Autor Wątek:  Problem z SN61  (Przeczytany 3332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maupex

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Problem z SN61
« dnia: 22 Maja 2007, 10:56:52 »
Mam problem z obsługą SN61, tzn. na trasie Macierzewo - Wiliś - Jarkawki gdy się jedzie do przodu to wszystko jest OK, ale gdy na stacji końcowej trzeba zmienić kabinę i jechać z powrotem, to można zapalić silnik, załączyć pozycję rozruchową nastawnika (półsprzęgło) a następnej się nie da - silnik gaśnie. Dodam, że po uruchomieniu AI (shift + Q) komputer prowadzi normalnie.

Offline MK_Silesia

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • http://mkzs.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z SN61
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maja 2007, 11:07:47 »
Hmm...dołączałeś jakieś wagony??

A tak wogóle to zmieniłeś pozycje nawrotnika? ;> ;)
Wymienie sie paroma fotkami ;D
Intereuje mnie ET42-01 i EP08-014

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Re: Problem z SN61
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maja 2007, 11:19:07 »
Cytat: "Maupex"
Mam problem z obsługą SN61, tzn. na trasie Macierzewo - Wiliś - Jarkawki gdy się jedzie do przodu to wszystko jest OK, ale gdy na stacji końcowej trzeba zmienić kabinę i jechać z powrotem, to można zapalić silnik, załączyć pozycję rozruchową nastawnika (półsprzęgło) a następnej się nie da - silnik gaśnie. Dodam, że po uruchomieniu AI (shift + Q) komputer prowadzi normalnie.


To typowe zachowanie SN61 (typowy błąd)
Jadąc w drugiej kabinie, należy nastawnik dać przynajmniej na 5 lub 6 pozycję. To nie jest naturalne ale takiego ganza mamy, jeśli dobrze pamiętam spróbować możesz jakieś nowsze EXE, niestety nie napisałeś jakiego exe używasz.

@MK_Silesia, wagony nie mają nic do tego. Tym bardziej pozycja nawrotnika.
Jeśli @Maupex umie uruchomić Ganza w kabinie A to nie sądzę żeby nie wiedział jak powinien ruszać w kabinie B. Winny jest błąd w EU07.exe.

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Problem z SN61
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maja 2007, 11:25:27 »
Wtedy wciskasz "+" na numerycznej najlepiej kilka razy i jedziesz. Jechałem dzisiaj tą trasą. Jechałem też w Spalinowie. Jak raz dałem "+" to ruszał bez kłopotu. W Całkowie też ruszał, ale się dusił, więc szybko musiałem wcisnąć "+" kilka razy.
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Problem z SN61
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maja 2007, 17:42:45 »
Wtedy wciskasz "+" na numerycznej najlepiej kilka razy i jedziesz. Ja tak robię i działa jedno sensowne zdanie
@Janek, nie zrozumiałeś tematu! Problem był z gasnącym silnikiem a nie z wykonaniem misji. To że Tobie działa nie oznacza że innym musi.
Dodam że SN61 ma takie objawy na każdej scenerii.


Dodano po 120 minutach
Jeszcze jedno rozwiązanie problemu, właśnie sprawdziłem że na exe Youbyego z niebem SN61 zachowuje się jak najbardziej poprawnie. (nie gaśnie silnik).
Exe z niebem było do pobrania w dziale Na warsztacie.

Offline Maupex

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Problem z SN61
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maja 2007, 10:01:02 »
Dzięki za porady - działają. A jeśli chodzi o EXE, to używam tego jakie było w paczce z 160704 Unoff.

Offline Helmutt

  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z SN61
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maja 2007, 11:51:58 »
Cytat: "Maupex"
Dzięki za porady - działają. A jeśli chodzi o EXE, to używam tego jakie było w paczce z 160704 Unoff.

Sciągnij lepiej jakieś nowsze. Na forum bywają linki do niego, albo najlepiej paczkę defilera (w sygnaturze krzyska626 jest link) - tam jest i lepsze exe i mnóstwo dobrych rzeczy.
Jest tam tez slynne "exe_z_niebem" - ono powoduje czasami rozne dziwaczne babole, ale ogolnie jest ok.

Zamykam.
Akvin
Sekcja Eksploatacji ISE Wielki Kac