Autor Wątek:  Usuwanie postów  (Przeczytany 9173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Usuwanie postów
« dnia: 10 Grudnia 2003, 12:27:06 »
Mam pytanie. Czy posty na forum są przez kogoś usuwane? Bo teraz niemogę znaleźć niektórych, kiedyś mixer pisał o nowej scenerii (testowo-quark),a do niej długo było. Dzień później po poscie ani śladu. Teraz znów chciałem się ponalewać z rang które niektórzy próbują wsadzić, a tu nigdzie niema!.
Czy ktoś kasuje niewygodne posty?
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Tomek

  • Gość
Usuwanie postów
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudnia 2003, 17:04:45 »
Big Brother is watching.......

Offline chrisfox

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • http://www.marki.net.pl/kolejka
  • Otrzymane polubienia: 1
Usuwanie postów
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudnia 2003, 20:00:22 »
Ktoś to wreszcie poruszył (z różnych względów nie chciałem być pierwszy).

Ja to widzę tak:
Prawem administratora jest robić na swoim to, co mu się podoba. I z tym nie dyskutuję - będę miał swoje, będę mieszał tak, jak mi się akurat pomyśli. Takie możliwości administrator ma, bo może i powinien mieć. Co zaś się tyczy konkretnego przypadku (rangi), słowo daję, nie rozumiem. Nie rozumiem, co komu mogło przeszkadzać, że cały obszerny wątek jest jednym wielkim wygłupem. Wystarczyło spojrzeć na ilość postów i wyświetleń, żeby przekonać się, jak bardzo ten wygłup był popularny. Podkreślam, nie wmawiam nikomu, że to było mądre i na poziomie. Ja osobiście świetnie się tam bawiłem, bo to było głupie i już (i przez to zabawne, fajnie było, że kolesie analfabeci chcieli się koniecznie odznaczyć). Tak po cichu sądzę, że nie tylko mnie to wygłupianie się bawiło, inaczej nie rozwijało by się to tak, jak miało to miejsce.

Rangi, to był (przy całej swojej głupocie) chyba najżywszy temat w całej znanej mi historii forum (a już jakiś czas na nim bywam). Bardzo mocno dziwię się Wingerowi, że go wyciął. Co to komu szkodziło? Obraziliśmy kogoś po drodze (oprócz analfabetów)? Popatrzcie, teraz po wycięciu tego wątku forum od razu siadło (mnie też się jakby odechciało, i nie dlatego, że straciłem kilka głupawych postów). Trochę nieszkodliwego idiotyzmu jeszcze chyba nikomu nie zaszkodziło, przynajmniej ja nic o takim przypadku nie wiem (oświećcie mnie, jeśli się mylę).

Jeszcze raz powtórzę, bardzo się zdziwiłem. Chyba komuś zabrakło odrobiny luzu. Z marketingowego punktu widzenia (a trochę się na tym znam), posunięcie było samobójcze. No, chyba że filozofia przedsięwzięcia jest całkiem inna, niż mi się zdawało. Zawsze sądziłem, że to forum grupuje ludzi, którzy się symulatorem dobrze bawią (i tych, którzy go tworzą i tych tylko go użytkujących). I w takiej formule pewien margines na różne śmieszne wypowiedzi dobrze się mieścił (zresztą one bywały i jakoś to wszyscy znosili). Jeśli tak nie jest, cóż, proponuję przenieść całość dyskusji na pl.misc.cmentarz, czy jakoś tak. Zostaną wtedy sami kompetentni, śmiertelnie poważni, tworzący coś dla symka ludzie (od razu napiszę - nie sądzę, żeby ekipa taka akurat poważna była, czasami pokazywali się i od tej weselszej strony). Cała reszta dziadostwa - tacy, jak ja - pójdzie na zielona trawkę i będzie się mogła wygłupiać do woli. Nie porównuję się z Covalusem, ale on pewnie teraz też byłby tu marnie notowany (za mało powagi).

Zawsze (to można sprawdzić) wypowiadałem się z wielkim szacunkiem o twórcach programu. Można sprawdzić - pisałem, że jestem za głupi, żeby cokolwiek tu zrobić i dlatego nie wychylałem się, kiedy ciągle ktoś niecierpliwy (i równie jak ja nieprzydatny) skamłał o nowy update. Ale sądziłem, że dla takich jak ja też jest tu miejsce o ile będą zachowywać się przyzwoicie. Teraz mam wątpliwości. Jeśli nie można było pozostawić jednego nieszkodliwego "egzotycznego" wątku... Kiedyś bywało gorzej (choćby vbs, pamiętacie?) i nikt tego nie usuwał (bo nie było możliwości?). To co się teraz zaczęło, przypomina mi najgorsze lata komunizmu (cenzura, było coś takiego, niektórzy z nas to na pewno pamiętają).

