Autor Wątek:  [Kolejarz] Legionowo Piaski - test i pomoc  (Przeczytany 763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Neodokuran

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
[Kolejarz] Legionowo Piaski - test i pomoc
« dnia: 14 Marca 2024, 15:52:02 »
Witam,
to znowu ja. Zrobiłem modyfikację Legionowa Piasków. Został narysowany nowy pulpit oraz nowe przebiegi po stacji. Rozkład zmodyfikowałem ze starego Legionowa Piasków i dostosowałem do aktualnego pliku stc stacji, jednak wywala błąd po uruchomieniu oraz nie zaczytuje przyjazdów/odjazdów. Gorąca prośba, może ktoś odpalić plik roz i stc oraz wytłumaczyć, co zrobiłem źle?


Edit - znaleziony błąd, wątek do zamknięcia.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2024, 15:33:09 wysłana przez Neodokuran »

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: [Kolejarz] Legionowo Piaski - test i pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2024, 22:26:18 »
Możesz napisać na czym polegał błąd. Kiedyś robiłem podejścia do modyfikacji układu, żeby można było wpychać wagony na bocznicę, ale coś sypało błędami.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2024, 22:27:41 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1155
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 767
Odp: [Kolejarz] Legionowo Piaski - test i pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marca 2024, 01:56:51 »
Ja bym proponował napisanie jakiegoś prostego poradnika krok po kroku co jak i gdzie. Ponieważ sam projekt umarł a i ludzie którzy ogarniają edytor, są na wage złota.
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: [Kolejarz] Legionowo Piaski - test i pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marca 2024, 02:11:07 »
Kiedyś pozbierałem stacje z Kolejarza pod kątem wykorzystania ich jako bazę do scenariuszy w MaSzynie. Niestety, wtedy nie było jeszcze scenerii realistycznych zrobionych i trudno było coś przenieść (np. Poznań, Jelenia Góra). Natomiast teraz w miarę baza stacji się poszerza, więc ewentualnie można się do tego jakoś lepiej przymierzyć. Na początek dobrze by było zrobić jakąś listę bardziej wartościowych scenariuszy z Kolejarza, żeby się po potencjalnych stacjach do MaSzyny rozejrzeć...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Neodokuran

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: [Kolejarz] Legionowo Piaski - test i pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marca 2024, 13:27:52 »
Możesz napisać na czym polegał błąd. Kiedyś robiłem podejścia do modyfikacji układu, żeby można było wpychać wagony na bocznicę, ale coś sypało błędami.

Matku, błąd polegał na błędnym zastąpieniu współrzędnych kostki wjazdowej. Czeski błąd, zamiast 0740 wpisałem 0704.

Offline Neodokuran

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: [Kolejarz] Legionowo Piaski - test i pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marca 2024, 13:30:21 »
Czy mógłbym mieć propozycję? Zrobić jakiś mały dział dotyczący Kolejarza... Kilka osób się tutaj interesuje Kolejarzem, a mam w planach Piłę Główną, Inowrocław w trakcie robienia... Ja wiem, że to Forum MaSzyny, ale mogłoby też pokątnie zrzeszać miłośników...

Offline Neodokuran

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: [Kolejarz] Legionowo Piaski - test i pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marca 2024, 13:35:05 »
Ja bym proponował napisanie jakiegoś prostego poradnika krok po kroku co jak i gdzie. Ponieważ sam projekt umarł a i ludzie którzy ogarniają edytor, są na wage złota.

Ja nie ogarniam aż tak bardzo, sam miałem problem z ogarnięciem, co robię źle. To jest mój pierwszy scenariusz, póki co starałem się uczyć metoda prób i błędów...

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1510
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1146
Odp: [Kolejarz] Legionowo Piaski - test i pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Marca 2024, 15:12:39 »
Czy mógłbym mieć propozycję? Zrobić jakiś mały dział dotyczący Kolejarza... Kilka osób się tutaj interesuje Kolejarzem, a mam w planach Piłę Główną, Inowrocław w trakcie robienia... Ja wiem, że to Forum MaSzyny, ale mogłoby też pokątnie zrzeszać miłośników...

Nie ma działów o Train Driver 2, Trainzie ani SimRailu, to dlaczego cały dział o Kolejarzu? Wątek wystarczy.
10 lat na forum MaSzyny!