Autor Wątek:  Trasa Szczecin - Stargard Szczeciński  (Przeczytany 96347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lipca 2006, 12:18:46 »
Ja oczywiście zbackupowałem trasę na swoim serwerze. Jakby ktoś miał problemy z rapidem, to proszę pisać na PW, podam sznurek.

Pozdrawiam,
Firefoxfan.

Offline zygmunt

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Lipca 2006, 12:47:25 »
Nooo teraz jest miodzio ;) wszystko chodzi tak, jak powinno i anglik też; dojechałem do karzełka i miałem ciągle Ms1, ale przypuszczam, że tak ma być, bo potem jest stacja i koniec trasy :P a właśnie, mam taką małą uwagę... na samym początku jest strasznie dużo semków... nie wiem, czy tak jest w realu, ale jeśli tak, to podziwiam maszynistów tam jeżdżących, bo co chwilę jakiś sygnał; poza tym u mnie wszystko, w jak najlepszym porządku;

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Lipca 2006, 14:22:52 »
Cytat: "zygmunt"
Nooo teraz jest miodzio ;) wszystko chodzi tak, jak powinno i anglik też; dojechałem do karzełka i miałem ciągle Ms1, ale przypuszczam, że tak ma być, bo potem jest stacja i koniec trasy :P a właśnie, mam taką małą uwagę... na samym początku jest strasznie dużo semków... nie wiem, czy tak jest w realu, ale jeśli tak, to podziwiam maszynistów tam jeżdżących, bo co chwilę jakiś sygnał; poza tym u mnie wszystko, w jak najlepszym porządku;

Przeciez dla jazdy pociagowej sygnaly manewrowe nie obowiazuja ;] Wg wskazan semaforow powinienes dojechac na zachodnia glowica rozjazdowa Szczecina Glownego, no i tam sie rzeczywiscie koncza tory :)

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Lipca 2006, 15:11:34 »
Witam..

U mnie po zainstalowaniu pierwszej scn. wszystko dziala prawidłowo!
Myslę ze zalezy to przede wszystkim od posiadanych plików w folderach,to znaczy przede wszystkim starą wersję Nadodrzanki!!!
Natomiast nie wiem po co i Co zmieniałeś w tej aktualizacji...??? bo teraz na tym nieszczesnym rozjeżdzie wywala mnie na ślepy tor???.
Nie miałem czasu jeszcze dokładnie sprawdzać wszystkiego i nie wiem co zmianiłeś w tej drugiej aktualizacji ale na pewno popsuło to scn.
A historię trasy sledze od samego początku jej powstawania,i ciesze sie ze nie została porzucona..
Życzę powodzenia w dalszej pracy ...i nie sugeruj sie tak od razu uwagami kol. bo w przeważającej
części to wina ich własnych braków lub błędów...!
Pozdrawiam....
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline P.J.

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Lipca 2006, 16:34:52 »
A ja mam taki problem. Po wypakowaniu paczki start exe czyta mi scenerie ale nie czyta mi tego byka który tam jest, jak by wogóle nie było na tej scenerii pojazdu do prowadzenia. Ale po jazd jest bo sprawdzałem w scn. Nie wiem co jest grane. Proszę o pomoc.

Spoko już wiem co jest grane. Po dodaniu do dynamic.dat wpisów od paczki z kiblami czytało mi tylko w start exe te nowe kible, a pozostały tabor nie był czytany i dlatego nie wyswietlało mi tego byka.
POZDRAWIAM
Prawdziwy Wielkopolanin: Poznań  Główny - Środa Wielkopolska - Jarocin - Ostrów Wielkopolski - Kępno - Kluczbork - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Kraków Główny i 170 kilometrów wielkopolskiego szlaku.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Lipca 2006, 16:56:44 »
Pomyślmy logicznie bez emocji:
1)Pojawił się problem z krzyżakami
2)Problem został zidentyfikowany:
okazało się, że autor trasy zastosował krzyżaki, których duża część użytkowników nie ma.