Grzecznie i stanowczo: administrator może zrobić wszystko, tylko czy wszystko co administrator robi musi automatycznie mieć sens? Teraz, jeśli taka wola administratora, proszę mi dać nawet czerwoną kartkę - będę przynajmniej wiedział, że NALEŻAŁO się wycofać. A Wy będziecie wiedzieć, jakie przestępstwo jest najgorsze (na kolei - wychylanie się). Nauka kosztuje...

Aha, proszę mi dopisać conajmniej z 10 postów, napracowałem się ;)
Pozdrowienia

Krzysiek

Tomek

  • Gość
Usuwanie postów
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudnia 2003, 23:16:48 »
Witam,  

Nie bede cytowal tego co Chrisfox pisal.  Ale zgadzam sie z tym calkowicie.  Moim zdaniem posty nie powinny byc wycinane ze wzgledu na glupawke ludzi piszacych je.  W koncu forum jest otwarty dla kazdego. Gdyby tego nie bylo nikt by nie mogl znalesc tej strony w pospolitej wyszukiwarce.  Druga spraw, rozni ludzie tutaj sa, czasami chca pozartowac na jakis glupi temat jak ktos cos napisze.  Nie znaczy to ze potem trzeba to wyciac.  Piszac posty, i bedac "analfabeta" jak to moze nie ktorzy mowia, (nie martw sie chrisfox, ja sie tak dosc czesto czuje bedac tutaj) pisza to co widza i chca sie podzielic z innymi.  Teraz zastanawiem sie jesli posty beda nadal wycinane z niewiadomo jakich przyczyn to duzo ludzi zrezygnuje wogule z pisania czego kolwiek.  "Po co?  Zeby wycieli?".  Nie bede wiecej pisal na ten temat bo chrisfox w sumie napisal wszystko co w sumie ja bym napisal lub wiecej.  Jedna rzecz prosze, jesli posty sa lekko durnowate, czy tez nie na temat, nie znaczy to ze trzeba bedzie zaraz wyciac.  Jesli administrator mysli ze posty ludzi sa do bani, to prosze napisac WIELKIMI literami na przodzie czy tez podczas logowanie ze ten forum jest tylko i wylacznie na temat powarznych spraw, i tego ze nie wolno ani troche humoru okazac.  Rozumie wycinanie postu jesli zajedzie jakis wstretny post ktory bezposrednio atakuja kogos czy jaki kolwiek wulgaryzm.  Przyklad tego byl bardzo dawno temu na pierwszym forum na temat niektorych ludzi i ich zdjec.
 

Koncze juz, mam nadzieje ze ten moj post, jak i chrisfox'a bedzie odebrany normalnie a nie atak na administracje czy tez innych.

Jeszcze jedno, zeby ktos nie pomyslal ze walcze za glupia iloscia moich postow.

Pozdrawiam,

Offline chrisfox

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • http://www.marki.net.pl/kolejka
  • Otrzymane polubienia: 1
Usuwanie postów
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudnia 2003, 23:57:23 »
Tak dla porządku: pisząc o analfabetach (może to i było trochę niegrzecznie, ale się lekko zdenerwowałem) z cała pewnością nie miałem na myśli Tomka. On to wie, ale na wszelki wypadek...

Jeszcze coś. Cieszy mnie, że nie jestem sam. Dzięki
Pozdrowienia

Krzysiek

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Usuwanie postów
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudnia 2003, 00:06:04 »
1) Mialem cholernie zly nastroj
2) Mialem cholernie zly nastroj
3) Mialem cholernie zly nastroj
4) Denerwowalo mnie troche te analfabectwo
5) Mialem cholernie zly nastroj
6) Mialem cholernie zly nastroj

Teraz to wszystko dodajcie i wyjdzie czemu to usunalem.
I mozecie mnie powiesic za jaja, czy tez za ich brak. I zly nastroj.
Pozdrawiam,
Winger

Tomek

  • Gość
Usuwanie postów
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Grudnia 2003, 01:21:03 »
Wigner, to zeby byl juz spokoj na ten temat.  To co zrobiles to mam(y) nadzieje ze to tylko teraz byla.  Mam nadzieje ze wiecej tego nie bedzie.  Troche szkoda ze ciebie tak ponioslo.  :)

Chrisfox, spokojnie, ja wiem ze nie potrafie pisac.  Juz sie do tego przyzwyczailem :-)

 
Pozdrawiam,

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Usuwanie postów
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Grudnia 2003, 01:31:01 »
No ale jakby nie patrzec, te ciagle posty w stylu 'o, i mam kolejnego posta na koncie :)))))' mogly w koncu zaczac denerwowac, ze nie wspomne o ortografii niektorych osob - zaznacze od razu - od zawsze mieszkajacych jedynie w Polsce.
Pozdrawiam,
Winger

Tomek

  • Gość
Usuwanie postów
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Grudnia 2003, 01:33:15 »
No mogl, ale co zrobisz jak ludzie na przekor robie tobie/nam.  Cuz, nie martw sie.  I prosze was,  nie jest taki wrazliwy na temat mojego pisemnictwa polskiego.

