Autor Wątek:  ET41 nie szczegółowy  (Przeczytany 6866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline el16

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ET41 nie szczegółowy
« dnia: 09 Sierpnia 2006, 14:32:58 »
Na tym forum jest zapisany mój młodszy brat jako el16. A ja nie zapisałem się i nie mam zamiaru. Piszę więc z jego nicka. Jestem już 7 lat zawodowym maszynistą elektrowozu et41. Mój brat pokazał mi et41 w symulatorze, to przecież jest nic w porównaniu do prawdziwego modelu. Brakuje szczegółów. Ja rozumiem może nie ma dostępu do zdjęc ale jak już się wydaje publicznie jakąś lokomotywę to trzeba aby była dokładnie zrobiona i wtedy czuc się jak w prawdziwej. Siedziałem kilka razy w ED72 z moim kolegą-maszynistą który go prowadził a jak zobaczyłem tę samą kabinę w symulatorze to przecież jest pięknie odwzorowana. Ja się w takie sprawy nie wtrącam, ale o takie rzeczy powinno się dbac. Proszę coś z tym zrobic.

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpnia 2006, 14:38:29 »
Cytat: "el16"
Na tym forum jest zapisany mój młodszy brat jako el16. A ja nie zapisałem się i nie mam zamiaru. Piszę więc z jego nicka. Jestem już 7 lat zawodowym maszynistą elektrowozu et41. Mój brat pokazał mi et41 w symulatorze, to przecież jest nic w porównaniu do prawdziwego modelu. Brakuje szczegółów. Ja rozumiem może nie ma dostępu do zdjęc ale jak już się wydaje publicznie jakąś lokomotywę to trzeba aby była dokładnie zrobiona i wtedy czuc się jak w prawdziwej. Siedziałem kilka razy w ED72 z moim kolegą-maszynistą który go prowadził a jak zobaczyłem tę samą kabinę w symulatorze to przecież jest pięknie odwzorowana. Ja się w takie sprawy nie wtrącam, ale o takie rzeczy powinno się dbac. Proszę coś z tym zrobic.


Ojejku,modelowałeś kiedyś???Nie,więc nie nie masz pojecia jakie to jest trudne,to po pierwsze po drugie to aby zrobić model tzreba mieć chęci ,czas i materiały o których wspomniałeś ,a dzisiaj nie jest łatwo ani o materiały,a ni o czas,a tym bardziej nie ma modelarza który ot tak sobie bedzie chciał siedzieć i modelować model bo komuś sie zachciało

Ja powiem tak ,jesli coś w symul;atorze Ci sie nie podoba bądx masz inna perspektywe to zaopatrz sie w maxa  troche cierpliwościi checi,ja wiem kazdy powie zę to nie ejst takie proste ale jak bedziesz chciał to sie nauczysz ,modelowanie nie jest niczym paranormalnym i wbrew pozorom można sie nawet w ciagu 2 tygodniu już coś nacuczyć,wiem po sobie.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpnia 2006, 14:58:24 »
HAHAHAHAHHAHAH 7 lat zawodowy maszynista a w Ed72 niedawno siedział. HAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAH aaaaaaaaaaahahahahaha to małe pytanko: Jakie styki należy zmostkować w ET41 gdy nie możemy załączyć sprężarki.
2 pytanko czysto ruchowe:
Jaki oznaczamy loka i na jaki rozkaz wyjezdzamy na tor niewłaściwy gdy semafor nie jest do tego przystosowany?

Offline el16

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpnia 2006, 15:06:53 »
Ja to rozumiem ale ja przy komputerze jestem raz na 4 miesiące jeśli chodzi o takie sprawy. No ale już przy wydaniu pierwszym można było o to zadbac i tego nie da się zaprzeczyc. Ja rozumiem, wymodelowac jest ciężko ale robi się też teraz inne modele i ja chcę poprostu was nauczyc że jak coś się robi, to się robi to dokładnie.


Sorka ale mój brat wyszedł do pracy w tej chwili bo dostał wezwanie. A jeśli chodzi o te dwa pytania to odpowie Ci jutro albo za dwa dni ale nie obiecóję na pewno ;)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpnia 2006, 15:13:50 »
Cytat: "el16"
Ja to rozumiem ale ja przy komputerze jestem raz na 4 miesiące jeśli chodzi o takie sprawy. No ale już przy wydaniu pierwszym można było o to zadbac i tego nie da się zaprzeczyc. Ja rozumiem, wymodelowac jest ciężko ale robi się też teraz inne modele i ja chcę poprostu was nauczyc że jak coś się robi, to się robi to dokładnie.