Rozwiązania:
1)Zmienić krzyżak na bardziej standardowy
2)Zostawić taki jaki był, tylko w paczce dodać to czego brakowało użytkownikom

Autor zdecydował się na rozwiązanie 1, które jest tak samo dobre jak 2 z punktu widzenia poprawności działania.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Lipca 2006, 21:26:24 »
Jeśli komuś działa pierwsza wersja a druga już nie, wystarczy w pliku scn zmienić wpis w ewencie:
event zdarzenie multiple 20.0 none Wstowo_zwr02ad Wstowo_zwr04+ Wzgorze_zwr13+ Wzgorze_zwr14+ semafory
Tak wygląda prawidłowy ewent dla aktualizacji, ale tylko jak wywala byka na ślepy tor.  Trzeba zamienić literki <bc> na <ad>
Mam tylko pytanie: ilośc FPS jest wysoka, ale po uzupełnieniu budynków, terenu a przede wszystkim taboru może być ciężko. Sakorius próbowłeś już postawić więksża ilość taboru?
Pozdrawiam, Krzysiek 626

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Lipca 2006, 23:09:03 »
Jeszcze nie próbowałem. Domyślam się, że po stworzeniu terenu może być ciężko z FPS, dlatego przewiduję uproszczenia w terenie. Obiekty (budynki) znajdujące się w większej odległości od toru, będą fototeksturą krajobrazu (np. widok na miasto itp.), a nie inc-ami. To powinno obniżyć wymagania trasy. Takie coś spróbuje wykonać przy stacji Szczecin Turzyn (okolice tej stacji mam już sfotografowane).
Pozdrawiam, Sławek

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Lipca 2006, 23:34:32 »
Jeżeli nie spadnie poniżej tego co można uzyskać w Quarku, to byłoby nieźle. Pomysł z fototapetą dla mnie jest ok. Obejrzałem mapkę całego węzła Szczecin, jest tam troszkę torów. Ruch pewnie też duży. Dlatego pytałem o fps bo zamarzyła mi się spora ilość składów towarowych choć nie koniecznie w ruchu. Ale pewnie masz sprecyzowane co i jak, więc pozostaje poczekać i życzyć powodzenia.

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Lipca 2006, 01:03:00 »
@Sakorius co do FPS w twojej scn. to porownałem przed chwila misje Nadodrzanki"..>
  " W symulacji przedstawiłem odcinek Szczecin - Dolna Odra wraz z odgałęzieniem linii Gryfino - Pyrzyce (odcinek Gryfino - Chwarstnica).
"..,tu uruchomiłem misje z EN i w tej misji FPS w miejscach gdzie była trawa, budynki dworca,drzewa,a nawet troche taboru na drugiej bocznicy,nie spadał mi ponizej 35-30!
Przy czystych torach z trakcja to cały czas 50!
I to samo powinno byc w tej scn. wszak to kontynuacja poprzedniczki,
w najgorszym wypadku nie powinna spaść ponizej 15 FPS; a to by bylo przyzwoicie.
Co do sprzetu testu... tu przecietnyAMD Athlon(tm) 2000 G/F-4 512RAM..
Tak ze bez obawy mozesz upiekszac "okolice"...
Życze powodzania w pracy..
Pozdrawiam..
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Lipca 2006, 01:48:24 »
Cytat: "Sakorius"
(...)Takie coś spróbuje wykonać przy stacji Szczecin Turzyn (okolice tej stacji mam już sfotografowane).


Ty masz sfotografowne? ;) ;p Nie to że jestem wredny - Drogi TOWARZYSZU Sakoriusie w Maszynie (i innych mniejszych maszynkach ;p ) ulubowany.

Mówcie co chcecie, odwzorowanie jest niemal 100%!

Cytat: "zygmunt"
(...)nie wiem, czy tak jest w realu, ale jeśli tak, to podziwiam maszynistów tam jeżdżących, bo co chwilę jakiś sygnał(...)

ano jest co chwilę niemal - jakiś sygnał ;) Byłeś tutaj kiedyś kol. zygmuncie?
Mateu jak to jest ;) ? Wyjaśnij dokładnie ;p

Swoją drogą - trasa zapewne będzie podzielona na odcinki - przykładowo - 1. Szczecin Główny - Szczecin Dąbie - Szczecin Podjuchy
2. Szczecin Główny - Szczecin Port (nie wiem czy cały czy reszte Sakorius zrobi(my) jako fototekstury) - Szczecin Podjuchy... und weiter...
3. SPj - Dolna Odra (tudzież Gryfino)
4. (Gr) DO - Chojna (to ja :D) lub Godków
5. (Ca) Gd - Kostrzyn
dalej się zobaczy... ;p

Bądźcie pewni jednak, że będę kol. Sakoriusa pilnował i gnębił ;p Trasa się ukaże na pewno. Kiedy? Nie pytajcie. Przed nami mnóstwo walki z przeciwnościami losu, czyli w kolejności: 1. Słońce (foto), 2. Pani na nastawni co to krzyczy, że NIE WOLNO FOTOGRAFOWAĆ lub MACIE POZWOLENIE?, 3. Mili panowie w takich fajnych szaro-bardziej szaro-czarnych mundurkach :) (niech spróbują szczęścia), 4. Czas (a czas to, m.in. pieniądz ;p), itd...

