Autor Wątek:  EN57  (Przeczytany 9710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OlO_EU

  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
    • Outsourcing IT
  • Otrzymane polubienia: 3
EN57
« dnia: 19 Listopada 2003, 12:42:41 »
tak mniej wiecej wyglada EN57 od srodka w moim wykonaniu (jest jeszcze sporo do poprawienia ale niestety o 1 w nocy juz nie dalem rady:( )
http://zsp.samorzad.pw.edu.pl/~olo/olo/kibel/chyba_komplet/

OlO_EU

Offline marekG

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EN57
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopada 2003, 13:23:02 »
Kolego, kawal i to solidny roboty odwaliles. ty sie nic nie stresuj tylko spokojnie sobie rob kibelka.Nie masz sie co spieszyc. Wszyscy poczkamy jeszcze troche to sie nic nie stanie, najwazniejsze zeby byl dobzre zrobiony to nie bedzie ci nikt potem marudzil a i ty moze bedziesz z niego zadowolony :) W kazdym razieprezentuje sie to wszsytko wysmienicie. Jezeli masz informacje to napisz czy model kibla obladowany detalami mocno wplywa na FPS?
Powodzenia z wykanczaniem EN57 !!!
Pozdrowionka papa,patyki w gorze obydwa

Offline OlO_EU

  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
    • Outsourcing IT
  • Otrzymane polubienia: 3
EN57
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopada 2003, 13:45:56 »
na fps ? no wplywa jak kazdy model jakies 2 razy potrafi domulic ale nie jest tak tragicznie (moze dlatego ze mam gf4 mx440. zobaczymy co z tego wyjdzie jak bedize mulil beda 2 wersje ze srodkiem i bez srodka

OlO_EU

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: EN57
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopada 2003, 15:30:22 »
Olo, gratulacje. Z moich uwag ciagle aktualna jest sprawa stolikow -
zeby uzyc materialu z ciemniejszym diffuse bo sa za jasne.
I chyba grzejniki pod lawkami tez.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
EN57
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopada 2003, 15:44:49 »
A jak ma wyglądać chodzenie po "kiblu"? Zatrzymuje się na stacji, naciskam end i chodze sobie po kibelku, czy trzeba bedzie uruchamiac jako ghost?

MarcinSi

  • Gość
EN57
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopada 2003, 22:11:48 »
:D Tyku, tyku. Jest ok.
Nie mogę się doczekać tego cacka.

Offline szaman

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EN57
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopada 2003, 13:41:53 »
Dla mnie BOMBA !! Jestem pod duzym wrazeniem calego symulatora i prac nad nim. Jeszcze jakis czas temu myslalem sobie czemu tegie glowy nie wymysla symulatora PKP a tu jest - i to jaki !!!!!
Nie znam sie na informatyce a tym bardziej na pisaniu programow wiec nie wypada dyskutowac nad wadami.Mam tylko nadzieje ze do pelni szczescia kiedys przybedzie czynne radio(glos kierownika pociagu zezwalajacy na odjazd) i czynne wszystkie opcje swiatel.
Najwazniejsze to realistyczne dzwieki ktore daja caly klimat temu symulatorowi !!!!!!
Jestem pelen uznania dla tworcow tego symulatora.
Super,super,super...

A pierwsze zarysy EN57 obiecuja doskonale wrazenia z jazdy.Te wszystkie szczegoly.... cos pieknego.
Licze na to ze tworca EN57 dolozy wszelkich staran aby wszystkie dzwieki byly rowniez identyczne z naturalnymi.
Pozdrowienia i zycze wytrwalosci w ciezkiej pracy.

Offline mixer

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
EN57
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopada 2003, 15:18:52 »
Ekhm. No to chyba pójdę zrobić nowe i bardziej realistyczne? (wyraźniejsze w wydźwięku)

Offline szaman

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
dzwieki
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopada 2003, 15:13:53 »
Cytat: "mixer"
Ekhm. No to chyba pójdę zrobić nowe i bardziej realistyczne? (wyraźniejsze w wydźwięku)


Jestem pod ogromnym wrazeniem realnosci tych dzwiekow bo w Trains tego nie ma i caly symulator traci na jakosci.Jest super i oby tak dalej przy okazji uruchamiania kolejnych modeli lokow !!!!!!!!!!!!!

Offline Młody

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EN57
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Grudnia 2003, 15:28:23 »
A kiedy pojeździmy sobie EN 57 ?
Młody

MarcinSi

  • Gość
EN57
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Grudnia 2003, 18:38:39 »
No właśnie OLU_EU ,widzę że EN57 jest gotowy. Obecne dwie łatki to wielki ukłon w stronę miłośników spalinówek. Ja tam niezbyt przepadam za SN61 (stary złom ,nadaje się tylko do muzeum) ,więc czekam na EN57 i EP08.

lukasaz_111

  • Gość
EN57
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Lutego 2004, 16:20:59 »
Kiedy będzie można ściągnąć nakładke z EN57? Trzeba jeszcze będzie długo czekać?

