Autor Wątek:  Jak zwiększyć jakość grafiki - tutorial  (Przeczytany 27287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hunter

  • Gość
Jak zwiększyć jakość grafiki - tutorial
« dnia: 26 Czerwca 2005, 12:45:59 »
Witam.

Wiele ludzi narzeka, że grafika w MaSzynie jest do.... kitu ;-) Oczywiście na wstępie piszę, że NIE BIORĘ odpowiedzialności za uszkodzenie sprzętu, błędy w grafice itp., a więc zastanów się, czy chcesz to wykonać. W tym tutorialu napiszę, jak zwiększyć jakość grafiki. Opisywane tu czynności są wykonywane na karcie GeForce FX 5700 LE.

Klikamy prawym przyciskiem na Pulpicie. Wybieramy pozycję Właściwości. Przechodzimy na zakładkę Ustawienia i klikamy na Zaawansowane. Później wybieramy zakładkę GeForce FX 5700LE (u każdego - nazwa jego karty graficznej).

Z bocznego menu wybieramy Ustawienia wydajności i jakości.
Teraz mamy pełną kontrolę nad kartą graficzną ;-)

Dostosowujemy pozycje Ustawienia wygładzania obrazu i Filtr anizotropowy tak, jak nam będzie to pasowało. Ja osobiście ustawiłem antyaliasing na i filtr anizotropowy na . Dla słabszych kart radzę używać niskiego filtra anizotropowego (max ) i wogóle nie używać antyaliasingu. Dla np. GeForce 3 to będzie antyaliasing i filtr anizotropowy.

Pozdrawiam i życzę miłej (oraz przyjemnej) jazdy.

(Poprawione przez @ jarasa do celu tutoriala)

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zwiększyć jakość grafiki - tutorial
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipca 2005, 18:26:45 »
Czy TY widzisz poprawę gołym okiem?
Pozdrawiam, Nicolass

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Jak zwiększyć jakość grafiki - tutorial
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipca 2005, 23:28:32 »
Cytat: "Nicolass"
Czy TY widzisz poprawę gołym okiem?

Ja widze przy zoomie optycznym x40 :D

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jak zwiększyć jakość grafiki - tutorial
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipca 2005, 10:23:01 »
Hmm.. ale po co używać AA? Przecież to niepotrzebnie obciąży GPU? Fakt.. Ładnie to wygląda, jeśli używa się AA, ale wg mnie nie potrzeba włączać AntyAliasingu.

Do tego aby sprawnie pracowała "stacja graficzna w kompie" musi być spełnionych kilka warunków:

1. Instalacja sterów chipsetu a w szczególności do AGP (np. dla VIA będzie to VIA CPU to AGP Controller).
2. Instalacja odpowiednich sterów. Tu mam na myśli najlepsze do naszej grafy (nie chodzi o najnowsze) tylko o te, na których nasza grafa jest "najwydajniejsza". Np. Dla GF 2MX, 4MX najlepsze są stery w wersji 45.23 lub 53.03 Nowszych już nie polecam.
3. Instalacja DirextX-a v9.0c

Jeśli mamy ten etap już za sobą możemy przystąpić do drugiego etapu podnoszenia wydajności silnika graficznego, poprzez wyłączenie niepotrzebnych opcji w sterach. Ważne są (jeśli chodzi o symka) np. w OpenGL-u (we właściwościach sterów):
a) wyłączyć synchronizację verticalną
b) Buffer Flipping Mode -> ustawić na transfer blokowy
c) Default colour depth (for textures) ustawić na 16bpp.

Wtedy wydajność OpenGL-a z pewnością wzrośnie (o ile? To już zależy od konfiguracji kompa).

hunter

  • Gość
Jak zwiększyć jakość grafiki - tutorial
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lipca 2005, 11:34:02 »
Ja tam nie narzekam. Ustawiłem teraz sobie AA na 8xS i filtrowanie anizotropowe też na 8x i chodzi bez problemu. Tylko czasami lekko przycina.

Offline Yazhubal

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
    • http://www.yazhubal.digart.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak zwiększyć jakość grafiki - tutorial
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudnia 2006, 00:45:28 »
Może przyda się komuś dobry poradnik zwiększenia wydajności komputera, jako dopełnienie  zmian w grafice ?

Polecam  topic  z forum http://tweak.pl/forum/index.php?showtopic=56399

Przydatne zmiany dla XP, XP SP2 i 2003, zastosowanie  ich  znacznie zwiększa wydajnośc procesora oraz zwolnienia pamięci.

Maszynę uruchamiam na Notebooku ASUS 1,8Gh  512 RAM z beznadziejną karta  graficzną Intela, i nie  narzekam na problemy.
og ég fđ blóđnasir
og ég stend alltaf upp

Sigur Rós