Autor Wątek:  Wydzielone  (Przeczytany 1889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ROBO89

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
    • Robert Kupis software
  • Otrzymane polubienia: 0
Wydzielone
« dnia: 05 Grudnia 2006, 18:05:20 »
Może już zakończycie panowie (??) tę antydyskusję albo jakiś moderator się tym zajmie i sam zamknie temat.

Od października nie było żadnego postu, więc o jakiej dyskusji mówisz?

Andrzej
@ RK Generator wpisów taboru 1.alfa.4 - przeszedł dawno do historii.

Offline programista

  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wydzielone
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudnia 2006, 23:59:49 »
Mariusz mądrze mówi.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Wydzielone
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudnia 2006, 15:56:41 »
Dopiszę tylko tyle:

Nie ważne, ile kto ma lat. Ważne, czy sprosta zadaniu sobie postawionym w stosunkowo krótkim czasie. Pomimo tego, że można ściągnąć sobie "paczuszkę" dla kogoś, kto obeznany jest trochę z programowaniem nie będzie trudno "zaczaić" o co chodzi a tym bardziej dopisać coś od siebie. Oczywiście wcześniej poczytałbym,co jest do zrobienia, co można poprawić itp, a nie rzucać się na projekt nie wiedząc, jak nawet skompilować źródła.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Wydzielone
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudnia 2006, 16:37:22 »
Nie chciałbym znowu rozpętywać jakieś burzy, ale właśnie czy sprosta?.
Są oczywiście jakieś wyjątki do takich zaliczam np. największego cudu z którym się spotkałem, a mianowicie nasz fizyk i programista yB.
W ogóle się zastanawiam jakie są proporcje przy pisaniu programów:
a)ile jest sztuki np. "wpadania na genialny pomysł"
b)wiedzy na temat dango języka programowania i ich funkcji
c)wiedzy na temat alogrytmiki np. tworzenie drzew binarnych, typy sortowań, listy, kolejki, stosy, znajmość gotowych sprawdzonych algorytmów np. algorytm Flyda-Warshalla, rekurencja a iteracja, etc

To wszytko składa się na to, czy ktoś czemuś podoła czy nie.
Pondato często gęsto trzeba współpracować z różnymi specjalistami w danej dziedzinie np. fizyka, elektrotechnika, znajomość konstrukcji loków itp.
Z doświadczenia wiem, że im więcej wiem na dany temat, tym bardziej sobie uśwaidamiam, że mało wiem. W życiu napotakłem takie problemy, których nie mogłem rozwiązać, ale punkt c pomógł mi, albo też takie, z którymi sobie w ogóle nie poradziłem. Bywało też, popytałem bardziej doświadczone osoby i dawały mi jakąś wskazówkę, która się sprawdziła albo i nie :)
Coś optymistycznego: obecna młodzież jest zdolniejsza od mego pokolenia (a może bardziej obyta z komputerami), więc i wiek do tego o czym pisałem powyżej się obniża.