Autor Wątek:  Nowa traska  (Przeczytany 26415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« dnia: 27 Stycznia 2006, 21:44:59 »
Jeszcze nie wiem jak sie ona bedzie nazywała ale mam narazie screena z pierwszej stacji. Oto i on:

Jest to moja pierwsza trasa samodzielna więc nie będzie ona bez błędna. Nie będzie trawy bo moje 3dStudio Max na to nie pozwala :(( Nie da się jej posiać. Trakcji też nie będzie ponieważ nie umiem jej robić i jeżeli chcecie to mogę komuś dać do zrobienia trawę i trakcję. Myśle że to tyle. Sceneria będzie imitacją trasy Warszawa Wschodnia - Zakopane. Będzie trzeba manewrowac lokiem na druga strone 3 razy czyli tak jak naprawde.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa traska
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Stycznia 2006, 08:52:25 »
No fajne ;) A tam dalej to co to jest? Tarcza manewrowa? Jeżeli tak, to w tamtym miejscu powinna być karzełkowata (o ile wogóle powinna ona tam być).

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Stycznia 2006, 10:45:24 »
Cytuj
No fajne ;) A tam dalej to co to jest? Tarcza manewrowa? Jeżeli tak, to w tamtym miejscu powinna być karzełkowata (o ile wogóle powinna ona tam być).


Tak to jest tarcza manewrowa i mi fajniej wyglądała wysoka na wzór w mocznikach. A te karzełkowate są na stacjach tam gdzie trzeba przeczepić loka.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Nowa traska
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Stycznia 2006, 14:25:04 »
Cytat: "Lanos"
A te karzełkowate są na stacjach tam gdzie trzeba przeczepić loka.

Po czym wnosisz ?:]

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Stycznia 2006, 14:30:43 »
No bo w mojej trasce te stacje z przeczepianiem loka są mniejsze dlatego na mniejszych stacjach dałem mniejsze semki MS2. Chociaż w rzeczywistości nie widziałem jak jest w chabówce lub w suchej beskidzkiej ;] Tak nawieasem to już pisze eventy :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa traska
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Stycznia 2006, 16:06:29 »
W Chabówce są karzełkowe.
-//-

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Re: Nowa traska
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Stycznia 2006, 16:29:25 »
Cytat: "Lanos"
Sceneria będzie imitacją trasy Warszawa Wschodnia - Zakopane.


Czyli będzie sie tez jechało magistralą?
ile km ma mieć ta Twoja trasa?
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Stycznia 2006, 17:48:03 »
Powtarzam poraz drugi jest to imitacja tej trasy więc ona nie jest dokładna. Co do magistrali to nie bo trasa ta prowadzi przez Radom. Ale Vmax na jednym z odcinków wynosi 140km/h a dlugosc to okolo 100km

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa traska
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Stycznia 2006, 14:39:36 »
a czy będzie telepać kamerą po przejechaniu 30 km czy ta trasa to będzie wieelki ślimak? :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Stycznia 2006, 16:50:06 »
No pewnie że będzie. Cały czas buja do góry i do dołu i na boki. I mam pytanko. Od czego to sie bierze: Lenght>500
Bo chcę zrobić wiatę nad stacją tak jak w mocznikach i wywala mi taki komunikat i symulator sie wysypuje na tym, a bardzo mi zależy na tej wiacie.
Jak chcecie model t3d wiaty to piszcie a ja podeślę do wglądu.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa traska
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Stycznia 2006, 16:58:39 »
Lenght>500 oznacza chyba, że do scenerii wstawiłeś tor o długości większej niż 500m.
-//-

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Stycznia 2006, 17:26:14 »
Tylko jest taki problem że dłuższy niz 500 się nie da a wywala mi ten komunikat przy wczytywaniu textury tarczy semafora b.bmp
Postaram się jak najszybciej wkleić tu screena jak wygląda wiata. wiem że ma długość 400m. A oto fotka wiaty:

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Nowa traska
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Stycznia 2006, 17:45:13 »
Peron masz dośc daleko od toru. Podjedź jakimś wagonem i zobacz czy ludzie wysiadając nie będą musili się potem na niego wspinać.
I skąd to takie przebielenie torów w oddali?
A semki przy peronach zastanów się czy z paskami, bo coś mi sięwidzi, że nie wstawiłeś zwrotnicy o Vmax >40 na zboczenie.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Stycznia 2006, 17:57:25 »
Cytat: "Quark-t"
Peron masz dośc daleko od toru. Podjedź jakimś wagonem i zobacz czy ludzie wysiadając nie będą musili się potem na niego wspinać.

