Autor Wątek:  Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...  (Przeczytany 17181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Marca 2007, 17:10:31 »
@pol102, jak tak dalej będzie to ograniczymy się do wywlekania na wzajem błędów. I jeśli o tym mowa to kamyczek do Twojego ogródka.
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=4584&start=30&postdays=0&postorder=asc&highlight=
dwa ostatnie posty są Twoje. Moim zdaniem wątek nie powinien być kontynuowany. Nikt z nas pewnie nie jest bez winy, ale zostawmy już adminom podejmowanie decyzji.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Marca 2007, 17:15:41 »
Ja nie mam zdania, nie lubie biurokracji. Do czyszczenia forum owszem potrzeba więcej ludzi, natomiast do bieżącego moderowania forum wystarczy 4,5 w miarę aktywnych rozsądnych modów, którzy byliby konsekwenti (jak wariat do tego powracam) jak również konsekwentni powinny być Ci zasłużeni dla forum i projektu.
Na dzień dobry radzę się zastanowić jaki ma mieć kształt forum, to ważne, aby można było w zależności od kształtu odpowiednio reagować (liberalne,restrykcyjne, czy gdzieś po środku).
Jak na razie nie widzę odpowiedzi na to pytanie.

pol102

  • Gość
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Marca 2007, 17:24:13 »
@ Marisz popieram Cię i myślę, iż to coś między liberalnością a restrykcyjnością, hmm trudno to ująć bo jak sprecyzować to, że raz trzeba brutalnie moderować i usuwać, a innym pomyśleć czy to ma w sobie jakiś sens? Myślę, że gdyby nowi użytkownicy mieli ograniczony dostęp do forum przez miesiąc to by mogło coś dać, ale z 2 strony żeby nie zrobiło się z tych działów, w których piszą śmietnisko. Taka filozofia epikuryjska będzie najlepsza.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Marca 2007, 18:04:42 »
Powoływanie nowych (dodatkowych) pomocników/moderatorów jest moim zdaniem bezcelowe:
http://www.eu07.pl/forum/groupcp.php?g=916&sid=4437382f123129a7f1d994785abe2991

http://www.eu07.pl/forum/groupcp.php?g=261&sid=4437382f123129a7f1d994785abe2991

... to jest armia ludzi. Jednak wielu z nich chyba jest już nieobecnych dlatego być może powinno się trochę odświerzyć te zasoby (o ile znajdą się odpowiednie osoby). Pomysł z dedykowaniem jednego moda na dział jakoś do mnie nie trafia. Myślę że wprowadziłoby to raczej sztuczny porządek "na papierze". Sądzę że kwintesencję wyłożył nam tu Mariusz: aktywność, rozsądek, konsekwencja.

Aktywność - przejawiająca się również w szybkiej reakcji - tłumienie w zarodku flamewar.

Konsekwencja - "starzy znajomi" też przestrzegają regulaminu.

Rozsądek - najtrudniejsza część, czyli umiejętność trzeźwego spojrzenia na każdy indywidualny przypadek i odpowiedniego doboru środków do zaistniałej sytuacji.

To takie moje, proste, teoretyczne spojrzenie "z boku".
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline stonka 43

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Marca 2007, 19:32:13 »
1. Uważam, że pomysł   1moderator=1dział  jest dobry, bo wtedy nie było by podważania decyzji jednych przez drugich.

2. Zablokować pisanie dla nowych userów (oprócz działu pomoc). Jak ktoś będzię miał coś ciekawego, wtedy może odezwać się na PW do admina lub moderatora i wówczas oni zdecydują czy to jest warte publikacji

pol102

  • Gość
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Marca 2007, 19:41:12 »
Stonka - do moderatora działu niech piszą jak mają coś godnego uwagi, bo administratorzy mają i tak całkiem dużo roboty, niech ShaXbee zajmie się SPT bo nigdy go nie ujrzymy!


No stary, jak Shax to zobaczy to marny Twój los... :)
Bart

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Marca 2007, 19:58:01 »
Przestańcie z tym blokowaniem pisania postów dla nowych użytkowników. To jakiś idiotyzm, jak pomysły czcigodnego Romka. Jeśli któryś nowy użytkownik będzie pisał głupoty - może wtedy taki zakaz na niego nałożyć; ale na litość boską, nie karajcie niewinnych!
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Marca 2007, 20:07:07 »
Jeden mod do jednego działu nie jest dobry ze względów logistycznych (szybkość reakcji, ktoś wyjechał itp, inaczej będzie wchodzenie sobie w kompetencje, albo bałagan)!
Teraz jest mod/admin, będzie pomocnik/mod/admin, więc dodatkowy czynnik mogący rodzić niezgodności pomiędzy nimi.
Czterech ludków aktywnych opanuje bieżące moderowanie. Jeżeli będą oni aktywni, to będzie ich za dużo nawet.

