Autor Wątek:  Zdjęcia obiektów na tekstury.  (Przeczytany 4486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zdjęcia obiektów na tekstury.
« dnia: 26 Lipca 2007, 00:41:19 »
Oto wątek w którym można zamieszczać wartościowe materiały fotograficzne dla osób tworzących tekstury obiektów innych niż tabor.

Akvin


Witam!!!
W związku z ostatnimi moimi pracami w symulatorze wykonałem kilka obiektów na potrzeby nowej trasy.
Nowe obiekty niebawem zamieszczę jako paczkę, a do tego czasu wykonane juz obiekty można oglądać na: http://solnet.xorg.pl/solnet/maszyna/low/nowe_bud/ .
Niektóre obiekty jednak nie grzeszą jakością wykonania ze względu na zdjęcia małej rozdzielczości, zdjęcia wykonane po skosie itp.
I tu mam prośbę - poszukuję zdjęć nastawni, budynków dworca i różnych zabudowań infrastruktury kolejowej, które nadadzą się na tekstury obiektów.
Ważne, aby zdjęcia były wykonywane według podobnych zasad jak zdjęcia na tekstury taboru - czyli:
-zdjęcia powinny być wykonane prostopadle do obiektu
-przynajmniej po 1 zdjęciu z przodu i boku (tył nie jest wymagany ale mile widziany)
-najlepiej w pochmurny dzień, lub gdy światło słoneczne i obiekty nie powodują cieni na fotografowanym obiekcie
-wykonane z niewielkim zoomem eliminując efekt rybiego oka itp.
-bez lampy
-przyzwoitej rozdzielczości.

Za każdą pomoc wielkie THX ...

---------------------------------------------------
Witam!!!
Odgrzeję troszkę temat. Zamierzam wykonać paczkę obiektów do symulatora zawierającą przynajmniej 50 obiektów (jak będzie dużo fotek to obiektów będzie więcej). Interesują mnie więc zdjęcia na tekstury obiektów zarówno kolejowych jak i niekolejowych, np:
- bloki, domy, sklepy
- nastawnie, dworce, wiaty itp
- szafy WN, NN, podstacje
- fabryki, hale, magazyny
- ławki, lampy, kosze na śmieci, kontenery
- płoty, mury
- TOI TOI-e także ;)
- dosłownie wszystko, z czego można wykonać obiekt do maszyny :)
Pracę nad paczką już rozpoczete (podziękowania dla krzyśka626 za foty). Ponizej foty kilku obiektów:
http://solnet.net.pl/solnet/maszyna/wasyl_pack_2.0/

Ja niestety nie mam warunków technicznych do fotografowania (bardzo słaby aparat), ale jeżeli znajdą się fotki, to wykonanie obiektów będzie tylko kwestią czasu. Planowany termin oddania paczki od użytku to 24.12.2008 :). Info w sprawie fotek proszę więc przesylać na PW.
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2008, 20:53:45 wysłana przez Akvin »
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!