Autor Wątek:  Problem z migającym okienkiem  (Przeczytany 3052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zoltan

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z migającym okienkiem
« dnia: 21 Czerwca 2006, 19:51:20 »
Mam następujący problem: chcę zmienić  trasę w pliku start, jednak po jego uruchomieniu okienko od razu znika. Co z tym zrobić? Mam jeszcze pytanie w jaki sposób zmienić lokomotywę? Szukalem wszędzie na forum, ale z tego nie mogłem się połapać.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Problem z migającym okienkiem
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwca 2006, 20:03:44 »
Co to znaczy, że start znika? Jezeli uruchamiasz symulator przyciskiem "Uruchom symulator" to "start.exe" zniknie, o ile nie zaznaczyłeś w jego opcjach, aby zachować go po uruchomieniu symulatora.

A odnośnie lokomotyw było przewałkowane tyle razy, że nie ma o czym pisać.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

andrev1989

  • Gość
Problem z migającym okienkiem
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwca 2006, 20:07:12 »
Co do loka to otwierasz w notatniku plik z nazwą scenerii i rozszerzeniu SCM, lub SCN i zmieniasz wpis lokomotywy. Powinieneś znaleźć wpisy pod hasłem "FirstInit". Tam są wpisy na loki i wagony i tam zmieniasz, na takiego loka, którym chcesz pojeździć. Wpisów szukaj w innych sceneriach, lub przy ściąganiu taboru. Później pewnie sam będziesz umiał robić wpisy. A tak apropos, po co chcesz zmieniać loka, skoro okienko znika. Nie ma żadnego komunikatu? Poczekaj chwilkę, powinna zmienić się rozdzielczość i ładować się symek. Jeżeli tak nie jest, to dokładniej opisz problem.

Aha i dołączam się do słów Quarka-t:
Cytat: "Quark-t wcześniej"
A odnośnie lokomotyw było przewałkowane tyle razy(...)


Ale ja wytłumaczyłem jeszcze raz. Następnym razem użyj szukajaki! Widzę zoltanie, że jesteś nowy, więc moderatorzy nie dadzą Ci pewnie ostrzeżenia. Postaraj się następnym razem użyć wszystkich dostępnych sposobów na pomoc, bo pisanie posta to ostateczność.

Offline zoltan

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z migającym okienkiem
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwca 2006, 21:38:54 »
Cytat: "Quark-t"
Co to znaczy, że start znika? Jezeli uruchamiasz symulator przyciskiem "Uruchom symulator" to "start.exe" zniknie, o ile nie zaznaczyłeś w jego opcjach, aby zachować go po uruchomieniu symulatora.


Chozi mi o to, że nie wiem w jaki sposób zmienić scenerię, skoro po uruchomieniu najpierw pliku start.exe okienko na chwilę się pojawia i od razu znika.

Cytat: "andrev1989"
Co do loka to otwierasz w notatniku plik z nazwą scenerii i rozszerzeniu SCM, lub SCN i zmieniasz wpis lokomotywy.


Nie wiem nawet jak się nazywa ta pierwsza, domyślna sceneria. Może ktoś podać jaki to plik?

Cytat: "andrev1989"
Powinieneś znaleźć wpisy pod hasłem "FirstInit". Tam są wpisy na loki i wagony i tam zmieniasz, na takiego loka, którym chcesz pojeździć. Wpisów szukaj w innych sceneriach, lub przy ściąganiu taboru. Później pewnie sam będziesz umiał robić wpisy. A tak apropos, po co chcesz zmieniać loka, skoro okienko znika. Nie ma żadnego komunikatu? Poczekaj chwilkę, powinna zmienić się rozdzielczość i ładować się symek. Jeżeli tak nie jest, to dokładniej opisz problem.


Z tego to już nic nie rozumiem.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Problem z migającym okienkiem
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwca 2006, 21:58:43 »
domyslna sceneria ? :O

Moze ja sprobuje:
1) Wchodzisz do glownego katalogu maszyny
2) Wchodzisz do katalogu scenery
3) Szukasz pliku o nazwie np. quarkmce.scn i otwierasz go za pomoca notatnika ( klikasz ppm ( prawy przycisk myszy ) i otworz za pomoca )
4) naciszkasz CTRL+F i wpisujesz "firstinit" i naciszkasz ENTER.
5) pod napisem FirstInit ktory wlasnie znalazles ( dzieki temu co w punkcie 4) znajduja sie definicje skladow w scenerii quarkmce.
6) wpis z lokomotywa wyglada tak:
przyklad na ET22-443:
node -1 0 ET22-443 dynamic PKP\et22 ET22-443 201E 0.0 headdriver 3 0 enddynamic

aby zamiast na przyklad ET22-443 w scenerii sklad ciagnela EU07-503 to zmieniasz wpis na :

node -1 0 EU07-503  dynamic PKP\EU07 EU07-503 303E-M 0.0 headdriver 3 0 enddynamic


UWAGA !! TO CO NAPISALEM WYZEJ TO __PRZYKŁAD__ !!! ABY TO ZADZIALALO TO MUSISZ MIEC MODEL 303E-M i teksturke EU07-503 !!!

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Problem z migającym okienkiem
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwca 2006, 22:05:03 »
Cytat: "zoltan"
Mam następujący problem: chcę zmienić  trasę w pliku start, jednak po jego uruchomieniu okienko od razu znika. Co z tym zrobić?


Z tego co pamiętam u mnie się tak działo do momentu instalacji SP2 do win XP. Potem już nic nie znikało.
-//-

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z migającym okienkiem
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Czerwca 2006, 23:04:48 »
Cytat: "andrev1989"
Ale ja wytłumaczyłem jeszcze raz. Następnym razem użyj szukajaki!

Nastepnym razem ponownie zada takie pytanie :>