Autor Wątek:  Prblem z grafiką w symulatorze  (Przeczytany 20579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Kwietnia 2006, 15:03:54 »
Cytat: "Mariusz1970"
Miałem kolegów, którzy w pracy używali win2k, dziękuję bardzo postoję. Mozna było wypić kawę za nim ten się odpali, lub jak był długi dokument w wordzie też mieszał i mieszał nigdy żadnych win 2000 i xp. Ciasteczka są puste. Kasują się mi jak odpalam kompa (mały bat, który kasuje mi i jest umieszczony w autostarcie). Co do hibernacji to ja jej nie mam.

Aby wprowadzić komputer w stan hibernacji

, aby otworzyć okno dialogowe Właściwości: Zarządzanie energią.
Kliknij kartę Hibernacja, a następnie zaznacz pole wyboru.
Jeżeli karta Hibernacja nie jest wyświetlana, oznacza to, że komputer nie obsługuje tej funkcji.

u mnie nie ma tej hibernacji.

Dodano po 4 minutach:

 Jaki system powieniem używać zegar 800 MHz RAM 256, szkoda mi zasobów sytemowych na system np.XP.
Ja nie narzekam na swoją windę (oprócz oczywiście tego problemu, o którym piszę powyżej). Rok temu miałem format dysku, ale tylko dlatego, że zmieniałem płytę główną, gdzyż tamta mi się popsuła.
Sytem pracuje mi stabilnie i szybko.


co do w2k nie narzekalem kwestia konfigu dokladnego i wszystko cacy
co do systemiku owszem jak nie chcesz w2k to zostaje tylko 98 bo 95 to archaiczny system no i oczywiscie linux ale na nim w symka sobie nie pograsz od tak prosto jak na windzie :) chociaz moze przez emulacje by poszedl i to pewnie by lepiej chodzil jak wszystko w linuxie :D

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Kwietnia 2006, 15:10:49 »
Co powiesz na to, że do niedawna używałem DOSa i WIN 3.11. To dopiero archaik co? A widzisz od 95 roku mam takiego kompa i dużo a to dużo mieszałem w nim i co i pracuje tak stabilnie jak żaden inny Windows, nawet ten twój ukochany 2000. Zero a to zero problemów i gdyby nie obsługa multimediów, to nigdy nie przeszdłbym na coś innego.

Dobra ale wracając do tematu co ja mam zrobić? Czy ktoś wie?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Kwietnia 2006, 15:40:47 »
Cytat: "Mariusz1970"
Jaki system powieniem używać zegar 800 MHz RAM 256, szkoda mi zasobów sytemowych na system np.XP.
mój kolega uruchamiał XP na procesorze 466 MHz i 64 MB RAMu, a chodziła mu stabilnie oraz w miarę szybko
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Kwietnia 2006, 16:34:57 »
Ale czy szybciej niż 98? wątpię, generalnie in mowszy system tym jest bardziej sytemożerny, zresztą nie mam zufania do xp. Widać to przy problemach jakie napotykają ludzie chcący jeździć na symku i na xp. Nie chce komplikować sobie zycia. Do pełni szczęścia potrzene mi tylko wyłączenie tego czegoś co w tle miesza mi na dysku.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Kwietnia 2006, 16:40:27 »
Cytat: "Mariusz1970"
Ale czy szybciej niż 98? wątpię, generalnie in mowszy system tym jest bardziej sytemożerny.
Wiesz co, słyszałem gdzieś (niesprawdzone), że XP jest pierwszym Winowsem, który został jakoś zoptymalizowany i dlatego jest szybszy od poprzednich (2k, Me na pewno). Jak porównywałem czas włączania się u mnie windowsa XP i 98, to wychodziło w miarę to samo.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Kwietnia 2006, 16:57:43 »
Mnie kiedyś namawiano na XP, wyszukałem w googlach wymagania xp i po przeczytaniu paru linków doszedłem do wniosku, że mi się to nie opłaca. Tam też coś było o optymalizacji, ale chyba to bardziej teoria niż praktyka.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Kwietnia 2006, 17:09:18 »
Witam

Zeby odpalic WinXP potrzebujesz conajmniej 256 Mb ram-u. XP pozera ok 128Mb na start. Procesor nie musi byc rewelacyjny, np celeron 700Mhz. Mozna powylaczac wiele zbednych opcji. Dzaialanie mozna usprawnic kozystajac ze wskazowek na stronie: Tweaks. I to dziala.