Co do samej trasy - całkiem nieźle ;p

Cytat: "Krzysiek626"
(...)bo zamarzyła mi się spora ilość składów towarowych choć nie koniecznie w ruchu (...)


To raczej będzie SPC... Jako że przez Wstowo jeżdża pociągi tylko do Polic, więc w tym momencie nie będzie tak źle ;) Zobaczymy jak będzie dalej na odcinku SPj - do nieskończoności ;)

Uważam, że nie powinno być tak źle.

To chyba na tyle.
Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.
K.
:)

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Lipca 2006, 11:38:33 »
Zmoderowano. Mam nadzieje, ze te wywody Zbycha i Krzyska to wynik wysokich temperatur i nie powtorza sie w przyszlosci.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Lipca 2006, 16:41:28 »
Cytat: "Kipek von Chojna"

Mateu jak to jest ;) ? Wyjaśnij dokładnie ;p

Czy ja wiem czy tam jeszcze jest tak strasznie.... Przejazd przez port to lepszy hardkor ;]

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Lipca 2006, 17:44:24 »
Cytat: "Mateu"
Czy ja wiem czy tam jeszcze jest tak strasznie.... Przejazd przez port to lepszy hardkor ;]


Hehe ;) Zobaczymy jak to (czyt. SPC i dalej...) się odbije na FPS. Ale chyba nie powinno być aż tak strasznie. W razie czego mówię, żę użyjemy fototapet.

Ech... Gdyby była możliwość podczepiania się AI do pociągu... :marzyciel: ;)
:)

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Lipca 2006, 14:30:59 »
Służę przerysowanym/uproszczonym planem Kostrzyna jakby co.

A jakbyście, w raczej dalekiej przyszłości, chcieli robić za Kostrzyn, to służę filmikami z odc. p.odg. Chyrzyno - p.o. Górzyca (nagrywałem od Kostrzyna, ale się spieprzyło).

Offline wujekmaslak

  • Wiadomości: 54
  • Wujek Samo Dobro
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Lipca 2006, 16:28:54 »
1)Mam mały problem - nie mam trawy. Czy ktoś wie jaki jest tego powód(na innych trasach nie mam tego problemu)?
2)Skąd można (oczywiście jeżeli można) ściągnąć Nadodrzanke o któej mowa w postach powyżej?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Żeby Polska w siłę rosła trzeba wodza a nie osła

Offline zygmunt

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Lipca 2006, 16:37:55 »
1) Nie masz trawy bo jeszcze jej nie stworzyli w tej scenerii; to co ściągnąłes wypuścili tylko po to by zapytać jak sie widzi sama trasa...
2) nie wiem skąd ja można wziąć o ile w ogóle można;

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Lipca 2006, 14:06:10 »
Cytat: "oko"
a mi wywala uncoosored command: RGB jakos tak prosze o pomoc;]
Wystarczy:

odnaleźć wpis w szczecin.scn:

zwr26, następnie masz includce o takim wpisie:

Cytuj
include;zwrL25R190.tex;Sg_zwr26;-2236.44;-6.4;1288.07;201.094;zwrL25R190.tex;end

A powinien być wpis:
Cytuj
include;zwrL25R190.inc;Sg_zwr26;-2236.44;-6.4;1288.07;201.094;zwrL25R190.tex;end

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Sierpnia 2006, 20:50:14 »
Bry,
po dzisiejszych ciezki bojach z SOczKami oraz pewna pania dyzurna prezentuje:
[link nieaktualny - eu07.pl/~mateu/SgA/]
Dziewoklicz-Wstowo-Glowny/Wzgorze Hetmanskie/Gumience.
Jak komus nie podoba sie tabor, to moze sobie zmienic. Potem mozna odczepic loka, przerznac zwrotki i wrocic na SWH :P
pzdr

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Sierpnia 2006, 20:55:16 »
Cytat: "Mateu"
Bry,
po dzisiejszych ciezki bojach z SOczKami oraz pewna pania dyzurna(...)


Eee tam od razu cięzkie ;) Ciężkie to miał myślenie ten SOKuś co mówił, że legitymacja jest nieważna bo do 31 maja 2007 ;) A pani dyżurna nawet nie była taka wredna. Może się nawet zaprzyjaźnimy ;) ?
:)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Sierpnia 2006, 22:26:48 »
Cytat: "Kipek von Chojna"
Cytat: "Mateu"
Bry,
po dzisiejszych ciezki bojach z SOczKami oraz pewna pania dyzurna(...)


Eee tam od razu cięzkie ;) Ciężkie to miał myślenie ten SOKuś co mówił, żę legitymacja jest nieważna bo do 31 maja 2007 ;) A pani drużurna nawet nie była taka wrdena. Może się nawet zaprzyjaźnimy ;) ?