To moja pierwsza traska więc stąd to niedociągnięcie. Dzięki za uwagę i zaraz to poprawię.
Cytat: "Quark-t"
I skąd to takie przebielenie torów w oddali?

Atmosfera i Światło nie są zdefiniowane więc stąd to przebielenie.
Cytat: "Quark-t"
A semki przy peronach zastanów się czy z paskami, bo coś mi sięwidzi, że nie wstawiłeś zwrotnicy o Vmax >40 na zboczenie.

Tak nie wstawiłem takiej i zrobię bez pasków. Ponowne dzięki za uwagę. I teraz do rzeczy. Na górze umieściłem zdjęcie wiaty. Gdy chcę zapisać ją w formacie t3d to sie normalnie zapisuje. Gdy chcę zobaczyć ile ona waży to pokazuje że zero i gdy otwieram notatnikiem to tam nic nie ma a (dla przykładu)W27.t3d ma jakieś dane wpisane w t3d. Powiedźcie mi co ja źle robie że nie moge zapisać modelu wiaty?

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa traska
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Stycznia 2006, 21:08:02 »
Nie skonwertowałeś tej wiaty do Editable Mesh. A pliki T3d przyjmują tylko editable mesh. Aby skonwertować zaznacz poszczególne obiekty, kliknij prawym przyciskiem myszy i zaznacz Convert To: -> Convert To editable mesh. Oczywiście w plikach T3d musisz też wyznaczyć hierarchię i przeprowadzić od nowa mapowanie

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa traska
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Stycznia 2006, 08:42:16 »
Moja rada co do tych peronów: tory na żeberku zrób w odstępach 5m. Potem zrób peron o szerokości 7m i wstaw go równo pomiędzy tymi torami. Wtedy jak podjedziesz pociągziem pod ten peron, to ludzie (których i tak tam nie ma ;P) nie będą musieli skakać.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Stycznia 2006, 20:01:15 »
Cytat: "eu43"
Moja rada co do tych peronów: tory na żeberku zrób w odstępach 5m. Potem zrób peron o szerokości 7m i wstaw go równo pomiędzy tymi torami. Wtedy jak podjedziesz pociągziem pod ten peron, to ludzie (których i tak tam nie ma ;P) nie będą musieli skakać.

Zrobiłem podobnie jak piszesz więc perony sa boxami, ale nie mam do nich odpowiedniej textury. wasylmiał dobrą w mocznikach tylko nie moge jej znalezc. A oto screeny z niedokonczonej jeszcze stacji macierzystej:

Oczywiście udoskonalenia będą ;]

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowa traska
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Stycznia 2006, 20:36:54 »
Cytat: "Lanos"


Oczywiście udoskonalenia będą ;]


Warszawa Wschodnia nie ma jednego dużego zadaszenia. To nie Wrocław Gówny.

[EDIT] Poza tym Wschodnia nie ma semaforów z pasami i ma więcej niż dwa perony ;)

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Stycznia 2006, 20:53:12 »
Cytat: "|andy|"

Warszawa Wschodnia nie ma jednego dużego zadaszenia. To nie Wrocław Gówny.
[EDIT] Poza tym Wschodnia nie ma semaforów z pasami i ma więcej niż dwa perony ;)

Przecież to tylko imitacja. Chodzi żeby nazwy były prawdziwe a nie tam perony liczba torów, semaforów. Trzeba coś zrobić, aby było coś nowego i fajnego na trasce a nie wiecznie to samo mimo ze w kazdej jest cos innego :)
Jeszcze chce zrobic semki 6-komorowe przy wjezdzie do zakopca :)))) W żadnej scenerii tego nie było :)))))) I jeszcze porobiłem zwrotnice Vmax 100km/h !!!!!!!!! O ile się nie myle to promień powinien wynosić 1200 :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowa traska
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Stycznia 2006, 21:02:36 »
Cytat: "Lanos"
Przecież to tylko imitacja. Chodzi żeby nazwy były prawdziwe a nie tam perony liczba torów, semaforów. Trzeba coś zrobić, aby było coś nowego i fajnego na trasce a nie wiecznie to samo mimo ze w kazdej jest cos innego :)
Jeszcze chce zrobic semki 6-komorowe przy wjezdzie do zakopca :)))) W żadnej scenerii tego nie było :))))))


