Autor Wątek:  "silence1"  (Przeczytany 7947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andrev1989

  • Gość
"silence1"
« dnia: 05 Czerwca 2006, 21:22:04 »
Mam pytanie, nie wiem czy dobrze wybrałem dział, ale...zadam je tutaj. Za co odpowiada dźwięk "silence1" w katalogu "sounds"? Wymyśliłem sobie taki mp3 player żeby za dźwiek "silence1" włożyć mp3, a dokładnie Everlasting Love, niektórzy pewnie wiedzą dlaczego [wątek ze śmiesznym filmikiem;)], ale nie działa. Jestem w loku i nic... Kiedy ten dźwięk jest aktywny a kiedy nie? I za jaki inny dźwięk mógłbym włożyć sobie mp3, aby nie zakłócało to działania dźwięków wszystkich urządzeń w loku?


Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: "silence1"
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwca 2006, 21:25:06 »
Cytat: "andrev1989"
Mam pytanie, nie wiem czy dobrze wybrałem dział, ale...zadam je tutaj. Za co odpowiada dźwięk "silence1" w katalogu "sounds"?(...)


Silence jak sama nazwa wskazuje to cisza. Jeśli denerwuje Cię jakiś dzwięk (ludzie narzekali kiedyś na haslera) to zmieniasz nazwę pliku silence na ten denerwujący i po problemie - zamiast konkretnego dzwięku masz odtwarzaną ciszę.

andrev1989

  • Gość
Re: "silence1"
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwca 2006, 22:15:06 »
Cytat: "|andy|"
Cytat: "andrev1989"
Mam pytanie, nie wiem czy dobrze wybrałem dział, ale...zadam je tutaj. Za co odpowiada dźwięk "silence1" w katalogu "sounds"?(...)


Silence jak sama nazwa wskazuje to cisza. Jeśli denerwuje Cię jakiś dzwięk (ludzie narzekali kiedyś na haslera) to zmieniasz nazwę pliku silence na ten denerwujący i po problemie - zamiast konkretnego dzwięku masz odtwarzaną ciszę.


Czy ta cisza jest odtwarzana bez zamiany, czy ten plik jest wogóle odtwarzany podczas jazdy?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
"silence1"
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwca 2006, 22:58:00 »
Kombinujesz jak koń pod górę:
1) symek odtwarza tylko format wav i jeszcze dodatkowo ustalony format próbkowania
2)odpal jakiś player np WMP, najlepiej jakiś mało pamięcożerny, zapętl wkółko tą mp3 i po problemie- najlepiej jak masz słaby komp to przekonwertuj mp3 na wav, aby procesor nie zajmował się dekodowaniem mp3.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
"silence1"
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwca 2006, 23:51:49 »
Cytat: "Mariusz1970"

2)odpal jakiś player np WMP, najlepiej jakiś mało pamięcożerny, zapętl wkółko tą mp3 i po problemie

Właśnie sprawdziłem i działa bardzo ładnie.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

andrev1989

  • Gość
"silence1"
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Czerwca 2006, 08:37:57 »
Dzięki wielkie działa bez zastrzeżeń i bez większego wpływu na fps. Co do WMP to raczej nie polecam, szczególnie tego z win XP, bo żre dość sporo pamięci, ja odtwarzam Cinema Playerem i jest bardzo płynnie, więc dziękuję wszystkim za pomoc, ale nadal nie wiem do czego służy dźwięk "silence1" i czy jest odtwarzany podczas jazdy?

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
"silence1"
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwca 2006, 09:11:27 »
Jak już kolega |andy| napisał jest to cichy dźwięk i nie jest odtwarzany.
Cytuj
Silence jak sama nazwa wskazuje to cisza. Jeśli denerwuje Cię jakiś dzwięk (ludzie narzekali kiedyś na haslera) to zmieniasz nazwę pliku silence na ten denerwujący i po problemie - zamiast konkretnego dzwięku masz odtwarzaną ciszę.

Dzwiek ten jest do podmiany

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
"silence1"
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Czerwca 2006, 09:12:04 »
Cytat: "andrev1989"
Dzięki wielkie działa bez zastrzeżeń i bez większego wpływu na fps. Co do WMP to raczej nie polecam, szczególnie tego z win XP, bo żre dość sporo pamięci, ja odtwarzam Cinema Playerem i jest bardzo płynnie, więc dziękuję wszystkim za pomoc, ale nadal nie wiem do czego służy dźwięk "silence1" i czy jest odtwarzany podczas jazdy?