Pozdrawiam
Tomcio
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Kwietnia 2006, 17:26:47 »
Dzięki!
Ale ja nie chce XP, sam piszesz, że pożera 128MB na startcie po co mi to.
Gdzieś w jakimś linku przeczytałem, że praktycznie min. konfig. to xp to właśnie 800Mhz i 256MB, ale właśnie to min. Zresztą niedawno pisałem pw do Abu (nie ważne o co chodziło), ale odpisał mi coś w tym stylu, że niedługo XP stwierdzi, że sama praca na XP jest niebezpieczna i nie pozwoli się odpalić. A Abu jest dla mnie bądź co bądź jakimś autorytetem i dziękuję za ten system. Może kiedyś będę smuszony, jak coraz więcej aplikacji będzie działało tylko na XP. Póki co wolę ten co mam.
Chę tylko wyłączyć to coś co mi miesza w tle na dysku.

Dodano po 6 minutach:

 A myślę, że prawie na pewno, że po instalacji xp ilość FPS na symku mi się zmniejszy na miom sprzęcie.

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Kwietnia 2006, 17:48:58 »
Cytat: "Mariusz1970"
Ale czy szybciej niż 98? wątpię, generalnie in mowszy system tym jest bardziej sytemożerny, zresztą nie mam zufania do xp. Widać to przy problemach jakie napotykają ludzie chcący jeździć na symku i na xp. Nie chce komplikować sobie zycia. Do pełni szczęścia potrzene mi tylko wyłączenie tego czegoś co w tle miesza mi na dysku.


to wylaczyles harmonogram? jakiego masz antyvira zainstalowanego? sciagnij hijackthis i wklej mi tu z niego loga

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Kwietnia 2006, 18:03:23 »
Z antyvirów korzystam tylko online, żeby nie spowalniać systemu, ponadto sobie zrobiłem takie coś, że mam własne takie narzędzie, które porównuje mi pliki com, exe,dll, sys,drv itp., z tym co miałem kiedyś z tym co mam teraz. Porównuje czy się coś nowego nie pojawiło, ponadto dla istniejących porównuje date, godzinę i rozmiar. Wszelkie zmiany widzę, czasami mi to bardzo pomogło.
Mam też cleaner register i czasmi uruchamiam go, aby wyczyścić rejestr ze śmieci. I fire woll też mam. Też mam hijackthis i oto log:

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 17:56:45, on 06-04-17
Platform: Windows 98 SE (Win9x 4.10.2222A)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:
C:\WINDOWS\SYSTEM\KERNEL32.DLL
C:\WINDOWS\SYSTEM\MSGSRV32.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\MPREXE.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\MSTASK.EXE
C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SYSTEM\MOSEARCH\BIN\MOSEARCH.EXE
C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\MICROSOFT SHARED\VS7DEBUG\MDM.EXE
C:\PROGRAM FILES\SYGATE\SPF\SMC.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\KB891711\KB891711.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\mmtask.tsk
C:\WINDOWS\EXPLORER.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\PSTORES.EXE
C:\WINDOWS\TASKMON.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\SYSTRAY.EXE
C:\PROGRAM FILES\DUAL WHEEL MOUSE\4DMAIN.EXE
C:\PROGRAM FILES\SLYSOFT\CLONECD\CLONECDTRAY.EXE
C:\PROGRAM FILES\WINAMP\WINAMPA.EXE
C:\PROGRAM FILES\USB 2.0 FLASH DRIVE UTILITY\PLBKMON.EXE
C:\WINDOWS\RUNDLL32.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\CTFMON.EXE
C:\WINDOWS\RUNDLL32.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\WMIEXE.EXE
C:\WINDOWS\SYSTEM\DDHELP.EXE
C:\PROGRAM FILES\GADU-GADU\GG.EXE
C:\PROGRAM FILES\INTERNET EXPLORER\IEXPLORE.EXE
C:\PROGRAM FILES\HIJACK THIS\HIJACKTHIS.EXE

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\PROGRAM FILES\ADOBE\ACROBAT 6.0 CE\READER\ACTIVEX\ACROIEHELPER.DLL
O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\SYSTEM\MSDXM.OCX
O4 - HKLM\..\Run: [ScanRegistry] C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun
O4 - HKLM\..\Run: [TaskMonitor] C:\WINDOWS\taskmon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SystemTray] SysTray.Exe
O4 - HKLM\..\Run: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme
O4 - HKLM\..\Run: [Zasobnik systemowy] SysTray.Exe
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\SYSTEM\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [WheelMouse] C:\Program Files\Dual Wheel Mouse\4DMAIN.EXE -startup
O4 - HKLM\..\Run: [CloneCDTray] "C:\Program Files\SlySoft\CloneCD\CloneCDTray.exe" /s
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe
O4 - HKLM\..\Run: [TSE_PLUtil] C:\Program Files\USB 2.0 Flash Drive Utility\PLBkMon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SmcService] C:\PROGRA~1\SYGATE\SPF\SMC.EXE -startgui
O4 - HKLM\..\RunServices: [LoadPowerProfile] Rundll32.exe powrprof.dll,LoadCurrentPwrScheme
O4 - HKLM\..\RunServices: [SchedulingAgent] mstask.exe
O4 - HKLM\..\RunServices: [MOSearch] C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYSTEM\MOSEARCH\BIN\MOSEARCH.EXE
O4 - HKLM\..\RunServices: [MDM7] "C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\MICROSOFT SHARED\VS7DEBUG\MDM.EXE"
O4 - HKLM\..\RunServices: [SmcService] C:\PROGRAM FILES\SYGATE\SPF\SMC.EXE
O4 - HKLM\..\RunServices: [KB891711] C:\WINDOWS\SYSTEM\KB891711\KB891711.EXE
O4 - HKCU\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\SYSTEM\NVMCTRAY.DLL,NvTaskbarInit
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] ctfmon.exe
O4 - Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
O4 - Startup: Kasuj_tmp.lnk.pif = C:\WINDOWS\KASUJ_~1.BAT
O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE10\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm
O15 - Trusted Zone: http://arcaonline.arcabit.com
O15 - Trusted Zone: http://www.mks.com.pl
O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab
O16 - DPF: {3D8700FB-86A4-4CB4-B738-6F0FC016AC7D} (MainControl Class) - http://arcaonline.arcabit.com/ArcaOnline.cab
O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://acs.pandasoftware.com/activescan/as5free/asinst.cab
O16 - DPF: {205FF73B-CA67-11D5-99DD-444553540000} (CInstall Class) - http://www.spywarestormer.com/files2/Install.cab

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Kwietnia 2006, 20:38:32 »
Ja tam mam xp i na Celeronie 500Mhz, 160 ramu Sdram karta graficzna geforce 2 DDR 32mb i mi smiga znakomicie. Nawet lepiej mi gry dzialaja niz na 98. A co do tego harmonogramu na stronie pierwszej to wadzi mi tutaj:
ScanRegistry, C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun, HKEY_LM\Run
Prawdopodobnie skanuje Ci rejestr i dlatego Ci muli.
Albo to:
MOSearch, C:\progra~1\common~1\system\mosearch\bin\mosearch.exe, HKEY_LM\RunServices
Cos jakby w office(ofisie)szukal igly w stogu siana :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Kwietnia 2006, 21:52:37 »
C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun to moze byc przyczyna
poza tym wylaczyc autostart do office'a
O4 - Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
O4 - HKCU\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\SYSTEM\NVMCTRAY.DLL,NvTaskbarInit (to tez zwolni pamiec)
O4 - HKLM\..\RunServices: [MDM7] "C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\MICROSOFT SHARED\VS7DEBUG\MDM.EXE" (mozesz wywalic)
O4 - HKLM\..\Run: [CloneCDTray] "C:\Program Files\SlySoft\CloneCD\CloneCDTray.exe" /s
O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe (zwolnia pamiec)
O4 - HKLM\..\RunServices: [MOSearch] C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYSTEM\MOSEARCH\BIN\MOSEARCH.EXE - masz jakis search specjalny w systemie z tego tytulu bo to wyglada podejrzanie i tylko zajmuje pamiec ja czegos takiego nie mialem pod 98 (tego nie jestem pewien to chyba cos z M$ Office)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Kwietnia 2006, 22:08:38 »
C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun - jesteście pewni? Bo mi miesza na dysku wtedy, gdy nic nie robię od 2 minut i czasami miesza, czasami nie,i w ogóle nie różnie to bywa. Uknułem sobie teroię, że to skanowanie rejestru jest tylko przy starcie kompa, a później już nie. Może się mylę. Jeżeli tak, to wyprowadzcie mnie z błędu. Chyba, że jest to skanowanie cykliczne?
O4 - HKCU\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\SYSTEM\NVMCTRAY.DLL,NvTaskbarInit (to tez zwolni pamiec)
O4 - HKLM\..\RunServices: [MDM7] "C:\PROGRAM FILES\COMMON
a te wpisy nie są od NVidii?, trochę się boje je wywalać