Ok, jak uważasz. Ja tak tylko się czepiam, taki już jestem.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Stycznia 2006, 19:30:00 »
Oto screen zwrotnicy Vmax 100km/h:

oczywiście niewszystkie zwrotki będą takie. Jak coś to dołączę do paczki te includy zwrotnic vmax 100 na wypadek gdzyby ktoś ich nie miał :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Nowa traska
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Stycznia 2006, 20:00:36 »
Lanos moze jednak nie nazywaj stacji realistycznie skoro ta trasa jest tylko imitacją. Bo głupio bedzie stać na stacjach Wwa, Kielce, Kraków, Zakopane, itp.. które nawet troche nie przypominają prawdziwych :/
Wymyśl może jakies podobne ale jednak inne
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Stycznia 2006, 20:42:11 »
Dobrze. Będzie Warszawa Główna. A stać będziemy tylko w Płaszowie Głównym, Mokrej Beskidzkiej, Schabówce i dojeżdżamy do Odkopanego :)
Oczywiście zmieniamy strone loka tam gdzie trzeba. To jest express. On stoi tylko na tych stacjach na których trzeba zmieniać loka i W Krakowie głównym. Ale tej ostatniej nie zrobiłem bo mi sie nie chciało :] I tak duzo zrobiłem. I jeszcze nie koniec.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowa traska
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Stycznia 2006, 20:46:37 »
Cytat: "Lanos"
To jest express. On stoi tylko na tych stacjach na których trzeba zmieniać loka i W Krakowie głównym. Ale tej ostatniej nie zrobiłem bo mi sie nie chciało :] I tak duzo zrobiłem. I jeszcze nie koniec.


Czyli jedziemy przez CMK?

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Stycznia 2006, 20:53:51 »
Powtarzam już poraz trzeci że nie. Jedziemy przez Radom i Kielce tylko się w nich nie zatrzymujemy :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowa traska
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Stycznia 2006, 21:05:40 »
Cytat: "Lanos"
Powtarzam już poraz trzeci że nie. Jedziemy przez Radom i Kielce tylko się w nich nie zatrzymujemy :)


Rozumiem, sorry za powtarzanie się.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Nowa traska
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Stycznia 2006, 23:08:03 »
Cytat: "Lanos"
Oto screen zwrotnicy Vmax 100km/h:

oczywiście niewszystkie zwrotki będą takie. Jak coś to dołączę do paczki te includy zwrotnic vmax 100 na wypadek gdzyby ktoś ich nie miał :)

Z ciekawości - jakie dałeś parametry tej zwrotnicy? (promień łuku zwłaszcza)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Nowa traska
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Lutego 2006, 10:33:39 »
A jakiej długości są perony ? Mam nadzieje że są dłuższe niż na innych trasach (fajnie się będzie szybko wbijać na nie :P). Pozdrawiam.

P.S.: Podobają mi się trasy z zadaszeniami! Tworzą taki klimacik... Może mnie coś ruszy to zrobię tylko samą stacje tak np. pod ziemią ? Komuś najwyżej dam i umieści w swojej trasie... Jeszcze raz gratuluje i pozdrawiam!

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nowa traska
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Lutego 2006, 16:23:55 »
Cytat: "Quark-t"
Z ciekawości - jakie dałeś parametry tej zwrotnicy? (promień łuku zwłaszcza)
Wszystko masz napisane w pliku include, np:zwrP65R1200.incczy coś takiego. Długość musi być 65m, a promień 1200. Oczywiście nie chciało mi się wpisywać cały czas include to się pobawiłem skryptami do 3d studio i sobie zmieniłem że jak mi sie wlacza to od razu wszystkie potrzebne parametry :)
Cytat: "vampirek1"
A jakiej długości są perony ? Mam nadzieje że są dłuższe niż na innych trasach (fajnie się będzie szybko wbijać na nie :P). Pozdrawiam.
Tak są dłuższe bo mają aż 400m i sa idealnie dopasowane że ludzie nie muszą skakać :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Nowa traska
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Lutego 2006, 16:30:22 »
Cytat: "Lanos"
Cytat: "Quark-t"
Z ciekawości - jakie dałeś parametry tej zwrotnicy? (promień łuku zwłaszcza)
Wszystko masz napisane w pliku include, np:zwrP65R1200.incczy coś takiego. Długość musi być 65m, a promień 1200. Oczywiście nie chciało mi się wpisywać cały czas include to się pobawiłem skryptami do 3d studio i sobie zmieniłem że jak mi sie wlacza to od razu wszystkie potrzebne parametry :)

Hehehe, jeszcze (albo już) nie jestem takim specem, żeby po screenie się zorientować jaki plik inc dałeś :)
A długości dobre. Na screenie wydawały mi się przesadzone, ale pewnie to wina perspektywy.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t