Autor Wątek:  Witam Serdecznie... przepisy  (Przeczytany 3468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaK_86

  • Wiadomości: 18
  • Dyżurny Ruchu - Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Witam Serdecznie... przepisy
« dnia: 29 Maja 2007, 00:52:00 »
Witam serdecznie wszystkich na początku.

Jeżdze na maszynie juz od pół roku. Mam paczke.. coś około 700 MB. Chodzi i wszystko ok jest. Problem w tym, że jest tam wiele błędów względem osygnalizowania, wskaźników, obrazów na semaforze oraz inny istotnych rzeczach.

Wszystkim, którzy będą tworzyli nowe trasy a będą mieli problemy przy tym bądź wątpiwości względem przepisów oraz sygnalizacji proponuje swą pomoc.

P.S. Maszyna jest zajefajna =]
Mała własna galeria kolejowa
http://maku.szczecin.pl

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Witam Serdecznie... przepisy
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maja 2007, 06:43:55 »
Kurcze, trzeba by tez zrobic jakis tutorial jak robic dobrze siec trakcyjna, bo to tez jest problem... Musze nad tym pomyslec
Cytuj
P.S. Maszyna jest zajefajna =]

wiadomo :)

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Witam Serdecznie... przepisy
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maja 2007, 11:59:00 »
Cytat: "Mateu"
Kurcze, trzeba by tez zrobic jakis tutorial jak robic dobrze siec trakcyjna, bo to tez jest problem... Musze nad tym pomyslec
Cytuj
P.S. Maszyna jest zajefajna =]

wiadomo :)

Ja moge służyć radami z trakcji - zajmowałem się tym przeszło rok w "peelce". Poza tym - mam dostęp do czegoś takiego jak "Katalogi sieci trakcyjnej" - czyli pokatalogowane i dokładnie rozrysowane (wymiary itp) WSZYSTKIE elementy składowe konstrukcji wsporczych, kotwień itp, wszelkie tabele normatywne na np. długości przęseł naprężenia, dł. wieszaków itp. Gdyby ktos z Was był tym zainteresowany - ale naprawdę poważnie jako na przykład materiał do tworzenia trasy, a nie "do obejrzenia" czy "po to aby MIEĆ" (w formie cyfrowej) - proszę się zgłosić na PW.
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Witam Serdecznie... przepisy
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maja 2007, 19:58:26 »
Witam!!!
Także służe swoją pomocą przy pisaniu tras (trakcja, zalesienie, zabudowania, teren, torowiska, event-y itp.) - jednak jeżeli już ktoś chce zadać mi pytanie to wymagana jest podstawowa znajomość MAX-a i pisania tras. Na pytania oczywiste, trywialne itp odsyłam zawsze na forum ;).
Na pytania staram się odpowiadać jak najszybciej.
Obecnie piszę mały tutorial dla średniozaawansowanych, równolegle z następną trasą (chwilowo jednak prace nad wszystkim wstrzymałem, gdyż od pewnego czasu popsułem jeden z komputerów na którym piszę trasy - w ciągu 2 tygodni wszystko wróci do normy).
Mak_86: spodziewaj się, że jak naprawię kompa, to do Ciebie napiszę w sprawie przepisów - trochę Cię pomecze na rzecz nowej trasy ;).
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Witam Serdecznie... przepisy
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maja 2007, 21:05:15 »
Cytat: "Helmutt"
Ja moge służyć radami z trakcji - zajmowałem się tym przeszło rok w "peelce". Poza tym - mam dostęp do czegoś takiego jak "Katalogi sieci trakcyjnej" - czyli pokatalogowane i dokładnie rozrysowane (wymiary itp) WSZYSTKIE elementy składowe konstrukcji wsporczych, kotwień itp, wszelkie tabele normatywne na np. długości przęseł naprężenia, dł. wieszaków itp. Gdyby ktos z Was był tym zainteresowany - ale naprawdę poważnie jako na przykład materiał do tworzenia trasy, a nie "do obejrzenia" czy "po to aby MIEĆ" (w formie cyfrowej) - proszę się zgłosić na PW.

Takie podstawowe schematy moglbys wystawic jako rzeczy pokazowe dla twrocow tras... bo gdy widze kwiatki typu na zewnetrznej czesci luku krotkie i dlugie wysiegniki na przemian to juz mnie bierze...
pozdrawiam

Offline MaK_86

  • Wiadomości: 18
  • Dyżurny Ruchu - Szczecin
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Witam Serdecznie... przepisy
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maja 2007, 21:38:17 »
Cytat: "wasyl"
Mak_86: spodziewaj się, że jak naprawię kompa, to do Ciebie napiszę w sprawie przepisów - trochę Cię pomecze na rzecz nowej trasy ;).


Nie ma sprawy. Jak coś to mów odrazu.
mail - kubiak100@o2.pl
gg 8336832

Pozdrawiam
Mała własna galeria kolejowa
http://maku.szczecin.pl

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Witam Serdecznie... przepisy
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maja 2007, 06:19:53 »
Cytat: "Mateu"
Takie podstawowe schematy moglbys wystawic jako rzeczy pokazowe dla twrocow tras... bo gdy widze kwiatki typu na zewnetrznej czesci luku krotkie i dlugie wysiegniki na przemian to juz mnie bierze...
pozdrawiam

Nie bardzo bym mógł wystawić....
Po pierwsze - nie mam gdzie
Po drugie - nie bardzo wiedziałbym co wystawić, tego jest naprawdę od cholery (jakieś 400 MB pdf-ów)
Po trzecie - nie wiem jak byłoby z "legalnością" tego, nie chciałbym narobić sobie kłopotów.

Panowie tnijcie cytaty.
Akvin
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac