Autor Wątek:  Jak Wy przemalowujecie loka ??  (Przeczytany 5765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« dnia: 08 Lutego 2006, 12:54:52 »
Witam serdecznie.
Mam do Was pytanie ; jak wy przemalowujecie loka ? z fototekstur zrobionych z boku i z czoła czy ręcznie malujecie ?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline MB

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lutego 2006, 12:57:19 »
Tekstury na lokomotywy najczęściej są robione ze zdjęć. Tekstury robione w Paincie wyglądają na nienaturalnie nowe.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lutego 2006, 13:01:03 »
No tak...ale można jakoś inaczej ? np. mam tylko zrobione czoło i już nie moge zrobić tekstury ?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline MB

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lutego 2006, 13:06:11 »
1. Możesz spróbować poszukać w necie zdjęć z boku.
2. Możesz spróbować dorobić resztę tekstury w programie graficznym, ale efekt i tak będzie nienaturalny.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lutego 2006, 13:21:08 »
Acha dzięki :)

A czy w programie graficznym np. PSP 8.1 zrobie teksturke i ją przybrudze profesjonalnie z zaciekami itd. to czy przejdą przez próby do download?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lutego 2006, 14:35:13 »
Nie ważne czym zrobisz tylko jak to będzie wyglądać. Są tacy, co w paincie zrobią teksturkę miodzio i tacy, co psp + ps + cdr nie pomoże....
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lutego 2006, 16:43:09 »
Nie trzeba PSP, wystarczy bezpłatny GIMP 2, z którego korzystam i którego polecam. Jeśli myślisz, że jest to raj tandetnych paintowych pseudo-przybrudzanych (vide Trainz, chciałem im zaproponować parę moich wysokorozdzielczowych fototekstur, nie chcieli - tylko oni na tym tracą), to się mylisz. Jeśli nie masz kompletu dobrych zdjęć, to się za to nie bierz, nie wyjdzie. Tym bardziej nie rób tego w paincie (jako dobry przykład złego polecam moją pierwszą teksturę, 307 z CM Białystok, wisi w downloadzie), efekt będzie tragiczny.
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lutego 2006, 18:43:11 »
Cytat: "EU05"
Nie trzeba PSP, wystarczy bezpłatny GIMP 2, z którego korzystam i którego polecam. Jeśli myślisz, że jest to raj tandetnych paintowych pseudo-przybrudzanych (vide Trainz, chciałem im zaproponować parę moich wysokorozdzielczowych fototekstur, nie chcieli - tylko oni na tym tracą), to się mylisz. Jeśli nie masz kompletu dobrych zdjęć, to się za to nie bierz, nie wyjdzie. Tym bardziej nie rób tego w paincie (jako dobry przykład złego polecam moją pierwszą teksturę, 307 z CM Białystok, wisi w downloadzie), efekt będzie tragiczny.


No niestety repainty dla TRS robi się przeważnie w PSP albo Gimp (możecie wejść i pooglądać także moje repainty na forum Trainz UWAGA nie reklamuje wogóle moich repaintów ani TRS tylko chce pokazać jak się repaintuje  w TRS) MaSzyna ma tego dużego plusa w przeciwieństwie do TRS że teksturki robi się z fototekstur.
Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam Patrykos.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Lutego 2006, 18:54:34 »
Do TRS też można użyć fototekstur, tylko trzeba je odpowiednio przerobić, dzięki temu dla wielu loków wystarczy tylko zdjęcie z boku.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Lutego 2006, 18:58:12 »
TruckeR Sorry zapomniałem o Ciebie przecież Ty robisz/robiłeś mnóstwo tych SMrodków i Sergiejów z fototekstur :)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lutego 2006, 19:05:17 »
Cytat: "TruckeR"
Do TRS też można użyć fototekstur, tylko trzeba je odpowiednio przerobić, dzięki temu dla wielu loków wystarczy tylko zdjęcie z boku.


