Autor Wątek:  Jakie programy??  (Przeczytany 4047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bany....

  • Gość
Jakie programy??
« dnia: 20 Października 2006, 16:55:26 »
Witam
Ja jestem tutaj nowy, ale chciałbym od razu zabrać sie do roboty tzn chce stworzyć nowe trasy z nowymi składami(według upodobania). Wszystko jest ok gdyby nie jeden mały problem mianowicie jakie programy pomogą mi w stworzeniu czegoś takiego?? Chce stworzyć - można powiedzieć - nową paczke, ale to dopiero w przyszłości. Narzie nowe trasy i składy.Proszę o pomoc...

Pozdro...

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Jakie programy??
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Października 2006, 17:10:52 »
To nie jest takie proste. Umiesz sobie chociaz radzic z smkiem ? Umiesz chociaz tak podstawowe czynnosci jak w juz istniejacych sceneriach modyfikowac sklady ?

Ja Ci powiem tak ( żebyś miał pewna wizje, jak to wyglada ): samo skompletowanie paczki calosciowej, na podstawie juz istniejacej (c)Mariusz1970 + wychwytywanie + eliminowanie wszelkich bledow ( a bylo tego masa ) to dziesiatki jak nie setki godzin roboty. Kazda trase, trzeba przejechac kazdym skladem po kilka razy itd... zmudne zajecie.

Jezeli nie masz o tym zielonego pojecia, to porywasz sie z motyką na słońce - ale życze powodzenia.

Pozdrawiam
Maciek

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakie programy??
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Października 2006, 17:55:46 »
Do tworzenia scenerii jest program 3dsmax lub darmowy gmax. Skrypty masz na stronie głównej w download.
-//-

Offline Tomek6996

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakie programy??
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Października 2006, 18:43:47 »
Dajcie chlopakowi szanse, niech na dzien dobry stworzy jakas fajna traske. Powodzenia!

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Jakie programy??
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Października 2006, 18:52:10 »
Nikt mu tej szansy nie odbiera. Jest tutaj ( jak sam napisal ) nowy. Dlatego zapytalem czy zapoznal sie juz z podstawami. Jezeli ich nie zna, no to ciezko widze tworzenie tras i składów ( modeli ? ). Tym bardziej "na dzien dobry".

Pozdr

Bany....

  • Gość
Jakie programy??
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Października 2006, 19:35:02 »
Podstawy już znam. Symkiem również sie dobrze posługuje. "...podstawowe czynnosci jak w juz istniejacych sceneriach modyfikowac sklady?." - to też potrafię. Ale chce spróbować czegoś nowego - może mi sie uda:). Ale jeśli nie spróbuje to się nie dowiem. Jak sienie uda to trudno....Prosze jedynie o pomoc

Pozdro....

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Jakie programy??
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Października 2006, 19:57:06 »
Kolega @PEKAP juz Cie naprowadził. Zajrzyj jeszcze tu: http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=2451

Pzdr

Bany....

  • Gość
Jakie programy??
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Października 2006, 23:26:42 »
A jak zrobić coś takiego tzn. stworzyć skład osobowy, w którym będzie elektrowóz ET22 z np 15 wagonami. Jak to zrobić i jak wmątować go jakąś trasę??

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Jakie programy??
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Października 2006, 07:04:57 »
Bany.. bądź poważny:
Cytuj
podstawowe czynnosci jak w juz istniejacych sceneriach modyfikowac sklady?." - to też potrafię.

Cytuj
A jak zrobić coś takiego tzn. stworzyć skład osobowy, w którym będzie elektrowóz ET22 z np 15 wagonami. Jak to zrobić i jak wmątować go jakąś trasę??

Bany....

  • Gość
Jakie programy??
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Października 2006, 17:42:15 »
No i udało się:) Ale oczywiście pojawił się inny problem. Jak zmienia się zwrotnice tzn, aby pociąg jechał po innym torze. Gdzie to jest zdefiniowane?? Na przykładzie Trasy KRZYŻOWA....

Pozdro

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jakie programy??
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Października 2006, 21:29:22 »
Robi się to poprzez eventy. Ale to wszystko jest napisane w dziale edycja na stronie głównej.
-//-

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Jakie programy??
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Października 2006, 06:42:24 »
Niw polecałbym robienia tego na tej trasie, bo jest tam zbyt dużo składów, skierowanie któregokolwiek na inny tor spowoduje, że inny nie dojedzie do celu (za dużo uzależnień między składami). Mogę tylko polecić coś prostszego niż Krzyżowa, np. Bochnia-Brzesko albo Całkowo (zawsze możesz sobie zmienić tor, na który wjeżdża pociąg).

EDIT: Ach ta ortografia (w moim przypadku oczywiście).
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?