze ktoś przez Ciebie dostanie.

@Charlie89 trzymaj się :).

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2008, 20:07:45 wysłana przez mechatronik »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Czerwca 2008, 20:37:01 »
hehe no nie bede sie wychylal. Ciekawe czy prawda jest to co mowisz czy to ze biora wszystkich. Naprawde elektronika nie ma wiele wspolnego z praca maszynisty tak czy siak musza takiego kogos przeszkolic. Moze "moi ludzie" cos mi tam zalatwia jesli nie to sie bede musial zadowolic praca konduktora a po jakims czasie pewnie kierwonika pociagu

Offline Lukas0024

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Czerwca 2008, 21:01:53 »
Co do pracy maszynisty to są organizowane kursy ... u mnie na Politechnice Radomskiej są wywieszki że potrzebują pracowników warsztatowych, rewidentów, maszynistów ale u prywaciarzy ... z tego co mi wiadomo to Koleje Mazowieckie zatrudnią maszynistów ... jazda tylko i wyłącznie na kiblach (EN57) ... A wracając do liceum ... ja sam ukończył ogólniaka o profilu mat-fiza ... teraz jestem na pierwszym roku studiów na kierunku transport ... moja uczelnia jest jedną z nielicznych w Polsce co kształci studentów z zakresu kolejnictwa (Organizacja Transportu Kolejowego, Strowanie Ruchem Kolejowym, Eksploatacja i Naprawa Taboru Kolejowego, Diagnostyka Środków Transportu) ... jeśli chcesz robić kurs na mechanika to popytaj w Zakładach Taboru ... albo w biurach kolejowych ...
MaSzyna

Offline Fankol

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Czerwca 2008, 00:47:12 »
Mati319 przenieś się do Warszawy. Czeka Cię jeden dodatkowy egzamin gdyż w drugiej klasie jest tabor szynowy cz.1 a zakres obejmuje wagony i hamulce pojazdów szynowych Jeżeli zdasz ten przedmiot to raczej Cię przyjmą. Jak skończysz szkołę masz pracę w KM. A zanim ją skończysz w KM będzie plan maszynistowski Łódzko-Skierniewicki.

Offline marcepan

  • Wiadomości: 176
  • Kocham SKM...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Czerwca 2008, 08:41:35 »
    Witam,
Chciałbym dowiedzieć się czy w Gdyni są organizowane kursy na maszynistę? Do Gdyni mam najbliżej a raczej nie chciałbym tłóc się w tę i z powrotem do Warszawy ponieważ za drogo by to kosztowało.
    Jakie technikum najlepiej skończyć aby łatwo wziąć udział w ww kursie?  U mnie w Słupsku jest Zespół Szkół Mechanicznych i tam można uczyć się w klasie o profilu elektryczym lub silników spalinowych. Którąś z tych klas chcę wybrać, ale którą?
 
 czekam na porady i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca 2008, 15:27:47 wysłana przez marcepan »
SP/ST/SU45 & EN57/71 LOVER. | Za nastawnikiem: SU45-097 i 196: 0,5 km. | Posiadam dokładne opisy i plany wszystkich lokomotyw spalinowych polskiej produkcji.  

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Czerwca 2008, 18:11:01 »
Mati319 przenieś się do Warszawy. Czeka Cię jeden dodatkowy egzamin gdyż w drugiej klasie jest tabor szynowy cz.1 a zakres obejmuje wagony i hamulce pojazdów szynowych Jeżeli zdasz ten przedmiot to raczej Cię przyjmą. Jak skończysz szkołę masz pracę w KM. A zanim ją skończysz w KM będzie plan maszynistowski Łódzko-Skierniewicki.

Fankol ale to by mnie od 3 klasy wzieli? mimo tego ze bede mial laczka z jednego albo dwóch zawodowych (elektronicznych)? to w 1 klasie nie ma żadnego zawodowego? Wiesz ja w KM bym nie chciał pracowac bo ja mieszkam w Poznaniu wiec juz ostatecznie bym mogl na te parę lat zamieszkać w warszawie a pozniej wrocic do Poznania i zatrudnić w jakiejs spółce PKP np InterCity
Czy ta szkoła ma internat?

EDIT:
Patrzylem na plan lekcji klas w tym technikum to oni maja jakąś spedycje chyba jeszcze. Nie wiem która klasa to kolejowa ale w każdej jest wiecej niz jeden przedmiot zawodowy wiec nie ma szans sie przenieść. Pozostaje mi przeniesienie do LO i nadzieja ze będą mnie szkolić na maszyniste i będę mógł zaocznie studiować na politechnice transport szynowy.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwca 2008, 13:03:55 wysłana przez mati319 »

Offline Fankol

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Czerwca 2008, 22:27:05 »
Planem lekcji się nie sugeruj klasa jest łączona. podstawowymi przedmiotami zawodowymi w klasie 1 i 2 są: podstawy elektrotechniki i elektroniki (chyba też miałeś) oraz maszyny i urządzenia elektryczne. W sumie przedmioty do opanowania dla kogoś kto uczciwie( na trójkę) uczył się przedmiotów zawodowych w technikum elektronicznym. radzę zadzwonić i umówić się z kimś z dyrekcji na spotkanie. solidny uczeń i w dodatku pasjonat na pewno ma szansę zwłaszcza że w Warszawie młodzież nie pcha się drzwiami i oknami do tego technikum. Jeśli chodzi o zatrudnienie w Poznaniu to po pierwsze zanim skończysz szkołę to albo powstaną Koleje Wielkopolskie albo poznański odddział PR będzie miał własnych maszynistów.
Dlaczego KM? Jest to obecnie jedyna firma nie prywatna która szkoli maszynistów już"od kołyski" czyli od szkoły. PKP IC narazie bazuje na pracownikach przejętych z innych spółek PKP i przez najbliższe lata temat nowych maszynistów nie będzie rozpatrywany. Będzie się tak dziać conajmniej do debiutu giełdowego PKP IC gdyż więcej pracowników -wyższe koszta-niższa rentowność-niższa cena akcji w debiucie giełdowym. Po skończeniu szkoły i odbyciu stażu i kursu w KM TRZEBA ODPRACOWAĆ 3 LATA jako maszynista. Potem będziesz wolny i dalej zrobisz jak zechcesz

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szkoły kształcące w zawodach kolejowych-Aktualności
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Czerwca 2008, 00:08:42 »
Tylko ze maszyniści z grupy PKP niedługo ida na emeryturę. Więc IC i Cargo będą miały trudna sytuację. Przypominam że mieszkam w Poznaniu więc ciężko będzie chodzić do szkoly w warszawie a później pracowac w KM. Ta szkoła nie ma internatu.
Planuję iść do LO a następnie zaocznie na politechnikę poznańską na studia transportu szynowego (4 letnie inżynierskie)
Tylko jeszcze nie wiem jak to wygląda i czy trudno się dostać jakie przedmioty na maturze musze zdać itd (do wyboru mam studia w Kaliszu, Koninie i Poznaniu) Powinno gdzieś się dla mnie miejsce znaleźć.
 Recydywa. Już kiedyś miałeś za to ostrzeżenie. Raz piszesz poprawnie, innym razem już nie. Przeglądając Twoje posty widzę iż to wynika jedynie z lenistwa. Jak chcesz to potrafisz poprawnie napisać posta.
/ REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwca 2008, 00:13:48 wysłana przez mati319 »