Pozdrawiam,

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Usuwanie postów
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Grudnia 2003, 01:34:48 »
Zaznaczylem, ze chodzi mi o osoby ktore mieszkaja od zawsze w Polsce. Ty, i nie tylko, jestes w 100% usprawiedliwiony.
Pozdrawiam,
Winger

Offline chrisfox

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • http://www.marki.net.pl/kolejka
  • Otrzymane polubienia: 1
Usuwanie postów
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Grudnia 2003, 06:49:31 »
Żeby już urwać wątek analfabetyzmu:
Cytat: "Winger"
chodzi mi o osoby ktore mieszkaja od zawsze w Polsce. Ty, i nie tylko, jestes w 100% usprawiedliwiony.

Podpisuję się pod tym. I tyle

Jeszcze jedno, żeby nie pisać tego w kolejnym poście ;)  Nie, żeby dokopywać Wingerowi, tylko tytułem wyjaśnienia. Przeczytałem teraz swoją bardzo długą wypowiedź i wiem, jak mógłbym ją streścić - o co mi tak naprawdę chodziło. To by było jakoś tak: w Hyde Parku nie ma moderatora.
Pozdrowienia

Krzysiek

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Usuwanie postów
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Grudnia 2003, 11:45:25 »
Hm, wszyscy Administratorzy - a jest nas kilku - sa moderatorami.
Pozdrawiam,
Winger

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Usuwanie postów
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudnia 2003, 12:02:03 »
No, wrocilem a tu jakies chryje ;->
Co do postu o nowej scenerii to usunalem, nie pamietam czemu,
zdaje sie ze mixer sie pospieszyl z jakas informacja a nie bylo
oficjalnej wersji i moglo byc zamieszanie z pytaniami.
Nie mam tez pretensji do Wingera o usuniecie jakiejs glupawki,
wolalbym wchodzac na "przeczytaj od ostatniej wizyty"
zobaczyc jakies informacjie o nowych trasach,  updatach itp
niz przekopywac sie przez gąszcz glupawek.
Od samego gadania postępu nie będzie
(tu od razu zaznaczam na wszelki wypadek,
ze nie adresuje tego do Tomka, ktorego wklad
w angielskie tlumaczenia dokumentacji bardzo doceniam).
Na poprzednim forum od szumu informacyjnego byla ochrona
poprzez koniecznosc kazdorazowej aprobaty listu przez
moderatora. Teraz trzeba to robic post-factum - wiec trzeba
sie liczyc z tym ze jak sie podepnie pod glupawke a admin
skasuje pierwotny list to caly watek rowniez sie automatycznie
skasuje. Niemniej na przyszlosc polecalbym adminom
w takich przypadkach po prostu dac S1 czyli zablokowac
watek (zeby uniknac kolejnych watków z posdzeniami
o cenzurę ;-)

Pozdr,

Offline chrisfox

  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • http://www.marki.net.pl/kolejka
  • Otrzymane polubienia: 1
Usuwanie postów
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudnia 2003, 13:08:10 »
Cytat: "Winger"
Hm, wszyscy Administratorzy - a jest nas kilku - sa moderatorami.


... (pokręciłem głową), chodziło mi o zwyczaje w autentycznym Hyde Parku, nie na forum

A przy okazji, w poprzednim forum było wyraźnie zaznaczone, które działy są moderowane. A teraz? Chyba trochę inaczej pisze się "pod moderatora" (przecież chodzi o to, żeby puścił post) a inaczej w sytuacji, kiedy wiadomo, że jest całkowita swoboda wypowiedzi. Przy czym oczywiście "swoboda" nie oznacza w moim pojęciu przyzwolenia dla chamstwa, czy napaści - tu się każdy powinien cenzurować sam i ta umiejętność jest jedną z rzeczy odróżniających człowieka na poziomie od tych innych.

