Autor Wątek:  Elektryfikacja Quarka  (Przeczytany 8156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Elektryfikacja Quarka
« dnia: 08 Stycznia 2007, 22:38:54 »
Bardzo wiele dzieje się w symulatorze ostatnio. Też mam coś do przedstawienia, o to dwa screeny:

Widok na stację Skwarki

Widok na wyjazd ze stacji Skwarki.

Wielki Kac wyjazd, tu nie było drutu.

Druty powiesiłem na szlaku linii dwutorowej, zostało do zrobienia - na szlaku kilku kosmetycznych poprawek. Na stacji Skwarki zostało powiesić druciki nad torami 1 peronu, oraz nad torami postojowymi. Jeszcze to troszkę potrwa, ale na 100% będzie.

Na koniec koniec stacyjki.

Trochę to trwa(m)( przy kompie, nie przy TV) ale wieszam te druciki w notatniku:))

Offline ROBO89

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
    • Robert Kupis software
  • Otrzymane polubienia: 0
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Stycznia 2007, 17:16:07 »
No no... fajne będzie jeżdżenie, tylko trochę łyso wygląda ta część trasy bez drzew (wiem że to nie w temacie trakcji, ale może znalazłby się ktoś chętny...)
@ RK Generator wpisów taboru 1.alfa.4 - przeszedł dawno do historii.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Stycznia 2007, 17:23:11 »
Krzysiek jak juz wspominalem w naszej wczorajszej rozmowie, pomysl jest po prostu świetny. Obys mial jak najmniej problemow w tym temacie.
Mam jeszcze cicha nadzieje, ze wraz z elektryfikacja legendarnej scenerii jaka jest quark pojawia sie nowe sklady itd. :)

Pzdr

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Stycznia 2007, 18:27:07 »
Jeśli chodzi o teren to niestety nie można nic więcej zrobić, nawet gdyby znalazła się osoba chętna do zabudowy terenu to pozostaje problem FPS, Quark już w tej chwili nie ma za wiele płynności działania.

Jest natomiast duże prawdopodobieństwo stworzenia kilku dodatkowych misji, bądź przdłużenia istniejących. Jeśli nic się nie zmieni to po powieszeniu trakcji mam obiecane dorobienie eventów, o ile wszystko potoczy się jak należy.

W samym wieszaniu drutu nie przewiduje już żadnych trudności, trzeba tylko troszkę czasu.

PZPR

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Stycznia 2007, 18:49:45 »
A gdyby tak wywalic część szlaku i kilka eventów? FPS by sie podniusł, np kiedy starujemy misja dla et czy kibla to szlak dla spalinówek nam niepotzrebny jest! Wywalić go i zostawić kawałek toru żeby suka miała jak wywołać event. Gdyby był plik maxa to można by tą scenerie wskrzesić.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Stycznia 2007, 19:09:34 »
Można FPS podnieść poprzez operowanie parametrem node. U mnie na Quarku bardzo pomogło, choć wiem również, iż niektórym nieznacznie pomogło. Według mnie to im silniejszy komp (paradoksalnie), tym bardziej pomaga i jakoś tak nieliniowo, tylko coś na wzór jakieś funkcji kwadratowej, albo cholipa wie jakiej.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Stycznia 2007, 20:52:57 »
Pamietam to. Napisales nawet specjalne narzedzie do zmiany wartosci node. U mnie to nie poskutkowalo. A szkoda ;/

Converter

  • Gość
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Stycznia 2007, 12:18:32 »
Ja natomiast proponowałbym zasiedlić teren wzdłuż odcinka Wielki Kac - Skwarki. Kiedyś zasiedlałem przedmieścia Wielkiego Kaca - nawet dobrze mi to szło. Dodać lasy, budynki, może jakieś przystanki i SBL. Denerwujący jest fakt, że taka modyfikacja trasy jest czasochłonna :/. Chyba że...jakby przerobić mój generator lasów - właściwie teraz też nada się do wstawiania grup drzew, a nawet budynków (znajdź i zamień w notatniku) ;)
Pozdrawiam,
Albsup - Converter

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Stycznia 2007, 08:49:07 »
Ja to tylko na razie elektryk jestem. Teraz brakło drutu, ale jutro mają dowieźć.
A tak nawiasem to o który odcinek do Skwarek Wam chodzi? Druty są wieszane na linii dwutorowej, dotychczas nie było tam żadnych misji. O linii jednotorowej nie myślałem. Na mój gust powinna zostać bez drutów.

PS: Pociąg testowy pojedzie 28 stycznia .....

Ponieważ prace zostały zakończone przed terminem, ( jak za dawnych czasów ) to pora na małą prezentację.

Skwarki od strony wjazdu.

Od strony torów postojowych

W stronę Wielkiego Kaca.
Czas rozejrzeć się co dalej ....

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Stycznia 2007, 17:48:02 »
Dzięki Krzyśkowi626, który zelektryfikował Wielki Kac-Skwarki, zapraszam do wątku:
http://http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=4899&sid=c30362060f3f2c5740f222c867578267

Założony jest oddzielny wątkek, gdyż odmian nowego Quarka ma być kilka i aby nie było w związku z tym w tym wątku bałaganu.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Stycznia 2007, 16:48:00 »
Witam
Podczas ładowania wywala mi błąd :
"Cannot load dynamic object eu07-485 from pkp\eu07_new\303e-mbs error=-8@0", tak samo dzieje sie z ET41.
P.S
Proszę o pomoc, z góry dziękuję i Pozdrawiam ;)
^^PR Rzeszów^^

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Stycznia 2007, 17:21:24 »
Po:
1)Zalożyłem specjalnie oddzielny wątek, aby w tym nie robić bałaganu i pytania związane z tamtą przeróbką trasy proszę pisać w tamtym wątku
2)Co do błędu, to wszystko tam jest wyjaśnione (zmień tabor, na taki który posiadasz)

Ludzie prosim Was, ale tak bardzo prosim, czytajcie więcej i myślcie.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Elektryfikacja Quarka
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Stycznia 2007, 23:15:17 »
Paczka została ukończona. Linki są w dziale trasy wątek Quark2007.