Autor Wątek:  Brak trakcji w linii 546  (Przeczytany 3924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JacekBlachoot

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Brak trakcji w linii 546
« dnia: 26 Lutego 2007, 20:27:02 »
Witam, mam problem z trasą "linia 546". Po zainstalowaniu scenerii "bałtyk", przy uruchamianiu linii 546 wyskakiwały mi błędy informujące o braku event'ów. Niezrażony problemem ponownie zainstalowałem scenrię "linia 546" łącznie z patch'em. I tu, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu pojawił się pewien problem; wszystkie event'y działają poprawnie ale nie ma trakcji elektrycznej (w innych sceneriach jest).
Posiadam paczkę Mariusza1970 i exe 664.
Proszę o pomoc bo zupełnie zgłupiałem co z tym zrobić.
pozdrawiam

Offline JacekBlachoot

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Brak trakcji w linii 546
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lutego 2007, 16:10:06 »
Próbowałem też ze zmianami w pliku eu07.ini  - niestety, żadnej poprawy. Trakcji jak nie było to nie ma. Ma ktoś może jakieś propozycje co jeszcze mogę zrobić, sprawdzić? Próbowałem również na najnowszym exe - efekt ten sam. Mogę dołączyć treść pliku log.txt  napiszcie tylko którą jego część.
pozdrawiam

Offline Daro

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • http://www.hotrod.oz.pl
  • Otrzymane polubienia: 2
Brak trakcji w linii 546
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lutego 2007, 16:39:52 »
A czy na innych trasach masz trakcje i słupy?  Jeżeli tak to może coś namieszałeś w pliku sceneri. Popatrz w pliku eu07.ini czy przy opcji „loadtraction” masz  yes czy no.

Offline JacekBlachoot

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Brak trakcji w linii 546
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lutego 2007, 16:48:44 »
W innych trasach mam słupy i druty (nie wyłączyłem trakcji w eu07.ini) Przy wpisie loadtraction mam wpis yes. Najbardziej mnie dziwi to, że po ponownym zainstalowaniu tej trasy dalej nie ma trakcji (kazałem mu nadpisać pliki. Może jednak wstawię loga? Tylko całego, czy część?
pozdrawiam

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Brak trakcji w linii 546
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lutego 2007, 19:51:46 »
Poświęciłem troszkę czasu i wnioski są takie:
1 Niestety doinstalowanie scenerii Bałtyk powoduje późniejsze błędy w odpalaniu scenerii Linia 546.
2 Jedyną radą na to jest powtórne rozpakowanie paczki z Linią 546.
3 U mnie te manewry się sprawdziły!
4 Sprawdziłem, i obie trasy odpalają się bez błędów.
Ponieważ u Ciebie nie wyświetla się trakcja to prawdopodobnie któryś z plików jest uszkodzony, lub nie został powtórnie nadpisany.
Bałtyk był szykowany do paczki Defiler/Mariusz1970 i na tej paczce to przetestowałem.
Proponuje Tobie nadpisanie jeszcze folderu Linia546, do folderu Scenery.
Życzę powodzenia.
Daj znać czy poradziłeś sobie.

Offline JacekBlachoot

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Brak trakcji w linii 546
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lutego 2007, 23:15:30 »
Dobra, dzięki za radę. Muszę wobec tego chyba jeszcze raz ściągnąć "linię546", bo przeinstalowywanie ze starej instalki nie dawało póki co efektu. Zajmę się tym w najbliższym czasie, teraz niestety studia gonią do roboty. Czy jest jakiś sposób, żeby linię546 zainstalować "ręcznie" a nie tym instalatorem? Mam nadzieję, że ktoś zrozumie moje lamerskie określenie :)
pozdrawiam

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Brak trakcji w linii 546
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lutego 2007, 23:30:06 »
No faktycznie lamerskie pytanie. Zainstaluj scenerię za pomocą tego instalatora w innym folderze niż jest MaSzyna, następnie ręcznie kopuj pliki z tego folderu, gdzie wskazałeś instalatorowi do foledru z MaSzyną.
Po ręcznej instalacji na wszelki wypadek zobacz, czy instalator ma funkcję uninstall lub zobacz w panelu sterowania dodaj lub usuń programy i jeżeli tam to jest, to z tego poziomu usuń. Jeżeli nie ma, to ręcznie usuniesz foldery wraz z zawarotścia, które wypakował instalator.

Offline JacekBlachoot

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Brak trakcji w linii 546
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marca 2007, 16:15:38 »
No więc tak, zainstalowałem ręcznie linie546 i trakcja wróciła nad tory. Dziwię się tylko dlaczego dopiero po ręcznym nadpisywaniu plików (wcześniej instalatorowi też kazałem nadpisywać pliki).
Acha i jeszcze jedna uwaga dla innych początkujących, jeśli przydarzy się wam podobna sytuacja postępujcie tak jak tu napisano i pamiętajcie, że jeśli robiliście dodatkowe pliki scenerii (na bazie oryginalnych, tylko np. ze zmienionymi składami) to te pliki również należy "zrobić" od nowa.

Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc.

Zamykam
Akvin
pozdrawiam