Żartujesz chyba. :P

Wiem, widziałem Twoje pseudo (częściowe) fototekstury, niezbyt mi się to podoba. A co do Traizna, ja nie chcę robić specjalnie dla niego fototekstur (Trainz, jeśli chodzi o siódemki, jest o wiele gorszy od MaSzyny), proponowałem tylko zgodę przerobienia swoich, dotychczas nieopublikowanych. Nie chcieli - ich problem. Zauważyłem pewną prawidłowość, że większość użytkowników TRSa woli piękne cukierkowe malowania. No cóż... to taki mały OT, nie chcę rozpętać dyskusji pt. który program jest lepszy".

PS Patrykos widziałem Twoje repainty. Paintowe, cukierkowe, w dodatku 130 ma czarne pierścienie i wielkie płaty odpadniętej i odrywającej się farby. Tak przy okazji.
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Lutego 2006, 19:09:47 »
@ EU05 wiem że cukierkowe,żeby pierścienie przemalować to trzeba się nieźle namordować a i jeszcze zrobić takie odrywające płaty to naprawde morderka! myśle że MaSzyna ma lepsze oteksturowania loków.
Nic TRS jest do robienie makiet i map a MaSzyna do jeżdżenia i tak zostanie.

Przepraszam za offtopic

Pozdrawiam Patrykos
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lutego 2006, 19:27:50 »
Cytat: "Patrykos"
@ EU05 wiem że cukierkowe,żeby pierścienie przemalować to trzeba się nieźle namordować a i jeszcze zrobić takie odrywające płaty to naprawde morderka! myśle że MaSzyna ma lepsze oteksturowania loków.
Nic TRS jest do robienie makiet i map a MaSzyna do jeżdżenia i tak zostanie.

Przepraszam za offtopic

Pozdrawiam Patrykos


Namordować... i tu właśnie wychodzi to co wyjść miało. Bo Ty wchodzisz z założeniem, że trzeba malować. A nie lepiej po prostu dobrze obfocić loka i z tego zrobić teksturkę? Ja wychodzę z założeniem, że nic nie zastąpi fototekstury. Ja na przykład wolę sto razy robić z fotek, niż malować teksturę. Z fotek to prosta zabawa w kopiuj-wklej, perspektywę, klonowanie, rozmazywanie, skalowanie, obracanie, jasność, kontrast, balans kolorów... a z malowaniem to... to nie dla mnie. :D
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lutego 2006, 19:33:51 »
Cytat: "EU05"
Cytat: "Patrykos"
@ EU05 wiem że cukierkowe,żeby pierścienie przemalować to trzeba się nieźle namordować a i jeszcze zrobić takie odrywające płaty to naprawde morderka! myśle że MaSzyna ma lepsze oteksturowania loków.
Nic TRS jest do robienie makiet i map a MaSzyna do jeżdżenia i tak zostanie.

Przepraszam za offtopic

Pozdrawiam Patrykos


Namordować... i tu właśnie wychodzi to co wyjść miało. Bo Ty wchodzisz z założeniem, że trzeba malować. A nie lepiej po prostu dobrze obfocić loka i z tego zrobić teksturkę? Ja wychodzę z założeniem, że nic nie zastąpi fototekstury. Ja na przykład wolę sto razy robić z fotek, niż malować teksturę. Z fotek to prosta zabawa w kopiuj-wklej, perspektywę, klonowanie, rozmazywanie, skalowanie, obracanie, jasność, kontrast, balans kolorów... a z malowaniem to... to nie dla mnie. :D


A poza tym co napisałeś to przede wszywstkim piękny naturalny i realnie wyglądający model.:)
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jak Wy przemalowujecie loka ??
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lutego 2006, 22:16:56 »
Ja wcale nie żartuję ;) Też nie lubię tej cukierkowości Trainza, ale cóż zrobić? Staram się jakoś mniej więcej realistycznie pomalować te loki żeby było co w sceneriach wstawiać.. Po prostu fototekstura to najlepsza metoda..
Pozdrawiam serdecznie!