Mowilem o tej z Gm1 :P

Offline wujekmaslak

  • Wiadomości: 54
  • Wujek Samo Dobro
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Sierpnia 2006, 22:57:15 »
Mam pewien problem. Próbowałem odpalić najnowszą wersje trasy i niby wszystko się ładowało(oprócz paru eventów) już miałem nawet takie charakterystyczne pyknięcie jak zawsze po załadowaniu trasy(też tak macie?) aż tu nagle komunikat że niedozwolona operacja i komp zawieszony.
Próbowałem na różnych werjach maszyny i różnych exe i zawsze to samo - komunikat z windowsa i zwiecha systemu. Zna ktoś przyczynę?
Żeby Polska w siłę rosła trzeba wodza a nie osła

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Sierpnia 2006, 23:15:29 »
u mnie też nie chodzi :(

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Sierpnia 2006, 23:34:11 »
Spróbujcie jeszcze raz ściągnąć tą paczke. Brakowało głowicy semafora 4 komorowego pcpb. No chyba, że nie macie taboru odpowiedniego... Jakiś log może ? Tylko nie cały ;).
:)

Offline wujekmaslak

  • Wiadomości: 54
  • Wujek Samo Dobro
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Sierpnia 2006, 23:41:02 »
Ściągnąłem jeszcze raz i nie pomogło. A w logu wszystko OK oprócz eventów więc nie ma chyba sensu wklejać.
Żeby Polska w siłę rosła trzeba wodza a nie osła

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Sierpnia 2006, 01:19:40 »
Cytat: "wujekmaslak"
Ściągnąłem jeszcze raz i nie pomogło. A w logu wszystko OK oprócz eventów więc nie ma chyba sensu wklejać.


U mnie nie ma braku żadnych eventów. Może źle rozpakowałeś? Trasa ma to do siebie że jest dosyć specyficznie rozmieszczona w katalogach. Po prostu rozpakuj archiwum, zaznacz foldery: scenery, models i tektures; skopiuj je i wklej bezpośrednio do katalogu Maszyny. Na pytanie czy skopiować foldery bo są już takie odpowiedz: tak i tyle. Widows nadpisze tylko to co musi i powinno działać. Jeśli to nie pomoże, to zobacz czy masz wymagany tabor. Jeśli nie to pozmienaj go na taki który masz. Nie ma bata - musi działać!
:)

Offline wujekmaslak

  • Wiadomości: 54
  • Wujek Samo Dobro
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Sierpnia 2006, 05:33:58 »
Cytat: "Kipek von Chojna"

Nie ma bata - musi działać!

A jednak jest bat i nie działa. Kopiować umiem(wkońcu w liceum byłem w klasie o profilu matematyczno-informatycznym) i wszystko skopiowałem dobrze. Tabor wymieniłem i dalej to samo.
Żeby Polska w siłę rosła trzeba wodza a nie osła

Offline SiBiK

  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Sierpnia 2006, 09:25:02 »
Cytat: "wujekmaslak"
Cytat: "Kipek von Chojna"

Nie ma bata - musi działać!

A jednak jest bat i nie działa. Kopiować umiem(wkońcu w liceum byłem w klasie o profilu matematyczno-informatycznym) i wszystko skopiowałem dobrze. Tabor wymieniłem i dalej to samo.


A moze jezdzisz bez slupow trakcyjnych. Jak tak to wejdz do katalogu "Slawkow" i usun folder ze slupami.

Offline wujekmaslak

  • Wiadomości: 54
  • Wujek Samo Dobro
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Sierpnia 2006, 09:49:56 »
Sprawdziłem trakcja nie ma nic do tego. Zresztą miałem włączoną po twoim poście wyłączyłem ją i wywaliłem pliki z trakcją i to nic nie dało. Później sprawdziłem co się stanie jak bez plików z trakcją włącze ją w opcjach - dalej działo się to samo.
Dobra poczekam na następną bete może bardziej pokocha mnie i mojego kompa.
Żeby Polska w siłę rosła trzeba wodza a nie osła

Offline Bujo

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fragment Szczecińskiego węzła ;)
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Sierpnia 2006, 10:14:43 »
U mnie wywalało przez EP07-385 zmiana na innego loka załatwiła sprawę.
Czyli podmienić:
Cytuj
node -1 0 EP07-385 dynamic PKP\EU07 303E-n-385.bmp 303E-n 0.0 nobody 0 0 enddynamic

na np.
Cytuj
node -1 0 ep07-424 dynamic PKP\EU07 ep07-424.bmp EP07 0.0 reardriver 0 0 enddynamic

i powinno chodzic.