Dodano po 4 minutach:

 Aha dodam, że prawdopodobieństwo "mieszania na dysku" zwiększa się u mnie w raz z wgranymi nowymi danymi np na twardziela wgram 3 filmy, to prawie jak w banku zacznie mieszać.

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Kwietnia 2006, 23:17:17 »
Mam kartę z ATi, a MDM miałem, więc to raczej nie od Nvidii. Mówiąc szczerze nigdy nie odkryłem do czego to służy, ale zawsze miałem to po naciśnięciu Ctrl+alt+del więc uznałem ze tak ma być..
Pozdrawiam serdecznie!

Offline osiem

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Kwietnia 2006, 07:33:34 »
Proponuje wyłączyć pamięć wirtualną (skoro masz 256 mb ram nie będzie problema) i zobaczyć czy dalej będzie hdd mieszał, przy okazji zrób defragmentacje i włącz ponownie pamięć wirtualną.  Nie ma nic gorszego od poszarpanego pliku wymiany. Jeśli to możliwe plik wymiany najlepiej wrzucić na osobną (przeznaczoną tylko dla niego) partycje, albo przynajmniej na partycje której zawartość nie zmienia sie zbyt często.

hunter

  • Gość
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Kwietnia 2006, 08:03:58 »
Cytat: "Mariusz1970"
C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun - jesteście pewni? Bo mi miesza na dysku wtedy, gdy nic nie robię od 2 minut i czasami miesza, czasami nie,i w ogóle nie różnie to bywa.


To cacko skanuje przy starcie rejestr w poszukiwaniu błędów i robi kopie zapasową tego (np po instalacji programu). Radzę nie wywalać, bo jak Ci rejestr strzeli (a to już miałem nie raz i musiałem przywracać tym czymś), to będą kłopociki :]

Pozdrawiam.

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Kwietnia 2006, 10:22:34 »
Cytat: "Mariusz1970"
C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun - jesteście pewni? Bo mi miesza na dysku wtedy, gdy nic nie robię od 2 minut i czasami miesza, czasami nie,i w ogóle nie różnie to bywa. Uknułem sobie teroię, że to skanowanie rejestru jest tylko przy starcie kompa, a później już nie. Może się mylę. Jeżeli tak, to wyprowadzcie mnie z błędu. Chyba, że jest to skanowanie cykliczne?
O4 - HKCU\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\SYSTEM\NVMCTRAY.DLL,NvTaskbarInit (to tez zwolni pamiec)
O4 - HKLM\..\RunServices: [MDM7] "C:\PROGRAM FILES\COMMON
a te wpisy nie są od NVidii?, trochę się boje je wywalać

Dodano po 4 minutach:

 Aha dodam, że prawdopodobieństwo "mieszania na dysku" zwiększa się u mnie w raz z wgranymi nowymi danymi np na twardziela wgram 3 filmy, to prawie jak w banku zacznie mieszać.


co do nvidii wystarczy wylaczyc ta ikonke w pasku zadan z poziomu sterownikow zeby ich nie wyswietlal niekoniecznie z msconfig od razu

Dodano po 4 minutach:

 
Cytat: "TruckeR"
Mam kartę z ATi, a MDM miałem, więc to raczej nie od Nvidii. Mówiąc szczerze nigdy nie odkryłem do czego to służy, ale zawsze miałem to po naciśnięciu Ctrl+alt+del więc uznałem ze tak ma być..


machine debug manager generalnie wywalenie jego w przypadku typowego usera nie powinno nic zmienic ale moze zwalniac kompa jesli zostanie w pamieci

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Kwietnia 2006, 11:07:09 »
A masz jakiegos antywirusa? Ale jak wgrasz nowy film to Ci do rejestru wpisu nie dodaje ;] Tylko miejsce na dysku zajmuje. Wiec prawdopodobnie Ci antuwirus muli kompa bo sobie zapisuje ze wgrales film. Albo zmien sobie windowsa na 2000 i po klopocie. Wyglada jak 98 a bazuje na rzeczach xp :]