Jakbyś chciał pozbyć się haslera ( hałas w kabinie) to:
zamieniasz nazwę pliku "hasler.wav"  na "silence2"      
potem zamieniasz nazwę pliku  "silence1"  na  " hasler.wav"  
 i  w ten sposób pozbywasz się dźwięku haslera.
Do tego służy plik silence1.
Zamieniając nazwy plików w odwrotną stronę przywracasz ten dźwięk który się pozbyłeś.
teoretycznie można w ten sposób pozbyć się każdego dźwięku, tylko nie wiem po co.
Ps
Albo mi się zdaje albo w obecnej wersji hasler nie jest już tak bardzo upierdliwy jak dawniej.

andrev1989

  • Gość
"silence1"
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Czerwca 2006, 09:18:05 »
OK dzięki za odpowiedź, a co do haslera to mnie on nigdy nie przeszkadzał, a wręcz przeciwnie mnie on uspokaja.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
"silence1"
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Czerwca 2006, 09:31:59 »
Cytat: "andrev1989"
OK dzięki za odpowiedź, a co do haslera to mnie on nigdy nie przeszkadzał, a wręcz przeciwnie mnie on uspokaja.


I co?  zaśniesz i przerżniesz  jakieś S1

Na koniec napiszę że brakuje mi kilku dźwięków.
Jadąc składem osobowym jako pasażer w trakcie hamowania słychać taki niski dźwięk jakby tarcia zaciśniętych klocków na obręczach, takie długie szuranie, nie potrafię go opisać lepiej.
Drugi dźwięk  to przejeżdzanie na zwrotkach i anglikach, takie zgrzytnięcia i piski z chrupnięciami. Szczególnie te ciasne zwrotki z małym promieniem odgałęzienia.
Myślę że MK wiedzą o co mi biega.

ammpp

  • Gość
"silence1"
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Czerwca 2006, 10:03:47 »
Witam

Dźwięk "szurania" w czasie hamowania jest. Tylko trochę cichy więc może go nie zauważyłeś.
Co do drugiego dźwieku - był kiedyś taki pomysł żeby go dodać, była nawet już probka tego dźwięku na forum, ale... pomysł upadł :)

A co do silence1 - ten dźwięk jest czasem używany, a więc nie może tak po prostu sobie zniknąć z katalogu sounds. Jak już konieczne jest kombinowanie to trzeba go SKOPIOWAĆ a nie zmienić jego nazwę.

Sorki że odpowiadam na 2 posty na raz :)

Pozdrawiam

Adam

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
"silence1"
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Czerwca 2006, 13:57:25 »
Plik silence1 jest używany przez niektóre modele zamiast typowych dźwięków różnych odgłosów z kabiny. Zobaczcie pliki 111a.mmd, machajka.mmd, dl2.mmd


Pozdrawiam
Mariusz

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
"silence1"
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Czerwca 2006, 14:58:16 »
Pewnie zboczę z tematu, ale chodzi mi o dźwięk toczenia kół na szynach bez stykowych. Nie byłoby stukotu kół. czyli silent1. Swoją drogą można by taką opcję wprowadzić dla misji pod EP09. byłoby extra pędzić 160 i pozbyć się walenia zestawów kół o złącza szyn.

Wyraziłem się dość nie precyzyjnie, ale chciałem pokazać jak wykorzystać zmianę nazwy tego pliku(ciszy).  Zawsze jednak trzeba pamiętać o zrobieniu kopii takiego pliku w którym zostaje zmieniona  nazwa.

andrev1989

  • Gość
"silence1"
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Czerwca 2006, 16:17:26 »
Według mnie to stukot kół i tak jest za cichy, jak dla wagonów i loków. Wolałbym żeby był głośniejszy dźwięk.

Żeby usłyszeć dźwięk "szurania" dobrze słychać, gdy podczas jazdy składem osobowym damy pozycję hamulca zasadniczego na 3, jest nawet dobrze słyszlny ten dźwięk. Swoją drogą mnie też podoba się ten "szur".

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
"silence1"
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Czerwca 2006, 18:25:36 »
Jechałes kiedyś na żywo w loku? W kabinie prawie nie slychac stukotu. Ale znam ten bul kiedy sie siedzi w kurniku z lat 70 i napiera. Ale zawsze przy tym stukocie zasypiam

andrev1989

  • Gość
"silence1"
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Czerwca 2006, 18:45:39 »
Cytat: "Żuk"
Jechałes kiedyś na żywo w loku? W kabinie prawie nie slychac stukotu.