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
EN57
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lutego 2004, 16:32:55 »
MarcinSi napisał: ...Ja tam niezbyt przepadam za SN61 (stary złom ,nadaje się tylko do muzeum)... Kolego nie pisz takich bzdur! Widocznie nigdy nie jechales Claytonem i nie czujesz klimatu tego poczciwego wagonu. Czy chocby widziales go w ruchu i kojarzysz ostatnie MD gdzie stacjonowaly (Chojnice, Laskowice, Grudziadz)? Osobiscie nie przepadam za EN57, ale i nie krytykuje, choc czekam na jego premiere w symku.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EN57
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lutego 2004, 17:22:24 »
Cytat: "Jaco"
MarcinSi napisał: ...Ja tam niezbyt przepadam za SN61 (stary złom ,nadaje się tylko do muzeum)... Kolego nie pisz takich bzdur! Widocznie nigdy nie jechales Claytonem i nie czujesz klimatu tego poczciwego wagonu.

Ależ proszę Ciebie każdy lubi co innego :D Pomyśl co to byłoby gdyby wszyscy lubili to samo ;)

Cytuj
.... i kojarzysz ostatnie MD gdzie stacjonowaly (Chojnice, Laskowice, Grudziadz)? ......


A to to dobrze wiedzieć :) Moglbys podac w ktorym roku wycofali je stamtad?

P.S. Tak właściwie to ostatnie MD, w których Ganze są uzywane to MD Szczecin i Chabówka ;)
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
EN57
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lutego 2004, 18:15:40 »
Cytat: "MarcinSi"
. Ja tam niezbyt przepadam za SN61 (stary złom ,nadaje się tylko do muzeum) ,więc czekam na EN57 i EP08.


No wiesz, EN57, EP08 ba, a nawet EP09 kiedyś też będą starym złomem.:)

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
EN57
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lutego 2004, 18:19:19 »
...Osobiscie nie przepadam za EN57, ale i nie krytykuje... Szczecin i Chabówka są  niejako sztucznymi w tej chwili "wlascicielami" Claytonów. Grudziadz skreslil ostatnie SN61-540 i 548 15.11.1995. Ostatni SN61-139 zakonczyl sluzbe w 06.1997 w Chojnicach (skreslony 16.09.1998).
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EN57
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Lutego 2004, 21:17:34 »
A co do tego EN57 to ja mam kilka pytan
1. Poniewaz kible z numerami (chyba) od 1900 wzwyż mają inne czoła to mnie interesuje to czy pojawią sierównież i takie wersje
2. Czy pojawi sie czteroczłonoa wersja EN57 czyli EN 71
3. Czy pojawi się ED72, który jest bardzo podobny do ww jednostek tyle ze ma "standardowo jedynke" i jest dostosowany do dalekobieznego ruchu
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
EN57
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lutego 2004, 21:38:05 »
Cytat: "Inter City"
A co do tego EN57 to ja mam kilka pytan

Pozwolę sobie odpowiedzieć.

Cytat: "Inter City"
1. Poniewaz kible z numerami (chyba) od 1900 wzwyż mają inne czoła to mnie interesuje to czy pojawią sierównież i takie wersje

Wydaje mi się, że to tylko problem zmiany tekstury przodu. O ile będą tekstury, to chyba tak.

Cytat: "Inter City"
2. Czy pojawi sie czteroczłonoa wersja EN57 czyli EN 71

Wnioskując z nieoficjalnej wersji EN57 to nie będzie z tym problemu, gdyż w scenerii wpisuje się osobno każdy człon. Jak się komuś spodoba, to będzie chyba można zrobić nawet 10 członów silnikowych w jednostce :)

Cytat: "Inter City"
3. Czy pojawi się ED72, który jest bardzo podobny do ww jednostek tyle ze ma "standardowo jedynke" i jest dostosowany do dalekobieznego ruchu


Zdaje się, że OlO ma tekstury dla ED72 i model chyba też.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
EN57
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Lutego 2004, 22:53:01 »
do 19xx tekstura nie wystarczy, bo ksztalt tez jest inny. Takze bedzie trzeba zmienic model wagonow rozrządczych, no chyba ze z ED7x bedzie pasował :) No i kabine tez troszke trzeba bedzie przerobic :)
Reaktywacja ?

Offline OlO_EU

  • Wiadomości: 219
    • Zobacz profil
    • Outsourcing IT
  • Otrzymane polubienia: 3
EN57
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lutego 2004, 01:00:32 »
to ed72 bylo robione na podstawie en57-19xx. od en71 ed72 rozni sie tym ze na en71 kazdy silnikowy ma swoj szybki a na ed72 jest tylko jeden szybki

OlO_EU

MarcinSi

  • Gość
EN57
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Lutego 2004, 21:51:28 »
Ale panika!!!
To była tylko moja subiektywna opinia o SN61 wynikająca z jazdy nim w symku oraz oficialnych danych. Mieszkam w Warszawie więc nie miałem zbytnio okazji go oglądać . Oczywiście EN57 i EP08 JUŻ są stare tak jak wiekszość taboru na PKP i nic z tym nie da się zrobić.
Ps. Największy dramat na PKP zacznie się jak EU07 trzeba bedzie powoli wycofywac z powodu wieku, już wiele tych maszyn zostało skreślonych z ewidencji.