Szczegółowy model to tysiace poly a tysiące poly to obciażenie dla komputera,więc zrobienie dokładnego modelu z każdym elementem jest niemożliwe,bo jesli nawet mocniejszy komputer to wytrzyma to słabszy już tego nie pociagnie.
Więc do jasnej ciansej nie ucz Nas Ich czy kogo tam chcesz że jak sie robi to dokałdnie.

No a teraz odnośnie modelowania ,widzisz sam piszesz ze jesteś raz na cztery miesiace a nie ejstes jedynym,bardzo dużo twórców modeli ma swoje życie no i prace.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)


Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sierpnia 2006, 15:55:31 »
Kozi temu koledze bardziej chodziło o aspekty wykonania kabiny sa tam gdziesscreny z najnowszych kabin?
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpnia 2006, 16:52:18 »
To Barta trzeba pytac ja kabiny do ET41 na oczy nie widzialem takze nie wiem. Mysle ze bedzie podobna do kabiny siodemek.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Sierpnia 2006, 17:03:00 »
Dla takich jak ten (co ma rozdwojenie jaźni i wydaje mu się że jest własnym bratem) to sie nawet nie chce modelować.
el16 a np źdźbeł trawy to Ci już nie brakuje?, albo ze izolatory na trakcji są płaskie?, albo mrówek łażących po scenerii?
Rozumiem że Ty wykonujesz wszystko doskonale w pracy, ile Ci płacą? Jak prześlesz mi swoje miesięczne wynagrodzenie to dostaniesz taki wyj****y model kabiny ET41 że na najnowszym kompie będziesz miał 0,5 FPS ;], ale za to nawet rdza będzie w 3D.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Sierpnia 2006, 17:06:49 »
Bart a pokazesz kiedys skriny kabiny et41 i nowe et22 ktore zrobiles juz jakis czas temu?
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Sierpnia 2006, 17:09:47 »
Cytat: "Bart"
ale za to nawet rdza będzie w 3D.

A nie lepiej zrobic bump mappinga ?:P Bedzie ladniej wygladac :]

Offline el16

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sierpnia 2006, 18:05:37 »
To nie chodzi o model tylko dla mnie a dla wszystkich

ShaXbee:
Skoro zależy ci tak no dobru ogółu to sam coś zrób a nie wytykaj innym że coś jest nie tak. Skoro już Ci pokazano że są nowe bardziej realistyczne modele to mógłbyś zakończyć dyskusję w tym temacie i wziąć się do roboty.

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Sierpnia 2006, 13:50:48 »
moim zdaniem topic jest załosny i uwazam ze już dawno powinien lezec na bocznicy...
Krzychu :)

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Sierpnia 2006, 22:32:53 »
Brawo Żuk! Ładnie załatwiłeś kolesia el16.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Sierpnia 2006, 18:17:20 »
Cytat: "Kozi"
Bart a pokazesz kiedys skriny kabiny et41 i nowe et22 ktore zrobiles juz jakis czas temu?


Mimo, ze byk nie jest dokonczony, to maly screen by nie zaszkodzil ;)

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Sierpnia 2006, 19:16:59 »
Defiler znasz powiedzenie? czego oczy niewidzą tego sercu nie zal? Ja wole nie widzieć bo i tak nie dostaniemy do oldsymka nic co jest Barta. Wszyscy wpadli wSPT i do SPT robia.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Sierpnia 2006, 19:19:56 »
Cytat: "EP08_015"
Defiler znasz powiedzenie? czego oczy niewidzą tego sercu nie zal? Ja wole nie widzieć bo i tak nie dostaniemy do oldsymka nic co jest Barta. Wszyscy wpadli wSPT i do SPT robia.


Znam :) Tak czy inaczej, mnie nie chodzi o to, aby dostac tabor do old symka. Szczerze mówiąc, wole zaczekac na SPT, gdzie caly ten tabor bedzie dostepny (?), tak aby szczena opadla z wrażenia na ziemie z ogromnym pier***nięciem ;)

Pozdrawiam

Acha, jedno pytanko odnosnie nowego byka: czy to ten ?

http://members.lycos.co.uk/bartmetelsky/maszyna/doMaSzyny/nowyTabor/ET22-228-1.jpg

mnie do bólu przypomina stary model 201E ze starego symka.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Sierpnia 2006, 01:27:07 »
Cytuj
Acha, jedno pytanko odnosnie nowego byka: czy to ten ?


A skąd. To jest to co ktoś tam zrobił (ET22-304). To stary byk z inną teksturą. Projekt porzucony i zapomniany :).
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
ET41 nie szczegółowy
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Sierpnia 2006, 14:36:29 »
Cytat: "Bart"
Cytuj
Acha, jedno pytanko odnosnie nowego byka: czy to ten ?


A skąd. To jest to co ktoś tam zrobił (ET22-304). To stary byk z inną teksturą. Projekt porzucony i zapomniany :).


Kamien spadł mi z serca :)