Niestety nie miałem tej przyjemności, a szkoda jak narazie jest to moje największe marzenie, więc stąd moja niewiedzia, ale dźwięk stukotu kół na zewnątrz i tak jest zbyt cichy. Tak samo szarpnięcie przy ruszaniu z towarówką i przy hamowaniu jest troszkę inne niż w realu, chyba.

ammpp

  • Gość
"silence1"
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Czerwca 2006, 23:34:41 »
Co do dźwięku toczenia się koł po szynach też już kiedyś tu pisałem i też umarło to śmiercią naturalną:

http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3281&highlight=

Może przy mniejszych prędkościach nie ma to takiego znaczenia, ale...  jak pociąg jedzie 100 km/h lub więcej - ten dźwięk staje się strasznie głośny. Przynajmniej w wagonach no i oczywiście na zewnątrz. Skład zaczyna wręcz piszczeć. Czegoś takiego w symulatorze nie ma. A szkoda.

Pozdrawiam

Adam

andrev1989

  • Gość
"silence1"
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Czerwca 2006, 15:44:13 »
Niestety muszę przyznać, że MaSzyna pod względem efektów dźwiękowych nie jest najlepsza, ale pewnie nigdy nie będzie tak, jak w realu. Dźwięk pędu, hamowania, uderzania zderzaków,stukotu kół, piszczenia podczas przejeżdżania przez zwrotkę, czy chociaż charakterystycznego syczenia przed i po przejeżdżającym pociągu, i między innymi to odróżnia MaSzynę od rela i to w dużym stopniu. Myślę, że nagranie dodatkowych dźwieków nie jest takie trudne. Mam nadzieję że wypowiecie się, czy dałoby się te wszystkie dźwięki "włożyć" do symka i jeszcze bardziej urealnić MaSzynę?

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
"silence1"
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Czerwca 2006, 15:52:44 »
Z dotychczas znanych mi tego typu programów MaSzyna jest najlepsza, również i pod tym względem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.


Pozdrawiam
Mariusz

andrev1989

  • Gość
"silence1"
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Czerwca 2006, 15:56:58 »
Cytat: "Mariusz1970"
Z dotychczas znanych mi tego typu programów MaSzyna jest najlepsza, również i pod tym względem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.


Pozdrawiam
Mariusz


Oczywiście, że jest najlepsza, ale co by zaszkodziło ciągle ją udoskonalać? W sferze dźwięków, bo tabor i scenerie powstają ciągle.

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
"silence1"
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Czerwca 2006, 18:24:16 »
Cytat: "Mariusz1970"
Z dotychczas znanych mi tego typu programów MaSzyna jest najlepsza, również i pod tym względem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.


A mnie jak najbardziej dotychczas pod względem dźwięków podoba się BVE, na niektórych trasach (np. Milton Keynes-Watford Jn.) odgłosy dochodzące z głośników to poezja... Te wszystkie zgrzyty, piski, syczenie, stukanie itp., że nie wspomnę już o odgłosach pracującego silnika (charakterystyczne "buczenie" słyszalne np. w rozpędzającym się EN57).
Co nie znaczy, że Maszyna be :)

Pozdrawiam!
Mannerheim

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
"silence1"
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Czerwca 2006, 19:05:37 »
Nie miałem do czynienia z BVE, ale przed chwilą przeczytałem wątek:
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3281, tam coś jest o BVE i nie wiem jak to odnieść do tego co napisałeś.

Pozdrawiam
Mariusz

PS Tam dźwięki przypisywane są do trasy?

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
"silence1"
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Czerwca 2006, 19:26:01 »
Cytat: "Mariusz1970"
Nie miałem do czynienia z BVE, ale przed chwilą przeczytałem wątek:
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3281, tam coś jest o BVE i nie wiem jak to odnieść do tego co napisałeś.


Zalinkowane tam dźwięki rzeczywiście nie są dobrej jakości, ale
Cytat: "Mariusz1970"

PS Tam dźwięki przypisywane są do trasy?


Nie, dźwięki są przypisywane do taboru, a co do mojej wzmianki o trasie Milton-Watford to wrażenia słuchowe są w dużej mierze zależne od specyfiki danej trasy (a wymieniona przeze mnie to magistrala "szybkiego ruchu": czterotor, Vmax rzędu 120 mph, fajne składy bryt. EMU). W EN57 OIDP duża część dźwięków pochodzi z Mechanika ;)

Pozdrawiam!
Mannerheim