Autor Wątek:  ruszanie po hamowaniu  (Przeczytany 4141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

domek567

  • Gość
ruszanie po hamowaniu
« dnia: 28 Marca 2007, 20:17:12 »
jak po hamowaniu można ruszyc??

Offline mannek

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: ruszanie po hamowaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marca 2007, 20:21:37 »
Cytat: "domek567"
jak po hamowaniu można ruszyc??
odhamować skład i dawać pozycje postwić kran w jazde tylko niektóre składy mogą długo luzować

pol102

  • Gość
ruszanie po hamowaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marca 2007, 20:29:30 »
przytrzymujesz przez 2 sekundy 9, a potem raz wciskasz 3 i gotowe

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ruszanie po hamowaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marca 2007, 20:57:28 »
A jeśli masz .exe youBy-ego to pod klawiszem F9 kryje się instrukcja dla początkujących.
-//-

Offline Butchy_83

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ruszanie po hamowaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marca 2007, 23:00:07 »
Cytat: "PEKAP"
A jeśli masz .exe youBy-ego to pod klawiszem F9 kryje się instrukcja dla początkujących.

a ja tak troche sie podlacze pod watek.. czy ktoś z was zauważył na exe YouBy'ego jakieś problemy z hamowaniem? bo mi się kilkakrotnie zdarzył jadąc z bruttem na opóźnieniu hamulca towarowym pewien problem. Mianowicie po zmniejszeniu prędkości hamulcem,wrzuciłem na popełnianie , ale nie poczekałem aż przestanie syczeć, czyli jeszcze przewód się nie napełnil do końca chyba i dałem na jazdę, po czym zaraz musiałem znowu hamować i o dziwo hamulce nawet nie drgneły. Czekałem dobre 25-30 sekund żeby coś zaczęło się dziać, ale wskazówka nawet nie ruszyła. Musiałem dać po nagłym, żeby nie przerżnąć s1. Dodam, że nagłe zadziałało bez zarzutu momentalnie. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Bo nie wiem czy to po prostu nagle się robi tak duże opóźnienie hamowania czy one w tym przypadku w ogóle nie działają, ze względu na nie napełnienie do końca przewodu..??
Pozdrawiam
'Ruszyła MaSzyna po szynach..'


Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ruszanie po hamowaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Marca 2007, 23:43:26 »
Mialem podobny problem ale niestety nie pomoge bo nie pamietam na ktorym exeku ;) Jutro jak bede mial wolna chwile sprawdze. Pozdrawiam.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
ruszanie po hamowaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Marca 2007, 15:49:15 »
Z problemem o któym piszecie spotkałem się w realu. Przy (ja to określam "cykaniu składu") bezpośrednio po sobie następującym hamowaniu, odhamowaniu i ponownym hamowaniu faktycznie skład przy tym drugim hamowaniu "łapie" z dość dużym opóźnieniem.

Offline Butchy_83

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ruszanie po hamowaniu
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Marca 2007, 16:57:08 »
Cytat: "EU07-457"
Z problemem o któym piszecie spotkałem się w realu. Przy (ja to określam "cykaniu składu") bezpośrednio po sobie następującym hamowaniu, odhamowaniu i ponownym hamowaniu faktycznie skład przy tym drugim hamowaniu "łapie" z dość dużym opóźnieniem.

hmm jeśli tak to może w exe jest ten efekt specjalnie zrobiony?  na wcześniejszych exe nie przypominam sobie takich sytuacji. ciekawa sprawa.
Pozdrawiam
'Ruszyła MaSzyna po szynach..'