Autor Wątek:  wrocław-opole  (Przeczytany 37661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
wrocław-opole
« dnia: 04 Kwietnia 2006, 21:59:23 »
tworze nowa realistyczna trase z Wrocławia do Opola trasa liczy 85 km  beda jezdzic EN53 , EU07 oraz ET41 zyczcie mi powodzenia zastanawiam sie czy dac EP09 bo ta trasa jest dosc szybka predkosc szlakowa 160 km/h podpowiedzcie co byscie widzieli . pozdrawiam
Formuła 1 Wymiata.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwietnia 2006, 22:26:17 »
Życzę powodzenia :), ale czy naprawdę tworzenie trasy powinno się zaczynać od myślenia jakiego loka dać?. Wiem że wrocławski węzełek jest duży i bardzo skomplikowany.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwietnia 2006, 08:00:59 »
Skoro już o tym napisałeś, to mam nadzieję, że projekt nie upadnie po 20% trasopisania ;>

Jaka będzie długa? Mam nadzieję, że 100 km... :D

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwietnia 2006, 10:08:19 »
Cytat: "eu43"
Jaka będzie długa? Mam nadzieję, że 100 km... :D

 Przeciez napisal ze 85km :>

Offline PaPiK Cargo S.A

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
wrocław-opole
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Kwietnia 2006, 10:54:33 »
O to świetnie bo ja mieszkam nie daleko Wrocławia Głównego i mialem okazje prowadzic EN57-1038 do Opola. To bardzo mile z twojej strony ze robisz ta trase. :]
Za prawdziwym nastawnikiem - 15361 KM
// na forum od 2005 roku :)

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: wrocław-opole
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwietnia 2006, 13:08:00 »
Cytat: "piotrln"
tworze nowa realistyczna trase z Wrocławia do Opola trasa liczy 85 km  beda jezdzic EN53 , EU07 oraz ET41 zyczcie mi powodzenia zastanawiam sie czy dac EP09 bo ta trasa jest dosc szybka predkosc szlakowa 160 km/h podpowiedzcie co byscie widzieli . pozdrawiam


Wooow. Chylę czoła, przed Master of Maszyna. Nawet nowy tabor będzie. Ma ktoś zdjęcia EnN 53 ? :>
:)

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
wrocław-opole
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Kwietnia 2006, 13:45:18 »
Skontaktuj się z Bohunem - mieszka w Opolu. Może Ci coś doradzi lub podpowie!

Życzę udanej trasy.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
.
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Kwietnia 2006, 16:33:14 »
Cytat: "vampirek1"
Skontaktuj się z Bohunem - mieszka w Opolu. Może Ci coś doradzi lub podpowie!


siemanko! naprawde chcesz robic trase Opole - Wrocław? niechce wpływac na twoje decyzje ale z doświadczenia z FPS-em moge powiedziec że będą problemy! Opole zachodnie przejdzie ale jak dojdziemy do Opola Głównego to bedzie 5fps o ile pozostawisz jedynie budynek dworca i wiaty! dlatego tez zrezygnowałem z robienia Częstochowy osobowej! a może masz na mysli trase przez Jelcz-Laskowice? zaczynamy od Opole Groszowice [tam mieszkam zara przy torach jak sie jedzie do Gliwic] i dalej Opole wschodnie, Czarnowąsy [ juz jest model elektrowni :)] bedzie wypas! pozatym są tam słupy trakcyjne betonowe z wysięgnikami rurowymi, które mam! smigałoby sie towarowymi z miałem :) a koniec we Wrocławiu Brochów! przy takiej trasie moge ci pomóc! i tu ukłon dla SPT bo to co jest porażką w starym symku to FPS. Z mojego punktu widzenia jako trasopisarza ta trasa jest lepsza pod względem fps, modeli, układu torowego! poco nam pokaz slajdów! chyba że zaczynac bedziemy w Opolu zachodnim a kończyc przed Wrocławiem Głównym! POZDRAWIAM I ZYCZE POWODZENIA

