Autor Wątek:  Emigranci do tablicy ;)  (Przeczytany 4592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Emigranci do tablicy ;)
« dnia: 11 Lutego 2007, 04:34:51 »
Bry,

Zastanawiam sie ile osob czyta forum spoza granic PL. Napiszcie, gdzie i od kiedy jestescie, i jesli chcecie, co Was sklonilo do wyjazdu z PL i czy macie w planach powrot.

Ja pierwszy: w Irlandii siedze juz ponad 2,5 roku, pierwsze pol roku w okolicach Galway, od tamtej pory Dublin (Santry, Tallaght, Maynooth, obecnie Knocklyon, w lato na dobre kilka lat znow Maynooth jako ze kobieta na NUI sie wybiera).
Powod wyjazdu? Beznadziejna sytuacja w PL, okazja, fakt iz tu patrza na umiejetnosci czlowieka, nie na papierki.
Powrot? Tak, wroce do PL, ale jak przejde na emeryture, tymbardziej ze do tego czasu nie podejrzewam zmiany pracodawcy.

Jesli ktos siedzi w Eire to chetnie na piwko sie wybiore.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Emigranci do tablicy ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lutego 2007, 05:39:47 »
Powoli i w Polsce zaczynają dostrzegać fach w ręku jakieś sluchy mnie doszly ze szkoły zawodowe chcą przywrócić. Wiekszosc studentow uczy sie po to aby zapomniec (wazny stał sie wpis w indeksie). Nawet nauka schodzi na spy :D

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Emigranci do tablicy ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lutego 2007, 14:09:54 »
Byłem w Szwecji. Mieszkałem niedaleko Sztokholmu. Pracowałem w Sztokholmie. Nie było nawet źle, pomijając jeden incydent który mnie spotkał =/. No a teraz wróciłem i się ucze jeszcze bo coś trzeba robić.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Emigranci do tablicy ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lutego 2007, 14:37:55 »
Byłem 1,5 roku w Szkocji. Praca ogólnie nieźle płatna, i tak jak pisał @Winger patrzą na umiejętności. Życie bez porównania z tym co jest w kraju; nie martwisz się co będzie jutro ani nie stajesz przed wyborem: czy opłacić rachunki czy może pozwolić sobie na coś więcej. Celem wyjazdu był (jak zapewne w większości) zarobek. Zarobiłem, wróciłem, ale widzę że sytuacja w kraju właściwie na lepsze się nie zmieniła, tyle tylko że na razie nie muszę się martwić o swoją przyszłość.

Offline emo2047

  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
    • http://www.eu07-addons.dl.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Emigranci do tablicy ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lutego 2007, 19:03:58 »
UK od czerwca 2004. Ponad rok spędziłem w Irlandii Północnej. Teraz mieszkam w Aberdeen.
Tu znajdziesz paczkę Defilera oraz dodatki do maszyny http://www.eu07-addons.dl.pl/

wagonPKP

  • Gość
Emigranci do tablicy ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Marca 2007, 23:18:49 »
bylem 5 lat w USA-to bylo zycie jak w raju,mozna sobie bylo na wszystko pozwolic wrocilem i zaluje bo w polsce to na lepsze sie nie zachodzi i trzeba jechac dalej zarabiac tylko juz nie do USA tylko do europy>BIEDA PANIE W KRAJU BIEDA>

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Emigranci do tablicy ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Marca 2007, 17:22:52 »
od 2 lutego br Dublin - Finglas, do kiedy ? do oporu :)

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
Emigranci do tablicy ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Marca 2007, 20:41:13 »
2 lata w UK . Teraz mieszkam w Hatfield i nie wiem kiedy wroce do kraju .Cos sie w polsce rusza ale to bedzie widac moze za 20 lat.

Offline el16

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Emigranci do tablicy ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marca 2007, 21:55:43 »
Ja od początku roku siedzę w Moskwie i nie mam zamiaru wracać.