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Kwietnia 2006, 12:17:45 »
Cytat: "Poscikk"
A masz jakiegos antywirusa? Ale jak wgrasz nowy film to Ci do rejestru wpisu nie dodaje ;] Tylko miejsce na dysku zajmuje. Wiec prawdopodobnie Ci antuwirus muli kompa bo sobie zapisuje ze wgrales film. Albo zmien sobie windowsa na 2000 i po klopocie. Wyglada jak 98 a bazuje na rzeczach xp :]
i czekaj 5 minut aż się włączy
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Kwietnia 2006, 12:30:09 »
Ja mam XP i mi sie wlacza chwile. A komputer mam z przed epoki kamienia lupanego. Cztery rzeczy mam w nim dobre: Nagrywarke DVD, Monitor, Myszke i dysk twardy. Reszta to śmietnik.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Kwietnia 2006, 16:10:38 »
Cytat: "Poscikk"
A masz jakiegos antywirusa? Ale jak wgrasz nowy film to Ci do rejestru wpisu nie dodaje ;] Tylko miejsce na dysku zajmuje. Wiec prawdopodobnie Ci antuwirus muli kompa bo sobie zapisuje ze wgrales film. Albo zmien sobie windowsa na 2000 i po klopocie. Wyglada jak 98 a bazuje na rzeczach xp :]


kilka postow wyzej juz poruszylismy kazdy temat

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Kwietnia 2006, 16:46:41 »
Dzięki za odpowiedzi, ale mam wrażenie, że niedokładnie wszyscy czytają moje posty:
1. Ja nie mam antyvira. Skanuje tylko on-line !!!. Celowo tak zrobiłem, aby nie mulić systemu i jak na razie 0 wirusów. Były owszem, ale skanery on line wycieły mi te świństwa (z reguły robaki).

2. Najpierw piszecie, że mam wyciąć i że to pewno przez to C:\WINDOWS\scanregw.exe /autorun, później Hunter pisze, że aby tego nie ruszać i ja mu wierze.

3. W pewnym momencie przyczepiliście się do KB891711.EXE i ktoś napisał, że to wirus, ktoś inny że na pewno nie.

4. Sytemu zmieniał nie będę, o zmianie systemu wyraziłem swoją opinię.
Nawet gdybym zmienił, czy gwarantujecie, że nie będzie tego czegoś i że na moim sprzęcie dany nowy system będzie chodził lepiej i wydajniej.

Zrobię tak: na noc wyłączę pamięć wirtualną urochomie defragmentatora i zobaczę co to będzie. Jeżeli będzie ok to włączę pamięć spowrotem.
Jeżeli to nie pomoże, zrobię kopię rejestru i będę wyłączał te mniej jak mi się zdaje "groźne" funkcje o których piszecie.
Tak się tylko jeszcze zastanawiam, że w miarę upływu czasu jaki upłynął od włączenia kompuera, nawet jak nie uruchamiam żadnych programów, odplalm RAmboostera i widzę, że zajęta jest pamięć prawie w całości (choć na początku działania kompa było 76% wolnej) i teraz albo ten program przekłamuje, albo rzeczywiście jest zajęta ta pamięć. Przy mało wolnej pamięci wskazywanej przez RAMBoostera uruchamiam symka i nie widzę żadnej różnicy jakbym uruchomił od razu lub jakbym uwolnił pamięć poprzez RAMBoostera. Jeżeli RAMBooster prawidłowo wskazuje to mogłoby mieć związek z pamięcią wirtualną.
No cóż będę eksperymentował (szoda tylko, że nie widać jednoznacznie co może być przyczyną, takie trochę wróżenie z fusów).
Dzięki

Pozdrawiam
Mariusz

hunter

  • Gość
Prblem z grafiką w symulatorze
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Kwietnia 2006, 09:49:15 »
Cytat: "Mariusz1970"
3. W pewnym momencie przyczepiliście się do KB891711.EXE i ktoś napisał, że to wirus, ktoś inny że na pewno nie.


http://www.pchell.com/support/kb891711.shtml - tu po angielsku
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;891711 - tu po polsku

Pozdrawiam.