Autor Wątek:  Zakaz Palenia  (Przeczytany 6404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Zakaz Palenia
« dnia: 05 Czerwca 2007, 21:29:33 »
No i będzie nowy zakaz Palenia w pracy na dworcach i może na..... forum Maszyny ???? :)))

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwca 2007, 21:44:43 »
Zakaz palenia na dworcach ? Mozesz cos o tym wiecej napisac ?

Tak wogole to wszedzie powienien byc zakaz palenia !!! Dlaczego ja musze wdychac ten smrod w miejscach publicznych.
/ \  / \  / \

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwca 2007, 21:47:02 »
Uważam że zakaz palenia w samochodach to dobry pomysł. Skoro rozmowa przez komórkę powoduje zagrożenie to palenie papierosa w trakcie prowadzenia jest nim również. Śmieszy mnie zarzut niekonstytucyjności takiego przepisu. Równie dobrze można powiedzieć że przymuszanie obywatela do zapinania pasów w samochodzie też narusza jego prawa.

Jako moderator mogę stwierdzić że na forum panuje zakaz "zadymiania" ;)
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwca 2007, 22:23:32 »
Przyznać się - kto pali?
:) A fe z tym świństwem :/
Bardzo dobrze z tym przepisem, ale "już widzę" jak to jest przestrzegane... :/
Z MaSzyną od 2003!

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwca 2007, 22:28:13 »
jeśli nie wolno palić w samochodzie jadąc samemu w swoim prywatnym , to coś tu jest nie teges ... to raz
A dwa to zabrońmy jeść bułkę w czasie jazdy bo też może zaszkodzić prowadzącemu :))
I wogóle zabrońmy wszystkiego ..... to już się sprowadza do paranoi , i państwa Policyjnego wszechwładnego PiS

Offline oko

  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwca 2007, 22:35:58 »
Ja pale. Ok moze byc zakaz wszedzie ale nie w samochodzie kurde,niedługo na siódemce nawet zrobią zakaz =/ po co ja głosowałem na nich=/

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwca 2007, 23:23:02 »
...dlatego ja przeważnie nie głosuję - nie mam potem wyrzutów :)
Bo kto by nie był tam na górze - to i tak będzie narzekanie.

Ale prawda jest taka - róbmy co chcemy - byleby jechać bezpiecznie.

I w tym mieści się wszystko - od telefonu komórkowego, poprzez fajkę, na wspomnianej bułce - kończąc.
Wszystko sie sprowadza do bezpieczeństwa a przestrzeganie...
Cóż - na to każdy musi sobie samemu odpowiedzieć :)
Z MaSzyną od 2003!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Czerwca 2007, 00:57:08 »
Bo to jest tak, jak jest dziurawa jezdnia, to stawia się odpowiedni ostrzegawczy znak i wszyscy uważają sprawę za załatwioną, podobnie z paleniem w samochodzie. Ciekawią mnie statystyki, ile % wypadków spowodowanych było w danym roku statystycznym poprzez palącego papierosa do ogólnej liczby wypadków np. nadmiernej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, brawury, złego oznakowania etc. Podejrzewam, iż nie będzie nawet promila. Tak jest prawie ze wszystkim, czym zajmują się politycy tzn. nie koncentrują się na czymś naprawdę istotnym, tylko na takich tam mało znaczących rzeczach. Łatwo przychodzi im do głowy np. przepis nie palenia w samochodzie, ale nie na ich mózgi jest konstrułowanie takiego prawa gospodarczego, które to przyczyniłoby się do szybkiego wzrostu gosp., albo budowa większej liczby autostrad.
To tak jakbym przejmował się jedną krzywą cegłą, wiedząc, iż fundamenty domu trzeba naprawić.
W naszym kraju najważniejsze są:
-aborcja
-lustracja
-parady równości
-Samoobrona i ta słynna pani (nie pamiętam nazwiska)
-w jaki sposób przymusić ludzi do płacenia abonamentu RTV, gdyż ludzie nie chcą oglądać i płacić
-parę innych dupereli, których wymieniać się już mi nie chce.

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Czerwca 2007, 10:08:48 »
Jestem jak najbardziej za zakazem.

Niestety, niektórych kultura nie obowiązuje, może zadziałają na nich przepisy.

Przykład 1:
Deszcz, mała wiata, pod nią mnóstwo ludzi. W tym momencie ktoś wyciąga fajkę i zaczyna palić. Co mam zrobić jeśli nie chcę TEGO wdychać?

Przykład 2:
Kierowca autobusu miejskiego, 70 km/h, zapala papierosa, kierownicę trzyma brzuchem (widziałem!)... Coś dodać?

Przykład 3:
Korytarz wagonu... Każdy wie o co chodzi.

Jasne, że tendencyjne, bo i takie mam spojrzenie na palaczy w miejscach publicznych. Co innego w domach: tutaj każdy niech sobie robi co chce.

