Autor Wątek:  Zwrotnice...  (Przeczytany 5598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

blind

  • Gość
Zwrotnice...
« dnia: 19 Grudnia 2003, 20:57:20 »
Witam mam pytanie : czy w przyszłosci bedzie mozliwe pzestawianie zwrotnic w symualtoze? bylo by to bardzo fajne , dalo by to mozliwosc zwiedzenia całej trasy i mozliwosci składania taborow...

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Zwrotnice...
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudnia 2003, 21:10:13 »
Pytanie wcale nie nowe, były już takie propozycje. Na wszystkie odpowiedź była mniej więcej taka sama. NIE, bo to jest symulator, a więc z definicji ma możliwie wiernie oddawać rzeczywistość. A w rzeczywistości mechanik nie ma wpływu na przestawianie zwrotnic.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zwrotnice...
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudnia 2003, 15:20:17 »
Ale blind nie łam się, jak znam życie to na na pewno tak samo jak teraz pojawi się modyfikacja umożliwiająca bawienie się zwrotkami. Aczkolwiek zgadzam się Bartkiem_G że to takie mało realistyczne używać telepati do przestawiania zwrotnic :)
Pozdrawiam, Nicolass

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zwrotnice...
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudnia 2003, 17:32:43 »
eee, mech podjezdza pod zwrotke, wysiada z kabiny, przestawia ja i jedzie dalej  :P

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Zwrotnice...
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudnia 2003, 19:27:43 »
Cytat: "kruger"
eee, mech podjezdza pod zwrotke, wysiada z kabiny, przestawia ja i jedzie dalej  :P

To jak pojawi się symulator tramwaju, to tak będzie. Zresztą mam nadzieję, że wkrótce to nastąpi - podejrzewam, że fizyka tramwaju jest o wiele prostsza niż takich lokomotyw spalinowych, np.
Pozdrawiam, Leszek

  • Gość
Zwrotnice...
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudnia 2003, 20:05:36 »
Cytat: "Bartek_G"
Pytanie wcale nie nowe, były już takie propozycje. Na wszystkie odpowiedź była mniej więcej taka sama. NIE, bo to jest symulator, a więc z definicji ma możliwie wiernie oddawać rzeczywistość. A w rzeczywistości mechanik nie ma wpływu na przestawianie zwrotnic.

w symulatorze da się przerzucać zwrotnice wciągu gry i to w bardzo prosty sposób
>co prawda, to jest to nierealistyczne, ale możliwe po zmodyfikowaniu plików zwrotnic, poza tym ten temat był już poruszany na forum
>Odbywa sie to wtedy za pomocą klawiszy "T" dla skrętu w bok i "t" dla jazdy prosto
--------------------
pozdrawiam

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zwrotnice...
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Grudnia 2003, 20:07:18 »
Żeby nie było niedomówień zacytuję słowa Wigera w wątku na temat nebuli:

> Co do fizyki, prace sa... w toku, ale praktycznie dopiero zaczete, i
> posuwaja sie niezbyt szybko - McZapkie ma ostatnio nawal pracy i malo
> czasu. Pierwsze wersje... w lutym? [bez podtekstow ;]

A z kolei OlO_EU powiedział w tym wątku coś takiego:

> en o fiza do siodemki moze w tym roku ;) zmobilizowalem fasole do
> robienia dostarcyzlem mu dtr 303E z hcp poznan i bedzie on robil
> stycznik po styczniku wiec model fizyczny bedize wrecz idealny (lacznie
> z pneumatyka) ;)

Cały wątek dostępny jest pod adresem http://www.eu07.eu.org/forum/viewtopic.php?t=497 i miejmy nadzieję że to co mówią autorzy to prawda. (Fajnie by było na święta dostać jakąć beta wersje... ech rozmarzyłem się :-) )
Pozdrawiam, Nicolass

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
symek i zwrotki
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Grudnia 2003, 20:14:14 »
Ktoś tu proponował zrobienie nastawni. Ja się przychylam do tej propozycji bo rzeczywiście co niektórzy mogliby sobie poprzekręcać zwrotnice i pod oknami mieć "żywe" pociągi sterowane przez kompa. a nie tak jak w kolejarzu tylko rysunek loka i wagonu. taka nastawnia 3D była by ciekawym dodatkiem.
Inter City - Polskie Porządne Pociągi