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Wooow. Chylę czoła, przed Master of Maszyna. Nawet nowy tabo
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Kwietnia 2006, 20:05:23 »
powtarzam trasa liczyc bedzie 85 km tyle jest z Wrocławia głównego do Opola głównego .Robie przy okazij textury lokomotyw z Wrocławia jak bo w Maszynie jest tylko et22-1167 z Wrocławia. Tworzenie trasy zajmie mi duzo czasu niestety wolnego mam mało praca dziewczyna rozumiecie.Pod koniec Kwietnia powinienem wrzucic was screen z Wocławia głównego o ile sie wyrobie , chce dobrze zrobic trase. Zeby mi nikt nie mowił ze cos jest nie tak , zdjecia mam do brzegu narazie niedługo bede miec do Opola głównego potem zabiore sie za robote . pozdrawiam wszystkich na forum trzymajcie za mnie kciuki

Dodano po 1 godzinach 7 minutach:

  Przejezyczyłem  sie miałem na mysli EN57 :p chyba sie mozna przejezyczyc
Formuła 1 Wymiata.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwietnia 2006, 18:13:26 »
Z wrocławskich maszyn jest jeszcze EU07-485, ale niedługo będzie miała rewizję, więc tekstura będzie już nieaktualna. Jak chcesz zrobić Wrocław Główny? Masz dokładne plany? Ja mam tylko plany torów należących do WGA, jakbyś chciał.

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Z wrocławskich maszyn jest jeszcze EU07-485
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Kwietnia 2006, 18:56:35 »
spox piotrek mozesz mi przesłac na piotrln@o2.pl plany torów . Co do Wrocławia Głównego to mysle raczej zrobic perony , zadaszenie , budynek dworca troche okroje . dzieki za tory przydadza mi sie pozdrowienia
Formuła 1 Wymiata.

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
wrocław-opole
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Kwietnia 2006, 20:04:01 »
No, @piotrln wystartowales z grubej rury.Tylko zastanow sie czy trasa bedzie liczyc czy juz liczy te 85km, bo to dosc istotne.Zycze powodzenia ,oby na 84-tym km dysk Ci nie padl, tak jak innemu userowi(swoja droga to jest dobra wymowka-trasy nie bedzie bo dysk mi padl-kazdy tak moze powiedziec).

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
wrocław-opole
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Kwietnia 2006, 20:57:29 »
Cytat: "admineu07"
swoja droga to jest dobra wymowka-trasy nie bedzie bo dysk mi padl-kazdy tak moze powiedziec

Zapewniam że nie każdy...
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
swoja droga to jest dobra wymowka-trasy nie bedzie bo dysk m
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwietnia 2006, 21:03:54 »
Nie bedzie tak zapewniam panów .Ok trasa liczy 85 km , bede sie starał ja b dobrze odżwierciedlić jak jest w realu , pisałem już ze bede długo tworzył z powodu małej ilości wolnego czasu .
 Pozdrowienia
Formuła 1 Wymiata.

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwietnia 2006, 21:50:37 »
Cytat: "Akvin"
Cytat: "admineu07"
swoja droga to jest dobra wymowka-trasy nie bedzie bo dysk mi padl-kazdy tak moze powiedziec

Zapewniam że nie każdy...

Powiedziec moze kazdy, nie zabronisz tego :>

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
wrocław-opole
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Kwietnia 2006, 22:03:22 »
Cytat: "kruger"
Powiedziec moze kazdy, nie zabronisz tego :>

Jasne, rozumiem... ale chciałem tylko zwrócić uwagę że nie każdy jest kłamcą.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
.
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Kwietnia 2006, 22:22:12 »
rób sobie kopie i zapisuj plik max w dwuch wersjach! ja tak robie bo problem z 3d maxem jest taki ze czasem nie odpala zapisanych plików max! jak potzrebujesz pomocy przy Opole Główne i Zachodnie to wal smiało pomoge! POZDRO

Dodano po 16 minutach:

 
Cytat: "admineu07"
.oby na 84-tym km dysk Ci nie padl, tak jak innemu userowi(swoja droga to jest dobra wymowka-trasy nie bedzie bo dysk mi padl-kazdy tak moze powiedziec).

