Autor Wątek:  Wyciąganie plików używanych przez daną scn  (Przeczytany 6772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Wyciąganie plików używanych przez daną scn
« dnia: 30 Października 2006, 19:05:58 »
Zrobiłem takie narzędzie, które może być przydatne dla trasopisarzy już po napisaniu swojej trasy i chcącym udostępnić swoje dzieło. Programik pozwala na wypisanie wszystkich plików potrzebnych do danej trasy . Program nie wyciąga plików txt rozkładów jazdy.

Obsługa:
1)Wejść na arkusz kongfig, uzupełnieć potrzebne parametry, w tym nazwy scn, które program ma wyciągnąć. Może ich być kilka, tak jak się kończy obramowana komórka
2)Przejść na arkusz dane i nacisnąć przycisk wypisz pliki - w kolumnach A i B programik wypisze wszystkie pliki, jakie ma ktoś w MaSzynie
3)Nacisnąć przycisk wyciągnij pliki. Program zaczyna wyciągać potrzebne pliki i ich spis jest w kolumnie D. Kolumna E wskazuje nam błędy tzn. jakiś plik odwołuje się do wypisanego tam pliku, a w MaSzynie go nie ma.
4)Utworzyć katalog, gdzie będą kopiowane wypisane pliki
5)Nacisnąć przycisk kopiuj wyciągnięte pliki- program teraz będzie w katalogu podanym w pkt. 4 zakładał podkatalogi i będzie kopiował pliki wypisane w kolumnie D.
To wszystko.

Zasada działania (może być ważne dla kogoś):
Po naciśnęciu przycisku Wyciągnij pliki, program odczytuje z komórek od c2 do c10 arkusz konfig ścieżki i nazwy plików *.scn, które ma wyciągnąć i umieszcza je w kolejce do odczytania. Oczytuje zawatrość 1 z nich i jeśli natrafi na ciąg znaków podanych w konfigu w kolumnie A, to teraz odczytuje nazwę pliku *uwaga1. Po odczytaniu nazwy pliku, sprawdza, czy już ten plik wcześniej nie był analizowany przez program. Jeśli nie, to odszukuje go spośód listy wszystkich plkiów MaSzyny wypisanych w kolumnach A i B arkusza dane. Jeżeli nie znajdzie ani jednego, to dopisze go do listy błędów. Jeżeli znajdzie dokładnie jeden, to sprawdza czy ten plik jest teksturą czy plikiem, który należy otworzyć i czytać jego zawartość, Rozpoznaje to po jego rozszerzeniu wpisanego w kolumnie B w arkuszu konfig. Jeżeli tekstura to dopisuje do plików wyciągniętych, jeżeli nie tekstura, to również wpisuje do plków wyciągniętych, a jednocześnie zapisuje go w kolejce do czytania jego zawartości. Jeżeli plików będzie więcej niż jeden w spisie MaSzyny, program będzie pytał użytkownika, o który chodzi. Będzie mógł wybrać każdy znaleziony lub wskazać konkretny (to może być trochę denerwujące dla użytkownika, ale tak jest bezpieczniej).
Jak łatwo zauważyć program rozpoznaje pliki po jego rozszerzeniach i dlatego nie rozpoznaje plików rozkładów jazdy, bo tam nie ma napisanego rozszerzenia txt. Podobna sytuacja jest z teksturami. Wszędzie, gdzie nie będzie teksura kończyła się rozszerzeniem, program nie wie, że to plik. Zrobiłem dwa wyjątki,  a mianowicie dla plików:
betonrelief1 i betonrelief2 (one są bmp) i mimo, iż rozszerzenia się nie poda, program roazpozna, że to plik.
Jeżeli, ktoś będzie nazywał swoje pliki dziwnie, np. abcde.rre, to .rre musi umieścić w konfigu

Uwaga1.
Nazwę pliku program tworzy poprzez odczytyanie kolejnych znaków. W tej chwili są dostępne takie znaki:
a)od a do z
b)od 0 do 9
c) .
d) -
e) _
f) +
g)[
h)]
i)\
j)/
k)# - tu poprawka, bo zapomniałem dodać tego znaku, a Krzysiek626 umieści poprawkę zaraz w linku.

Jeżeli ktoś swój plik nazwie jakoś inaczej co nie obejmuje powyższa tablica znaków, musi, albo zmienić nazwę pliku, lub zmodyfikować program.
Modyfikacja: z Menu-Narzędzia-Makro-Makra-Edycja
Zaznaczyć makro Wyciagnij_pliki
Nacisnąć przycisk Edycja
Zjechać w okolice linii 84 i dopisać poprzez analogię

Mam nadzięję, iż komuś się przyda.
Link:
http://mamut.mysza.eu.org/~krzysiek626/wyciagnij_pliki.rar

Najlepiej na moment wyciągania plików przenieść folder dynamic i inne miejsce. Nie będzie program czytał zawartości tego folderu.


Pozdrawiam


PS Krzysiek 626, jak możesz, to umieść go na tym serwerku i podaj linka. Dzięki.

PS1. Dzięki Krzysiek

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wyciąganie plików używanych przez daną scn
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Października 2006, 19:23:15 »
Ja mogę umieścić na swoim, bo dawno nikt nic z niego nie pobierał :)
O proszę to sznureczek:
link

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Wyciąganie plików używanych przez daną scn
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Października 2006, 19:49:36 »
Dzięki firefoxfan, ale jakoś nie działa ten link podany przez Ciebie :(

 Dodam jeszcze, iż narzędzie powstało parę dni temu, na potrzebę wyciągnięcia plków z trasy Bałytk, o co mnie proszono. Zostało już przetestowane przez kol. defilera właśnie z ww trasą. Powstawało w pośpiechu i może nie jest dosonałe i nie ma tam funcji optymaizująco- przyspieszających działanie. Po prostu ma działać.

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wyciąganie plików używanych przez daną scn
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Października 2006, 19:57:47 »
jak nie działa jak działa.
chociaż nie jesteś osamotniony: youby też kiedyś nie mógł dostać się do pewnego pliku na tym serwerze... nie wiem, czego to jest wina, ale zażalenia proszę wysyłać do xcx.pl...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Wyciąganie plików używanych przez daną scn
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Października 2006, 20:00:24 »
Zabij, ale mnie nie działa. Komunikat, po naciśnięcie prawego myszki-Wirtyna nie została znaleziona, a jak klikne lewym na link to strona nie została znaleziona:(. Cholera wie co to.

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wyciąganie plików używanych przez daną scn
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Października 2006, 20:06:23 »
yB też dostawał 404.
okazało się, że nie może nawet wejść na stronę tego hostingu (http://www.xcx.pl). jednak patrząc na logi to inni nie mają problemów z pobieraniem, nawet co po niektórzy to przeglądają inne katalogi i oglądają moje zdjątko (07-331) i ściągają Żulionerów NG... :)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Wyciąganie plików używanych przez daną scn
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Października 2006, 20:30:31 »
No niestety ja też nie mogę wejść na stronkę a o ściąganiu tym bardziej nie ma mowy.
o ile pamiętam ten serwerek całkiem fajnie kiedyś chodził.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Wyciąganie plików używanych przez daną scn
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Października 2006, 20:36:44 »
Program jak najbardziej dziala. . Bardzo szybko i skutecznie wyciaga kompletna scenerie z dowolnej paczki z MaSzyna.

Polecam !

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Wyciąganie plików używanych przez daną scn
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Listopada 2006, 20:13:10 »
Mała popraweczka ułatwiająca obsługę. Link w pierwszym poście.