Autor Wątek:  Poszukuję planu stacji...  (Przeczytany 6196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Poszukuję planu stacji...
« dnia: 26 Stycznia 2006, 18:31:45 »
Witam ;)

Chcę zrobić realistyczną scenerię do MaSzyny. Mój projekt obejmuje także stację w mieście, w którym mieszkam (czyli Mikołów). Poszukuję teraz planu tej stacji. Raz postanowiłem chodzić po stacji z notatnikiem i odrysowywać plan torów. Już więcej tego nie zrobię, bo po paru minutach chodzenia po torach zaczął mnie gonić jakiś facet! Dlatego proszę o linki do stron z takimi planami stacji albo jeżeli ktoś ma plan stacji Mikołów (w co wątpię) to proszę o przesłanie mi na: tomekzdebel@poczta.onet.pl.
Z góry dziękuję za każde informacje. Bardzo mi na nich zależy ;)

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Stycznia 2006, 19:42:25 »
Może akurat Ci się uda i znajdziesz tu (www.maps.google.com) zdjęcie swojej miejscowości w dobrej jakości. Wtedy będziesz mógł na pewno realistycznie odwzorowac układ torowy.
-//-

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Stycznia 2006, 19:43:33 »
Cytuj
Raz postanowiłem chodzić po stacji z notatnikiem i odrysowywać plan torów. Już więcej tego nie zrobię, bo po paru minutach chodzenia po torach zaczął mnie gonić jakiś facet!

Może to był dyżurny ruchu? Jak po raz pierwszy miałem praktyki na PKP, to dostałem ochrzan, że chodzę torami, chociaż nastawnia była pośrodku torów.
Co do Twoich poszukiwań to może spróbuj poszukać zdjęć, na nich też czasami widać część układu torowego. Może koło stacji jest jakiś most nad torami, wtedy też mógłbyś pstryknąć zdjęcie. Inną metodą jest popstrykanie zdjęć z pociągu, ale musiałbyś conajmniej ze dwa razy przejechać przez Mikołów.
Piotpal

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Stycznia 2006, 21:08:37 »
Witam!!!

Cytat: "eu43"
Witam ;)

Raz postanowiłem chodzić po stacji z notatnikiem i odrysowywać plan torów. Już więcej tego nie zrobię, bo po paru minutach chodzenia po torach zaczął mnie gonić jakiś facet!


Skoro chodzisz z turbanem po stacji to sie nie dziw, że cię SOK goni ;).

P.S. Sorko ale nie mogłem się powstrzymać od tego żartu ;)
P.S. Co do map to mam mapy wojskowe (z edonkeya 3 cd) - raczej układu torów nie zobaczysz ale wysokości i prowadzenie szlaku widac w miare dobrze.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Stycznia 2006, 21:23:22 »
Cytat: "eu43"
(...)Raz postanowiłem chodzić po stacji z notatnikiem i odrysowywać plan torów. Już więcej tego nie zrobię, bo po paru minutach chodzenia po torach zaczął mnie gonić jakiś facet! (...)


Powtarzam się, ale kropla drąży skałę: jeśłi chodziłeś po peronie i szkicowałeś to facet może Ci skoczyć.
Jeśli zaś chodziłeś po torach bez niczyjej zgody to dobrze, że Cię pogonił.

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Stycznia 2006, 22:50:08 »
Cytuj
P.S. Co do map to mam mapy wojskowe (z edonkeya 3 cd) - raczej układu torów nie zobaczysz ale wysokości i prowadzenie szlaku widac w miare dobrze.

Możesz opisać te pliki, jak się nazywają itd. Też chętnie je sobie ściągnę. Dziękuję z góry.
Piotpal

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Stycznia 2006, 00:20:54 »
przecież iwan je wystawiał u mnie w temacie (w SPT). Jednak jeśli chcecie zobaczyć z tego układ torowy to równie dobrze możecie go szukać na planie miasta :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Stycznia 2006, 14:03:16 »
Dzięki za te rady ;)

Maps google <= tam byłem, a nawet mam taki program (Google Earth) oraz Nasa World Wind. Wysoka jakość jest tylko na zachodzie i północy Mikołowa, a reszta (czyli tam gdzie stacja Mikołów i przystanek-mijanka Mikołów Jamna) jest z jakością do du....
Dostałem propozycję od kolegi żebym poszedł do nastawni. Jak się ociepli, to może pójdę, ale może ktoś ma coś jeszcze?

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Stycznia 2006, 17:54:28 »
Plany układów stacyjnych może mieć dyżurny ruchu. Spróbuj się skimś zaznajomić.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Stycznia 2006, 18:38:35 »
Cytat: "Mariusz W."
Plany układów stacyjnych może mieć dyżurny ruchu. Spróbuj się skimś zaznajomić.

I jednoczesnie nie moze ich udostepniac osobom postronnym ;-)

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Stycznia 2006, 19:30:28 »
Cytat: "Mateu"
Cytat: "Mariusz W."
Plany układów stacyjnych może mieć dyżurny ruchu. Spróbuj się skimś zaznajomić.

I jednoczesnie nie moze ich udostepniac osobom postronnym ;-)


No, no... Na to już są sposoby ;D Albo się uda, albo się nie uda, i będzie kara. A teraz już na serio... Mam mapę Mikołowa, w której jest każdy tor, każda bocznica, ale i tak nie uda mi się opracować na tej podstawie scenerii. Jest jeszcze inna możliwość: poprostu pójdę na perony i będę jeszcze raz próbował odmalować torowisko (tym razem trochę ostrożniej, bo wtedy jak mnie gonił ten facet to byłem aż przy wiazdowym hehehe). Ale znowu jest problem! W Mikołowie torowisko (zaczynając  od wiazdowego ze storny Łazisk, po wiazdowy od strony Mikołów Jamna) zakręca aż o jakieś 45 stopni. Wszystko zasłaniają drzewa i budynki elektrobudowy.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Stycznia 2006, 22:22:29 »
Cytat: "eu43"
Cytat: "Mateu"
Cytat: "Mariusz W."
Plany układów stacyjnych może mieć dyżurny ruchu. Spróbuj się skimś zaznajomić.

I jednoczesnie nie moze ich udostepniac osobom postronnym ;-)


No, no... Na to już są sposoby ;D Albo się uda, albo się nie uda, i będzie kara. A teraz już na serio... Mam mapę Mikołowa, w której jest każdy tor, każda bocznica, ale i tak nie uda mi się opracować na tej podstawie scenerii. .

Dlaczego nie? Zacznij od ukladu torowego.

Offline tokarekdawid

  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Poszukuję planu stacji...
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Stycznia 2006, 10:14:50 »
Ale słuchaj idz najpierw do dyzurnego. Powiedz mu, że chciałbyś je odrysowac i żeby Cię nie gonił.
WWW.DREZYNY.KOLEJ.ONE.PL / WWW.SMKS2.HISTO.PL