PRZEPRASZAM CZY TA SUGESTIA BYLA SKIEROWANA DOMNIE? myślisz ze niechciało mi sie kończyc trasy Kurczakowo i dlatego mi padł dysk? DLATEGO?

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 33
wrocław-opole
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwietnia 2006, 23:57:18 »
Nie @bohunIC to akurat nie do Ciebie to bylo. A jak sie robi kopie na osobnym nosniku(cd, dyskietka i co tam kto chce)to potem nie ma problemow ani wymowek.

Offline Driver24

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
  • inż. Maszynista PKP IC
    • Zobacz profil
    • http://www.beladeda.cba.pl/palac_kultury.m3u
  • Otrzymane polubienia: 4
wrocław-opole
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Kwietnia 2006, 19:21:36 »
Witam,
Piotrln, możliwe ze w niedalekiej przyszlosci bede mial cala trase Wroclaw-Opole nagrane na DVD z kabiny, ale narazie nad tym pracuje ;)
(musze wymyslec jakis patent na zamontowanie kamery, by nikomu nie przeszkadzalo i zeby sie mocno trzymala)
A tak pozatym jak potrzebujesz pomocy to chetnie pomoge.
Partia "Ruch poparcia Twarożka" ;) wcześniej Stowarzyszenie Wąchaczy Kota

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
wrocław-opole
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Kwietnia 2006, 20:38:32 »
Dzieki panowie za chec pomocy. Jak cos to dam wam znac , nie ma problemu , Bohun fajna trasa Herby-Czewa .  pozdrowienia
Formuła 1 Wymiata.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
wrocław-opole
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Kwietnia 2006, 20:51:37 »
Cytat: "piotrln"
Bohun fajna trasa Herby-Czewa .  pozdrowienia

dzieki! oby twoja przebiła moja 100 razy! jak potzrebujesz pomocy z 3d maxem wal na gg! POZDRO

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Kwietnia 2006, 15:40:26 »
Cytat: "Driver24"
Witam,
Piotrln, możliwe ze w niedalekiej przyszlosci bede mial cala trase Wroclaw-Opole nagrane na DVD z kabiny, ale narazie nad tym pracuje ;)
(musze wymyslec jakis patent na zamontowanie kamery, by nikomu nie przeszkadzalo i zeby sie mocno trzymala)
A tak pozatym jak potrzebujesz pomocy to chetnie pomoge.


A nie łatwiej przejechać Wrocław - Opole z kamerą na końcu składu? Wyjdzie na to samo, a nie będzie większych problemów :)

hunter

  • Gość
wrocław-opole
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Kwietnia 2006, 16:12:26 »
Cytat: "piotrek"
A nie łatwiej przejechać Wrocław - Opole z kamerą na końcu składu? Wyjdzie na to samo, a nie będzie większych problemów :)


A nie jeszcze łatwiej wziąć aparat? Jakość będzie lepsza, nie trzeba będzie pauzować w odtwarzaczu, jak sie ma mało pamięci, słaby procesor to tak klatkować nie będzie 3ds max i odtwarzacz.

Pozdrawiam.

Offline Driver24

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
  • inż. Maszynista PKP IC
    • Zobacz profil
    • http://www.beladeda.cba.pl/palac_kultury.m3u
  • Otrzymane polubienia: 4
wrocław-opole
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Kwietnia 2006, 16:20:54 »
No tak, aparatem bedzie lepsza jakosc zdecydowanie...
ale ja to dla siebie robie, bo chce miec to na DVD i ogladac jazde jedzac chipsy i popijac coca-colą :)
w zasadzie chce nagrac linie Wroclaw-Przemyśl, bo od dzieciństwa co roku jeżdze ta trasą. Kamerke mam fajną bo miesci aż 8GB danych. wiec moge nagrac cos na jakosci DVD :) Kwestia tylko dobrego umocowania w kabinie tak by mechanikowi nie przeszkadzalo i bylo w miare dobrze widac trase (romawialem z paroma i powiedzieli ze nie ma problemu).