Moja skromna propozycja, bez złośliwości. Może określcie (administratorzy), do czego służy dział "inne". Jeśli będę (i nie tylko ja) wiedział, co jest dozwolone a co nie, nie będzie problemów. Kiedy ktoś świadomie przekroczy pewne zasady - jego zmartwienie, niech ma pretensje do siebie. Swoja drogą, ja bym się nie podjął zdefiniowania, jakie żarty są dopuszczalne a jakie nie (to już pachnie ideologią). Więc może albo naprawdę Hyde Park (z autocenzurą), albo jasny zestaw reguł i moderowanie wszystkiego - tylko wtedy nie nazywajmy tego wolnością wypowiedzi, bo to będzie coś na kształt "demokracji socjalistycznej". Jeszcze raz, powyższe napisałem całkiem poważnie, po prostu w dalszym ciągu nie wiem, czego się spodziewać.
Pozdrowienia

Krzysiek

Offline mixer

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Usuwanie postów
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Grudnia 2003, 16:22:20 »
Nie było mnie dwa dni, bo poleciałem tam i z powrotem.
Dziś z niecierpliwością zaglądam na forum i co widzę????

Cytat: "McZapkie"
No, wrocilem a tu jakies chryje ;->
Co do postu o nowej scenerii to usunalem, nie pamietam czemu,
zdaje sie ze mixer sie pospieszyl z jakas informacja a nie bylo
oficjalnej wersji i moglo byc zamieszanie z pytaniami.


McZapkie -> Mogło, ale nie wydaje mi się żebym się z czymś spieszył.
Poproszę o przypomnienie o co chodzi? Postaram się wystosować dementi.


Winger -> Sprzątaczki przesadzają z nadgorliwością, a jak wiadomo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Tak jak pisał Maciek -> mogłeś zablokować szlak dając S1 zamiast zwijać w całości tory i trakcję. Uczysz się na przykładach PKP. Co Ci się stało? Pełnia ksieżyca dała o sobie znać i nie było się na kim wyładować, tylko na forumowiczach? Zrobili Ci coś?

Myślę, że napis HydePark i ta rubryka jest nie na miejscu, jeżeli zamierzasz wyrzucać posty dotyczące bezpośrednio forum, lecz nie mające związku z koleją.  Powoli zaczyna robić się tutaj gęsta atmosfera i drugie schizy pl.misc.kolej (z tej gorszej strony).
Tam ludzie bali się cokolwiek napisać, żeby nie dostać zjebki - tutaj nie będą pisać ze świadomością, iż ktoś ich skasuje bo miał zły humor.

Często najwięcej chętnych do zabrania głosu jest:
 -gdy powstanie temat "nie na temat"
 - gdy ktoś dopóźci się rarzoncyh buenduf ortograficznych.
I co w tym złego? Oczy bolą? Po gapieniu się z wytężoną uwagą przez 12 godzin na szlak też bolą :-/

Za duży ruch był na forum?
OK. Nie ma sprawy mogę natychmiast przestać tu pisać, tym bardziej, że jest kwas.
Dwusetny post to dobra okazja na jubileusz i emeryturę.
Już raz to napisałem, ale zostało skasowanie nie wiem czemu.
dobranoc

Tomek

  • Gość
Usuwanie postów
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Grudnia 2003, 16:36:51 »
Prosze was, ludzie maja wystarczajaca duzo stresu w zyciu codzienny, po co jeszcze tutaj?  Jak mixer mowil, robi sie tutaj lekko nie przyjemnie.  No i po co? Zeby to wszystko padlo?  Chce tylko powiedziec jedno.  KONIEC Z ARGUMENTAMI TO HISTORIA.  Po co?  na co?  Juz zostalo wytlumaczone, z dwoch stron: Administracji jak i przecietnych barankow.  KONIEC SPRAWY zanim tutaj totalny rezim dyktatorski ktos wprowadzi albo maly stan wojenny.  W koncu to juz 11 Grudnia :-)

Offline mixer

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Usuwanie postów
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Grudnia 2003, 16:47:55 »
Proponuję S1 lub Sz dla tego wątku nim nadejdzie 13 grudnia.
Dziś jestem wyjątkowo wkurzony -> nie dosyć że na na sytuację tutaj, to także na podbramkową sytuacje w PKP.
"Moi" kolejarze prowadzą strajk głodowy, bo rzad ma ich w dupie i znów obiecał a nie dotrzymał. Jak się nas (ich) traktuje?
Odwiedziłem kilka gniazd w centralnej (Bydg,Toruń,Poznań) i po dzisiejszych rozmowach jestem prawie przekonany, że dojdzie do ogólnopolskiego strajku, we wtorek jeżeli natychmiast coś się nie zmieni. Gadanie i obiecanki nie wystarczą.