Pytanie do palących w miejscach publicznych: chcielibyście, żebym stanął w Waszym towarzystwie i zaczął puszczać bardzo śmierdzące bąki? (niestety, to jest jedyne porównanie, jakie przychodzi mi do głowy)
ABu

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Czerwca 2007, 10:56:27 »
@Abu, jestem z Tobą :)
Bardzo trafne przykłady.
Rzecz chyba nie w ustawach a w kulturze narodu.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Czerwca 2007, 14:50:35 »
Ekhm, przeciez na dworach od dawna jest zakaz palenia. Nawet bylem ostatnio swiadkiem, gdy SOKI wypisały mandacik za palenie pewnemu obywatelowi :)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Czerwca 2007, 15:23:06 »
Ciekawe kiedy wprowadzą zakaz spożywania czosnku? Powinno się  również mierzyć intensywność zapachu perfumów, jakieś tam odpowiednie wskaźniki, normy etc., aa i pamiętać koniecznie o aldehydzie wydychanym przez nawianego jegomościa.
Idę sobie spokojnie ulicą w upalny dzień, trzymam puszkę z piwem i ją sącze - mandat, puszkę muszę owinąć np w gazetę, wtedy jest ok.
Na poważnie już bardziej trochę, ciekawe co na to właściele pubów, jakiś tam lokali i innych spelun, ile stracą na tym przepisie?
Palić należy tak, aby nikomu nie przeszkadzać i jeżeli jadę swoim samochodem i palę, komu przeszkadzam?
Wsiadam do EZT, pytam się konduktora, czy są wagony dla palących - nie, nie ma- hmmm, czy to wporządku?, albo wsiadam do przedziału dla palących, zapalam fajka i się ludź burzy, jak śmiałem zapalić.
Przykład z kierowca - brzuch, to skrajny przypadek.
Znam osobiście osobę (kobieta), na którą podczas prowadzenia pojazdu spadł pająk, wpadła w panikę i spowodowała stłuczkę. Teraz należy zabronić albo: wsiadania pająkom do samochodu, zakaz prowadzniea osobom, które panicznie boją się pająków.
Wniosek jest taki, że powinen nami wszystkim rządzić zdrowy rozsądek, zarówno wśród wrogów palenia jak i palaczy.
A podatki i dziury coraz większe...

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Czerwca 2007, 15:26:50 »
Cytat: "Mateu"
Ekhm, przeciez na dworach od dawna jest zakaz palenia. Nawet bylem ostatnio swiadkiem, gdy SOKI wypisały mandacik za palenie pewnemu obywatelowi :)


Witam :)
Czy zakaz palenia na dworcach jest od dawna to bym tego nie powiedział. Np. u mnie na stacji Stalowa Wola jest peron który jest podzielony na pół, w tej jednej połowie można palić a na tej drugiej nie. Tak samo jak za mną kilka kilometrów dalej na dworcu na powietrzu nie można palic ale pod drzewem juz można.

Pozdrawiam, Daniel.
^^PR Rzeszów^^

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Czerwca 2007, 16:05:09 »
Cytat: "Mateu"
Ekhm, przeciez na dworach od dawna jest zakaz palenia. Nawet bylem ostatnio swiadkiem, gdy SOKI wypisały mandacik za palenie pewnemu obywatelowi :)


Dokładnie na Poznań Gł. juz od roku jakoś są specjalnie wytyczone strefy, w których można tylko palić, w przeciwnym wypadku mandacik.
www.et22.pl - zapraszam

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Czerwca 2007, 16:44:35 »
Cytat: "Mariusz1970"

Palić należy tak, aby nikomu nie przeszkadzać i jeżeli jadę swoim samochodem i palę, komu przeszkadzam?
Wsiadam do EZT, pytam się konduktora, czy są wagony dla palących - nie, nie ma- hmmm, czy to wporządku?, albo wsiadam do przedziału dla palących, zapalam fajka i się ludź burzy, jak śmiałem zapalić.

Dokladnie.
Samochód jest Twój a EZT juz niekoniecznie, wiec musisz uszanowac wole osob ktore z Toba podruzuja.
Wg mnie jezeli ktos chce sie truc to prosze bardzo ale nie musi przy okazji zatruwac wszystkich dookola.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Czerwca 2007, 17:01:47 »
EZT jasne, że nie jest moją własnością. Do niedawna były przedziały dla palących i niepalących i było ok. Teraz się zmieniło i są tylko dla samych niepalących. Chodzi o możliwość wyboru. W tej chwili wyboru nie mam i z mojego punktu widzenia się pogorszyło.
Natomiast jeżeli chodzi o to, że niepalący wsiada do przedziału dla palących i ma burzawkę, no cóż można na to powiedzieć.
Myśle sobie, że widamo, iż ciemne pieczywo jest zdrowe, a te wydmuchane już nie, to powinni wprowadzić przepis, który nakazywałby produkcji tylko ciemnego pieczywa, aby nie było wyboru i aby państwo dbało o głupiego jego mieszkańca.
Coraz bardziej zmierzamy, krok po kroku do "Rok 1984" powieści George'a Orwella.
Generalnie wiem, że palenie to syf, też kiedyś byłem wrogiem palenia.

Ponieważ jakość dyskusji powoli zaczynała sięgać poziomu sejmowego, wydzieliłem trochę "śmieci". Jeżeli nie umiecie dyskutować na poziomie to wątek się zamknie i nie będzie problemu.
Akvin

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Czerwca 2007, 19:44:45 »
Nie wiem jak jest w propozycji tych przepisów. Jeżeli chodzi o palenie w samochodzie to według mnie powinno być ono zabronione kierowcy w czasie jazdy. Nie mam nic przeciwko temu aby taki palacz zatrzymał się gdzieś i tam sobie wypalił.
Jeżeli chodzi o pociągi to w każdym powinien być przedział dla palących. Jeżeli ktoś niepalący robi problemy w takim przedziale to jest niepoważny. Z resztą niepalący podróżni omijają takie przedziały gdyż w nich po prostu śmierdzi.
Nie zapominajmy że bierni palacze umierają. Nasza wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innej osoby. Palenie to po prostu trucie siebie i innych. Nie jest to ani czynność właściwa naszemu gatunkowi ani niezbędna do życia... inaczej niż oddychanie (wdychanie dymu). Traktowanie tego zakazu jako jakiegoś zamachu na "złotą wolność" jest dla mnie śmieszne.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Zakaz Palenia
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Czerwca 2007, 20:04:25 »
Chodzi o to, aby w przepisach nie przeginać w każdą ze stron i tyle.