No a jadac w ostatnim wagonie, to troche lipa, bo nawet jak uda Ci sie odtworzyc odwrotnie film to i tak sygnalizacje masz wszedzie na stop, i jedziesz non stop lewa strona. A ogladanie filmu jak uciekaja Ci tory to tak nie zabardzo mi sie uśmiecha, można fajnej fazy dostac... efekt oddalajacego sie obrazu :P
Partia "Ruch poparcia Twarożka" ;) wcześniej Stowarzyszenie Wąchaczy Kota

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
wrocław-opole
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Kwietnia 2006, 20:46:26 »
Driver24  myslałem z poczatku nad trasa Wrocław Główny- Przemyśl  tez nia jezdze do rodziny pod Przemyślem , ale to raczej pomysł mało realny , narazie zrobie trase Wrocław Główny- Opole Główne . Potem ewentualnie zabiore sie za zrobienie Opole- Kedzierzyn Kożle :p ale to ewentualnie . Pzdrawiam
Formuła 1 Wymiata.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
wrocław-opole
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Kwietnia 2006, 21:47:17 »
a moze Wrocław-Opole-Lubliniec? trasa od Herbów Starych do CZ-wy już jest! to byłby spory kawał frajdy do przejechania! jak myślice?

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
wrocław-opole
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Kwietnia 2006, 23:09:28 »
Dobry pomysł Bohun , zajałbys sie odcinkiem z Opola?? a moze ktos inny ?? ja mam za mało czasu by sie zajac narazie zdjecia mam do Opola głównego , i zaczne pomału robic juz trase do Opola głównego .Bohun jak cos to daj mi znac mój numer gg 8800461 mozemy sie zgadac i razem ja stworzyc trase Wrocław- Czestochowa , co myślisz ?? pozdrawiam , i dodam jeszcze raz b fajna trasa Herby-Częstochowa Bohun gratulacje
Formuła 1 Wymiata.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
wrocław-opole
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Kwietnia 2006, 08:33:47 »
6828589 mój GAD!!! no jakbyśmy to zrobili to byłaby jedyna i najlepsza trasa ever made!!! ja moge pociągnąć do Lublinca! kiedyś zrobiłem stacje Fosowskie w 3d maxie! ale powiem ci że czas prac jest uzależniony od materiałów! ja niemoge skończyć stacji Herby bo niemam fotek dworca itd. wiec najpierw trza zdobyć materiały, mapy i można sie brać! prawdopodobnie trasy bedzie można includować do SPT wiec mielibyśmy jakaś pożądną scenerie!

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
wrocław-opole
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Kwietnia 2006, 13:00:43 »
Cytat: "bohunIC"
prawdopodobnie trasy bedzie można includować do SPT wiec mielibyśmy jakaś pożądną scenerie!


Tylko i wyłącznie tory. Żadnej trakcji, domów czy drzewek. Nawet z niektorymi zwrotnicami może być problem.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
wrocław-opole
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Kwietnia 2006, 14:59:54 »
Cytat: "Bart"
Tylko i wyłącznie tory. Żadnej trakcji, domów czy drzewek. Nawet z niektorymi zwrotnicami może być problem.

aaaaaaaaa jaka szkoda! jednym słowem to tak jakby robić wszystko od nowa! a powiedz Bart jak się bedize odbywać tworzenie scenerii? jak dotychczas przy uzyciu nowych scriptów, czy moze jest juz w planach jakiś edytor, bo chetnie bym się udzielił przy czymś takim!