Autor Wątek:  Nie radze sobie z obsługą lokomotywy---[problem rozwiązany]  (Przeczytany 2997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Juhas

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Cześć, zauważyłem coś takiego.
Jadę sobie pociągiem, nagle muszę przyhamować, bo np. ograniczenie prędkości. Więc zwalniam bocznik(jeśli był włączony), nastawnik do zera i zaczynam hamować. Potem jeszcze zanim wytracę całą prędkość - gdy osiągam pożądaną, zwalniam hamulce(6), robię napełnianie uderzeniowe(.) i ustawiam hamulec zasadniczy na pozycję neutralny(4).
I gdy chcę dać nastawnik na jakąś pozycję nic się nie dzieje. Tzn. nastawnik kręci się, ale napięcie(czy natężenie) w ogóle nie rośnie no i nic. Zatrzymuję się po wytraceniu prędkości. Próbuję zrobić całą sekwencję od nowa włącznie z wyłączeniem i załączeniem głównego obwodu, przetwornicy i sprężarki. Nic nie jedzie. Stoi w szczerym polu.

Rozumiem, że masz to obecnie "Na warsztacie" i nad tym usilnie pracujesz. Nie... jednak marny ze mnie optymista.
Nie ten więc dział, ale jako że "pierwszak" z Ciebie daruję Ci tym razem.
Przenoszę do Pomocy.
Akvin

Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nie radze sobie z obsługą lokomotywy---[problem rozwiązany]
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2007, 00:00:00 »
Wcisnij klawisz "N"

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nie radze sobie z obsługą lokomotywy---[problem rozwiązany]
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia 2007, 15:28:09 »
Nieee jezeli dales nastawnik na zero to nie bylo nadmiaru. Po prostu nacisnij raz przycisk + na numerycznej i poczekaj az sie zapali zolta lampka. Teraz mozesz dodawac tak aby nie wywalilo nadmiarowego.

Aha i jeszcze jedno. Musisz odhamowac sklad calkowicie bo jak masz na manometrze 0.2 to juz nie pojedziesz. Odhamowywuj sklad dotad az na pulpicie sie zapala dwie zielone lampki. Jezeli sie zapalily to mozesz stopniowo dodawac pozycje nastawnika.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Błąd w grze?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwietnia 2007, 22:29:48 »
Witam.

Cytat: "Juhas"
Cześć, zauważyłem coś takiego.
Jadę sobie pociągiem, nagle muszę przyhamować, bo np. ograniczenie prędkości. Więc zwalniam bocznik(jeśli był włączony), nastawnik do zera i zaczynam hamować. Potem jeszcze zanim wytracę całą prędkość - gdy osiągam pożądaną, zwalniam hamulce(6), robię napełnianie uderzeniowe(.) i ustawiam hamulec zasadniczy na pozycję neutralny(4).
I gdy chcę dać nastawnik na jakąś pozycję nic się nie dzieje. Tzn. nastawnik kręci się, ale napięcie(czy natężenie) w ogóle nie rośnie no i nic. Zatrzymuję się po wytraceniu prędkości. Próbuję zrobić całą sekwencję od nowa włącznie z wyłączeniem i załączeniem głównego obwodu, przetwornicy i sprężarki. Nic nie jedzie. Stoi w szczerym polu.

Rozumiem, że masz to obecnie "Na warsztacie" i nad tym usilnie pracujesz. Nie... jednak marny ze mnie optymista.
Nie ten więc dział, ale jako że "pierwszak" z Ciebie daruję Ci tym razem.
Przenoszę do Pomocy.
Akvin


Witam, jeszcze raz daj Num 0 i potem napełnianie uderzeniowe [Kropka na numerycznej]

Cięcie cytatów mile widziane,
Akvin
Interesant.

Offline Juhas

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Błąd w grze?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwietnia 2007, 23:08:21 »
Cytat: "Interesant"
Witam.
Witam, jeszcze raz daj Num 0

A co to robi? Nigdy tego nie używałem

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Nie radze sobie z obsługą lokomotywy---[problem rozwiązany]
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwietnia 2007, 23:11:49 »
Jest to hamowanie nagłe.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Nie radze sobie z obsługą lokomotywy---[problem rozwiązany]
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwietnia 2007, 08:18:38 »
Posty które uważam za rozwiązanie problemu, są napisane na kolor niebieski