Co do nowych-blokowanie, jakbym był nowym i wiedziałbym, że takie są zasady, to przyjąłbym je z pokorą, a nawet jeżeli ktoś nowy wykona np. teksturę, to ma dwie co najmniej możliwości, aby jego dzieło było tam gdzie powinno, a wtedy nazwijmy to awansuje. Należy się przyjrzeć statystyce!
W każdym bądź razie, gdyby to była firma jakaś, która opiera się na ekonomii, to już dawno tak byłoby zrobione- zgodnie ze sloganem jak najmniej pracy, a jak największy efekt. Ta wydumna sprawiedliwość (nie karajmy młodych), hmmm, nie byłoby to niesprawiedliwe (pokaż ktoś Ty za jeden, to wtedy się obada), a nawet jeśli to komuś wydaję się być nieprawiedliwe, to sprawidliwość tylko na łożu śmierci. Tu na ziemi przede wszystkim inne czynniki się liczą.
Dla mnie EOT.

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Marca 2007, 20:59:49 »
Okej podam przykład bałaganu i to w temacie....POMOC bo czytam sobie i niby zaczęły się oceny SA109 zamiast pomocy tu jest bałagan http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=4584 to oczywiście przykład zamiast się kłócić spróbujcie coś zrobić ja nie mam takich możliwości.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Marca 2007, 21:50:30 »
Jeszcze raz napiszę i na tym koniec panowie!
@Czomo, a czytałeś cały ten wątek do jasnej ch.....? Kilka postów wyżej dałem przykład tego wątku co TY, więc po co się powtarzasz?
Trzeba skończyć to ..... gadanie,  lepiej niech każdy z nas zastanowi się co napisał i po co zanim naciśnie wyślij.

Taka wiliczanka, może poskutkuje;

Cisza na morzu, wicher dmie,
za chwilę bałwan odezwie się.
A tym bałwanem będzie ten,
kto pierwszy odezwie się!

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Marca 2007, 10:29:50 »
Jako "bałwan ekonomiczny" ;) muszę sprostować...

Cytat: "Mariusz1970"

W każdym bądź razie, gdyby to była firma jakaś, która opiera się na ekonomii, to już dawno tak byłoby zrobione- zgodnie ze sloganem jak najmniej pracy, a jak największy efekt.


@Mariusz... na AE dostałbyś po łapach ;) Zasadą racjonalnego gospodarowania: Maksymalizacja efektu przy założonych nakładach, lub minimalizacja nakładów przy założonym efekcie.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Marca 2007, 16:28:53 »
Akvin, to lej mnie po łapach:)
Maksymalizacja efektu jednocześnie minimalizacując koszty.
To jest złe?
hmmmmm

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Marca 2007, 17:14:49 »
Cytat: "Mariusz1970"
Akvin, to lej mnie po łapach:)

Ja cię lać nie mam zamiaru :)
EOT
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Marca 2007, 18:37:29 »
Gdzie te stare dobre czasy, gdzie ten porzadek, gdzie te prywatki...  To se ne vrati!!! Najlepiej bedzie jak kazdy z NAS sam osobiscie zadba o siebie a wtedy nie bedzie balaganu, BALAGAN swiadczy o charakterze osoby badz jak tu mamy na przykladzie FORUM. Prawdziwi wyjadacze, ludzie ktorzy naprawde cos zrobili badz pomogli i w czasie terazniejszym tez chyba maja dosyc! Ja tez mam dosyc. Staram sie stosowac do regol na forum chodz nie jestem wyjatkiem to inni zwlaszcza mlodzi USERZY zamiast pisac *** i pytania; dlaczego slonce swieci? wzieliby przyklad i nierobili syfu wktorzym sami sie beda badz juz poruszaja! Od teraz wszystko bede wstawial do dzialu BUGS [bo przetestowac przeciez trzeba] i podobnie proponuje starym 'dobrym' znajomym! Niemozna prowadzic kampani NON PROFIT nawet jak dostajesz po mordzie wypada powiedziec dziekuje! A moderatorom zycze jak najmniej interwencji. To bylo by na tyle!